Skoda Fabia I

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa STENLY »

shiro napísal:Maximalne su tak o nieco lahsie ako plechace.
práve že plecháče sú lahšie :)
Easa napísal:Sedačky - No to si môžeš povedať o hocičom. Veď vlastne nepotrebuješ rádio. Ani elektrické okná. Ani klímu. Ani posilovač... proste pokrok ide dopredu , prečo by som sa mal voziť v niečom čo to nemá keď sa môžem za stejný peniaz voziť v niečom čo to má že...
preto že čím menej vecí mám v aute, tým sa mi ich menej pokazí... pokrok s tým nič nemá... ked trochu logicky človek rozmýšla, tak príde na to, že tie veci sú tam na to aby sa časom pokazili a ty aby si si kúpil nové... a toto je všade, nie iba pri autách
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7283
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Papek »

Tomu sa hovori zivotnost. Kazda vec ma urcitu planovanu zivotnost a s tym ohladom sa aj vyraba. Preto maju stieracie kruzky urcitu tvrdost, preto sa poloosi robia urcitej hrubky, preto sa diely naprav povrchovo upravuju alebo neupravuju. A to iste plati aj pre mechanizmy stahovania okien, rozne vypinace, tiahla atd. Dalsia vec je kvalita a cena.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa shiro »

No ohladom vybavy takto....samozrejme ze kazdy ma o tom inu predstavu, dakto je viac rozmaznanejsi ako druhy :-)
Ale obecne sa dnes za standard berie posilovac riadenia, radio, alarm, imobilizer, posilovac brzd, el. Okna, a pomaly sa standardom stava klima.
Veci ako autom. Prevodovka, vyhrievane sedadla, el. Nastavenie spatakov, otvaranie kufra na dialku, tempomat, park. Senzory sa stale este beru ako nadstandart. A su drahe.

1000e za elektrony? Preco musim take prachy dat akurat na auto a jeho kolesa? za take prachy mam paradnu dovolenku pri mori.

Chce to len rozmyslat a nie si tuna honit ego ze dakto ma 2L motor s turbom a vsetko ostatne (co tiez cloveka odvezie do ciela) je automaticky sracka. Ked uz kupujem, tak aspon nejakeTiez vacsi motor = vacsie pzp. Preto ma potesilo ze skodovka robi tie TSI motory ktore maju pri mensom objeme vykon, ako o polovicu vacsi motor.

Papek, porovnavat to s konmi, sedackami z elektricky a inymi extremami je uplne mimo. Nepochopil si, ze som narazal na to, ze sa bez podobnycb vylomenin v aute bez problemu clovek zaobide. A duplom ked su drahe jak fras. Rozmaznany clovek si kupi auto co ma park. Asistent alebo dokaze parkovat same. Vysledok? Nedokaze sam zaparkovat lebo z neho bude rozmaznany neschopak. Pre marketing je to super, mame auto co sa o teba postara.... Ale ze nam potom vyrastie generacia neschopnych vodicov o tom uz kazdy cusi.

Je samozrejme kazdeho vec co si do auta nacpe.... Ale tvrdit ze auta s malym motorom su nanic je trapne pretoze vas tiez dovezu do ciela v ramci standardu svojej triedy. To len ludia su rozmaznani a myslia si po prevezeni sa v lepsom aute ze obycajna fabka je neviem ake zlo.... A toto mi vadi. Su to uplne normalne auta vo svojej kategorii.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Easa »

Čo sa výbavy týka - čo sa prevodovky týka ja som striktný manuálista. Zbytok? Pozri na naše jazdenie mestom to beriem, ale ak chlap otočí dva tri razy týždenne PA BA KE ... tak tam už sa ti veci ako sedačky apod zídu. Čo sa parkovačiek týka - ja to nemám a nepotrebujem to, to je vec pre ženy. A teraz to prosím neber ako nejaké vyťahovanie sa alebo čo, ale naozaj je rozdiel cúvať s fabkou a s phaetonom, A8 a podobne velkým autom. Neviem prečo to zakaždým označuješ ako honenie si ega, holt dakto má 4l, dakto 2.5 a dakto má HTP...

Ty stále nechápeš že ja som nikde nenapísal že malé autá, malé obsahy, malé motory sú zlé. Napísal som, že za cenu nejakého trojvalcového pseudomotoru môžeš mať niečo iné. Trebars nejakú peknú štvorvalcovú 1.4, a zase si kultúrou chodu niekde inde. Taktiež Fabia HTP rozhodne nieje normálne auto vo svojej triede...skôr dosť pod priemerom. Videl si niekedy nápravu na Fabke? Vieš ako sa to správa až sa vyhŕka?


PZP...to je naozaj to posledné čo bude človeka zaujímať pri kúpe jazdenky... :) Ovela viac zaplatíš inde.

Tie elektrony som tam uviedol naschvál. Lebo môžem mať stoštyridsať koňového Accorda na poriadnych štýlových kolách, v dosť dobrom stave, za rovnaký peniaz ako si ty kúpiš fábiu. Nehovoriac o tom že akonáhle opustíš mesto tak sa naše spotreby zrovnajú. A ako som už povedal, spolahlivosť Honďáckeho štorvalca bude zase raz niekde inde oproti HTP. To o dovolenke len utvrdilo moju pravdu že môžem mať AUTO + Dovolenku (síce bez kolies) zatiaľ čo ty budeš mať Fabku a nič.

Toto neni debata o tom že aha ja mám osemliter som väčší pán, toto je debata o tom že HTP fabia stale bude len predraženým približovadlom
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa shajek »

shiro napísal:Neviem preco sa vsetci tvaria ako velki majstri, ako tu tak citam .... Keby ste si mali kupovat auto, tak skoncite pri takomto lacaku ako vacsina SR, lebo na drahsie nemate, pripadne by ste nemali na benzin pri spotrebe velkeho motora. No odveziete sa stejne dobre. Ze tam vrzne sem-tam nejaky plast, a co? Zazil som kopu ludi, co sa z toho sli pri starsom jazdenom aute doslova posrat. Trochu skromnosti by nezaskodilo. Kolko hodin travite v aute, ze je to tak neznesitelne?
dost velka kravina co si napisal .....HTP proste za tie peniaze mne (a zjavne ani inym) za to nestoji. Tak preco nas do toho nutis ? Proste je to uplne podpriemerne auto ktore pri nespravnom pouzivani robi viac skody nez uzitku a za jeho cenu (ktoru ani nema) je moznost kupit uplne nieco ine ...

EDIT: si rad za TSI ? Ja nie ... ide to zlym smerom ... ako hovoril pan hore nadomnou .. je to na ukor zivotnosti ... co je dost smutne a ty im to takto zeries ....
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa patro16 »

nech si hovori kto chce co chce ale pokial ide o htp niesu to dobre motory a nemysim si to len ja. radsej starsiu 1.4MPi alebo 1.4 16V
ObrázokObrázok
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa shiro »

Easa napísal:Čo sa výbavy týka - čo sa prevodovky týka ja som striktný manuálista. Zbytok? Pozri na naše jazdenie mestom to beriem, ale ak chlap otočí dva tri razy týždenne PA BA KE ... tak tam už sa ti veci ako sedačky apod zídu.
Vela krat do mesiaca jazdim z BB do LC, RS, LM, VK a podobne trasy, co tiez nieje malo. Neviem co ma zvysok populacie SK za zadky, ale nikdy som s tym problem nemal. Sedacky aj v starsich (r.v.2000+) autach su uz dobre spravene.
Easa napísal:Čo sa parkovačiek týka - ja to nemám a nepotrebujem to, to je vec pre ženy. A teraz to prosím neber ako nejaké vyťahovanie sa alebo čo, ale naozaj je rozdiel cúvať s fabkou a s phaetonom, A8 a podobne velkým autom. Neviem prečo to zakaždým označuješ ako honenie si ega, holt dakto má 4l, dakto 2.5 a dakto má HTP...
Prave preto je vodic vodicom, aby cuvat vedel.
Honenim ega to oznacujem preto, lebo 4l, alebo 2.5l motor je uplne zbytocny, ma to spotrebu jak prasa a je na to drahe PZP. Akurat to zvadza k divokemu stlacaniu plynu (lebo adrenalin) a potom vidis debilov v audi a BMW na ceste ako sa vsade drzo predbiehaju a ohrozuju ostatnych.
Easa napísal:Ty stále nechápeš že ja som nikde nenapísal že malé autá, malé obsahy, malé motory sú zlé. Napísal som, že za cenu nejakého trojvalcového pseudomotoru môžeš mať niečo iné. Trebars nejakú peknú štvorvalcovú 1.4, a zase si kultúrou chodu niekde inde. Taktiež Fabia HTP rozhodne nieje normálne auto vo svojej triede...skôr dosť pod priemerom. Videl si niekedy nápravu na Fabke? Vieš ako sa to správa až sa vyhŕka?
Ked ti v tych 4 valcoch a kulture chodu odide nejaka vec za 500-1000e, potom sa ta spytam ci je to este vyhodne. Namiesto novej fabky so zarukou. NIe kazdy je milionar ze do jazdenky natrepe XY penazi. Tiez mozes natrafit na jazdenku kde sa ti naprava vyhrka za mesiac, pol roka...a aj ked bolo auto na zdvihaku, nemusel si si vsimnut ze je tam daco zle (pretoze je to zle vidiet a dalsich milion dovodov este). U jazdeniek nikdy nevies, to by si to musel pred kupou rozobrat a vsetko kontrolovat. Nehovoriac o cenach dielov na hondu a skodovku. Hadaj co je lacnejsie.
Easa napísal:PZP...to je naozaj to posledné čo bude človeka zaujímať pri kúpe jazdenky... :) Ovela viac zaplatíš inde.
PZP platis kazdy rok, takze su to stale vydavky. Rozodne ta to ma zaujimat. Rozdiel je to pekny medzi 1.2 a 2.0 motorom. Nehovoriac o troj a stvorlitroch.
Easa napísal:Tie elektrony som tam uviedol naschvál. Lebo môžem mať stoštyridsať koňového Accorda na poriadnych štýlových kolách, v dosť dobrom stave, za rovnaký peniaz ako si ty kúpiš fábiu. Nehovoriac o tom že akonáhle opustíš mesto tak sa naše spotreby zrovnajú. A ako som už povedal, spolahlivosť Honďáckeho štorvalca bude zase raz niekde inde oproti HTP. To o dovolenke len utvrdilo moju pravdu že môžem mať AUTO + Dovolenku (síce bez kolies) zatiaľ čo ty budeš mať Fabku a nič.
ale dva roky do nej nemusim vrazat, lebo zaruka. Kolko $$ das do svojej jazdenky za 2r ty? Ale hlavne ze ma 140hp, ze....
Odvezies sa rovnako aj pri 75hp motore Spolahlivost je tiez relativna, co ked natrafis na nepodarok?
Easa napísal:Toto neni debata o tom že aha ja mám osemliter som väčší pán, toto je debata o tom že HTP fabia stale bude len predraženým približovadlom
Kolko stoji novy 140hp accord so zarukou, ktory tuna spominas? Porovnaj nakupne ceny novych aut, nech su podmienky rovnake.
U mna fabia = normalne auto na vozenie seba a rodiny. Voci comu je to priblizovadlo? Voci niecomu s vacsim motorom alebo o kategoriu vyssie? Opat porovnavas neporovnatelne.
shajek napísal: dost velka kravina co si napisal .....HTP proste za tie peniaze mne (a zjavne ani inym) za to nestoji. Tak preco nas do toho nutis ? Proste je to uplne podpriemerne auto ktore pri nespravnom pouzivani robi viac skody nez uzitku a za jeho cenu (ktoru ani nema) je moznost kupit uplne nieco ine ...
Nenutim do toho nikoho. Napisal som tu uz niekolko krat co mi tu vadi na vasich nazoroch na auta s malym motorom.
A ktore auto sa pri nespravnom pouzivani nekazi?
shajek napísal:EDIT: si rad za TSI ? Ja nie ... ide to zlym smerom ... ako hovoril pan hore nadomnou .. je to na ukor zivotnosti ... co je dost smutne a ty im to takto zeries ....
Kolko tie motory vydrzia? kedze su to nove mymysly s turbom, tak tipujem ze mozu mat problem so spojkou alebo prave s tym turbom... A ako je to u inych znaciek? Akonahle mas vykonny motor s turbom, tak mozes cakat podobny problem vsade, lebo je tam vacsie namahanie a pod.

Tie obrazky co tu dal patro16 sa nedaju otvorit, nic to neukaze. Inac by som si to pozrel.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5182
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Chris »

:hysterical: :hysterical: :hysterical: jak maliii chlapci, cista ryza kupit stary accord za 7k a nadrbat do neho 5k, ze servis :laugh:

takisto A6 3.0 TDi za 8,5k, tie vsetky auta maju cez 300tis. km, len debil by predaval 50-60k auto po 4 rokoch za 14% cenu ak neratame servis. Ved len repas vstrekov pri 200tis. km stoji 1500e len material.
Ta bezudrbova retaz podla dedinskych mechanikov sa meni po 300tis km a treba dat von motor, lb je z tej strany ako firewall, tak to nebude za 50e isto.

Takisto nechapem naco tu riesite HTP. Pytal sa na to Stefan, ktory uz F1 ma a ma moznost kupit F2 tiez HTP. Na jeho zavadzanie po PO a KE staci ak mu stacilo doteraz.

Osobne by som si HTP nekupil, lb pri tych km by som zosalel, ale vyskusajte si porovat HTP a 1.9 TDi ked uz. Obidve Vas odvezu, kazda inak, kazda za inu spotrebu pri inych okolnosti a kazda ma inak drahy servis.

Lb porovnavat Fobiu HTP s A6 3.0 TDI vs Accord 2.4 Vtec... tie auta nemaju ani rocnik, ani kategoriu ani motorizaciu ani nic spolocne.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa patro16 »

hodil som to na iny server, tak dufam ze to uz pojde otvorit
Obrázok Obrázok
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa shiro »

Dikes, zaujimave info :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Snake »

Easa napísal:Ty stále nechápeš že ja som nikde nenapísal že malé autá, malé obsahy, malé motory sú zlé.
Lenže malé autá, malé obsahy, a malé motory sú zlé.
shiro napísal:Honenim ega to oznacujem preto, lebo 4l, alebo 2.5l motor je uplne zbytocny, ma to spotrebu jak prasa a je na to drahe PZP. Akurat to zvadza k divokemu stlacaniu plynu (lebo adrenalin) a potom vidis debilov v audi a BMW na ceste ako sa vsade drzo predbiehaju a ohrozuju ostatnych.
1) Teba je hovno do spotreby druhych, si myslis ze keby to tvoje slavne HTP slapalo to čo napr 4L/5L, tak budeš mať bohvieakú super spotrebu? Zabudni. Ak na to nemáš, nerieš.
2) PZP je tiež mimo teba, akú si dohodneš, takú máš, 500€/rok pri 4.2L je fakt smiešny peniaz
3) aj to že jak ja dupem po plyne je prd teba do toho, predstav si, ano, keď vidím hátépéčkárov tak ich obieham za každú cenu, bojim sa ich. Bojim sa totiž ľudí, ktorí sedia v aute čo má 1200KG, a všetko od podvozku, po elektriku, urobené iba tak aby sa to nerozpadlo. Najviac milujem, jak sa teperia -10/-20Kmph ako je max MPR, a dokazujú každému že ONI sú tí super bezpeční, a keď pôjdu 70 na 90ke tak sa im nič nestane, a vo svojej fabii sú nesmrteľní...
4) na margo tej váhy, môžeš hádať kto dopadne horšie pri nehode, ten vo Phaetone, Audi, BMW, či ten v "rodinnom" aute?





.
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Easa »

Tak rozhodne niesu idealne, no ako nákupná taška pre ženu na behanie po BA nejaká 1.4 stačí v pohode , otherwise máš pravdu.

Ku spotrebe: Spotrebu jak prasa? Možno tak na semaforoch že :) Akonáhle ideš dokopca a na tej svojej htp podradíš o tri stupne dole aby si nezastal, a ajtak máš vír v nádrži, tak nejaká 2.5 ťa už len zotrvačníkom vynesie hore...

Ukáž mi tú 1000€ vec na atmosfere. A ak si myslíš že komplet nápravy a tlmiče na HTP sú o niečo lacnejšie tak :cool:

Chcel som ti to prakticky povedať to čo Snake ale nie až tak narovinu... :D
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6728
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa molnart »

Snake napísal:Lenže malé autá, malé obsahy, a malé motory sú zlé.
je sakra rozdiel kde jazdis. v mojom ponimani rodinne auto je nieco ako Ceed, i30, Astra alebo Golf, ale zistil som ze 13 rocna fabia nestoji za vymenu, ked na fabke zaradim 5-ku akurat tak cez vikend (ked sa preveziem 15km ku rodicom), inac sa veziem v zapchcach na dvojke-trojke, ked uz niekde mozem ist 50kou tak je to luxus.

a ano 4 l motor je pre 99% ludi zbytocnych, samozrejme nejaky snejk zijuci vo svojom malom svete bez starosti si to nemysli, ked moze jazdit len tak z radosti s 10 l spotebou a 500 eurovove PZP mu nerobi problem. ale normalny clovek s detmi, manzelkou na materskej, s hypotekou na krku a s robotou kde travi 10-12 hodin denne je rad aj za to HTP (teda kym sa mu to nekazi a nemusi kazdy tyzden brat dovolenku aby chodil po servisoch), a vy sa tu do toho navazate. vratte sa trosku do reality prosim

su auta ktore su viac alebo menej vydarene, s takym alebo onakym pomerom cena/vykon, ale v principe 90% dostupnych aut ma svoju opodstatnenost, v zavislosti od toho na co sa pouziva. samozrejme neratam vynimky ako smart, Audi S8 a podobne ulety, ktore naozaj sluzia len na honenie si ega
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Snake »

molnart napísal:samozrejme nejaky snejk zijuci vo svojom malom svete bez starosti si to nemysli, ked moze jazdit len tak z radosti s 10 l spotebou a 500 eurovove PZP mu nerobi problem. ale normalny clovek s detmi, manzelkou na materskej, s hypotekou na krku a s robotou kde travi 10-12 hodin denne je rad aj za to HTP (teda kym sa mu to nekazi a nemusi kazdy tyzden brat dovolenku aby chodil po servisoch), a vy sa tu do toho navazate. vratte sa trosku do reality prosim
Do prace vstavam o 6, pracujem od siedmej, domov chodim zhruba 22:00 - 22:30. Nemám dieťa, ani manželku, a ani hypoteku. A rovnako nemôžem za to, že niekto má hypotéku, ženu a dieťa. Keď budem mať tieto veci ja, potom začnem uvažovať ako ty, ale nie s 1,2HTP. Veľký motor, veľká rezerva, a aj váha vozidla prispieva ku bezpečnosti, dnes jazdí po cestách dosť kktov ktorí si myslia že to čo oni chcú je prednejšie než každý kto je na ceste naokolo. A vôbec, ano, môj malý svet bez starostí ti prajem zažiť. Nevydržal by si v ňom ani minutu ;).

PS: 500 EUR PZP je zhruba 42€/mesiac, schválne, aký máš účet za telefón? To nie je zbytočný náklad? Všetko je o prioritách, ja mám priority bezpečné vozenie, a nebudem riešiť či jazdím za 5 alebo za 10. Rovnako ako neriešim debilné elektromobily a podobnú háveď.





.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa shiro »

Easa napísal: Ku spotrebe: Spotrebu jak prasa? Možno tak na semaforoch že :) Akonáhle ideš dokopca a na tej svojej htp podradíš o tri stupne dole aby si nezastal, a ajtak máš vír v nádrži, tak nejaká 2.5 ťa už len zotrvačníkom vynesie hore...
Nemysli ze 2.5 motor prd zerie...stlac tam poriadne plyn a hned mas 10L+ v zabere, to iste aj na benzine. Vacsi motor = vacsia spotreba, fyziku neobabres. A uz vidim ako vylezes na zotrvacniku Sorosku, Donovaly, Handlova alebo Sturec :-) Samozrejme je vzdy lepsie, ked auto do kopca vladze, ale robit tam nejake preteky je zbytocny risk. Pokial samozrejme nemas v ceste kamion vlecuci sa 20km/h do kopca. Ale ten predbehnes aj v HTP bez riskovania.
Samozrejme nejake male kopceky dlhe 200m neriesim, tie niesu podstatne.
Easa napísal:Ukáž mi tú 1000€ vec na atmosfere. A ak si myslíš že komplet nápravy a tlmiče na HTP sú o niečo lacnejšie tak :cool:

riadiaca jednotka napriklad? tlmice na fabku stoja cca 60e/1ks, samozrejme pokial je clovek debil a trafi kazdu jamu, tak ich meni aj 3x do roka :-)
Snake napísal:Lenže malé autá, malé obsahy, a malé motory sú zlé.
Zdovodni preco.

Snake napísal:1) Teba je hovno do spotreby druhych, si myslis ze keby to tvoje slavne HTP slapalo to čo napr 4L/5L, tak budeš mať bohvieakú super spotrebu? Zabudni. Ak na to nemáš, nerieš.
Nepotrebujem aby to chodilo ako stvorliter. Si dalsi co sa snazi porovnavat neporovnatelne.
Snake napísal:2) PZP je tiež mimo teba, akú si dohodneš, takú máš, 500€/rok pri 4.2L je fakt smiešny peniaz
ty budes mat asi plat ministra, ked vravis ze 500e je smiesne. Vrat sa na zem medzi normalnych ludi s normalnymi platmi.
Snake napísal:3) aj to že jak ja dupem po plyne je prd teba do toho, predstav si, ano, keď vidím hátépéčkárov tak ich obieham za každú cenu, bojim sa ich. Bojim sa totiž ľudí, ktorí sedia v aute čo má 1200KG, a všetko od podvozku, po elektriku, urobené iba tak aby sa to nerozpadlo. Najviac milujem, jak sa teperia -10/-20Kmph ako je max MPR, a dokazujú každému že ONI sú tí super bezpeční, a keď pôjdu 70 na 90ke tak sa im nič nestane, a vo svojej fabii sú nesmrteľní...
Takych co idu -10-20 pod povolenou predbieham tiez, nakolko neopodstatnene brzdia premavku. Bud su to dedkovia, alebo zenske.
Inac sa ludi v HTP (a v autach s mensim motorom) nemas preco bat, pretoze nemas dovod si mysliet, ze by ta nejak ohrozili. Co myslis, ze sim vystreli vyfuk rovno tebe do celneho skla? lol...
Tiez mi odovodni skade mas info, ze auto o vahe 1.2t je urobene LTT aby sa nerozpadlo. Pretoze nema kazdy hejo plech 8mm? dalsi lol.
Snake napísal:4) na margo tej váhy, môžeš hádať kto dopadne horšie pri nehode, ten vo Phaetone, Audi, BMW, či ten v "rodinnom" aute?
[/quote]
v tomto mas pravdu, lebo vacsie auto = viac deformacnych zon a drahsie auto = vacsia bezpecnost. Problem je ze vacsina naroda nema na velke auto. Kto dopadne horsie je preto zrejme, ale o tom sa tu nebavime. Uz niekolko krat som poukazoval, co mi vadi a preco pisem veci, ktore pisem.

Je fuk ze si myslis, ze ma je prd do niektorych veci, no tak to proste je.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"