Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
64
41%
hlúposť.
94
59%

Celkom hlasov: 158

BubakB
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Po 03. Apr, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od užívateľa BubakB » St 15. Aug, 2018, 22:57

Marek125 napísal:
St 15. Aug, 2018, 12:20
Broslowski napísal:
St 15. Aug, 2018, 10:26
dnes sa pripajam za zlatacmi smerom z vajnor na cestu, kamion predomou, je tam mrte dlhy pripajaci pruh prave skrz to ze je to priemyselna zona a kamiony sa tam potrebuju rozgulat kedze na tej ceste sa chodi aj 90 (2 jazdne pruhy + pripajaci). Idem za nim v pripajacom, kamion ide tak 20-30 rozgulava ... kuknem spatak - nikto nikde smerovecka obieham, teda som si myslel ze obieham ked zrazu pozeram ze kamion sa asi v 40tke zaraduje do jazdneho pruhu bez smerovky, skrizeny kamion cez 2 pruhy a ja v strede jeho dlzky ... v zivote som tak nedupol na brzdy, typek pepan nas dnes rano takmer zabil... wow..

Ale inak pekne je dneska

Také niečo sa aj mne stalo minule som v polke kamióna a bum on znicoho nič do môjho pruhu bez smerovky tlačí sa, už mám pocit že zvodidlá budú moje sľapem na brzdu ruka na klaksóne. A ešte mi pekne mávol rukov a dal výstražné :D
Ja zas za seba môžem povedať, že ma za mesiac aj pól denného jazdenia v pravidelnej autobusovej doprave vodič skupiny C ešte nikdy vyložene neohrozil...ale za to vodiči áut a špeciálne motoriek/mopedov, to je iná téma. Len za dnešné dni a môj trojdenný smenný turnus (zajtra mám poslednú rannú): Včera ženská pred prvým kruhovým objazdom na Bory Mall, Fiat 500, zmenila jazdné pruhy v bezprostrednej blízkosti autobusu a potom čakala na zjavenia... kukala jak chleba z tašky. Dnes vychádzajúci na mopede... či skúter... nedal prednosť v jazde pri vychádzaní zo Záhorskej Bystrici (ako chodí a vychádza 37 smerom do mesta)... Toho som skutočne mohol zabiť, lebo to boli centimetre ako sa priradil. Prežil len preto, že mám ešte dobrý vizuál na všetky smery (do strany a dozadu...).

A to nespomínam zjazd z mesta (D2) na Bory Mall...je tam prikázaný smer jazdy a Daj prednosť v jazde...napr. pre linku 123.... niektorí totálny nezáujem... musia si uvedomiť, že práve je to tam pre takú 123, ktorá ide z Bory na Lamač...práve v tom smere som nedávno pustil krásne kolegu na druhej SORke DPB na linke 123 (ja tam robím manipulačnú jazdu z Nív...). Zmena jazdných pruhov...to ani nepočítam... behá to tam kade-tade...pneumatiky pískajú...na Lamači som posledný týždeň videl dve nehody motorkárov...

Vychádzanie zo zastávok špecialita... ale raz mám pomerne dosť úsmevnú, s koncom, príhodu. Stupava - Mást... dvaja ma suverénne nepustili zo zastávky...tak som už vychádzajúci musel zastaviť vozidlo...a znova, radiť 2-3-4 (na SORke vďaka toho malého Iveca je 3-4 dosť krátka... prakticky všetko sú to sprevodované rýchlosti do 40 km/h... pri 70 na 6 motor točí 1500 a pri 80 už 1800)......zrazu vidím ako ma predbieha Hyundai Ioniq - plne elektrická verzia- hej kua, len nech rozbehnem ten SOR C12. :rofl: :laugh: Ale ten s takým štýlom asi ďaleko neprišiel a ja som tam lietal ešte do pól 10 večera s polovicou nádrže... :cool:

Užívateľov profilový obrázok
Broslowski
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: Ut 24. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od užívateľa Broslowski » Št 16. Aug, 2018, 06:26

Uprimne mam vodicov kat C+ za profikov a ak ma pamat neklame, prvy krat sa mi stalo ze by ma ohrozil kamion alebo autobus. Holt aj oni su len ludia, berien to tak ze vsak stane sa ..

shiro
najsilnejší, najkrajší, najmúdrejší BOSS
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa shiro » Št 16. Aug, 2018, 07:57

Ono netreba sa cudovat, ze sa MHD busy snazi kazdy predbehnut. Inac je potom "odmeneny" vlecenim sa 40-tkou za pomalym busom. A kym sa to na krizovatke pohne, kym to odboci, hodinu to brzdi, ked spomaluje na zastavku.
Samozrejme ze nemoze robit manevre jak pretekar, to by ludia vnutri popadali, alebo by musela byt MHD cisto na sedenie...scifi, a fyzika nepusti.
No nikomu sa nechce vliect pomaly za busom.
Xeon E3-1231v3, 16GB DDR3, Gigabyte Z97-D3H, Samsung 840evo 120GB, Crucial MX300 525GB, 2x WD 1TB, Gainward GTX1060 6GB, Corsair RM550x, 24" BenQ GW2470H
iPad Air 16GB, iPhone SE 32GB

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od užívateľa quicky » Št 16. Aug, 2018, 08:12

mna cestou do chorvatska umyselne vytlacal kamion... v noci dialnica, blizili sa smerove tabule, blikol som si asi na 4sekundy dialkove aby som na to videl, potom som ho isiel obiehat a ten kudus ma doslova vytlacil, musel som vybehnut az na krajnicu, nemat v aute spiace dieta so zenou tak ho odtial vytiahnem nohami vopred...
King is back from VACation :D

stiv
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30

Príspevok od užívateľa stiv » Št 16. Aug, 2018, 08:20

shiro napísal:
Št 16. Aug, 2018, 07:57
Ono netreba sa cudovat, ze sa MHD busy snazi kazdy predbehnut. Inac je potom "odmeneny" vlecenim sa 40-tkou za pomalym busom. A kym sa to na krizovatke pohne, kym to odboci, hodinu to brzdi, ked spomaluje na zastavku.
Samozrejme ze nemoze robit manevre jak pretekar, to by ludia vnutri popadali, alebo by musela byt MHD cisto na sedenie...scifi, a fyzika nepusti.
No nikomu sa nechce vliect pomaly za busom.
Tak tak. Ti autobusari sa este citia ako bohovia. Da smerovku a ide hlava nehlava. Je jedno ci idu rozbehnute auta alebo nie. On je autobus.

Vcera som jeden musel obehovat v protismere cez 2 plne kde nic neslo. Ideme vlacik z krizovatky asi 6 aut a ja posledny (za mnou uz nic) zrazu hodi autobus na zastavke smerovku hned a ide. Uz fakt nemohol pockat kym prejdem a nebola medzi mnou a autom predomnou medzera. Mne sa samozrejme nechcelo ist za autobusom ani brzdit tak som ho obisiel cez protismer.

Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10

Príspevok od užívateľa Odar » Št 16. Aug, 2018, 09:28

Plus ten smrad, co produkuju. Nechapem, ako tie skatule mozu prejst emisnou kontrolou. A beznych ludi budu buzerovat za kazdu blbost.

Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04

Príspevok od užívateľa Shairachaz » Št 16. Aug, 2018, 09:49

Sebi02 napísal:
St 15. Aug, 2018, 15:53
Ak by vedel niekto o niekom, kto vlastní Alfu 156, ideálne 1.9 JTD 85kW (alebo iný model s týmto motorom v perfektnom stave), alebo sa vyzná do Álf v širšom okolí Košíc, rád by som zistil, čo je to naozaj perfektný stav a nemám problém za to zaplatiť, prípadne ak by ste vedeli o nejakom funkčnom fóre/klube, dajte prosím vedieť, všetko čo som našiel je mŕtve, Ďakujem.
Viem, 85kw to určite nebude, skôr 2x toľko, ale perfektný stav rozhodne ano, zúčastňuje sa s tým auto na rôznych výstavách všade možne po EU. Len neviem či sa chlapík stále zdržiava na slovensku, či už je v zahraničí. Pisni mi PM, nech nezabudnem sa ho spýtať.
"Temnotou budoucí minulosti, kouzelník touží prohlédnout, je jen jedna cesta mezi dvěma světy.
Ohni, se mnou pojď!"

Jednoduska
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45

Príspevok od užívateľa Jednoduska » Št 16. Aug, 2018, 09:55

Chlapi sofer autobusu je asi ten posledny co moze za jeh otechnicky stav, to rieste s majitelom, nie soferom :)

ja som tiez nemal zatial problem nikdy, praveze v zapche sa rad vsuniem vpravo medzi kamiony a pomaly si to sinieme, ziadny autobus ani kamion sa nesnazi vytvorit treti pruh skrz odstavny, za to osobakov sa tam tlaci habadej.

a ked o soferoch MHD, tam tam nemame co zavidiet. soferovat tie stare harcky a mat na starosti 40+ zivotov v doprave medzi Slovakmi. not ez
Spoiler: ukázať
MB ASUS Z87-PLUS CPU i5 - 4670K GPU ASUS STRIX 970 SSD Intel 330 180GB HDD WD Green 2TB and some other not important stuff...

Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12

Príspevok od užívateľa Blackhawk » Št 16. Aug, 2018, 10:24

quicky napísal:
Št 16. Aug, 2018, 08:12
mna cestou do chorvatska umyselne vytlacal kamion... v noci dialnica, blizili sa smerove tabule, blikol som si asi na 4sekundy dialkove aby som na to videl, potom som ho isiel obiehat a ten kudus ma doslova vytlacil, musel som vybehnut az na krajnicu, nemat v aute spiace dieta so zenou tak ho odtial vytiahnem nohami vopred...
Dobra rada do buducnosti, kamionistu nikdy nevytahuj. Otec bol kamionista a pribehy z ciest, ktore rozpraval su celkom zaujimave. Obzvlast sa treba vyhybat Turkom.
CPU : Intel® i5-4670K , MB : ASROCK Z87 PRO3 , RAM : KINGSTON 2x4 DDR3 , GPU : MSI GTX760 TF 2GD5/OC , PSU : Corsair VX550W , CASE : Cooler Master Dominator 690 + 2xEvercool RS14 + 2xEnermax Magma + Noctua P12 + Noctua S12, DVD : SAMSUNG SH223F , HDD : Crucial M4 64GB, WD 640AAKS , KEYBOARD and MICE : A4TECH G800 + Mionix Castor

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od užívateľa quicky » Št 16. Aug, 2018, 10:28

to plati tak obojstranne (rozoberat to tu nebudem)
King is back from VACation :D

wingo
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36

Príspevok od užívateľa wingo » Št 16. Aug, 2018, 10:31

Autobusárov len obdivovať, toľko trpezlivosti a schopností nemá ani 10 primerných slovenských vodičov dokopy ako musí mať jeden autobusár aby prežil jediný deň na našich cestách bez nehody na tých herkách na ktorých musia jazdiť.

Čo sa kamiónov týka záleží od vodiča, väčšinou v pohode, aj keď ak vidíte Poliaka a hlavne na Donovaloch dávajte si pozor lebo jazdia ako blázni ;)
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

i7 6700K@4500MHz@1,2V, Noctua NH-D14, GIGABYTE GA-Z270 GAMING K3, 16GB DDR4 Corsair Vengeance 3200MHz, Gainward GTX 1080 Phoenix GS, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, 1TB Samsung SpinPoint F3 3RZ + Silentmaxx HD-Silencer, Corsair TX650 + Enermax T.B. Silence UCTB12A, Fractal Design Define R3 (outtake: Noiseblocker NB-eLoop Fan B12-P, intake: Enermax T.B. Silence UCTB14B bottom), Acer HN274 (TN, 27", FullHD, 120Hz, 3D Vision), Logitech K200, Logitech G400, Superlux HD-330 + Brainwavz memory foam sheep skin round earpads

Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04

Príspevok od užívateľa Shairachaz » Št 16. Aug, 2018, 10:49

wingo napísal:
Št 16. Aug, 2018, 10:31
Autobusárov len obdivovať, toľko trpezlivosti a schopností nemá ani 10 primerných slovenských vodičov dokopy ako musí mať jeden autobusár aby prežil jediný deň na našich cestách bez nehody na tých herkách na ktorých musia jazdiť.
:good:

K smradu, Eurobusácke vozy sú v tomto najhoršie, dymia, smrdia, hrôza. V Košickom kraji jazdí ešte aj kopa C954-ok, čo je najviac hrôza a zaseknúť sa za takým vozom je na rakovinu.
"Temnotou budoucí minulosti, kouzelník touží prohlédnout, je jen jedna cesta mezi dvěma světy.
Ohni, se mnou pojď!"

shiro
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa shiro » Št 16. Aug, 2018, 10:53

Vzhladom na to, ze su to busy urcene na MHD, a je to len pracovny nastroj, tak vybava tam nikdy nebude neviem aka. Kazdopadne, pokial to nenapali do kamiona, tak ma vodic busu vzdy vyhodu pri nehode. Pretoze sedi vysoko.
Kamionisti su srandovni, hlavne tzv. 70tnici: jednou rychlostou cez mesto a aj mimo neho. Raz ti uteka, inokedy ta brzdi. Na porazenie.
Xeon E3-1231v3, 16GB DDR3, Gigabyte Z97-D3H, Samsung 840evo 120GB, Crucial MX300 525GB, 2x WD 1TB, Gainward GTX1060 6GB, Corsair RM550x, 24" BenQ GW2470H
iPad Air 16GB, iPhone SE 32GB

wingo
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36

Príspevok od užívateľa wingo » Št 16. Aug, 2018, 11:22

Hej 70tnici sú bežní, na okreske do zákrut rýchlejšie ísť nemôže a v obci sa to snaží dobehnúť...
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

i7 6700K@4500MHz@1,2V, Noctua NH-D14, GIGABYTE GA-Z270 GAMING K3, 16GB DDR4 Corsair Vengeance 3200MHz, Gainward GTX 1080 Phoenix GS, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, 1TB Samsung SpinPoint F3 3RZ + Silentmaxx HD-Silencer, Corsair TX650 + Enermax T.B. Silence UCTB12A, Fractal Design Define R3 (outtake: Noiseblocker NB-eLoop Fan B12-P, intake: Enermax T.B. Silence UCTB14B bottom), Acer HN274 (TN, 27", FullHD, 120Hz, 3D Vision), Logitech K200, Logitech G400, Superlux HD-330 + Brainwavz memory foam sheep skin round earpads

Jednoduska
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45

Príspevok od užívateľa Jednoduska » Št 16. Aug, 2018, 14:45

Shiro, si pozri technicke stavy nasich MHD, tu nejde o vybavu ale zivota ohrozujuci faktor.
Spoiler: ukázať
MB ASUS Z87-PLUS CPU i5 - 4670K GPU ASUS STRIX 970 SSD Intel 330 180GB HDD WD Green 2TB and some other not important stuff...

Napísať odpoveď

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"