Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

inak ano vidis to som zabudol - nechvalne zname ramena na superba, passaka, ojdiny, ktore sa daju kupit len ako celok.

Kamarata mam co na A4ku platil 70.000 korun v terorizaku, to boli este koruny - viem ze to nie je porovnatelne pre dnesnu situaciu ale mna capy vzdy stali tri stovky. A na zeleznom ramene sa tazko nieco ohne, a ked uz aj, tak je k tomu ohnuty asi meter auta cize je to jedno.

Filip, toto prirataj k tym naschvalom.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nehajte ho tak s tym ramenom, ani som na to nereagoval. Kazdy sudny clovek ktory jazdi po nasich cestach a vidi ich kvalitu, nemoze davat za vinu automobilkam, pretoze tu by sa snad po case rozmlatitl aj tank. Po takom tankodrome do Martina, alebo kremnickych baniach, mozu za chvilu organizvat off road preteky.
Plus tie ceny na hondu neviem kde si nabral. Uz 12 rokov pouzivam osobne vyhradne japonske auta ale podvozkove diely su za babku, oproti takym skodovkam
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

DC9-32 napísal:
maniak napísal:mazda 6 ... naftove motory maju caste poruchy...
Mazda nevyrába naftové motory (miesto pre šokovaný výraz v tvári)

Mazda bere motory od PSA, a rovnako tak aj Ford. a ešte iné značky (neviem presne myslím že aj mercedes).
Ano, tie 1.4 a 1.6tky su od PSA.. ale 2.0 a 2.2 su od mazdy.
mp3turbo napísal:Laci, daj co si mal za kramy a ake drahe boli opravy...
No sroty.. Audi A4 1.8T B5 .. vela sa od toho necakalo, to bolo len auto na zacvik.. Ale chcalo to z kazdej strany a auto bolo 4 stopove..
Audi A4 avant 2.5 TDI B6 .. strelili rovody.. imho.. chyba majtela, ze si ich nedal preventivne vymenit.
Citroen C4.. cize moj... ta nestastna prevodovka, kt. nemam sancu reklamovat, aj ked som si kupil jazdenku v zaruke :-/

Nvm.. ja osobne mam z vlastnenia jazdenky zly pocit.. sice som auto presiel, ale nikdy nevies, ci nebolo buchnute, ci dedo nezobral za 3 roky polovicu zivostnosti spojky.. ci neocesal vsetky zuby na prevodovke..

Na tu prvu kaslat, to bolo auto za par eur.. ale avant a citroen zrovna neboli lacne..
Preto mne sa lepsie vozy na aute, ked viem, ze nikto iny neprdel do sedacky predomnou.
Naposledy upravil/-a lacika v St 03. Aug, 2016, 11:50, upravené celkom 1 krát.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

DC9-32 napísal:
maniak napísal:mazda 6 ... naftove motory maju caste poruchy...
Mazda nevyrába naftové motory (miesto pre šokovaný výraz v tvári)
Novinka, predstav si, ze mazda si navrhla vlastne nove naftove motory vramci linie Skyactiv (Skyactiv D, 1.5 liter aj 2.2 liter). S Fordom by som si uz od euro6 tiez nebol isty, tusim je to tiez ich vlastny motor. Mercedes si kupuje nieco od Renaultu (tusim 1.6d).
Inak ja viem, skodovka nie je 2x popularna, ale proste chod si sadnut do noveho Superbu a do noveho Mondea. Mondeo ma sedacku ako Civic 8g (kratka, nepohodlna), minuly rok mal infotainment iba s rezistivnym typom displeja, ... Na druhu stranu je vraj fantasticky odhlucnene. Mne ale proste nevyhovovalo. Mazda 6 je super fajnove auticko, ale nechci naftu (dnes sa da niekedy zohnat 2.5l benzin za ca. 32 000 eur), keby bolo len na mne, tak ho aj berem, ale manzelka si nenasla miesto za volantom (nizsia postava, bud nedociahla na pedale, alebo bola extremne blizko volantu). Takze sa zvolil kompromis. Auto pre mna nie je ukazka statusu, ale prakticka denna potreba (potreba komfortu a relativne tichosti, zo civica 8g som bol fajn ohucany denne). Keby som potreboval status, tak beriem 316d (nesmej sa, toto sa tu vo velkom predava, identicky C 180d, A4 s 88 kW tdi, ...).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Novinka veru premna

tak som googlil aby som si dokazal že mám pravdu, nedokázal, 2.2 SkyAktiv-D je jediný diesel čo robí mazda ostatné je od PSA (predpokladám) Ford do dnešného dna používa TDCI (PSA) motory.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

aj VW group ma silenty páni. kým neohnes rameno stoji to par korun.
746407000.png





.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

to vyzera presne tak isto jak v octavii 1.. to je 3ka? ešte som nanej nikdy nič nerobil
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

jj trojka





.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

HellAngel napísal:pozri si celosvetovy predaj nie len EU, opat opakujem, za dobrou predajnostou SKODA stoji aj vyborny marketing a tazenie zo znacky z minulosti. Radsej sa pozeram na tabulky, ktore sa zaoberaju poruchovostou a spolahlivostou. A tam skoda/VW group moc nevynikaju.
http://autobild.cas.sk/clanok/211514/pr ... ejsich-aut
mp3turbo napísal: Skus mi najst Skoda/WV servis ktory vymeni EGR ventil bez vymeny natrubku - EGR stoji 800 eur.
http://www.skoda-diely.sk/katalog/octav ... il-60.html
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Per napísal:[
mp3turbo napísal: Skus mi najst Skoda/WV servis ktory vymeni EGR ventil bez vymeny natrubku - EGR stoji 800 eur.
http://www.skoda-diely.sk/katalog/octav ... il-60.html
?? uvedom si pls co si napisal.





.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

nemozem si to uvedomit..ja tam proste 800 za EGR ventil nejak neviem najst..ja sa do toho nerozumiem,tak mi to vysvetli
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Diely sa nehladaju na webe, ale v ETOSe / ETKA.





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

DC9-32 napísal:
maniak napísal:mazda 6 ... naftove motory maju caste poruchy...
Mazda nevyrába naftové motory (miesto pre šokovaný výraz v tvári)

Mazda bere motory od PSA, a rovnako tak aj Ford. a ešte iné značky (neviem presne myslím že aj mercedes).

Škodovka je v podstate VW lowcost, niečo ako Ryanair medzi autami. Páči sa mi ako si porovnával Mazdu (ford to isté) 6 ktorá je v podstate jedna z top, uplne ju zvozíš len z principu, aby si sa uistil že si dobre kúpil lowcostový VW.
netrep bludy, jediny diesel co mali spolu z PSA bola 1.6 :). A nove tusim uz ziadne nemaju spolocne od 2012
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

http://www.autoexpress.co.uk/best-cars/ ... -car-sales

tu je predajnost aut, o ktorej sme sa bavili. Zobral som anglicko, kedze vyzsie sa uverejnila statistika z anglicka
Potom ta statistika sa musi brat s rezervou, ako je spominane v clanku, vacsina problemov sa tykalo projenia telefonu s BT a podobne sracky. My tu skor rozoberame celkovu spolahlivost a co za produkt dostamen za 15 000 od skody. Ja tvrdim ze podpriemerny, Fabia a Rapid by som zaradil skor do segmentu Dacia LOGAN, lenze tie auta zacinaju nieco cez 6000e.

Mimo EU je skoda ani neviem ktora, v TOP 10, sa mi vidi ze nemala este ziadny model. Roky sa na trone drzi toyota

edit: este dodam, tabulka uverejnena vyzsie o prieskume poruch, vychadza od zakaznikov, nie zo servisov
NB: Asus ROG Zephyrus G14
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

HellAngel: http://focus2move.com/europe-best-selling-cars-2/
Europske statistiky su asi jedine rozumne pre skodu, potom este predava v Cine a tym to v zasade hasne. Zase automobilka, ktora produkuje rocne nieco vyse miliona vozidiel nemoze celosvetovo lamat rekordy. V europe (podla linku vyssie, vratane Ruska, Balkanu, etc) maju v top10 jeden model, celkom slusne na taku malu automobilku.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"