Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9984
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Kazda znacka ma svoj fanklub.

(Porsche je super :D)
.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

nech nam je dobre :D hlavne ta to musi bavit :D
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa bepetko »

Videl niekto alfistov? :rofl: :rofl:
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

K chipovaniu motora môžem odporučiť chalanov z https://proficheck.sk, mňa tam stal chip 250e, v BA v profituningu i mmracing chceli okolo 400.-e. Mám 5 ročný Focus pre niektorých ( najmä čo s takým motorom nemajú žiadne skúsenosti ) so zatracovaným trojvalcom. Zatiaľ som na ňom urobil od nova 98000km bez problémov, a kedže už padla 5 ročná záruka tak som mu doprial. Sériový výkon 92kw, odmeraný na brzde pred chipom 98kw a 200nm, po chipe 103kw a 240nm. Originál soft vám dajú na USB kľúči.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Zrazu mi moj skok 171 > 216 nepride tak maly 😂





.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5353
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

akoze babrat sa s tym kvoli 5kw... dobre, aj moment narastol, ale aj tak

proste smiesny narast
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale klesla spotreba:D ja napr z predoslych aut mam rad skodovku. ako mazda bola krasna ale neumerna cenovke
hry- ps5
doma-HP probook
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Nikto nerátal že to bude mat v sérii 98kw a nie 92kw ako je písane v papieroch, ale práve ten krútiaci moment je teraz oveľa viac cítiť najme pri zrýchľovaní do kopca, nehnali sme to do maxima ale aby to bolo stále v bezpečných medziach pre ten motor . A myslím že 140koni z litrového motoru zas tak malo nieje.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4461
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ja nechapem, preco si ludia kupuju najvacsiu mrdku z ponuky a potom to cipuju :) Rozdiel medzi 1.0 a 1.5 u fordu je kolko? 1500E pri novom aute? Nepoviem, ked ponuka konci a nie je lepsia motorizacia ale cipovat mrzaka, ked je v ponuke 4valec... A pokial dobre pamatam tie fordacke motory sa prehrievali uz aj bez cipu ( minimalne 1.5)

Mne je najviac po chuti mazdicka s 2.0 132kW, bez turbitka. Presne takyto motor streda trieda potrebovala.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Ked som kupoval nové auto bola to verzia po facelifte, tam dávali 1.0 benzín ktorý bol overený a novú 1,5, ktorá nahrádzala predošlú 1,6 benzín, rozdiel vo výkonoch bol 25 koni a cena v rovnakej výbave 3500e, preto som šiel do overeného motoru. Problém mali prvé focusy s týmto motorom medzi rokmi 2012 až 2014 kedy im praskala hadička chladiacej kvapaliny a následne dochádzalo k jej uniku, Vtedy pokiaľ si majiteľ vozidlo priebežne nekontroloval mohlo dojsť k prehriatiu motora. Uz aj sucasna verzia motora 1.5 benzín je trojvalec.
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Ale tu nejde o to ze by som sa chválil tým motorom alebo nan stazoval, len som chcel odporúčit firmu na chipovaniu za rozumnú cenu
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4461
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ano ta hadicka bola bonus, stalo sa to nedavno cloveku, ktoreho dobre poznam. Hlavne, ze ho vo forde na to neupozornili :D ... Tak pardon bola to 1.6 ecoboost 110kW, to bol podstatne starsi motor ( 2012? ). Pamatam si to lebo som chvilu vahal medzi starsim ST alebo novsou 1.6 s upravami.

BTW aklo ti to "cipli"? Reflash povodnej ECU alebo piggyback?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Stiahli soft riadiacej do pc a nahrali potom novy, žiadnym krabickam pridavajim výkon neverím, takto to mi pekne odladili na môj motor. Ak si myslel to :)
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Peto diki pozriem ich ale su dost daleko - ideal v BA ale urcite im napisem - tabulkovo ponukaju "vykonnejsiu upravu" z toho mmka len odpisat na mail trva 2 tyzdne kks .. bud su tak busy alebo prdia na vec :D

No ved inak by som si ani ja nedal spravit ciperinko, len upravou softu RJ. Uvidime je to v stadiu rozmyslu, nechcem ho trapit ale ako ... co vam tu mam pisat ze z tej 1.2jky na GTIckovom turbe a mnohých upravach (uz to bol stage 3) ma typek 250HP? .. samozrejme tu sa bavime o dacom inom ale skutocne si nemyslim ze mierna uprava krivky v ramci zdraveho rozumu a dostupneho chladenia aparatu akokolvek spôsobi nejaku šarapatu..

Akoze moc tomu nechyba - fakt mi to staci, ten krutak trocha up by mi totalne postacoval.. uvidime zas by som odtial neraz vyliezol z totalne zdeformovanou krivkou kde budem mat v rozsahu 500RPM top vykon a krutak a mimo to to bude mrvte, preto zhanam skusenosti. :good:

scream: Mna by napr priplatok za 1.4 stal 2000e v dobe nakupu, no oproti tej 1.2 mi to prislo byt totalne zbytocne priplacat. Chcel som but total bombu (1.8 ktora k dispo nebola vôbbec) alebo nejaky ten prijemny vykkonejsi stred (v dobe nakupu to bol 2hy najvykonnejsi motor v ponuke vôbec, potom bola uz len ta 1.4ka).
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Broslo tak bydlisko ti svieti stále Topoľčany a Dolne Vestenice sú skoro za rohom preto som to sem hodil a ani z BA to nieje zas az tak ďaleko :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"