Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

ako keby som do vetra hovoril.. nechapes, ze mne to nechcu vyreklamovat?
Uz som tam bol 3x a hovno z toho.. furt dostanem odpoved, ze je to OK a kym prevodovka radi, tak je OK..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12244
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ser nato, auto predaj a kup nejakeho korejca/japonca :-D
nenehaj so sebou vyjebav*t, ser na tieto EU mrsiny
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

To ma lacnejsie vyjde prevodovka z vrakoviska, ako strata penazi pri predaji auta s "vadnou" prevodovkou.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12244
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a nejaky iny origo servis si skusil navstivit? ja by som skusil aj pravnika, nech ti pozrie zmluvu na co mas narok
NB: Asus ROG Zephyrus G14
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som s tou skrinou (prevodovkou) seriozne navstivil Rakusko lenze ja byvam dve metre od hranice. U teba z Kosic skusim opatrne doporucit Madarsko, mozno sa budu spravat inak. Zvlast v Rakusku si trosku davaju pozor na customer service, generalne, mozno Citrojen zrovna nie ale proste generalne ano.

Ja sa ospravedlnujem - prespal som detailny popis co tej tvojej potvore je. Mas naladu to popisat ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bird »

a je to tu http://www.topspeed.sk/od-r-2017-bude-v ... rov-/10872
VW so stiahnutou riťou po "diesel gate" sa do toho púšta prvý...
snáď budú benzinove filtre menej problémové a drahé ako diesel dpf.

// zaujímava je aj táto veta "Už pred časom sa totiž ukázalo, že aj benzínové motory s priamym vstrekovaním paliva produkujú mikroskopické pevné častice".
tzn, že technológia, kt. bola masovo nasadená kvôli tlaku na emisie vlastne vytvára ďalší škodlivý vedlajší efekt...
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Praveze takyto predrazeny radoby spotrebak treba vyrobcom aut zakonom zatrhnut, nie sa tu ondit o miligramy znecistenia. Proste im stanovit co kolko bude stat, aby cloveka nevycucali ze nebude mat ani na chleba.
Vydrzi to kolko, 100tisic km? A novy stoji 300e+? A nech mi nik netvrdi ze dnuka pchaju zlato ci platinu ze je to tak drahe. katalyzatory, lambda sondy a podobne blbosti detto. male 10cm hovno a 200e ci viac.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Bird: ku par stran dozadu. VW nie je prvy, mercedes to uz tusim ma v S-klasse. K tomu GPF sa maju regenerovat priebezne a takmer stale (vysoka teplota vyfukovych plynov), cize potencialne vyrazne menej problematicke (asi na urovni bezneho katalyzatora).
shiro: nech sa paci, mozes ist cuchat vyfukove plyny zo skodoviek 120tiek (idealne s olovnatym palivom), ked mas aj s katalyzatorom problem.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Je tu sice pekne, ze si tu pisete spotreby z palubakov na trasach kde ste magnetizovali palubaky, ale k comu je to dobre a realita je trosku ina.


Ak si niekto pise spritmonitor, alebo ako lacika spotreba, tak to ma aspon vypovednu hodnotu a je podlozene faktami.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

nastastie moj palubak ma odchylku jedno deci pri priemernej.. :D
TURBO! lepsie raz pocut ako 100x citat.. huci to ako stara karosa ale viac utlmene od 45 do 58km/h.. Po dalsich 10K uz sa zacina objavovat vysoky ton aj pri 70tke, reaguje rovnako na lahke pridanie plynu.
Niekto hovori, ze to moze byt poskodeny zub, niekto ze su tam vole a malo oleja som vylucil, kedze toto sa kontrolovalo a este sa aj menil..
Ani aditivum do prevodovky tomu nepomohlo, ale za studena, ked je olej este tuhy, tak je to viac utlmene. Ak za zohreje olej v prevodovke.. resp rozhadze po skrini, tak to je viac pocut.
Link na video: (stlmte si basy) https://1drv.ms/v/s!AoMbDglrm-C6gugDLxUa3jyHTJ5f8g
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

2chris, to auto palubak ani nema, rano benzinka, vecer benzinka :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

tankujes po 5e ? :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6760
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja si tio ratam sam a tankuje. stale plnu.plnu a casta ta ista benzinka . ine sootreby ma nezaujimaju len moja.kedze ju platim. az tak sa nenudim zeby som si zaspisoval litre. pri kazdej plnej nulujem najazd a vypocitam. skus laci madarsko alebo cechov
.sak to za rohom?
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Video neviem stiahnut, chce to odomna Microsoft account pre prihlasenie a ja chudobny take nemam. Nechcem napovedat ale lepsie by to bolo na youtube :)

Ak nepochodis s garanciou, ziadaj od nich dokumentovat kvoli kulancii. Detailne spisat co vycitas autu a ked sa ti to rozsype po dalsich dvoch rokoch a 20.000km, tak tam dobehnes s tym papierom a eventualne aj Slovenskou Obchodnou Inspekciou. Ale musis to mat zdokumentovane, zdokumentovane, zdokumentovane. Ze sa im NECHCE, lebo to o nicom inom nie je, to je jasne. Vymenit niekomu olej za 150,-eur, na to by ich bolo, ale hladat taketo zavady-nezavady navyse v prevodovke ktoru nikdy v zivote nemali otvorenu, na to chlapci nemaju. Ani vedomosti, ani skusenosti, ani cas ani naladu.

Tfuj. A vobec, kontrolna otazka : nebol si s tymto problemom za importerom ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

z citroen Slovensko mi neodpisali dokopy nic.. ze v mojom pripade si mam uhradit 100% opravy a vymahat v CR, ze taketo je plnenie mojej zmluvy.
No tak fajn.. a ked som to pretlmocil im, tak vtedy som dostal tu odpoved, ze kym to ide nemam do toho sahat.
Ked nechcu ani real money, tak ja uz neviem.. jasne, ak sa to prerata na normohodinu, tak za vymenu oleja zarobia viac.
dnes som pisal do CR, ci mi nevedia poradit.

btw: na to videjko nemusis byt registrovany. je to verejny link.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"