Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3643
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa fobos »

Je to OFICIÁLNE: Slovenská obchodná inšpekcia pokutovala autobazár za stáčanie kilometrov
...dostala mastnú pokutu za nekalé praktiky...
mastná = 1500 eur :rofl: :good:

mali im dať 20 000 eur
Xbox Series X...
hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hubula »

Typicka bulvarna novinarcina. Tak stacali, alebo len do inzeratu uviedli ine cislo ako svieti na odometri?
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

scream - u mna na ibize sa da ESP iba obmedzit uplne vypnut nie. Otazka skor stoji ... naco je komu uplne vypnutie ESP v takom aute? :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4462
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

No kazdy jazdi inak, ze? S ESP sa asi na rucnej moc neotocis, na slalome si tiez radsej dovolis preklz kolies ako spomalenie kvoli trakcnej. O zabave na snehu nehovoriac.

ESP je skvela vec pre beznu jazdu, sviznejsie zvezenie ale na prasacinky to uz neni. Uprimne som to kukal kvoli novej ibizke 1.5 110kW, kedze to financovanie na jednotku vyzera tak dobre, ze sa mi snad "oplati" kupit nejaky novy vozik a prznit ho 5 rokov v zaruke. Ale potom som lepsie pozrel cennik a zistujem, ze im s tymi cenami za vybavu musi trosku kurovat :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Kaper

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kaper »

Scream: Podľa mňa tie ceny za Ibizu sú fajn, akú si vyskladal výbavu?

ja som kúpil toto v cene 16700€
https://cc.porscheinformatik.com/cc-sk/ ... X@WDE@PCW/@
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

scream,kamos chce teraz kupit aronu, daj vediet, mozno kupite obaja spolu ty ibizu, on aronu a dostanete zlavu ze akoze kupuje 1 clovek dve auta, zrejme pracuje aj on tam, kde ty, ked tak mi napis na jabber.
hry- ps5
doma-HP probook
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

scream mne je jasne co robi ESP, mnoho modernych aut nema ani manualnu rucnu brzdu .. narazal som skor na to
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4462
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

V hot hatchi co mam 1,1t a 110kW nema co robit tlacitkova rucna a nevypinatelne ESP.

K cene ibizky... 15700E stoji zaklad s 1.5TSI, co keby bolo v normalnej vybave, tak budiz ale ked tam hodis zakladne veci, tak si na 18 ako nic a to uz je moc. https://cc.porscheinformatik.com/cc-sk/ ... E@PCW@PW1/@

A to mam stale v tej zakladnej modrej, ktora sa mi moc nepaci :/ A bez sady zimnych kolies a ficodane.... Cenovo kilometre od toho, co kupil Broslo...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Kaper

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kaper »

Tak ale takúto motorizáciu od VAGU lacnejšie mať nebudeš :). Vyskladaj si Fóbiu, alebo Pólo a zistiíš aký je tam cenový rozdiel.
Ten 8" displej ak nepotrebuješ navi je viac menej zbytočný, winter pack osobne nemám i keď by som ho prijal, ale dá sa bez toho žiť. Nie je to must have u mňa. Akože 316€ za vyhrievanie zadku + dízy? .. zbytočné...
Inak tá základná modrá je hrozná, to určite nebrať, to radšej bielu :P

Alebo si pozri u bratov čechov ako by ťa vyšla cenovo. ja som bol práve prekvapený že tam sa uplne inak konfiguruje výbava ako u nás + u nás máš v cene 6r záruku a tam nie :). Tiež som premýšlaľ všelijak, ale nakoniec Ibiza bola top. Cena/Výkon
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4462
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

No ono samozrejem z tych 18K by sa slo minimalne na 16 po zlavach... ale aj tak to nie je malo, za auto tej triedy. A hlavne som tam zabudol adaptivny podvozok, cize +250E a najskor oranzova farba +500E

8" display chcem prave kvoli navigacii (mirror link) a je pohodlnejsi na ovladanie ako ten maly ( 5" ). Vyhrev sedaciek je pre mna povinnost, to pouzivam denne snad od oktobra, keby sa dalo dam si aj vyhrievany volant a celne. Senzory dazd, parking, adaptivny tempomat su veci co viem ozeliet. Na tom ESP to ale u mna pada este asi viac ako na cene... uz je jedno ci 160E alebo 175E mesacne... Ale mozno sa pojdem povozit :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

scream, ja ze sa vratis k honde ale vymyslas blbost zase :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4462
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ja nove auto pozeram len skrz vyhodne financovanie aj to zatial len robim statistiky, co a za kolko. Popravde som k tomu dosiel tak, ze mi prislo absurdne ake auta si kupuju ludia okolo mna. Samy kodiaq, superb, rsky ... si hovorim, ze z toho, kde pracuju neexistuje. A potom kukam fibancovanie na jednicku, ci ako a uz mi to dava zmysel :D

Novu Hodnu asi jedine ak mi bude treba CRV.

Z malych prdov tu je v cene ibizky za 18k vo vybave corsa OPC, akurat ma trosku brutalnejsi vykon :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Uvedený prepočet sa vzťahuje na financovanie SEAT splátka 1 % na model SEAT Ibiza. Cenníková cena uvedeného modelu je 9 490 eur. Najprv zaplatíte akontáciu vo výške 28 % (2 657,20 eur) a ďalších 47 mesiacov splácate 1 % z celkovej ceny vozidla (94,90 eur). Obdobie zmluvy predstavuje 4 roky (48 mesiacov). Na záver splatíte poslednú 48. splátku vo výške 25 % (2 372,50 eur). Spracovateľský poplatok pri dobe splácania 4 roky je 5 % z financovanej hodnoty a RPMN je 2,01 %.
co ja viem.. nemusi to byt az take spatne.. ale len v pripade, ze po 4/5 rokoch auto predam a sumu za predaj zase vrazim do noveho auta.
tak to mam kvazi ako operativny. Oproti OL je ale vyhoda, ze po 4r je auto moje a ked sa dostanem do zlej situacie nie je problem auto vyplatit (da sa aj bez pokuty) alebo posunut na inu osobu. :good:
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

undertaker007 napísal: Po 22. Jan, 2018, 22:05
maniak napísal: Po 22. Jan, 2018, 09:29 undertaker: netusim, nemam dual sim, ale o tyzden mozem vyskusat z manzelkynho telefonu (ak ti to uz nebude neskoro
Budem vďačný ;)
Nemám zatiaľ vo svojom okolí Android Auto, Dual SIM mám.
Testovacia zostava - OnePlus 3, Android 8.0, osadene obe SIM, obe aktivne + Skoda Superb 2016 (Infotainment Columbus, ak to ma nejaky vyznam pre meritum veci).
Vyber SIM funguje v normalnom rezime. Android Auto si mozes zapnut aj bez pripojeneho auta. V rezime bez pripojeneho auta si zvolis cislo, ktore chces zavolat, ale bohuzial neukaze volbu SIM, celkovo ostane visiet a ani sa neda zrusit hovor (az na domovskej obrazovke Android Auto). Pri pripojenom aute sa na obrazovke infotainmentu opakuje situacia.

Odporucam ti skusit si to nanecisto len so svojim Android telefonom a Android Auto.

Btw, uz je k dispozicii Android Auto aj na Slovensku?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

https://www.toyota.sk/new-cars/yaris/yaris-grmn.json

ked uz maly prd tak toto musi LIETAT. ma to tolko vahuy co nase Swifty ale 2x vykon. kompresor. oh my. ale 30 k . to ozaj len ako chutovku :laugh:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"