Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

predfaceliftova verzia, bez najvacsej obrazovky, aspon to bola dlha verzia. Motor tej najspravnejsi... Proste normalne vozidlo z roku 2004.
Konkretny kus ma v neprilis lichotivom stave z hladiska stavu laku... 17:35, swirly jak svina.

Chalan este polovicku veci nepovedal lebo ich nepozna kedze voz dlhodobo nevlastni a nepouziva, palcek hore za spomenutie dvoch bateriek kedze "v tej druhej" je najcastejsi "problem s elektrikou" tohoto vozu - elektrike nebyva v 99.99% nic, len je zruinovana sekundarna bateria (rovnaky problem ako Peužegeout 607). Tusim nespomenul nezavisle kurenia, automaticke chladenie v lete (solarny panel ma, velmi narychlo som to popreskakoval), pramalo povypraval o 4x4. V autoTEROrizakoch by na teba vyplestili oci, este ziadny takyto kus nevideli a neservisovali ; OOOO W12 tam mali jednu jedinu na servise.

Inak taketo si mal kupit a stalo by ta menej nez 12.000 :) teraz bol jeden na predaj na bazosi za 9.000 po finančníkoch, skoro nejazdeny.
Ako Pasatt vyzera len neznalym. Okrem ineho, nevozis sa kvoli inym alebo pre inych - vozis sa sam pre seba. Ked prvykrat zalahnes za tie double-windowsy, potom pochopis preco sa ani na dalsom odhlucneni kabiny nesetrilo, a ze tu sa fakt nesetrilo neskutocne masivne.

A co sa tyka interieru a porovnania s Bentlí, tak to naozaj treba - kazdy sam za seba. Phaetoník je jedno z najmenej docenenych aut v historii civilizacie, uz som o tom pisal volakde na stranach 1100 az 1938, a to Turbiatkovi pasuje... "outsiderov" ma rad. Velmi rad.

Cim viac V12, tym velmi velmi radsej. 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9 z podpisu...
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Pi 22. Dec, 2017, 20:26, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

mne by bolo jedno ako to vyzera uplne :D

ved ak zbohatnem na crypto vezmem si jedneho na dlhe cesty :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no to ta beriem za slovo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ci bolo alwbo nebolo docenene.takto vizualne nevyzera auto za 120k terajsich penez...interierovo a vybavou nabite o tom neni reci, vizualne zle,inymi slovami prasat bez pochyby...seriozne potrebu peknu ciernu a mega kolesa nech to zachrani vizual

sam som dokonca jednu lewtenku ciernu w12 s kahn r21 kolesami kupil, len sme sa nejak na doplatku nezhodli.
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

mp3turbo napísal: Pi 22. Dec, 2017, 20:18 predfaceliftova verzia, bez najvacsej obrazovky, aspon to bola dlha verzia. Motor tej najspravnejsi... Proste normalne vozidlo z roku 2004...
turbitko prosim ta netrep. W12 nikdy nebola a nikdy nebude normalne vozitko. To bol vzdy vrchol automobilizmu a so sebou nesie aj adekvatne naklady na obycajnu udrzbu, servis. Nemozeme kazde panske huncutsvo povysit/degradovat do statusu NORMAL.

Si pozri o jakej fakturke hovoril Snejk v suvislosti s tym, ked na A8 predcasom reparoval po nejakom konari, ktory nabral v relativne malej rychlosti. Nikto sudny by neporadil tatovi a mame o dvoch detoch, ktori hladaju auto do 15000 Phaeton W12. Nemozeme povedat ze je to normalne auto, ked pri prahobycajnej c6 3.0 tdi musi mat hrdy majitel nachystane 5-7k keby daco. Ano vozenie je to vyborne, ale... ved nam to spocitaj. Co stoji rocny servis, (ale nie taky ze sak franta z konca ulice mi to namontuje a zbastli a po 2 rokoch to niekomu predam ako nehnutelnost, ale taky ako tomu autu prinalezi a patri) na W12 Phaeton/A8? Uz len najst cloveka co tomu rozumie bude údel.
stefan.koval napísal: Pi 15. Dec, 2017, 14:14 ja som mal 1x v mazde6 kozene a ziadne ine nechcem, cistenie, komfort sedenie,
mam 100kg a 196cm a v nich sa mi super sedelo, aj vsade kde sadnem do koze sa mi lepsie sedi, potil som sa v lete rovnako ako na latke. ale mal som perforovanu(s bodkami)
A preto ze sa ti v nich super sedelo tak si vymenil za Korok. :D Pista ty si blazen. Namiesto toho aby si s tym tvojim chrbatom siel na pomerne lacne masaze, k doktorovi a zacal cvicit hoc aj posranu jogu, tak si predal lepsie auto aby si si doplatil a kupil horsie auto. Lebo si sa bal, ze ta do mazdy budu nakladat obuvakom. :cool:
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6782
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

No zacal som sa vystierat a operadlo kolmejsie davat a v mazde uz som suchal hlavu.musela ist prec. Dalsi dovod bol automat. Kamos ma problemy s kolenom ked casto radi,ze mu puka a robi len 45tis km rocne. Tiez vravel z dalsie auto bude automat. Inac phaeton by ma zaujimala havarijna kedze ja ju mam na akzdom aute
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5182
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

na Phaetone 6.0 W12 som mal parkrat tu cest si rit povozit, zaujimave vozenie... hlavne este tak rychlo som nevidel vyhadzovat $$ do vzduchu :D 2 ciferna spotreba a jednotka to nebola
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

vyborne auto na nakupy keby som zarabal aspon 3ku tak uz mi stoji pred domom a stacil by mi aj V10 TDI :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5182
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

vermi aj keby si zarabal 3ku , tak by si si ho nekupil, sice ked kupis staru vrazu a staci ti, ze polka veci funguje na 30% a nechce sa ti to servisovat, tak mozno :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

ver mi ani keby si zarabal trojku tak si nekupis W12. 36 tisic rocne zas neni tak moc s ohladom na to ze:
- sa ti komplet zmeni styl zivota, budes viest ovela nakladnejsi zivot ako ked si v rannych casoch pracoval za tretinu toho co dnes
- pripocitaj nejaku lahku hypo
- nejaky second dwelling
- deti, partnerka
- dovolenky, lyzovacky
- a ked si rozumny tak si cosi odkladas

Nakoniec by si mozno zistil, ze sa ti neoplati a nemas cas riesit auto, co tu na slovensku dokaze oservisovat jeden clovek (servis) uhrnom (mozno). Takze sa na to vybodnes a kupis si auto vyssej strednej triedy a manzelke otloukánka podla potreby na vyssom podvozku do mesta. Nech ma na com chodit pre deti do skoly a na kruzky. Popripade so sliepkami na kavu, nechty, vlasy porozpravat o tom ake prekernosti ich v zivote postretli.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sliepkami :) sliepočkami :) V10tdi nebrat ani zadarmo, su to dve prieserove 2.5ky zlepene dohromady.
W12 je zaujimave vozenie vsade.



>> Nikto sudny by neporadil tatovi a mame o dvoch detoch, ktori hladaju auto do 15000 Phaeton W12.

jasne ze nie... jedine dlhu verziu. Ved dve deti ne ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6734
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

chalani, mam taky problem: uz dlhsie mam pocit ze pri brzdeni sa mi straca brdzna sila. proste idem, brzdim konstatnym tlakom na pedal, a auto v strede brzdnej drahy na sekundu prestane brzdit, ako keby lietal bez kontaktu s vozovkou. vtipne je, ze toto spravanie som si vsimol vzdy na rovnakych miestach - napr. zjazd z mosta SNP v smere do centra, kruhac pri svrtku na ostrove. no teraz sa mi stalo ze pri tom kruhaci som mal fakt problem ubrzdit a takmer som vletel pod kamion... proste celou silou som bol na brzde a auto brzdilo tak sekavo. otazke je cim to je. logika mi hovori ze je to ABS, napr. pri tom kruhaci je pri vjazde strk na ceste, auto sa na nich asi zacne smykat a ABS ich nedovoli zablokovat (blikanie ABS na pristrojovke som si ale nevsimol). na inom aute ale taketo spravanie som ale nikdy nezaregistroval, ale na ceede sa mi to stalo uz asi 4x. brzdne sily podla STK su OK. Pneu su michelin crossclimate, maju rok, najazdenych cca. 10 tis. km. mozno blba kombinacia gum a auta, neviem.
zaciatkom jan. som objednany do servisu, ako im to predat aby sa nevyhovorili ze je to tym ze nejsu tam ich hankooky, pripadne ze jazdim po blbych cestach?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

mp3turbo napísal: So 23. Dec, 2017, 17:55 sliepkami :) sliepočkami :) V10tdi nebrat ani zadarmo, su to dve prieserove 2.5ky zlepene dohromady.
W12 je zaujimave vozenie vsade.



>> Nikto sudny by neporadil tatovi a mame o dvoch detoch, ktori hladaju auto do 15000 Phaeton W12.

jasne ze nie... jedine dlhu verziu. Ved dve deti ne ?
Idealne 6.0 TDI ja chcem 1000nm :D
__
inak jasne popri tom treba aj druhe auto, opravu by som si riesil urcite sam pokial by sa nejednalo o nieco co neviem - premna je to vsak zaluba by som povedal (mam jamu i dvojstlp a ne ňemožete si kumne prisť vymeniť olejčok)
RAMMSTEIN
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

a w12 su neni dve r6?
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

mne sa vidi ze vsetko co ma u VW 8 - 12 valcov je nejaky zlepenec
RAMMSTEIN

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"