Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Něznaje niekto benzínovú 5er s dátumom výroby <1995? Ideálne osmihrnek.
V bazároch je to bieda, nie že osmihrnek ale ani žiadne benzíňáky nejsó. Veľmo mi to smrdí dovozom (aj napriek vysokým (už nižším, ale stále je to dosť) registračným poplatkom + ostatné vybavovačky), ale možno niekto o niekom vie komu žena nakázala vypratať garáž... :D
Z Hungaristánu mi do oka padol tento kus. https://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/53 ... o-11977920
Na Českom bazoši nic moc, mobile.de tiež bieda, V8 530i málo a beztak to sú samé automaty.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

shajek napísal: Št 21. Sep, 2017, 14:23 Tu prichádza moje udivenie. Mam same diesle a sem tam benzin. Uprimne odpovedzte, ked ste nemali zalostny technicky stav vaseho diesloveho vozidla( nefunkcne zhavice, vydrbkana baterka) mali ste problem naštartovať ?

Za mna je odpoveď nie. Zato ze su ludia hlúpy, a maju zlý technicky stav vozidla a potom sa vyplakava na internete. Tak ako tradicne sledujem na FB ked udrie zima ako bmvvfans a alfa fans postuje fotky s otázkou, preco som nenaštartoval.
Mal som na zhnitej felicii 3/4 zhavicov, bolo to uz trosku cítiť ale žiadny problem. Hore spominany m51d25 mi štartoval na par otociek, a žiadne otáčanie kľúčom 4x.... Keďže vacina aut ma aj tak dohrev, takže tie zhavice idu este par minut :)
O Omegu som sa, myslím si, staral príkladne. Aj keď to nikto nechápal, pretože každý mi vravel, to sa ti neoplatí, veď to má 17 rokov.
Ále oplatí. Auto mi slúžilo bez problémov, bez zaváhaní.
Vždy mi auto štartovalo na šupu. Batéria YUASA, 100Ah, 900A. Naozaj mu stačila štvrťotáčka, už vrčal.
Po troch dňoch státia v -36°C som však ponechal kľúč v tretej polohe zo zvyku len tak krátko ako vždy - to nechytila...
Skúsil som to znova - no, točil som asi štyri sekundy, kým lapla.
Neviem, či je to "žalostný technický stav", ale nebolo to naštartovanie, na aké som bol zvyknutý...

Na druhú stranu nechápem, prečo raz v studenšom jessenom počasí som ráno do práce skrátka nenaštartoval. Keď som zisťoval, že prečo, zistil som, že 2 žhaviče sú úplne mŕtve, jeden hlásil odpor 14Ohm. Tie žhaviče akoby odišli zo dňa na deň.
Nič, vymenil som všetkých šesť za NGK, auto zasa štartovalo na šupu...
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Základom zimného štartovania sú samozrejme žvahiče vcajku a poriadna batéria s poriadným štartovacím prúdom. Teraz v zime jak bolo tých -20°C aj viac nikdy som nemal problém naštartovať a to mám motor v stave... veď vieme. Ale tiež tam mám nejakú ozrudnú batériu s 125Ah a 780A štartovacím prúdom.

//či mi žhavili všetky žhaviče to vám fakt nepoviem, ale ako známe stav mojho auta tak dajme tomu 2/4 :D
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

undertaker007 napísal: Št 21. Sep, 2017, 17:05 Aj keď to nikto nechápal, pretože každý mi vravel, to sa ti neoplatí, veď to má 17 rokov.
Ále oplatí. Auto mi slúžilo bez problémov, bez zaváhaní.
Presne toto. Tiez sa chytali kamosi za hlavu, ked som dal za repas serva cez 300 € a za sadu pneumatik cca tiez tolko, ze sa to do 20 rocneho auta neoplati. Nejako v tom nevidim rozdiel, ked mi to auto sluzi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

nieco mi zacalo vrzgat na brzde vzadu... cca 10tis. km od vymeny kotucov a platniciek... mechanik reku to bude zaseknuty kamienok, ale ked inak nedas, dones a pozrieme... bol zaseknuty, ale strmen a tu je výsledok :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

pekna tehlova farba.. kolko si to vypaloval?
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

To tá výmena ale teda bola spravená perfektne... :good:
A tiež nechápem, veď toto muselo byť hádam aj cítiť...
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Zadok na octavii 2, fakt som to necitil... dralo to zrejme velmi jemne. Pri jemnom pohybani, dojazde ci mikro pohybe na rovinke nebolo citit nic, ani smrad, ani v poslednej faze. Vsak ked sme to dali na zdvihak, tak sice tazsie, ale slo to koleso aj rukou potocit. Zacul som to teda az ked zacal ist kov na kov. Netusim, za kolko km sa to da takto pri pridretom piestiku zodrat, natocim tak 3-4tis. mesacne, kopce, Sturec a na dialnici tiez nechodim na spotrebu...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

mp3turbo napísal: Št 21. Sep, 2017, 09:23Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Ti se Škodou jsou prý nejchytřejší
To by sedelo. Dunningov-Krugerov efekt v plnej sile. Všetko zrazu do seba zapadá a dáva zmysel.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak tento efekt je dnes poznavacim znakom vacsinoveho obyvatelstva :D alebo mna? jedno z toho bude pravdou....
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4465
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Kamos par rokov dozadu nenatocil v tatrach A6 3.0TDI a spolu s nim dalsi kopec ludi. Cez noc udrela zima, nafta vytuhla a bolo.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DankoPR »

Má niekto nejakú stránku na servisné intervaly VW?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co treba konkretne ? Kupil si auto a nevies ako na neho ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DankoPR »

VW Golf 7 2.0 TDi mr. 14
myslel som že bude v knižke Servisný plán aj rozpísané ako často meniť olej v haldexe, rozvody a taketo veci ale nie je to tam tak zisťujem
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ti vypise kedy bude treba menit olej nie?

Pripadne ti turbo odporuci kazych 5999 km.
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"