Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

pockaj ked bude povinny ACC, to bude tychto pruserov viacej





.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

co je ACC ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12224
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

situacia pred cca 10 rokmi. Sused si kupil novu lagunu. Isiel z kopca, ked mu zrazu zhaslo auto, nedalo sa ovladat, neslo brzdit, tocit volantom nic. Nastastie sa mu to podarilo nahodit, tesne pred zakrutou za ubrzdil to. V servise mu povedali, noze chyba elektroniky. Oprava alebo vratenie penazi. Bral vratenie penazi. Ak je to vyslovene chyba vyroby auta, nevidim dovod, preco by predajca/vyrobca nemal zobrat auto naspet

shajek: acc http://www.autorubik.sk/clanky/adaptivny-tempomat-acc
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

na mojom smiesnom pole bola po zrazke so zverou /maly zajac.../ viditelne max.poskodenie hmlovky..
oprava v autorizaku stala cca 3200eur.

vsetky "absorbcne" zony za naraznikom dolamane, naraznik samozrejme meneny, striekany lebo autorizak.
(preco by som to ale mal riesit inde, ked si platim HP? preco by som to mal dat hornejdolnej za 900eur, ked ma to tak ci tak bude stat len spoluucast? tu si aj poistovne kopu proti sebe, lebo keby bola poistka lacnejsia, typ B, a opravy dajme tomu v servisoch ako Vektor /bosch siet a pod./, tak by usetrili majland. samozrejme o garaz opravovniach nehovorim, to urcite nie. ale je logicke, ze ked clovek plati HP, tak auto ide do najdrahsieho servisu /zasa tam aj verim, ze to auto pri dalsom naraze bude plnit rovnake bezpecnostne "veci", ako pred poskodenim/


btw, riesim novu poistku, a pred cca 2rokmi som mal jedinu poistnu udalost na novom aute - niekto mi urobil na parkovisku na mesacnom aute "malu" dieru do dveri (asi rohom), no bolo vidno az pozinkovany plech... takze som to dal opravit.. a pytam sa: rata sa to ako skodovy priebeh ci?
odpoved: ak bola volana policia /ano, na dierku velkosti 3mm,sice to plechu ale aj tak/ tak mate BEZSKODOVY PRIEBH, ak nebola volana policia, berie sa to, ze ste na vine "vy" :D a teda nemate bezskodovy priebeh.. dobre co?

lebo, pachatel neznamy vie "zadokumentovat" len policia.keby som ich zavolal k tomu, asi ma fakt poslu kade lahsie, aj ked oprava stala cca 700e (vacsinou hradila poistovna)

ano turbo, presne, servisy ziju z tychto "poistiek", a preto potom tak vyzera reklamacia.. na tie kaslu.. ked maju z havariek ktore platia poistovne nahrady v rozpravkovych vyskach.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemyslim si ze by Had vypraval o adaptivnom tempomate.
Skor o plne autonomnom cirkuse.




>> tu si aj poistovne kopu proti sebe, lebo keby bola poistka lacnejsia, typ B, a opravy
>> dajme tomu v servisoch ako Vekto /bosch siet a pod./, tak by usetrili majland.

presne tak.

700eur za tri milimetre az pozinkovany plech ? :) seriously nuts ??
3200eur za auto ktore uplne cele nove stoji 8.999 ? seriously nuts ??
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6693
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

skorej to ale vidim ako problem poistovni ze nemaju stanovene rozumne limity. servisy vedia ze to riesis cez poistovnu tak tam daju ceny za ake sa nehanbia a poistovne im to zozeru aj s navyjakom. kebyze to mas platit z vlastneho a povies ze tak beries auto inam tak hned by k tomu inak pristupovali. a potom mas expertov ktori kvoli skrabancu si odmontuju dvere, poskacu na nich aby bola preliacina ako keby od ineho auta a idu za likvidatorom....
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

mp3 turbo?
nie, nestoji.. moje auto s vybavou stalo cez 13k e... a mas aj pola za 20t k...
kazdopadne, nevidim, preco by auto za 9000e a za 15 000e alebo 25 000€ malo mat "rozdielne " ceny servisu (ak sa bavime o aute v malej triede)

a teraz rataj, cena naraznika v autorizaku +-900e, +cena striekania - metalicka farba - cely naraznik.
komplet uchytky, tlmenie pod naraznika, krytky hmloviek /kus plastu... v autokelly 7e kus, v autorizaku 40e kus/
blatnik - vymena plus striekanie +-700eur
"vnutorne" blatniky, ktorych uchytky boli po naraze vytrhnute - opat nove, cena jedneho +-80eur!
pomocny material, matice, skrutky neratam, tie sa menia kedze stare sa NESMU pouzit.

plus narataj pracu, rozobratie, poskladanie... a sme doma.

a taku cenu mas pri kazdom jednom aute za 10 000e pri podobnej skode. preco by auto za 10 000e malo byt opravene lacnejsie, ako auto za 20 000eur? pri malej triede nemas ani normohodinu lacnejsiu.

a to, ze ked poskladas cele auto z dielov, ze ti vyjde 4* hodnota auta - to vies uz davno. len vyparnik klimy stoji 1/10 ceny auta :D


poistovna nema stanoveny limit a preco?
lebo ked si raz kupim auto za 80 000e, a oprava uplne neskodneho problemu pri parkovani vyjde na 1200e, a poistovna si vymysli limity, tak si HP neda nikto, lebo ak by mala poistovna limity, tak kazdy by daval auto MIMO autorizakov. tie by samozrejme nemali zakazky /do autorizaku po nehode da clovek auto bez HP len blazon/, ale klesli by ceny? neviem.. :D

hlavne by ludia zrusili poistky.
ja mam poistku preto, lebo viem, ze kryje tie psychopaticke sumy v servise, a mne moze byt jedno, ci oprava vyjde na 4000e alebo 800e.
a na zapade je autorizak este drahsi, takze je to jedno. poistovna nemoze zaviest limity, ked raz normohodina, cena orig. dielu je PEVNE DANA...

jedine zaviest poistnu "sazdbu" B, kde by clovek musel ist max. do servisu "strednej" triedy, lenze, tam je kvalita casto taka, ze aj 50% zlava za B by bola malo... aj ked nevyzdvihujem autorizaku, lebo o ich kvalite vieme svoje, ale aspon diely su originalne, a tomu autu verim, ze po prvom naraze ak sa este jeden zopakuje, ze to auto ochrani posadku rovnako ako prvykrat.. v pripade garazovych servisov, dielov neviem skade si uz taky isty niesom
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> preco by auto za 10 000e malo byt opravene lacnejsie, ako auto za 20 000eur?

pretoze stoji polovicu :) cize to auto za 20.000eur by malo skodu 6.400eur pri rovnakom neviditelnom poskodeni ako si ty mal pri 3200 :)
ano, psychopaticke sumy v servise su problem, tak ako pises. Nie to ze Polo stoji na opravu 3.200eur ked mu nic nie je - inak keby ti dakto povedal par rokov dozadu ze 100.000 korun (slovom STO TISIC) tak ta rovno vykoti pri tejto oprave.

Poistky nepoistky je to proste nehumanne ako statne zakazky v Zimbabwe.
Keby si zacal Polo skladat z dielov pri tychto cenovkach tak si mozes rovno kupit Vejron lebo bude lacnejsi (to nie je vytka na teba osobne, to zrejme plati pre vsetky auta - neviem, v autoTEROrizovanych servisoch sa nevyskytujem).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

to VOBEC nieje pravda :D

pretoze stoji polovicu :) cize to auto za 20.000eur by malo skodu 6.400eur pri rovnakom neviditelnom poskodeni ako si ty mal pri 3200 :)
- na aute stoji 10 000 vybava.. toto, ze budu poskodene plechy, naraznik ma ROVNAKU HODNOTU.

to, ze druhe auto ma vo vnutri intertainment system s dotyk. obrazovkou, menicom na CD, aut. dvojzonovou klimou ako priplatkovou vybavou, BT HF a x vybavy je ukradnute.. poskodene su rovnako drahe veci na oboch autach..
presne som napisal ze ber dve auta rovnakej triedy.. cize jedno s malou vybavou a druhe s lepsou, priplatkovou.


je jasne, ze ked porovnas polo a octaviu, a narazis ich rovnakym sposobom, oprava octavie bude drahsia /diely su vacsie a pod.:/ - aspon by mala. ale teoreticky, kedze pol je menej je mozne, ze diely na polo budu drahsie, ako na tuctovu octaviu,.. ale logicky by to malo byt ako ty pises.


ale ked mame dve rovnake auta, a druhe je 2x drahsie jak prve len vdaka vybave, tak to isto neplati..


ceny dielov su pycho, bohuzial.. aj v autokelly stoji original majland.. a to sa bavime o blbinach ako cidlo, ventil, a ked poskladam len "motorovu" cast, tak som na urovni 15 000eur a to este nemam volant, sedacky :D atd. keby boli diely na urovni= 100% dielov stoji 150% ceny auta (aj to je prehnane ale nech) tak by kazda buracka bola lacno riesitelna..
Naposledy upravil/-a felipe25 v Pi 16. Dec, 2016, 13:15, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6693
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

presne tak, normalne by poistovne mali vydat sadzobnik nahradnych dielov ktore vychadzaju z ceny noveho vozidla. napr.predne svetlo by mohlo stat napr. max. 3% noveho vozidla, spojka 5%, motor 30%. percenta by sa kazdorocne prehodnocovali, v roznych kategoriach aut (male auta s cenou do 15.000, stredna trieda 15 - 25 tis. vyssia stredna 25 - 50, luxusna nad 50) a bola by to maxilna cena ktoru poistovna preplati + maximalna sadzba na normohodinu, tiez podla kategorii. ak ak by som chcel byt populista tak by som este dal 30% dan zo zisku pre autoservisy kde priemerne ceny nahradnych dielov prekracuju tie poistovnami stanovene o viac ako 20%.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

molnart - SUHLAS, lenze na to, aby toto mohla vydat poistovna to najprv musi stanovit vyrobca :D alebo predajca dielov - proste, najprv ten moze dat, ze svetlo stoji max. tolko /z cennikovej ceny ZAKLADNEHO MODELU napr./ a za tolko ho aj budu predavat :D

ak to ten NEDA, nestanovi, ja mozem poistovnu, ktora stanovi max. vysku preplacanej sumy okaslat, pretoze by sa stalo, ze po nehode rocneho auta so skodou 4000€ by som dostal 1400€ :D

lenze toto sa nestane - predajca ND sa nebude cenami orientovat na cenu noveho auta..a aj poistovne to ignoruju, a skody platia... takze, asi su stale v peknom zisku ak nic ine neriesia.




minule som kupoval 4 "krytky" na bezpecnostne sruby do elektronov.. pytam "cierne matne", lebo take som tam mal na normal srubach..
cena??? 1ks 4,20€!!!!
cierne leskle 0,60€ kus :D ale matne su nedostatkovy tovar.. o com sa bavime.. ekonomika biznis, model cien je postaveny uplne na inych principoch, ake beznemu cloveku matematicky uvazujucemu nikdy zmysel nedaju.

jeden typek raz vravel, ze ked kupujes auto, mas kupit 2. jedno na ND a jedno na jazdenie :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Poistovna ma kryt realnu skodu, aka bola sposobena. Ak ma raz vyrobca v cenniku stanovene, ze srobik na Fabiu stoji 4€ a srobik na Superb 12€, tak nie je o com. Neviem co tu chcete riesit. Ak je raz autorizak drahy, nikto vas nenuti kupovat tam. Ak vsak riesim poistnu udalost, tak prirodzene chcem originalne diely, kedze boli poskodene tie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6693
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

Papek napísal:Ak ma raz vyrobca v cenniku stanovene, ze srobik na Fabiu stoji 4€ a srobik na Superb 12€, tak nie je o com.
prave ze je o com, vyrobca si nemoze stanovit ze bude srobik predavat za 12 eur, najma ak existuje relevantne porovnanie ze cena takehoto sroubika pri inej tranzakcii (napr. ked je sucastou celeho vozidla) je 5 centov. cele havarijne poistenie sposobuje zkreslenie trhu a autorizovane servisy maju na relevantnom trhu (platitelov HP) dominantne pozicie co im dovoluje uctovat neprimerane naklady a znevyhodnovat spotrebitelov, sice nie priamo ale v konecnom dosledku je to premietnutie do cien havarijneho poistenia co potom platime vsetci. takze su servisy aj poistovne vysmiati, len zakaznik place. co pri dnesnom modeli brani tomu aby vymena naraznika namiesto 3000 eur stalo 6000 a za havarijku by si platil namiesto 400 eur 800??? ten trh je proste dnes absolutne neregulovany, pritom neplatia uplne pravidla ponuky a dopytu.

dobry pravnik na sutazne pravo v spolupraci s odbornikom na tranferove ocenovanie by na tomto spravili karieru, nebol by som prekvapeny keby doslo k odhaleniu nejakych dohod medzi poistovnami a servismi.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto je moj chlapec.

Akoze sorry ale za naraznik co je zasraty kus plastu z kokily vypytat tisic eur ked vyrobne naklady su desat ? Serte na senzory, ten argument takisto neobstoji, cuvacie senzory mas za dvacku maloobchod od Cinana u nas vratane dopravy a cla a dph. Dobre, narazniky uz dnes maju teplotne cidla, lidary, radary, maďary a ine dary ale ajtak fak it, proste je to totalne neprimerane.

Co keby opravy takehoto sotva tuknuteho Pola nestali 3200eur ale povedzme 490 ? Ze nas nikoho nezaujima kolko stoji Filipov zajko ? Co keby kvoli takymto veciam mohli byt havarijne poistky za 250 eur rocne, namiesto 1200 co platite teraz ? [ano, na Polo sa neplati 1200 poistka, ale na akekolvek bezny Mercededés C alebo BMV Tri co stoja 35.000 sa plati].

To uz by vas mohlo zaujimat. Alebo ani tejto platforme nerozumiete ?

Proste, oprava zajaca v hmlovke akehokolvek stroja nemoze kurwa stat 100.000 korun. Pitchovina. Nech to bolo aj premiove Polo s elektrickymi oknami vzadu a skrabkou na lad a predpripravou na instalaciu zadnych repro, to je cele pitchovina na kvadrat. Sa cudujem ze si poistovne nechaju nieco taketo robit.

Ja byt poistovna tak poisteneho tlacim do opravy "kupim ti naraznik za pajcku z vrakacu a za stovku ti to moji chlapci namaluju, keket" :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Chcete lacne narazniky, diely, cidla atp, a preco si potom myslite ze by sa nasiel idiot co by vyvalil za auto 20k, ked si ho na ikea style vie poskladat za 10k doma? :)

RSy napriklad maju diely ktore vekom stupaju aby bola zachovana, a to je ten parameter, trhova hodnota. Poistovne su tu od toho aby cvakali sposobene skody, my mame moznost PZP/HP/GAP, v UK si za poistku das kludne aj 3k, a auto stoji 500 librakov, tuna je to naopak, si chodte dole do temy o poistovniach, kolki ste sa pohorsovali nad tym ze vam dvihli PZP o 10€. Ekonomika je svina, inflacia tiez. Trhova cena je ta najmensia blbost zapletena v poistnom kolobehu, odvija sa to od celeho modelu ekonomiky vo svete, logistiky, trhu, akcii a podobne, si nemyslite ze dovidite po druhu lajnu tak o tom mozte stebotat, sice mozte, ale prd s tym spravite.

PS: ten dobry pravnik by ten "spor" vyhral tak...v hrobe, nedozil by sa rozsudku.





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"