Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

mate niekto skusenosti s AAA Auto?...alebo vasi blizky znamy, rodina atd.?....lebo uvazujem nad Citroenom C5, nejake HDI-cko, pripadne Fiat Stilo, nejaky kombik turbo diesel....a maju celkom fajn podmienky ako garancia najazdenych km, rocnu zaruku... ale neviem ci su dôveryhodny, lebo take keci si môze napisat kazdy a ked pride na lamanie chleba tak cloveka odbavia nejakou spinavou vyhovorkou ako to uz uz slovakov zvykne chodit... :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

AAA a garancia najazdenych km nejdú a nikdy ani nešli do kopy :D
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8102
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ericc64 »

Preboha len nekupuj ziadny Fiat ... to su max. hrce :rolleyes: ( mozno ma niekto iny nazor , ale ja si za svojim stojim ) Kolega z prace si kupil Stilo 1.9 Jtd r.v. 2005 ...pristrojovka ukazuje nezmysli ( tachometer a otackomer ) ...

Papierovo ma pisane na tom motore max 4500 rpm , jemu to toci max. 4000 ... Tak isto rychlost ukazuje zle ... . na 3. prevodovom stupni isiel 145 km/h , na tom som sa dobre pobavil :hysterical: realne isiel mozno 120 ... Proste ako keby to mal cele nejake posunute a ukazovalo to zle ...

A Citroen ? Neviem ako tieto novsie modely , ale stare modely ako Xsara a podobne stali tiez za velke H .... Nebral by som ani Citreon...

V podstate ziadneho Taliana ani Francuza :laugh: ... Vela stastia pri vybere ( budes to mat tazke kupit nieco dobre ) ;)
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

GTX 480 napísal:mate niekto skusenosti s AAA Auto?...alebo vasi blizky znamy, rodina atd.?....lebo uvazujem nad Citroenom C5, nejake HDI-cko, pripadne Fiat Stilo, nejaky kombik turbo diesel....a maju celkom fajn podmienky ako garancia najazdenych km, rocnu zaruku... ale neviem ci su dôveryhodny, lebo take keci si môze napisat kazdy a ked pride na lamanie chleba tak cloveka odbavia nejakou spinavou vyhovorkou ako to uz uz slovakov zvykne chodit... :rolleyes:
Google skús použiť a zistíš referencie. Hint - dobré nie sú.
Kupovať C5 je veľmi zlá voľba, keď už << tak radšej Xantiu alebo XM.
Stilo ešte horšie, prečo myslíš, že jeho nástupca sa znova volá Bravo? Hint - kvôli jeho obrovskej úspešnosti a spoľahlivosti to nebude.

Kupovať auto kvôli záruke alebo km v bazári je oxymorón, všetko je to len na papieri, reálne to neuplatníš (napríklad v zmluve máš vymenované všetky diely s tým, že ich treba skontrolovať, vymeniť alebo opraviť, teda záruka de facto neexistuje).

Čo sa týka auta, ďaleko rozumnejšie je kúpiť od súkremnej (ideálnej známej) osoby, kde záruku máš reálnu, pokiaľ spíšete kultúrnu zmluvu (záruka je o.i. definovaná zákonom aj v týchto prípadoch, tuším polroka).

K autu ako takému, omnoho rozumnejšie je napísať požiadavky na auto - cena, výbava, veľkosť, využitie a do toho napasovať vhodné autá.
Takisto rátaj s tým, že náklady nie sú len spotreba, HDI (napríklad) motor bude mať výrazne vyššie náklady na údržbu a diely než nejaký jednoduchý komôrkový diesel, prípadne starý benzín (napríklad Mercedes W124 a podobne).
Nad LPG neuvažuješ?
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

dpc, ta ste ma nepotesili no :) ...ten fiat kvôli tomu, ze stari rodicia maju punto uz od roku 95, alebo 97..neviem presne....a nebol s nim nikdy vedsi problem a to mu aj ja davam niekedy pekne zabrat ked sa ponahlam z kosic cez kopce do gelnice :D , este pred nim za cias socializmu si kupili z tuzexu fiat 500 a tiez boli max spokojny so spolahlivostou....cize viac menej preto som uvazoval nad fiatom................a c5 kvôli priestoru a relativne nizkej spotrebe k vykonu a vahe

edit: no sukromna osoba je problem, nikoho takeho kto by akutne predaval, alebo by predaval a nejazdy ako kkt nepoznam :) ...moje poziadavky su turbo diesel /je mi jedno ako si to ktora firma nazve, HDi, DTI, TDI atd./, priestranne, pohodlne s normanou spotrebou....kozu a elektriku na vsetko mi netreba...rok vyrobi od 2004 +/-, nieco novsie a relativne pekne.....v cene do starych cca 150 000 +/- a tam som nasiel len tieto dve co to splnili.....jaj a este najazdene kilaky cca 120 000-140 000
Naposledy upravil/-a ANONYM_a2 v Ut 14. Sep, 2010, 17:17, upravené celkom 1 krát.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

GTX 480 napísal:dpc, ta ste ma nepotesili no :) ...ten fiat kvôli tomu, ze stari rodicia maju punto uz od roku 95, alebo 97..neviem presne....a nebol s nim nikdy vedsi problem a to mu aj ja davam niekedy pekne zabrat ked sa ponahlam z kosic cez kopce do gelnice :D , este pred nim za cias socializmu si kupili z tuzexu fiat 500 a tiez boli max spokojny so spolahlivostou....cize viac menej preto som uvazoval nad fiatom................a c5 kvôli priestoru a relativne nizkej spotrebe k vykonu a vahe
Prvé Punto je šerbeľ, ale v porovnaní s novými Fiatmi je na tom aj tak o dosť lepšie.
Znovu vravím, spíš čo potrebuješ, resp chceš a niečo napasujeme. A hlavne to rozumne zváž, ak chceš kombíka kvôli sťahovaniu raz ročne, tak sa to nemusí oplatiť, kedže auto sa dá za pár peňazí požičať. Takisto je otázne, či potrebuješ veľké auto, ak chodíš napríklad sám to, že ja mám 5metrové auto, aj keď 99% času jazdím sám necháme teraz bokom :D
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

...Znovu vravím, spíš čo potrebuješ, resp chceš a niečo napasujeme. A hlavne to rozumne zváž, ak chceš kombíka kvôli sťahovaniu raz ročne, tak sa to nemusí oplatiť, kedže auto sa dá za pár peňazí požičať. Takisto je otázne, či potrebuješ veľké auto, ak chodíš napríklad sám to, že ja mám 5metrové auto, aj keď 99% času jazdím sám necháme teraz bokom :D
uz som editol prispevok nad tebou, tak co by si navrhol?
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

hawkeye napísal:
Snake napísal:Ja čo som sa bavil so známym (robia TK/EK v Sládkovičove, možno poznáš hawkeye), tak jeden tam na nich vytiahol pištoľ :D Takže viem čo urobím :D Som fakt zvedavý na to borcovo video, krista a ešte na voľnobehu, keby to bolo aspoň na valcoch, ale takto to je trýznenie :smutny:

hawkeye: pocuj chlape, máš vpredu zástierky za kolesom? Ak máš, vieš mi poslať foto ako to tam je uchytené ? :D
do sladkovicova nechodim...2x som bol v NR - janikovce..teda emisna tam bola len raz (9x ked tyral oktavku) a teraz vybavene papierovo radsej...ale mechanik co mi opravuje auto ich tam pozna tak najblizsie to mozno vybavi tam :o)

jj mam zastierky,zajtra odfotim
sorry snake nic neodfotim lebo za prednymi nemam,netusim preco som bol v tom ze mam :?
iba klasika v zadu
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

GTX 480 napísal:edit: no sukromna osoba je problem, nikoho takeho kto by akutne predaval, alebo by predaval a nejazdy ako kkt nepoznam :) ...moje poziadavky su turbo diesel /je mi jedno ako si to ktora firma nazve, HDi, DTI, TDI atd./, priestranne, pohodlne s normanou spotrebou....kozu a elektriku na vsetko mi netreba...rok vyrobi od 2004 +/-, nieco novsie a relativne pekne.....v cene do starych cca 150 000 +/- a tam som nasiel len tieto dve co to splnili.....jaj a este najazdene kilaky cca 120 000-140 000
súkromná osoba napríklad cez autobazar.eu, ideálne ale cez klubové fórum tej ktorej značky.
Znovu sa pýtam, prečo nevyhnutne diesel, nesplní tvoje požiadavky aj benzín s LPG? Samozrejme diesel kľudne tiež, keď ti to nesmrdí ako mne, tak whatever.
Najazdené kiláky sú odveci, auto sa dá zničiť za 50 000 a takisto môže prežiť polmega v stave skoroakonové.
V takej cene vieš v pohode kúpiť napríklad V40 v nafte od Volva, prípadne aj V70, ktoré prežijú minimálne tri Fiaty. Mal by sa tam vopchať aj napríklad kúsok starší C alebo E Mercedes, aj keď tie nové na tom nie sú už vraj ideálne so spoľahlivosťou.
Všetko ale závisí od toho, akú veľkosť auta očakávaš, aké trasy primárne jazdiť atď. Čo je podstatné si uvedomiť, tak čím staršie autá, tým viac sa cenovo k sebe blížia malé a veľké (ďaleko lepšie vybavené) autá.
Čomu by som sa určite vyhol, hlavne s týmto dátumom výroby sú Škodovky...
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

tak diesel kvôli tomu, ze na benzinoch som najazdil fakt vela /vek nech tvoju predstavivost nelimituje :) /...ale hlavne posledny rok, som jazdil peugeot 260cc nejakych 140koni, fiat punto co som spominal 1.1 benzin 55koni...bavoru 530d cez 200 koni, aj skodu 105 :D a este take bokovky po chatach ako suzuki, mensie peugeoty.., uz ani presne mena neviem.....no a vsetky okrem bavory boli benzini a pri vsetkych ma siel slak trafit, lebo to trebalo rozbiehat, vytacat a bohvie co secko aby to poriadne slo, pri nizkych otackach rozdiel medzi jemne opretou nohou a plynom v podlahe bol asi taky ze ma ani poriadne nedrblo do sedadla, nehovoriac o tom ze to zavia ako drbnute atd....proste vysoke otacky uz nemusim, ked by som bol taky lucker ze si budem buducnosti kupovat ferrari tak prosim, benzin bude vitani, teraz chcem diesel a len diesel kvôli tomu, ze môzem jazdit na meganizkych otackach a ked chcem poriadny tah, tak mi staci 2 500 az 3 000 otacok a nie 6 500 ak opri kazdom druhom benzine /nehovorim trojkove cupe bavori benzinaky maju slusny krutak aj pri vcelku nizkych otackach, ale do mojej cenovej kategorie bohuzial nespadaju/...+ diesel mi da aj 500 000 uplne vklude (ujova firemna octavia dala skoro 600 000 a sla by aj dalej, len mu dali novu eresu/ zatial co kamosova opel vectra benzinak je taka vytrepana po 190000 ze by som za nu nedal ani 500€............auto by som radsej velke, kvôli tomu, ze obcas ho bude pouzivat aj na velke akcie a vtedy by ma miniatury typu punto vyslovene obmedzovali.........................................a kupa od sukromnej osoby este neviem ci bude v mozna, lebo asi si necham 30% prefinancovat, lebo neviem ci mi vyjdu peniaze, kvôli vyske atd., cize budem odkazany na nejaky velky autobazar...cize ak tak porad ked o nejako velkom a spolahlivom vies
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

Veľký spoľahlivý bazár na Slovensku neexistuje. Zrejme budú nejaké malé (povedzme do 50 áut), ale o žiadnom konkrétnom neviem. V Čechách áno, ale to už sa viac oplatí kvôli prepisovacím poplatkom brať z DE.

Dôvody na naftu sú fajn, pokiaľ ti viac vyhovuje charakter nafty, tak prečo nie. Výdrž je inak na Slovensku zaužívaná blbosť, vôbec to nezávisí na benzín/nafta, napríklad môj benzín prežije s minimálnou údržbou minimálne 500 000, reálne bez problémov milión a viac (Volvo RedBlock, btw hádaj aký motor drží rekord v prejdených km na svete? ;) ).

Financovanie sa dá (a väčšinou aj oplatí viac) cez spotrebný úver v banke, následne nie si obmedzený ani na kúpu v bazári.

Pokiaľ by si ustúpil z roku 2004+ na povedzme 2000+, tak sa ti do tej kategórie dostanú veľmi slušne vybavené, pomerne veľké autá, napríklad Volvo V70, Mercedes E, možno aj BMW nejaké? Toyota Avensis... Vždy záleží na konkrétnom kuse a jeho stave samozrejme.

Inak ku kilometrom. O mnoho rozumnejšie je stanoviť si nie nájazd, ale to, koľko ešte auto má odjazdiť - t.j nezáleží na tom, čí má najazdené 100 alebo 400 tisíc, ale to, či je veľká šanca na to, aby najazdilo povedzme ďalších 200.

Čo sa týka rady pri výbere (prípadne pomoci zohnať nejaké), tak viem a som ochotný ísť do Volva, ostatné autá nepoznám natoľko, aby som si na to trúfol, tu viem, kde hľadať zásadné chyby, posúdiť hodnotu atď. Ak chceš iné auto, musíš zohnať niekoho iného (samozrejme preveziem kľudne napríklad aj oktávku kvôli testu tlmičov, riadenia, motora, bŕzd atď, ale netuším kde hľadať konkrétne chyby, ktoré sa často vyskytujú)

///
Inak k použitým autám sa práve oplatí brať "prémiovú" značku, jednak kvôli výdrži a hlavne kvôli tomu, že ľudia sa boja predražených dielov, čo je vo väčšine prípadov nezmysel (na obe moje autá sú všetky diely lacnejšie než na Felíciu napríklad). Jediný problém sú trebárz špecifické tlmiče (Nivomaty Volvo, Hydraulika << a podobne) alebo nejaké podobné zrady, ktoré sa dajú pri kúpe odhaliť, spotrebák je za pár šupov.
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Matusak »

ja mám osobnú skúsenosť s AAA Auto v Petržalke, keď sme kupovali auto odtial, garantované najazdené km boli, nezdalo sa nám to síce že s tým autom niekto tak málo jazdil, ale bol tam kontakt na majiteľku, respektíve v servisnej knižke, zavolali sme a overili sme si ten údaj. samozrejme to neni smerodajné, ale načo by si bazár nabehal trebars 300tkm a potom to stočil na pôvodnú hodnotu, čo sa týka vybavovania atď tak žiaden problém nebol :)
bolo to 5 rokov dozadu, či sa niečo zmenilo tak to neviem veru
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

ako ti pisal jaffar
pezot isto nie ...a urcite nie HDI
cize tym padom ani fordy a volva s tym motorom
fiat ...ach mama :) aj ked poniektore sa trafili
vid pezi a jeho punto na nurburingu :D

do bazaru sa auta nosia predavat, nie kupovat
celkom podarene udajne su c/s maxy...pisem za fordy, odporucilo mi viac ludi, vratane mechanikov

nakoniec este kupis popolnicu od skodovky :D

btw to kto ide skusat 220km+ ? :rolleyes:
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

no popozeram este tie volva, ked vravis ze su fajn
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

popripade saab...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"