Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ale kde v italmoto si davaju nejak "nacas"

nooo ani nehovor prijal by som uz aj teraz nieco poriadne :X ale potrebujem vybavit family wagon, podmienka je kvalitna AWD, tym padom vypadlo vsetko od mazdy,kie,hyundai atd atd...

ostal tak jeep, subaru (tie motory a cvt ozaj nie), potom LR (co je cenovka inde). s tym, ze by som to rad nechal zene a ja nech si na tu 35ku (o 2 roky) uz mozem kupit nieco seriozne pre seba a zaroven sme uz mali nieco "rodinne" na chaty/lyzovacku a pod.

nechapem preco niekto kupuje suv co ma nahon iba predok, resp. 4kolku co po "prvom preklze kolies ostane stat na mieste"... takze som sa rozhodol zatial pre ten jeep compass trailhawk.

velmi mi ten wrang. vrta hlavou ale to neni moc auto pre zenu a neviem ako by som o dva roky zaplatil este aj jej autak novy a sebe "nieco", lebo wrang ozaj neni na kazdy den (aspon taky dojem som mal, ked som presadol po jazde z compassa). :?
Naposledy upravil/-a quicky v Št 05. Dec, 2019, 23:16, upravené celkom 1 krát.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne ten jeep posobi uber lacno. este ked su s fiatom spolu. no nezavidim presadnut z medacika. minule som akoze chcel sadnut do toho.cla ci ake to je ten sedan a nedalo sa :D.
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

asi si v tom nesedel a nevozil sa. mne pridu lacno napr. skodovky hyundaie a pod, pricom za to pytaju 40... to je doslova škoda penazi. kolko ludi tolko chuti holt za normalnu cenu 4kolkove auto nekupis :) ak sa nechceme bavit o 4kolke do kauflandu a naspat, lebo akurat trosku snezilo alebo prsalo
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Jimny. Niva. :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4464
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Myslite, ze ma vyznam kupit diesel do mesta? Klasika ranne dochadzanie, nakupy atd. 2010+, takze s DPF... Ponuka silnejsich benzinov ( okolo 200PS) je zalostna na bazaroch. Teraz v zime na 10km nezohrejem na prevadzkovu teplotu ani 1.6tku ale aspon to stale nastartuje, co sa pri nafte obavam...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

quicky napísal: Št 05. Dec, 2019, 15:15 tak nakoniec predsalen beriem jeep compass trailhawk 2019, 0km. uz cakam na schvalenie financovania a pojdem do toho. po dlhom rozmyslani som sa rozhodol,ze predam mercedes, budem jazdit jeep tak 1-2 roky, zatial bude mat zenina kia tak 5-6rokov, potom dostane jeepa a ja si uz kupim nieco poriadnejsiii...

proste mame kiu kombik co je super autacik (3.5 roka/ 55tis km), nemozem krive slovo povedat, ale chyba mi 4 kolka; merc je aj 4 kolka ale nema ziadny kufor, nakladanie maleho do auta je mordor atd...

v hre bol aj wrangler sahara 2019 ale pravdou je,ze asi kazdy den na tom jazdit do prace by nebolo uplne "idealne",inak je to auto na kilometre daleko od predchadzajucich modelov + zas som sa nechcel uplne vyhadzat; este ma caka okolie domu dorobit atd.
Kde len robim chybu..
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

To musis sam zistit :D najtazsie ucenie je spoznat sam seba,amen :D
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

nevladzem, konecna toto :hysterical: :hysterical:
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Scream, nezavysle kurenie a dizel bude spokojny, ved citaj vyssie sme to riesili :)

Chlapi mali ste pravdu! Bufik sa rozbehal, nic som nerobil len ho nechal ist a nedymi nic, auticko hreje do par minut. Chutovka! Takze odvaha stastnym praje, dakujem.
Tuto zimu prezijeme stastne na starom tourane a snad koncom buduceho roka nieco novsie.
Lacika, ty si sikovny skusaj a vybavis, hold nejako sa clovek narodi a s tym musi pracovat nie kazdy ma ustlate (na nikoho nenarazam konkretne).


Edit: scream neda mi ale spomenul som si ze ponuka ochcavok ci inych dizlovych sedanov kombikov nebola vobec zla co som lustrival filter.s nezavyslim kurenim. Skus.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8551
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

scream napísal: Pi 06. Dec, 2019, 11:27 Myslite, ze ma vyznam kupit diesel do mesta? Klasika ranne dochadzanie, nakupy atd. 2010+, takze s DPF... Ponuka silnejsich benzinov ( okolo 200PS) je zalostna na bazaroch. Teraz v zime na 10km nezohrejem na prevadzkovu teplotu ani 1.6tku ale aspon to stale nastartuje, co sa pri nafte obavam...
:eek: :hmmm:
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4464
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Shiro: nie kazdy, chce mat smrt v ociach pri predbiehani. Samozrejme, ze to auto z mesta aj vylezie. 200ps je tak akurat na auto, co ma 1.5t.

Nezavisle kurenie by mohlo riesit (z casti) problem. Skor sa obavam toho DPFka. Nie som typ, co bude sluzit autu a kruzit po vypadovke, lebo sa prave vypaluje.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Holt nemozes mat vsetko :) co konkretne hladas? Lebo mi pride ze ist do dizla je naokolo blizsie v tvojom pripade.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

V meste budes neustale bojovat s dpfkom, je to hlupost :) a este 3x taka ked nemas v plane ho ist vypalit ked zacne.
Tym mozes v podstate celu kapitolu uzavret. Teda ak nepreferujes palubku plnu kontroliek a nudzaky
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Vcera cca 150km so 2017 zafirou, dost prekvapila a to vobec niesom opel positive :-)

Tie vase bufiky, ak ma clovek podzemnu garaz, tak je tam 17-19 stupnov ci je vonku zima -10, alebo prazi slnko 35 :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4464
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Potrebujem take zabavne prakticke auto, co ma nezozerie na nakladoch a nebude na dialnici utrpenie (oxymoron na tretiu). Bud to bude rychlejsia predokolka ( octa rs...) alebo diesel zabavny aspon v zime (A4 quattro). Kombo ako benzinova napriklad A4 s automatom a 4x4 v combi je prakticky nemozne zohnat, su na kusy. Subaru by riesilo problem ale bud tam je 5st manual alebo CVT....
Pred RWD mam trosku respekt, bude na tom jazdit najskor aj zena.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"