Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

stanomx napísal: So 14. Okt, 2017, 18:30
Broslowski napísal: So 14. Okt, 2017, 13:14 stanomx na trati a na sukromnom pozemku mozem lietat aj 350.... To iste plati pre letiskove plochy a pod. Preto existuje nieco ako rychlostny index pneu. Aby si vedel ako max mozes ist bez toho, aby som riskoval to ze sa ti rozleti guma na šalát.
Cize asi tomu skor nerozumies ty mam taky pocit ale okej ved.
Aha, takže aby si mohol behať na sukromnom pozemku 350 potrebuješ spĺňať rýchlostný index na komunikácii? Furt nevieme o čom točím? Stále svoje?
Nikde nepíšem že neprekračujem rýchlosť aj ja, ale zato tu sem tam prida niekto fotku ako ide 200 na trnavu, ozaj COOOL.
Ach ty shaco to bolo v DE na dialnici :rolleyes: bez limitu..a nie ocividne fakt neviem o com tocis, ale ani ma to vôbec uz nezaujima tak si to pokojne nechaj pre seba.

Dnes peckova jazda nocnou dialnicou, muzicka, uhýbajúci sa poliaci zo stredného pruhu (dokonca dvaja po sebe toto som este nikdy nezazil :D ), prijemna atmoška. Všetko ako ma byť :p

Hod - niekde som nedavno - ale fakt uz neviem kde a kedy, cital zaujimavy clanok od dakeho deda co kedysi v BMW makal - zevraj je to v Pecku uz cele a ze za posledne roky BMW nevydalo poriadne auto. Kua musim pohladat bo dako sa mi to nezda ze by to bol az taky lunt tam tie baworaky i ked mne sa to nikdy nejak moc nepacilo. Nerozumiem potom ale tej celkovej popularite a aure jedineho praveho vozidla :?

Apropo: https://www.autobazar.eu/skoda-octavia- ... 71051.html uz som videl asi vsetko :D
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

???
RAMMSTEIN
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

kiu dat prec nebol nikdy plan ani najblizsieho 2.5roka nebude :) fiat bol riesenie ako sa zbavit stareho auta do ktoreho by som tlacil peniaze a mat auto v zaruke a bez starosti pre zenu - ucel? splnilo 100%.... keby nevymyslam tak bude aj nadalej :)

zas turbove myslienkove pochody a dedukcie treba brat s nadhladom :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ja len ze ked fiat sa zene paci a staci jej, tak pusti kiu plus doplatok, ci kia ma mensiu hodnotu?
ako zase hadma si sa nezalubil do kupeneho auta od novoty ? :D ako ja len tak nestranne sa pytam, ako berem ze nove chces si nechat a jazdenku otocit, ale ze ci ta nenapadlo auta vymenit ze predas kiu a 500 nechas zene, bo si pisal, ze sa jej paci, a aby ti nenakladala ze cukrik si predal a nechal si jej kiu.
nam asi zubky idu bo mala uz asi 4.den teplotuje kraska. a pred 12 dnami tiez 4dni teploty do 38,5
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

nie lebo kiu mam v ucte tam kde ho potrebujem a fiat /resp jag pojde do druhej firmy kde mi nevadi to tocit/vymenit... :)

tak moja manzelka je ,vdaka bohu, absolutne skromna a je vdacna,ze nemusi chodit peso...takze je rada za hocijake auto :)

v kazdom pripade sa stale zdraham teraz akurat vymyslat, nejak sa mi nechce vyplaznut doplatok + zlodejsku "robertko dan" 722e za prihlasenie...hodit by sa hodilo, len zas kupim nieco co neni uplne moj sen :D len ked to lambo je tak daleko a vsetko ostatne je len kompromis :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nezda sa mi ze by zrovna tato znacka mala nieco co ostatni videli len v katalogu (okrem ciselok na budiku a vypinacov z fabie).

Ocktavia je takmer dokonala. Chybaju len bicepsy na volante dole (hore uz ma), nejaka silna nalepka Turbo hocikde v interieri napriklad pod spolujazdcovou sedackou a namontoval by som ergonomicke sedadla z Fordu Siera pretoze tieto defaultne Ocktaviacke su prilis siroke a zle sa v nich kvoli tomu sedi. Nalepka Turbo bude samozrejme homo-lolo-gizovana presne tak ako vsetky ostatne komponenty cize nebude najmensi problem prejst cez STK.

Co sa mi najviac pacilo ? Asi protipovodnova ochrana, teda tie naduchy na streche veduce nikam.


>> s turbom mame spolocne myslienky

... aj tebe sa zjavuju dve japonky naraz ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Pi*i tam...
Včera som si bol po dlhšej dobe len tak zaSubarovať.
Okrem iného Žilina -> cez Kľak smer Prievidza -> tadiaľto smer Martin.
Na tej linknutej ceste samá zver. Srny, jelene, nejaké ešte väčšie hovädá s neskutočným parožím, čo ja mešťan ani nepoznám ale veľkosťou sa mi to na pohľad sem - tam poplietlo so stromom.
Ak som ich neobišiel zo 200 kúskov, tam potom ani jedno.
Všetko v poriadku.
Už keď som bol podľa navigácie 25 minút od Žiliny, písal kamarát, či nezájdeme na cigaretu.
Sme sa stretli a vraví mi, nejdeme niekde? Tak sme išli.
Idem smer Terchová, išiel som koľko... ...hmm... 5 minút? A zrazu tu srna. Jednému kúsku som sa vyhol, druhý sa v poslednej chvíli predsa len rozhodol ísť za kamoškou a rohom, ale skôr bokom auta som ju trafil...
Autu na prvý pohľad nie je nič.
Na druhý pohľad je predný nárazník od hmlovky ku kolesu na striekanie.
Blatník má vyhnutú špičku nad predným svetlom pri kapote ku nebesiam a ďalej smerom k čelnému oknu je zdeformovaný - vydutý smerom von, takže medzera medzi blatníkom a kapotou je veľká, kúsoček plastu z predného svetla sa ulomil, funkčne sa to toho svetla nedotkne, len to zle vyzerá, blatník pri jeho konci pod čelným oknom je hlboko preliačený smerom dolu, tu praskla a odlúpila sa farba. Doteraz nechápem, že sa nič nestalo čelnému oknu a spätnému zrkadlu, smpätné mi len rozštelovala, vôle nemá, sklápanie ide, elektricky som si ho naspäť nastavil v poriadku. Výhrev som neskúšal. Na čelnom mi zostal obrovský fľak slín a trošičku krvi.
Šoférové dvere veľmi, ale naozaj veľmi ľahúčko preliačené smerom dnu pri konci smerom k zadným dverám, keby to nebol Outback čo má na dverách plastovú lištu, tak si to nevšimnem, vidno to len na tej lište že je tam malilinkatá špára.
Zo spomínanej plastovej lišty chýba asi 2mm² materiálu, taký rožtej z nej odštiepilo.
Zadné dvere taktiež preliačené, výrazne hlbšie, medzera medzi plechom a lištou veľká, vo vnútri dverí zrejme nejaká priečka, lebo preliačenina sa prudko zdvihla a tam sa zlomila farba...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Volal si policiu a polovnikov?
Budes to riesit z poistky?
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

A kua - draha cigareta ... tohto sa ja trocha obavam, ta zver je totalne nevyspytateľná.

Nejake tips ako na taketo zverove situacie? Co treba zrobit ked uz sa stane? Alebo co treba zrobit ked je cesta plna zadrbana zverou a maju v Pcku a cumia na mna? (raz sa nam stalo ze srnky behali v noci cez cestu - pockali sme, prebehli, sli sme dalej, cize celkom pohoda. No nvm co by som robil keby tam stali a cumeli na mna :hysterical: )
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

lacika napísal: Ne 15. Okt, 2017, 10:06 Volal si policiu a polovnikov?
Budes to riesit z poistky?
Nie, nevolal...
Načo...
Srna odišla po svojich.
Havarijnú nemám. Neskutočne ma na tom serie to, že poistku som začal riešiť v Allianz, ale nemám ju ešte dojednadnú. Čiastočne aj pre moju lenivosť...
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Broslo, v takej situacii hlavne nepanikarit a neskusat hrat Carmageddon. Ja som si to pekne fical do kopca a za zatackou v prostismere prekvapko bez reflexnych prvkov http://i65.tinypic.com/2yk0uoy.jpg
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak ta okavka ma dostala do kolien. Ono vyzera to fakt ako mrdka, na druhej strane verim, ze majitel sa o nu staral. Iked to vyzera ako mrdka, musel do toho naliat nemale peniaze, neviem ci oktavka si to aj zasluzi :)

tak co, uz ste prisli na to kto ma vacsi penis? rychlost? agilnost?

quick: ten jaguar je velmi pekny, malo videny, takze vzdy sa za nim ludia obzru. Urcite lepsie ako BMW 7 alebo X6, co ma uz snad aj tmavsi spoluobcan z hornej dolnej
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Broslowski napísal: Ne 15. Okt, 2017, 10:08 Nejake tips ako na taketo zverove situacie? Co treba zrobit ked uz sa stane?
Ked sa stane nehoda ci ked nieco vybehne na cestu? Ak vybehne tak brzdit a snazit sa ju co najmenej trafit. A ak ju uz zrazis? Klasicka nehoda. Volas policiu, polovnikov, odtahovku, odvoz, nasadis vestu a odnesies trojuholnik. V tom horsom pripade ta dobiju parohy.

Uz som prezil par stretov nastastie nikdy nerozbili okna ani nebuchli airbagy. Ale tak snazim sa vecer jazdit s rozumom a nejdem 150 na 90tke ako niektori lebo prazdna cesta a zprava / zlava kukurica ci les.
.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

jeep compass a Fiat motor... nejake info ako su na tom fiat multiair/mjt motory?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

undertaker007 napísal: Ne 15. Okt, 2017, 10:10
lacika napísal: Ne 15. Okt, 2017, 10:06 Volal si policiu a polovnikov?
Budes to riesit z poistky?
Nie, nevolal...
Načo...
Srna odišla po svojich.
Havarijnú nemám. Neskutočne ma na tom serie to, že poistku som začal riešiť v Allianz, ale nemám ju ešte dojednadnú. Čiastočne aj pre moju lenivosť...
to, ze odisla po svojich neznamena, ze nema dolamane rebra, prepichnute pluca a po 200m skape.
ak nemas havarijnu ani pripoistenie pri pzp je uz holt tvoj bordel. tazko sa to potom vymaha od polovnikov. nabuduce zraz kravu :D to bude jednoduchsie.

HK: okrem 1.3 MJT nemam zly pocit z fiat motorov.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"