Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3689
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja keď pozerám na tie ceny, čo všetko sa platí za auto.....
Som šťastný, že jazdím na autách rodičoch :laugh:
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

ono zo vsetkych tych poloziek je benzin najhorsi ...
ja neviem ako ostatny ulpne, aj ked mam istu predstavu, a teda myslim ze vsetci tu mame ako tak spolahlive auta, do servisov nechodime a platime len benzin vecsinou :)
(uz som tak nejak aj seba ratal, aj ked este neni vodicak, ale auto uz je tak som to tak nejak sformuloval :D tak za to do mna nerypte ;) )
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Scorp »

landrower napísal:oukej, ja radsej nic nenapisem lebo nepotrebujem ban za vulgarne vyjadrovanie... kazdopadne som pouzil snad vsetky slova co poznam... kde su do <> tie ceny 30Skk za liter???
fakt ze no comment.. najlepsie je ze zdrazieme ako prvy, a ked inde ide zlacniet a zlacnie, tak u nas sa cena drzi.. a ked rast ide znova tak nam naraste este viac... boha im nahanam...
+- by som povedal, že nech to bude akokoľvek drahé, ľudia u nás budú jazdiť rovnako veľa, lebo sa predsa nebudem drb@ť do roboty pešo

neviem, kde tam majú predaje, ale tu sú ceny
http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=30012
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Blackhawk »

no nic, treba spravit bicykel na motorovy pilu, to bude zrat menej ako auto, ale za 10 tyzdnov o 50 centov ist hore, pekny progres
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja si pametam ze sa tankovalo za 18 Skk /l :D bolo mi asi 12 rokov :D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Blackhawk napísal:no nic, treba spravit bicykel na motorovy pilu, to bude zrat menej ako auto, ale za 10 tyzdnov o 50 centov ist hore, pekny progres
ja tam vidim 5 ;)

staci si brat priklad z holandska, tam chodia na bicykloch aj ked snezi, prsi, fuka vietor... proste stale tam je vidiet niekoho na bicykli. Cyklista tam ma prednost aj pred chodcami (skoro ma jeden zostrelil, ked som tam bol prvy krat a mal som na prechode zelenu), na ceste mas vzdy pruh pre cyklistov a ziadne auto si nedovoli ist v cyklistickom pruhu aj ked bezny pruh blokuje elektricka. U nas? V poondiatej petrzalke, kde sa da ako-tak hovorit o tom, ze tu mame zopar cyklistickych tras + zopar chodnikov je predelenych zelenym pasom pre cyklistov, ktory chodci totalne ignoruju a ked tam nedajboze niekoho zrazim, tak este pojdem sediet. V holandsku ta bez milosti zrazia a este aj zaplatis. Jednoducho tam nemas co robit. A ked som zacal chodit do roboty na bicykli, tak pozeram, ze jediny stojan na bicykle vonku pred budovou, nestrazeny, nic. Tak som sa bol spytat na vedeni budovy, ci by sa nedalo v garazach urobit jedno miesto, kde by sa dali odkladat bicykle. Odpoved: jasne, neni problem, prenajom miesta na mesiac stoji 60 €, stojan vam tam presunieme zdarma. Vravim si, super, miesto v krytej garazi, pod kamerami, spravim obeznik a ked sa najde 15-20 (z dvoch 20 poschodovych budov) ludi, tak to je 3-5 € na mesiac, preco nie. Pravdaze, obeznik mi hned zatrhli, ze tu predsa nebudeme vyzerat ako v cine ... Nakoniec presunuli stojan na bicykle vedla vchodu pod kameru. Ale aj tak, dostatocne rychly a drzy zlodej si vezme bickel kedy sa mu zachce, sbskari su za troma dverami a vecsinou sa rozpravaju.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mbc »

keby aspon nieco spravili s tou spotrebnou danou kua....

ked ide benzin hore ako teraz, stat neskutocne zaraba, a to nad ramec planovaneho prijmu na tento rok
mali by to upravit, spotrebna dan bude sice percento z ceny (trochu nizsia ako teraz :-) ), ale trebalo by nastavit nejaku maximalnu hranicu
rozpocet to negativne neovplyvni a da sa planovat takmer s kontantou
Naposledy upravil/-a mbc v Pi 25. Mar, 2011, 09:46, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Tak ten Ken Block predsa len nebude taky frajer ako to tie jeho videa ukazuju. Teraz som videl v spravach na Nove ako krasne roztrieskal auto pocas prechadzania si trate este pred zacatim pretekov. :)
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mbc »

ken block nikdy nebol majster volantu (bez strihania a x-pokusov), na WRC pretekarov proste nema
Rally je kral motorsportu!
Ani schumacher by tam vela vody nanemutil, vid. raikkonen
Naposledy upravil/-a mbc v Pi 25. Mar, 2011, 09:48, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3689
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

K tomu Holandsku, no ale tam sa aj ľahšie šlape do pedálov :D Veď tam je len samá rovinka + tie bicykle, no peckovo sa na tom šlo. Sme sa s kamošom zakecali a zrazu bim cca 10km sme prešli a ani sme si to neuvedomili :D
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Blackhawk »

to je uz smutne, ked mi uz aj matika robi problemy :rolleyes:

Ja som mal na vyske spoluziaka, ktory chodil stale na bicykli, aj v zime. Ja som na bicykle zanevrel po tom, co mi dva ukradli, som si povedal, ze nebudem nejakeho fetaka sponzorovat.

Inak o Kenovi to bolo zname, ze nie je extra rally jazdec, aspon je vidiet ake su tie americke x-games odlisne od rally.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

To že roztrieskal auto predsa nič neznamená. Neznámi terén, môže sa stať. Ale je to skôr komerčný závodník. Tie jeho drift videá a podobne sú čisté predvádzačky pre jeho sponzorov. Na WRC sa nechytá.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Blackhawk napísal: Ja som mal na vyske spoluziaka, ktory chodil stale na bicykli, aj v zime.
lol... nechodil si nahodou na matfyz? mozno sme boli spoluziaci :laugh:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Wizik napísal:To že roztrieskal auto predsa nič neznamená. Neznámi terén, môže sa stať.
Ved prave... Ta jazda bola na zoznamenie sa s terenom.... Ziadne preteky este....
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ken je x games jazdec, rally je uplne ina kategoria. Porovnavat formulu a rally to je ako trvdit ze hrusky a jablka su to iste. Tak ako shumacher by bol v rally na konci chvosta , tak aj najlepsi rally jazdec by si vo formule neprdol.
este k tomu kenovi, keby nebolo tych X zostrihanych videii a nebol hodne medialne a sponzorsky podporovany tak je to priemerny pretekar
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"