Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Snake napísal:Hand Made Mini V12 Engine :hmmm:
Mozes mne nevzdeanemu v oblasti povedat na co to ide ked to ide ? To male cudo na tom je nadrz ? To je akoze diesel ? Nadhera to je co ludia dokazu a to len pre potesenie a nic ine...
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1168
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

Nic konkretne. Toto mi v podstate staci :D Zatial len znuchavam co a ako.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

panasonic650 napísal:Mozes mne nevzdeanemu v oblasti povedat na co to ide ked to ide ? To male cudo na tom je nadrz ? To je akoze diesel ? Nadhera to je co ludia dokazu a to len pre potesenie a nic ine...
tento ide asi na stlačený vzduch, ale tu je jeden čo ide na beznín :-)

Mňa to zaujalo najmä výrobou, malá nádhera, aj keby sa to nehýbalo, už len fakt že je to ručne vyrobené, tomu dodáva exkluzivitu.





.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2580
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa 1adad1 »

tento medved nevyzera zle ale asi tam bude nejaky hacik http://autobazar.autovia.sk/mercedes-b- ... m6-1066314
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Takze passat 81KW uz je fajn? To rad pocujem.
No ak by som bral to Bavo, urcite by to nebolo zo Slovenska. Predsalen na Slovensku jazdia v BMW len soplaci,co si chcu nieco dokazovat :-) Ja strasne tuzim po aute v kozi :-)
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa MaceKx »

Ahojte, začína zima a ja začínam mať viac a viac voľného času a tak rozmýšľam ako vyšperkovať vozidlo :D chce to vymeniť pár mechanických vecí hlavne gumového charakteru na podvozku :D lebo tie veľké kola + naše cesty robia svoje a zasa tam mám nejakého čerta :facepalm:

Ale troška by som sa pohral s motorom lebo akosi už mi je málo ale s autom sa rozlúčiť nechcem čisto teoreticky aké mám možnosti ?

Je to malinký motorček 2 liter 6 válec :) hladký benzín od Mazdy
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

MaceKx napísal:Ale troška by som sa pohral s motorom lebo akosi už mi je málo ale s autom sa rozlúčiť nechcem čisto teoreticky aké mám možnosti ?
Teoreticky žiadne, prakticky tak do +10HP





.
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa MaceKx »

Prakticky na čo myslíš ? Ono teoreticky nieje tam nič urobené zo sanim ani z výfukom, tak isto RJ je bez dotknutia. Privítal by som nejaký menší zásah nech to má dravejší prejav.

Ja viem o jednej možnosti ako som to písal par strán dozadu o motoroch K serie a to je prehodiť tam 2,5 l v6 čo mi +/- 25 koní pridá ale do takého zásahu sa púšťať zatiaľ nechcem. (tie motory sú na 98 % percent rovnaké 100 % čo sa týka rozmerov, úchytov a kabeláže aj výfukové potrubie sedí )
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Tak tam daj ten motor a je :), job done





.
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa MaceKx »

Jo ale to je dosť veľký zásah a hlavne už dosť finančne nákladný. Zasa čo by človek nespravil pre radosť ale o tom musím viac porozmýšľať.

A čo si myslel ty ?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

v podstate u NAčka toho moc neurobíš, aspoň nie niečo čo by stálo za tie prachy, keď motor môžeš mať za 400-500€ (možno aj moc hovorím), a za úpravu ECU máš dať 100-200€, tak skôr kúpiť ten motor. Alebo to potom oturbiť, ale to je už custom job :-)





.
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa MaceKx »

Tieto 2 litre turbo neznesú sú tam dosť šitné ojnice. Ako +/- si tú cenu za 2,5 trafil 400 € + k tomu ale spotrebný materiál (rozvody ...) a už máme 700 €. Ale zasa tie 2,5 sú kvalitnejšie čo sa vnútorností týka a znesú aj turbo takže možno do budúcna ale to už zasa moc snívam :-) takže asi sa na to vykašlem odjazdím na tom ešte rok dva a následne kúpim Mazdu 3 MPS alebo podobný hot hatch :good:
Používateľov profilový obrázok
midlet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Pi 12. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa midlet »

Chlapi, dotaz. Citam to tu uz dlho, tak konecne aj prispejem :laugh:

Zhanam nejakeho sikovneho mechanika z BA. Servisom prilis neverim, co mozem si spravim sam, ale momentalne uvazujem nad GO motora. Mam Octaviu 1.6 74kW, uz hodne papa olej, vykon sa mi zda ze uz nieje to co byval... Velmi vela veci tam je vymenenych, momentalne nemam ziadny vaznejsi problem, tak premyslam nad tym motorom, chcel by som este aj vyfuk obhliadnut ci netreba.

Takze ak by ste vedeli niekoho odporucit, potesim sa. Ak by niekto vedel kolko by to tak mohlo vyjst, dajte vediet. Viem ze najviac zahucim za robotu (keby s tym nebol problem, rad sa toho zucastnim a pomozem, minimalne sa nieco priucim :-) )
MacBook Air 11.6" 128GB SSD | Apple iPad 3rd-gen 32GB WiFi black | 2x Apple TV | Time Capsule 1TB
Mac Mini i5 2,3GHz | 8GB DDR3 | Crucial M4 128GB | Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard | LG D2342 3D | Synology DiskStation DS211j 4TB
XBOX 360 + GH:WT World Tour Bundle...whoaaaa :-)
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

pardon za mierny OT, ale to mi pripomenulo:

Napis u opravára:
Naše ceny so nasledovné:
- Bežná oprava, $35.00
- Keď sa pritom pozeráte, $40.00
- Keď sa pozeráte a pritom sa pýtate, $ 50.00
- Keď chcete pomôcť, $75.00
- Keď si to chcete urobiť sami, $ 100.00
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

HH, ten cennik som videl.

Sranda, ze v takom Nemecku sa Ta servis bezne opyta: chcete byt pritom? Nieje to pre nich problem, samozrejme na vlastnu ziadost majitela a aj jeho zodpovednost ak sa mu nieco stane v dielni. Auto je v boxe, ktory je snimany kamerou. Vsetko co sa na aute robi sa nahrava pre pripradnu dalsiu potrebu. Maju tam sice take platy ze za 3mesiace si mozu dovolit lacne nove auto a my za 36mesacnych platov ak odratame zivotnu potrebu, no na SLovensku by ma zaujimalo preco servis nedovoli alebo 99% pripadov nedovoli ucast majitela pri oprave. Chcu ofajcit majitela? Ja mam na SVK skusenosti so 4mi konkretnymi servismi, 2autorizovane, 2neautorizovane. Ani jeden servis ma nepresvedcil, naopak vsetky sklamali. Takze po skusenosti so 4mi servmismi stale hladam ten pravy, asi pojdem do Nemecka :good:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"