Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

v zime napätie klesa, resp. je to f(x)teploty
11.9 je na zimu este ok, zalezi aka je teplota von a ako dlho to stoji
RAMMSTEIN
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

shiro napísal: Pi 31. Jan, 2020, 09:58Sranda je ze parkovacky, zeruce dokopy 10W sposobia vypnutie intelig. dobijania. Ale DRL z vyroby, zeruce dokopy 20W, ho nevypne.
Na akom aute?
Lebo na drvivej väčšine áut sa po zapnutí parkovačiek nerozsvietia len parkovačky v predných svetlometoch (2× 5W), ale aj svetlomety zadné, osvetlenie EČV a podsvietenie všetkých ovládačov, príp. ukazovateľov v interiéri vozidla. Konečná spotreba elektrickej energie je teda ďaleko vyššia, ako tebou spomenutých 10W.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Aha vidis, podsvietenie a zadne svetla ma nenapadli. Som napisal hlupost.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Mate niekto skusenost s buzeracnou kontrolou a nasledne vystavenim nejakeho potvrdenia u nas na Slovensku? Co som tak narychlo presiel zakon o policajnom zbore, tak som tam nic take nenasiel.
V CR maju na to zvlast paragraf, teda ked ma zastavi policajt, tak k akemukolvek ukonu by mali na ziadost vystavit potvrdenie https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-273#p109
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Co je podla teba buzeracna kontrola ?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Pan vodic videli sme vas telefonovat ... pritom som mal pripojeny telefon kablom cez carplay. Nasledovala kontrola auta, dokladov, preverovanie cez vysielacku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Tak auto ti asi neprevrátili hore nohami lebo to by nemohli, pokiaľ ho kontrolovali vizuálne na tom nieje nič zle, každé zastavene vozidlo v BA určite majú povinnosť vylustrovať v dostupných evidenciách, teda vodiča, poprípade i osádku a taktiež vozidlo.
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

A nestretol som sa s tým že by policajt v ČR po zastavení vodiča, mu po kontrole o tom vystavil potvrdenie. Naco by ti také potvrdenie bolo ? Iné je to pri preverovaní oznámenia a vykonavaní zákrokov, kedy spisujú úradne záznamy.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ok spat k povodnej otazke, lebo niektori tu dokazu obhajit aj preventivne zatykanie
Papek napísal: Ut 11. Feb, 2020, 13:14 Mate niekto skusenost s buzeracnou kontrolou a nasledne vystavenim nejakeho potvrdenia u nas na Slovensku? Co som tak narychlo presiel zakon o policajnom zbore, tak som tam nic take nenasiel.
V CR maju na to zvlast paragraf, teda ked ma zastavi policajt, tak k akemukolvek ukonu by mali na ziadost vystavit potvrdenie https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-273#p109
Zatial som to ziadal iba raz z CR a bolo mi vyhovene. V potvrdeni boli uvedene casy k jednotlivym ukonom a udalostiam.
HerdaPeter napísal: Ut 11. Feb, 2020, 14:53 A nestretol som sa s tým že by policajt v ČR po zastavení vodiča, mu po kontrole o tom vystavil potvrdenie. Naco by ti také potvrdenie bolo ? Iné je to pri preverovaní oznámenia a vykonavaní zákrokov, kedy spisujú úradne záznamy.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Takže pri bežnej cestnej kontrole ti o tom policajti v CR na ulici vystavili potvrdenie ? Načo si potreboval také potvrdenie? A nie naši policajti nemajú žiadne také tlačivo, ktoré by ti na mieste vystavili ako potvrdenie že ta kontrolovali.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Muhyng »

Jazdena Kia Ceed kombi, rocnik 2010, diesel - co na to hovorite? Su tam nejake veci, na ktore si dat pozor (velke servisne vydavky, caste poruchy...)?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

HerdaPeter napísal: Ut 11. Feb, 2020, 15:42 Takže pri bežnej cestnej kontrole ti o tom policajti v CR na ulici vystavili potvrdenie ? Načo si potreboval také potvrdenie? A nie naši policajti nemajú žiadne také tlačivo, ktoré by ti na mieste vystavili ako potvrdenie že ta kontrolovali.
Nebolo to na mieste, bolo to az potom co ma prepustili a dal som im to pisomne :D naco naco naco... napriklad preco som neprisiel tam kam som mal dohodnute alebo naplanovane. Beznu kontrolu si predstavujem tak, ze sa s prislusnikom pozdarvime, odovzdam doklady, fuknem do dragera a o minutku idem dalej.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Tak áno pokiaľ ta za niečo zadržia tak ti na požiadanie dajú aj u nás potvrdenie, minimálne dostaneš poučenie v písomnej forme o tvojich právach po zadržani.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ako som pisal davnejsie myslim aj sem toto iste sa mi stalo ale typek ma extra nelustroval proste videl ze nemam prachy a nechal ma ist. Ale bolo to neprijemne - hadat sa s policajtom o tom ze ci som telefonoval, pritom telefon mam v rifliach alebo pripojeny k dashu, nie je bohvieco(fakt som hrdy za to ze mozem povedat ze za tych 12r co mam vodicak som nikdy netelefonoval za volantom). Dalej mi nasiel ze mi chyba biela karta a chcel 10nu ale nemal som nic. Proste ma pustil nechcelo sa mu druhy typo stale chodil okolo auta a daco kukal, fakt neviem co a ani ma to moc netrapilo ale divne... mozno mali daku akciu tazko povedat.

Papek myslis ze je to daka "zamienka" ktoru mozu legalne pouzit na zastavenie auta ktore nic neporusuje? (aby akoze mali zakonny dovod v pripade ak nieco neskor objavia?) Bo si fakt neviem napr v mojom pripade predstavit ze AJ KEBY som telefonoval, nechapem ako to moze vidiet z druheho auta ked okolo statickeho auta preletim 70tkou. + v tomto konkretnom pripade boli na druhej strane jednosmerky zaparkovany na cerpacke (bolo to na Vajnorskej)

Potvrdenie o zakroku MUSI urcite existovat, ci su povinny ti to nejak vystavovat fakt neviem.

Muhy - :D mame to ako firemny voz - nvm co ocakavas ale jazdnymi vlastnostami, ovladanie, podvozok, zatial jedno z najhorsich aut ake som kedy soferoval - katastrofalne rozlozenie hmotnosti (to auto je tak tazke na predku ze pri prudkej brzde dobre ze nesuchas predny naraznik po zemi), nulova dynamika, riadenie je cisto nahodne... ALE je to firmene cize tazko povedat v akom je to auto stave.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Muhyng »

Očakávam niečo väčšie ako súčasný Yaris, ten už bude mať 11. Inak som s nim spokojný, na môj štýl vozenia mi úplne stačí. Čiže hlavne aby bolo spoľahlivé a nie drahé na údržbu a celkovo náklady.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"