Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3275
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

hawkeye napísal: Ut 02. Apr, 2019, 08:02 kabinove filtre, ktory z nich?
Bosh, Mann, Mahle, Knecht, Denso

potom tu na mna vyskocila neznama znacka Ridex - pekny filter, spracovanie vyzera ok...cena 8x mensia ako vyssie uvedene znacky

a vzduchove: Hengst, Hert+Buss,Blue print

ako zohnat nieco normalen na i30....
Ak zoberieš s vyššie uvedených nemal by si mať problém. Toho neznačkového by som sa ja bál, lebo raz som taký zobral palivový a za pár mesiacov začal tiecť. Takže odvtedy len mann a nikdy som nemal problém.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

pozna niekto tie vzduchove?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Mann vzduch/kabinovy, Mahle olej, na palivaky jedine UFI





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

Mann nema vzduchovy na i30...

takze zatial iba tie 3 znacky co som sem dal vyssie
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Muhyng »

Viete mi (resp. otcovi) niekto poradiť ako riešiť poistnú udalosť (viď strana 2718). Auto je r.v. 2002, otec je poškodený, policajti boli na mieste. Otec má PZP v Allianz, havarijné nemá, vinník PZP v ČSOB. Aký spôsob riešenia by bol pre neho najvýhodnejší a samozrejme reálny? Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Veď to nahlás svojej poistovni a tam ti povedia čo dalej. Zápisnicu od policajtov si tuším oni sami vyžiadajú od Polície. Ak je vinník jasný, tak to pôjde z jeho pzp.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

vsak jeho poistovna stym nic nema, co tam ma akoze nahlasovat? Nahlasuje vinnik svojej poistovni, to si treba v prvom rade ustriehnut. Potom obhliadka, pockec s likvidatorom... mali by nacenit opravu v ich zmluvnom servise, pripadne si vyziadat cenu na likvidaciu rozpoctom a zvazit, co sa oplati. Idealne ziskat na opravu kryci list... pri takom rocniku a kilach gitu budu isto vymyslat, na opravu v znackovom servise zabudni.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Informácie ako postupovať mu určite jeho poistovna poskytne. Vždy hodnotnejšie info, ako sa pýtať po fórach.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

Tak ja mám už tiež Sharan doma spokojnosť za málo peňazí funkčné zachovalé sedem miestne auto. Čo sa dalo sa opravilo vlastne všetko funguje ako má najviac sa radujem nezávislému kureniu ktoré má ešte aj časovač :hysterical: takže už žiadne ráno nieje chladné.

1.9TDI 85KW 4Motion 2006 okrem predkožky to má asi všetko čo sa ten rok montovalo.

Ako auto Sharan nieje moc pekne skôr mi šlo o priestor ktorého je tam veľa interiérovo tiež nič moc ale lepšie ako oktavka.

Sharan https://imgur.com/gallery/J7PdgGE
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6760
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Pekne,kolko?
hry- ps5
doma-HP probook
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

4K ale s tým že sa tam vymenili brzdy, doplnila klíma, opravil bufik (sitko zanesené), rozvody, olej a samozrejme prepis :good:

Takýto ako mám som na bazároch ani nenašiel, každý čo som bol pozrieť bol hádam po zveroch a nie po ľuďoch interiérovo je to zachovalé samozrejme čosi sa nájde ako madlo na otváranie dverí že je ošúchané (ta klasická vw guma čo na tom je) ale sedačky a zvyšok relatívne pekne zachovalé.

Dal som vyčistí aj komplet celý interiér, žiaľ keď to odfotiť vyzerá to strašné, nieje to žiadny krásavec no :D
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

No hej tam sa koncern nezaprie :) najlepsie z nich vyzeralo galaxy ale alhambra zo sharanom to bolo uplne to iste :) hlavne nech sluzi lebo na to je to idealny kandidat.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

Najviac ma teší keď ideme na výlet kúpalisko a podobne zoberiem popri rodine ešte pohode troch ľudí nemusí človek chodiť dvoma autami a podobne s truhlicov na streche si viem predstaviť aj v siedmich pasažierov Chorvátsko pohode.

Mne sa práve Galaxy najmenej s nich páči ak nerátame to nové to vyzerá krajšie ako Sharan aj Alhambra aspom mne sa páči určite viac. Čo sa týka týchto starších tak najviac Sharan má to pekne budíky na modro podsvietené :D

Zatiaľ ide krásne motor neklepe ako traktor dvojhmota pohode, výkonu to má tak akorat pre moju ženu som zvyknutý jazdiť na 96KW Sharane čo máme do práce, tak mne tých pár KW chýba.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

Tak ten motor uplne postacuje. Ja som mal v alhambre tu najslabsiu 1.9 co tam davali a jediny problem bol predbiehanie. Inak to bohate stacilo. No ked sadas zo silnejsieho do slabsieho tak je to vzdy poznat :D

No vidis prave to modre podsvietenie mi vadilo najviac :D mam radsej nieco neutralnejsie. Najviac sa mi pacilo prave galaxy a najmenej sharan a tak som skoncil z alhambrou. Rok povozila a isla prec ale som bol spokojny. Inak co sa vyzoru tyka ked to porovnam z tymi novsimy fordami (Smax, Galaxy)
od 2006 tak proste ten koncern sa nechyta ani zvonku ani zvnutra. Este tak tie prve generacie cmaxu sa daju dizajnovo porovnavat z koncernom :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Marek125 napísal: St 03. Apr, 2019, 21:56 Takýto ako mám som na bazároch ani nenašiel, každý čo som bol pozrieť bol hádam po zveroch a nie po ľuďoch interiérovo je to zachovalé samozrejme čosi sa nájde ako madlo na otváranie dverí že je ošúchané (ta klasická vw guma čo na tom je) ale sedačky a zvyšok relatívne pekne zachovalé.
Ako si ho teda nasiel, ak nie na bazaroch ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"