Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ale ved nikto ta ani nepresviedca, je to specialitka so specialnymi potrebami. aj take zeny su, ja taku nechcem ale niekto si rad robi zle :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ved to je jasneee, ja som len hodil postreh obycajneho obcana, ktory ma rad auta ale .... boze ja musim na CLSko kupit tie kolesa lebo sa zblaznim, tie zimne R17 su take smiesne,ze normalne by som auto predal jak sa mi to na tom nepaci :D

pojdu pekne R19 dopredu 9.5J a dozadu 11J, zobral by som R20 ale to by som musel riesit zapis do TP a to sa mi asi absolvovat moc nechce
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Specialitka so speci potrebami je R8 5.2 V10 FSI ktore ma tri olejove vane a nie 1.3 co cucne 1,5litra na bezny interval, ako sorac, sportove hatche a aj sedany tu bezne jazdia (od sprostych Clio, po M3 a RS6), ale takuto spotrebu nemaju ani po trackday.
MaceKx napísal: Ne 10. Feb, 2019, 01:24
S tymto nemozem suhlasit. RX8 tie zbesile hatche sice neda na rovinke ale v zakrutach by si sa divil co RXa robi zo samosvorom.
Samosvory mam aj ja, vpredu aj vzadu, mam sportove auto? Nie. Samosvor uz neni argument, je rok 2019 kde mame elektronicky skrtene diferaky s variabilnou hranicou svornosti, v 2010 by som to bral, v 2019 isto ne.
MaceKx napísal: Ne 10. Feb, 2019, 01:24 Je pekne mat turbo na benzine, jazdi to perfektne o tom ziadna. Lenze atmosfera ma svoje čaro a wankel je svätý grál. Možes si hovoriť čo chceš ma svoje nevýhody ale už s princípu je to športový motor v športovom aute, nie tak športovom ako bola RX7 a tam už by aj tie hatche zaplakali.
Sam si si odpovedal - svaty gral, mozno pre teba, pre mna isto ne, tupy Golf R ma pokrocilejsi motor nez ten uzasny Wankel, a to uz vobec nejdem do 4.0 TFSI s vypinanim valcov, turbami naruby oproti normalnemu dizajnu, CoD a podobne.
MaceKx napísal: Ne 10. Feb, 2019, 01:24 RX8 ma zo série cele pohoné ustrojenstvo uspôsobené na okruh, proste to vydrží, či už brzdy alebo seriové chladiče oleja (aj keď ich nepotrebuje lebo olej sa nemá z princípu mazania wanklu ako veľmi veľa zohriať, napr. ako pri turbo motoroch).
Vyborne, to iste ma Megane RS, Civic Type R, ci Golf R. Vymennik oleja mala aj 1.9 TDI v roku 96, takze toto dajme bokom
MaceKx napísal: Ne 10. Feb, 2019, 01:24 Rozdiel v životnosti je hlavne v tom že wankel prežije dlhšie v točkách, inak napísané zober porovnatelne výkoný motor s obdobným objemom a jazdi s ním ako s wanklom ver že nevydrží tak dlho ako on. Ten motor miluje otáčky a je na ne stavaný, na druhú stranu je jedno či na tom pojdeš ako s kraslicami alebo tomu budeš nakladať životnosť tomu neskrátiš ani nepredĺžiš, to isté je vidieť na spotrebe.
Ale co, to iste mame tu v GA kde Martin Juhas jazdi M3 E36, track day do kopcov a pod, olej ide von po 5k (ako u teba) a zrat mu to nezere, tocky nonstop, vsak si kukni videa, a E36 je z akeho roku?
MaceKx napísal: Ne 10. Feb, 2019, 01:24 A spotreba oleja zasa s tebou nemôžem súhlasiť normalný motor spotrebováva olej cez krúžky samovoľne, wankel musi byť mazaný v komore a toto je zabezpečené zvlášť vstrekovacím čerpadlom oleja, čiže principiálne (schválne) ten olej vstrekuje do komore a pálim ho, preto lebo jednoducho musím.
Opat vid prispevok vyssie, ja menim v A8 olej po 10k, teraz som dolieval 2dcl (cca po 8k) lebo mala za sebou cca 3000km v cervenych otackach dialnicnej jazdy (250kmph+), bezne do nej nedolievam vobec, a ani do ziadnych aut som nikdy nedolieval, co pocuvam aj kamosa s 2.0 TFSI co je olejnicka jak prasa, tak ten doleje na 10k cca 3dcl, co je uplne niekde inde ako tvojich 0,4L na 5K a to este tam lejes olej do paliva. Motor je proste fail sorac.
MaceKx napísal: Ne 10. Feb, 2019, 01:24 Ten motor nieje "zlý" sú iba zlý majitelia ktorý si neprečítali jeho špecifikum a nestarajú sa ako majú. Nikto ich predsa nenútil kupovať to auto s tým motorom a ten kto vie o čo ide, vie sa starať bude nadmieru spokojný lebo ten motor robí radosť, zvuk, dynamika, lahkosť s akou sa vytáča, nepochopíš keď na tom nebudeš jazdiť.
Nie, ten motor je zly, presne preto sa nikdy neuchytil, to ze ako sa mu paci v cervenom su len omacky, v cervenom sa paci aj mojej osme, a paci sa aj X aut s ktorymi som jazdil, S8 som mal mesiac a ta sla do cerveneho hned po zohriati, na konci po 15k nezozrala ani deci oleja, ludia s RS6 a R8 rovnako nehlasili zranie oleja. Nebudem si kupovat defektny motor aby som s nim potom zaobchadzal v rukavickach, a aj ked to robim tak mi zozere liter na 10k, ne, to je design defekt, ci sa ti to paci alebo nie, ten motor to ma proste vrodene ako rakovinu a ty to tu iba ospevujes a ospravedlnujes, a uplne zbytocne, pre teba to normalne je, pre mna ne lebo si neviem predstavit menit olej kazdych 5k a este aj to mi pol litra scucne.

quicky napísal: Ne 10. Feb, 2019, 22:34 Andre ako je to s cistenim perforovanej koze? Ma to nejake specifika?
kviky daj to radsej niekomu spravit lebo ty to spravis drotenkou nahodou :D
hawkeye napísal: Ne 10. Feb, 2019, 22:58 Snake cize castrol je ok olej?
Kazdy olej je ok, ak sa nekupuje podla cien





.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

hahaha snejko, teraz to uz so mnou pojde do smrti :D :D a ty kedy planujes prestup na nejaky novsi/ iny model ? :)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6695
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

vie mi niekto znaly veci vysvetlit preco pri zapise tazneho vymienaju maly technicak ked na karticku ziadny udaj nepribuda? kebyze konecne uz niekto vynasiel karty s cipom kde by sa udaje dali zapisat elektronicky... oh, wait :facepalm:
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

quicky napísal: Po 11. Feb, 2019, 12:25 hahaha snejko, teraz to uz so mnou pojde do smrti :D :D a ty kedy planujes prestup na nejaky novsi/ iny model ? :)
D5 neplanujem urcite, kedze sused to auto vratil (5x reklamacia zadnych svetiel, pricom auto tyzden nepojazdne). A teraz mam uplne ine priority nez riesit auto :).
molnart napísal: Po 11. Feb, 2019, 12:35 vie mi niekto znaly veci vysvetlit preco pri zapise tazneho vymienaju maly technicak ked na karticku ziadny udaj nepribuda? kebyze konecne uz niekto vynasiel karty s cipom kde by sa udaje dali zapisat elektronicky... oh, wait :facepalm:
Pretoze zatial sa nenasla firmicka pre ktoru by toto zabezpecili vlastnou hlavou, ergo neexistuje system na prepis eVRC (ako na githube je, ale neni ostemplovany). Ist to ide, ale nejde, ak chapes co myslim.





.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

aka je cca zivotnost mrtveho uhla, front asist a park kamery vo fabii? premyslam ci mame kupit holotu za 9tis s klimou alebo tiez holotu s tymi 3 vacami za 10200e.
mama bude po meste a raz za cas 40km, max 8tis rocne.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa MaceKx »

Snake napísal: Po 11. Feb, 2019, 11:38
Snake, každý na to máme iný pohľad pre teba je to samá nevýhoda, pre mňa svätý grál. Nie som taký bohatý aby som si mohol dovoliť Audi, ale môžem si dovoliť wankel. Ako si napísal každý motor je vyspelejší a o to ide, o tú jednoduchosť a princíp wankla.

Ty máš rád Audi ja Mazdu a keďže som chcel niečo raritné mám RX8 a som spokojný. Nebudem to obhajovať, nebudem nikoho presviedčať každý máme svoje.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

:facepalm: Snejk bude nejaky arabias ked je mu tak luto kazdeho deci oleja v tych troch RX8 co tu jazdia po svk...

ten motor je dizajnovany na zratie oleja naco to tu tolko rozoberas ked to sam najlepsie ako znaly clovek problematiky vies?.... oh my.

ked stale na tu temu tak tento mod sa mi veelmi lubi :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

A ty skôr začni čítať s porozumením, oh my...





.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

Neviem co sa tu zas diskutuje. To auto nie je na nosenie nakupu alebo chodenie 4km do prace a spat... Zdvihnite ruku kto ma doma motorku, alebo kona, alebo stary veteran traktor, dokonca vase pc zostavy tu atakuju sumy 2000+ proste to auto je konicek. Imho repas motora stoji od 900€ (len pretesnenie) po 3000€ (nove rotory a housingi aj s robotou).
A k tomu oleju za 20eur... Mam to od znameho ktory maju brutalnu nakupnu cenu a predavaju to do vonavych shopov v ktorych ten isty olej predaju po 100e a myslis si jak to predlzi zivotnost auta o 10centimetrov, lebo drahy olej.

Btw.. rx8 ma multilink opodstatnene, a je to auto z roku 2003 ale ok. Snake ak nechces, olej do paliva liat nemusis. ;) Hlavne ze do motoriek sa leje olej a tusim si aj ty mal skuter.

A co sa tyka cien spotrebnych dielov, je to na urovni mainstreamu.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Donho rypes jak keby to bolo jeho 1. Auto pre rodinu

Ma to pre zabavu? Ma. Bavi ho to? Bavi. Nech to bude aj dvojtakt
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

keby to bol aspon dvojtakt :D ale nieje
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Tak saab s aktivnym riadenim (citaj tahanim do strany) to neni :-D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Saab bol predurceny na drift ale len do 1 strany. Keby som ja ratal kolkym sa nepacilo co som kupil.... Zas na druhu stranu som nevedel o zlom stave ale vediet a ist do niecoho mi pride ako fanatizmus.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"