Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Aj ja mam tento problem.. tiez to vidim na nesymetricky opotrebenu spojku, lebo nepomoze ani aditivum, nove sviecky, olej, atd..

Undertaker, povedz ako dlho to trva a aky bol interval v ostriekovany zadneho okna.
Ostriekovac ma na motorceku nieco ako dvojity jednocestny ventil a prepolovanim motorceka to bud tlaci dopredu alebo dozadu.
Ak ten jednocestny ventil sa ti zaprasil, tak ti to moze padat dole.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

lacika napísal: St 30. Jan, 2019, 09:47Undertaker, povedz ako dlho to trva a aky bol interval v ostriekovany zadneho okna.
Ostriekovac ma na motorceku nieco ako dvojity jednocestny ventil a prepolovanim motorceka to bud tlaci dopredu alebo dozadu.
Ak ten jednocestny ventil sa ti zaprasil, tak ti to moze padat dole.
Mne to na tom aute (Subaru) robí, odkedy ho mám, čiže necelé dva roky.
V zime používam ostrekovače výrazne viac, ako v lete, takže vždy v zime ma to vytáča.
Predtým som mal (stále mám) Opel, ktorý to mal, ako spomínaš - jeden motorček.
+ - striekalo dopredu & svetlá; - + strieka dozadu.
Predtým Daewoo malo dva motorčeky.
Ako to má Subaru naozaj netuším, môžem vyzistiť.
Ak pustím ostrek zadného okna, nastane delay, odhadom 1 sekunda. Predpokladám, že to mal byť čas, kedy už okno malo byť mokré. Následne sa k ostreku pridá zadný stierač.
S týmto mojím problémom sa motorček ostreku aktivuje, na okno nič nevystrekne, pridá sa k tomu zadný stierač, ktorý stihne prejsť tam & späť & tam a na ďaľšj ceste späť sa už konečne okno namáča...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

1s :-O
Podla mna si rozmaznany (no offense) ... mne to trva aj 5s a v lete.. v zime ani nepustam..
trysky mam vyhrievane, ale neviem ci aj zadnu, ale je sucastou 3 brzdoveho svetla.
Na starom aute mi tahalo vodu aj 15s :D
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Takže, podľa všetkého, má Subaru, rovnako ako moje predchádzajúce šikmooké auto, dva motorčeky, ktoré nie sú rovnaké.
Jeden pre predok, druhý pre zadok. V schéme nevidím nič pre ostrek svetiel a ak niečo, ako spätný ventil nie je integrovaný priamo v čerpadielku, budem to tam musieť dorobiť...
Skúsim kontaktovať Subaru servis v Žiline, pán Machyna (konateľ) vyzerá, že má tie autá naozaj naštudované a že im rozumie.
Obrázok
lacika napísal: St 30. Jan, 2019, 10:25Podla mna si rozmaznany (no offense) ... mne to trva aj 5s a v lete.. v zime ani nepustam..
trysky mam vyhrievane, ale neviem ci aj zadnu, ale je sucastou 3 brzdoveho svetla.
Na starom aute mi tahalo vodu aj 15s :D
Zastávam názor, že jeden z dôležitých faktorov pre bezpečnú premávku je sledovanie premávky za sebou.
Opýtaj sa ma hocikedy za jazdy, aké, koľko a kde sú autá za mnou a ja ti bez problémov odpoviem.
Priznám sa, že farbu áut nie vždy trafím.
Mám kombík a hlavne v zime bez ostrekovania nevidím dozadu tak, ako si ja myslím, že potrebujem.
Stav, v akom to je teraz je pre mňa nevyhovujúci a ani náhodou by som to neoznačil pojmom "rozmaznaný" :!:
Ak chcem skontrolovať premávku za sebou a na dobrý obraz musím "čakať" 5 sekúnd, je to priveľa... ...za 5 sekúnd sa toho zmení...
(viď. posledná situácia, kedy som sledovaním premávky za sebou zabránil nehode a celé to trvalo asi 2 sekundy).
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Suhlasim s tvojim nazorom.
Ja tiez musim mat ciste okna a spataky, ale v 90% pripadoch nepotrebujem ostriekovat zadne okno, lebo je dost mokre, vlhke.
Mozno je to aj dane rozlicnym konstrukcnym riesenim sklonu zadneho okna..
Ale 1s delay je podla mna ok..
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4462
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

1s delay? wtf...to uz nemate co riesit? .... Na tom civicu proste vymen spojku, z coxmotorparts stoji par korun, tipujem, ze tam je povodna, pritlacak ma asi dost. . Ak by to bola klapka, tak by si to citil aj inde ako pri rozbiehani ( napr volnobezne otacky)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Určite je zasiera*ie zadného okna ovplyvňované konštrukciou a tvarom auta.
Opel sa mi vzadu nešpinil tak príšerne, ako Subaru.

Ale už vidím, kde sme sa nepochopili.

Jednosekundový delay mám medzi tým, odkedy aktivujem zadný ostrek, kým sa k tomu samovoľne nepridá aj zadný stierač.
Ja predpokladám, že ten delay tam je, resp. bol na to, že dovtedy už okno malo byť mokré.

Ja však aktivujem ostrek, prebehne delay, pridá sa stierač a ten prejde minimálne tam & späť & tam a naštastie cestou späť sa konečne začne okno namáčať.

Toto mne vadí, to je neskoro...

P.S.: myslel som, že som to v pôvodnom príspevku napísal jednoznačne, zrejme nie...
undertaker007 napísal: St 30. Jan, 2019, 10:12Ak pustím ostrek zadného okna, nastane delay, odhadom 1 sekunda. Predpokladám, že to mal byť čas, kedy už okno malo byť mokré. Následne sa k ostreku pridá zadný stierač.
S týmto mojím problémom sa motorček ostreku aktivuje, na okno nič nevystrekne, pridá sa k tomu zadný stierač, ktorý stihne prejsť tam & späť & tam a na ďaľšj ceste späť sa už konečne okno namáča...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

aha.. uz chapem.. ano.. tak to potom musis riesit, lebo si dojebabres gumicky..
ja mam tam vacsi delay, medzi otocenym packy a zapnuti sa stieraca, tak stiha ostrek.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Dnes stk ma jeblo skoro
Vazna chyba
Iny rozmer rezervnej pneu ako je obute na aute...
A este vraj nesmie folia na zadnom okne zakryvat brzdove svetlo.. len ze to este nemaju v chybach kkti
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

O tej folii viem...
Kolegovi kvoli tomu nedali stk.

Co sa tyka rezervy, tak ano, vonkajsi rozmer by mal byt rovnaky, ci sa jedna o plnohodnotnu alebo nie..
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

Mne sa na oktavii nenormalne zasieraju spetaky, staci ze kusok prsi a nevidim nic, tento mesiac som ich cistil asi 5 krat. Na audi nikdy v zivote :D
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Nad tou rezervou už som predtým rozmýšľal aj ja a dopadlo to tak, že som domov a potom do servisu "odkrival" na troch 14tkach a jednej 13tke vpredu, tipujem, že diferak si to užil, ale necítil som sa ako cestny pirát, zaujímalo ako zákon rieši dojazdovu pizzu, ktorá je podľa mňa omnoho nebezpečnejšia ako nesediaci rozmer, navyše ak s tým vídam autá na X parkovacích miestach akoby ich to ani nesralo....
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

co sa tyka dojazdovej pizze, nema co zakon riesit.
mas ju mat v spravnom rozmere.
jej pouzivanie je definovane vyrobcom, max 80km/h a dojazd nie je jasne definovany, v navode sa pise, ze je to na dojazd do ciela/ miesta opravy.

Ak sa vytres niekde s dojazdovkou, tak to hodia na neprisposobenie jazdy schopnostiam auta a dovi..
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Tak toto pocujem 1 krat, ze sa riesi rezerva. To mam ako 2 alebo co ?? Zimne mam ine ako letne. Si robia prdel? Mne v zivote nekontrolovali rezervu, ani ci ju vobec mam. Ak by to zacial resit tak mu asi poviem, ze co je ho potom. Ked dostanem defekt bude to moja vec ako si to poriesim nie ??? Mozem v klude zavolat aj odtahovku nie ??
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2219
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »

werwest napísal: St 30. Jan, 2019, 14:49 Mne sa na oktavii nenormalne zasieraju spetaky, staci ze kusok prsi a nevidim nic, tento mesiac som ich cistil asi 5 krat.
Presne toto ma neskutocne stvalo na firemnych autach. Nenormalne to robilo na Fabii 1, rovnako aj na 2.generacii. Teraz na rapidoch uz je to uz o nieco lepsie. Stacilo, aby zacalo trocha silnejsie prsat a velka cast vody z predneho okna odtekala do spodneho rohu bocneho okna, kde ju "krasne" strhavalo na bocne spatne zrkadlo. Cize po kratkej jazde na dialnici bolo spinave bocne okno aj spatne zrkadlo.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"