Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Blackhawk napísal: Pi 01. Jún, 2018, 15:09 Asi sa ti este nikdy nechcelo kakat v aute, co? Ver tomu, ze v tom momente aj 200km/h je pomala jazda. :hysterical:
True story. :smutny:
Nezmysly, argumentuj niecim normalnym pls.

Zastanem najblizsie, kde sa da a vylozim to do krikov. Na podobne veci v aute vozim kotucik hajzelpapiera alebo balicek servitok.
Neopravnuje tato jazdit nebezpecne rychlo = ohrozujes seba aj inych + riskujes pokutu. A ked ta zastavia, tak co? Duplom to nestihnes.
Vies dobre, co by ti na taky "dovod" povedali.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Blbé je, že z toho čo píšeš by sa teda človek mal prispôsobiť plechu s cisielkom a celý život zorganizovať okolo neho....
Kotúč hajzlaku pre taký prípad, ihla a niť pre onaký, defibrilátor pre iný.... určite...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Samozrejme, ze mal. Myslis ze nariadenia a zakony su civilizacii pre srandu? Inac by bola anarchia, keby si kazdy robil, co chce, len tak. Nedalo by sa rozhodovat v sudnictve, pretoze by si sa nemal o co opriet, atd. Sak skus ignorovat cedulku "nedotykat, vysoke napatie", uvidime ci sa tym nebudes riadit ;)

Ziadny dovod neopravnuje obycajneho cloveka ist 200 po akejkolvek ceste na SK. Iba co ohrozuje seba aj inych, pretoze fyzika. Da sa tymto rizikiam v pohode predist, neohrozovat seba ani druhych...ale to by ludia museli rozmyslat, nebyt rozmaznani a fajnovi, vsakze...

Ked clovek nejake nariadenie porusuje, logicky ma cakat zodpovedajuce nasledky. A nie sa trapne vychvalovat, ako pan zemegule, ze "co mi mozu", alebo este sa rozculovat ze ho nebodaj zastavili. Sam si za to moze, vedel co robi, jeho volba. Tak ma drzat hubu a krok.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

preco mam taky pocit, ze tahas torrenty, filmy a software ? to je v poriadku ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

stahovat je dovolene, sirit dalej je zakazane. staci nepouzivat torrent/emule (hocico co zaroven neseeduje data dalej) a nic neporusujes.
No nemenme temu, bavime sa o doprave.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Pár desaťročí skôr a aký by si mal úspech....
Prečo berieš každého, kto nieje ako Ty v zlom a myslíš, že máš návod na život?
Nikto nerozmýšľa, každý je rozmaznaný a fajnový...
Tak odpovedz prosím Skilexovi na prípad s úsekom, kde bola X rokov jedna rýchlosť a zo dňa na deň bol ten úsek totálne vražedný...
Lebo ak majú zákony ľuďom zľahčovať život, tak tieto úseky nechápem...
Na pozitívnu nôtu, ak raz nastane Orwellov scenár, budeš skvelý subjekt...prvú pokutu mám za sebou, vedome som porušil zákaz, nič som nepopieral, dal som to zo 100 na 20, nie každý človek, ktorý okolo teba prefrčí je bláznivý maniak ktorý si nič neprizná...
//: Nedotýkať, VN.... Toto je taký BS, že až...
Ale pekná symbolika...Žiješ v digitálnom svete? Zjavne áno...90 pohoda, 91 vrah; 17r11m30d mladý soplos, 18r dospelý chlap....
Ja žijem v analógovom...Som v obci, vidim, že končí omša a niekto je príliš silno veriaci, tak uberam, nerobí mi absolútne žiaden problém spomaliť, ale prečo by som mal nejak riešiť, že v dobe keď 90% ľudí spí sa niekto preháňa po diaľnici.... FFS ži a nechaj žiť...
//:Ad VN: Zapojim tu guľu na krku a povie mi "nechytaj, lebo ta poj**e", vidím zákaz predbiehania na úseku s výhľadom do Aleluja, koho som reálne ohrozil? Keď vezmem do úvahy zopár pekných horizontov ku ktorým viedli prerušovane čiary, tak fakt radšej vypínam myslenie, aby som chápal...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Shiro hovoris o znizovani rizika a mas pravdu. Ale to je len jedna z premennych. Na rychlost je predpis, tak sa tu tocime okolo toho. Na kopu ineho predpisy nie su a riziko havarie stupa. Myslim tym zalostny stav auta, ci uz stare gumy, vybite capy, nefungujuce brzdy atd... A uznaj, ze je trosku rozdiel ist 150 na felicii a novej A8. Niekto je ochotny zvysit riziko aby usetril cas, pretoze aj to zvysene riziko mu pride stale relativne bezpecne. Potom tu mame ludi jazdiacich na limite a tam ti MPR nepomoze. Ked si da typek zakrutu na absolutnej hrane v 90km/h, gumy piskaju, zadna naprava sa odliepa a neporusi ziaden predpis... Imho ovela viac nebezpecnejsie ako 200 na dialnici v A8.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

shiro napísal: So 02. Jún, 2018, 12:11
Blackhawk napísal: Pi 01. Jún, 2018, 15:09 Asi sa ti este nikdy nechcelo kakat v aute, co? Ver tomu, ze v tom momente aj 200km/h je pomala jazda. :hysterical:
True story. :smutny:
Nezmysly, argumentuj niecim normalnym pls.

Zastanem najblizsie, kde sa da a vylozim to do krikov. Na podobne veci v aute vozim kotucik hajzelpapiera alebo balicek servitok.
Neopravnuje tato jazdit nebezpecne rychlo = ohrozujes seba aj inych + riskujes pokutu. A ked ta zastavia, tak co? Duplom to nestihnes.
Vies dobre, co by ti na taky "dovod" povedali.
Vidim, ze okrem ineho ti chyba aj zmysel pre humor. :facepalm:
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Sebi02 napísal: Ne 03. Jún, 2018, 18:31 Pár desaťročí skôr a aký by si mal úspech....
Prečo berieš každého, kto nieje ako Ty v zlom a myslíš, že máš návod na život?
Nikto nerozmýšľa, každý je rozmaznaný a fajnový...
neberiem nikoho v zlom, len upozornujem, ze kopa veci ma riesenie aj bez riskovania ci robenia si zbytocnych problemov. Len je samzorejme kazdemu zatazko urobit nieco viac.
Sebi02 napísal: Ne 03. Jún, 2018, 18:31Tak odpovedz prosím Skilexovi na prípad s úsekom, kde bola X rokov jedna rýchlosť a zo dňa na deň bol ten úsek totálne vražedný...
Lebo ak majú zákony ľuďom zľahčovať život, tak tieto úseky nechápem...
Pisal som, ze toto tiez nechapem a krutim nad tym hlavou. Tiez som za to, ze rychlost na danom useku sa ma urcovat s rozumom. No neopravnuje ta to (aj tieto hlupe) predpisy porusovat. Ani fizel sa o tom debatovat nebude. Uz je to tvoja volba, ci chces riskovat a zbytocne prist o $$. A je trapne sa "chvalit" ze si vyhodil peniaze za taketo "hrdinstvo".
Na tej obmedzenej rychlosti by som sa nou riadil, nepotrebujem dotovat statnu kasu a hrat sa na geroja.
Sebi02 napísal: Ne 03. Jún, 2018, 18:31Na pozitívnu nôtu, ak raz nastane Orwellov scenár, budeš skvelý subjekt...prvú pokutu mám za sebou, vedome som porušil zákaz, nič som nepopieral, dal som to zo 100 na 20, nie každý človek, ktorý okolo teba prefrčí je bláznivý maniak ktorý si nič neprizná...
Ked je to dovolene, je dost miesta, ma dost vykonu na to a nikoho neohrozi, tak nech si prefrci aj 10x.
Sebi02 napísal: Ne 03. Jún, 2018, 18:31Ale pekná symbolika...Žiješ v digitálnom svete? Zjavne áno...90 pohoda, 91 vrah; 17r11m30d mladý soplos, 18r dospelý chlap....
Podobne aj u cestoviek...dieta do 6.99 roka...ano, 6.99rocne a 7.05 rocne je aky rozdiel? Tiez sa na tom smejem.
Sebi02 napísal: Ne 03. Jún, 2018, 18:31Ja žijem v analógovom...Som v obci, vidim, že končí omša a niekto je príliš silno veriaci, tak uberam, nerobí mi absolútne žiaden problém spomaliť, ale prečo by som mal nejak riešiť, že v dobe keď 90% ľudí spí sa niekto preháňa po diaľnici.... FFS ži a nechaj žiť...
Pretoze predpisy. Znova, nic ta neopravnuje ich porusovat. Ani fizel sa o tom debatovat nebude. Je to tvoja volba.
Sebi02 napísal: Ne 03. Jún, 2018, 18:31//:Ad VN: Zapojim tu guľu na krku a povie mi "nechytaj, lebo ta poj**e", vidím zákaz predbiehania na úseku s výhľadom do Aleluja, koho som reálne ohrozil? Keď vezmem do úvahy zopár pekných horizontov ku ktorým viedli prerušovane čiary, tak fakt radšej vypínam myslenie, aby som chápal...
Ako som pisal, toto tiez poznam a krutim nad tym hlavou. No neopravnuje ma to porusovat ich.
scream napísal: Ne 03. Jún, 2018, 19:20 Shiro hovoris o znizovani rizika a mas pravdu. Ale to je len jedna z premennych. Na rychlost je predpis, tak sa tu tocime okolo toho. Na kopu ineho predpisy nie su a riziko havarie stupa. Myslim tym zalostny stav auta, ci uz stare gumy, vybite capy, nefungujuce brzdy atd... A uznaj, ze je trosku rozdiel ist 150 na felicii a novej A8. Niekto je ochotny zvysit riziko aby usetril cas, pretoze aj to zvysene riziko mu pride stale relativne bezpecne. Potom tu mame ludi jazdiacich na limite a tam ti MPR nepomoze. Ked si da typek zakrutu na absolutnej hrane v 90km/h, gumy piskaju, zadna naprava sa odliepa a neporusi ziaden predpis... Imho ovela viac nebezpecnejsie ako 200 na dialnici v A8.
Suhlasim, jazdiace vraky ktore kadejako pokutne prejdu STK niesu okej.

150 na felde vs A8 -> Hned na zaciatku som pisal, ze bezpecne to moze byt pre toho v drahom aute, pre ktore, ako pises, ta rychlost nieje problem. Ale co ostatni, v obycajnych autach? Ze sa takyto hazarder sam zabije, je ten najmensi problem. Ale nech nevezme nikoho so sebou alebo sa neprebura dakomu do zahrady / obyvacky.

"Niekto je ochotny zvysit riziko aby usetril cas, pretoze aj to zvysene riziko mu pride stale relativne bezpecne."
Jemu. Pytal sa aj inych ucastnikov cestnej premavky? Co mu dava pravo rozhodovat za inych a zvysovat riziko? Prave preto tu mame predpisy.
Aj o tomto som uz predtym pisal. Keby takto rozmyslal kazdy, je tu prvotriedna anarchia.

Jazdenie na limite -> pokial clovek jazdi ako popisujes, tak to tiez robit nema. Kde si videl zakrutu s takou MPR, kde by sa toto dialo? Na podobnych zakrutach byvaju tie cervene sipky ze ostra zakruta alebo znizena rychlost. Takze clovek vie, ze pozor.
Naposledy upravil/-a shiro v Po 04. Jún, 2018, 10:23, upravené celkom 1 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Dobre chlapci stacilo basnickovania, shiro ma svoj svet ala felipe s nevycerpatelnou zasobou argumentov a ostatni maju iny nazor, zbytocne v tom pokracovat





.
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Nechce niekto 2ks. R15 195/55 85H letné Mišeliny? 5mm. dezénu, rovnomerné opotrebenie, nepopraskané. Za pár piv :D A dám vám k nim ešte 2ks. nízkoprofilových Marangoni, ideál na pálenie.

Dále origo BMW sada 5x120 plecháčov z E36ky s nízkym ET, gumy zimné savo, akurát na pálenie alebo vyhodenie.

Jarné upratovanie :D
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

zdravim chalani
taka neprijemna situacia sa mi stala ze auto na SK znackach mi naburali v zahranici
je to uz stary voz takze havarijnu nemam, iba PZP, cize z nasej poistovne nic nehrozi

z PZP vinnika pride obhliadkar a pozrie tie auta [zavodnik zrusil 3-4 zaparkovane vedla seba] cize vsetky pojdu z jeho PZP

teraz otazka ze ak bude rozhodnutie ze to je totalka, ako postupovat dalej?
ako ho v SR odhlasit?
auto nejako dostat na vrakac tu v zahranici kedze tahat to domov je nezmysel.
ake papierovacky bude treba doma riesit?

dufam ze ste to nepotrebovali riesit, ale ak ano, kazda rada sa zide
...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Ja som zosrotoval auto v Brne, išiel do PD, a.odhlasil s papierom s vrakacu, s papiermi na poisťovňu. Toť vsetko
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Martin2195
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 481
Dátum registrácie: Pi 29. Okt, 2010, 18:36
Bydlisko: Trnava, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Martin2195 »

Zdravím chlapci, stala sa mi celkom nepríjemná vec. Dnes som viezol kamoša na letisko Schwechat, samozrejme som nemal dialničnú, že to zoberieme po starej ceste. Cesta tam bola ok, aj keď tam bolo asi 5 obchádzok lebo na viacerých miestach vymieňali asfalt. Horšie to bolo cestou späť, Sygic plus ich obchádzky ma nejakým zázrakom dostali na diaľnicu.

Za ako dlho a akú veľkú pokutu mám asi čakať? Nemáte niekto podobnú skúsenosť? Asi sa neoplatí ešte dnes kúpiť známku cez net, že?

Budem vďačný za každú radu.
Spoiler: ukázať
Zostava1: CPU: Intel Core i5 760 3.88Ghz --Doska: Gigabyte P55-UD3 -- RAM: 3x2GB kit DDR3 1660Mhz -- Grafická karta:nVidia GTX480 -- Zdroj: Corsair HX750 -- Chladenie: Corsair Air Series A70 -- Skriňa: CoolerMaster HAF 922 --
Sound:
NuForce μDAC2 -->Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300


Zostava2: CPU:Intel Core i5 6600K 4,3Ghz --Doska:ASUS Z170 Pro Gaming -- RAM:2x4GB kit DDR4 2133Mhz --Grafická karta:nVidia GTX950 -- Zdroj:Corsair CX650M -- SSD:Samsung 850 EVO 250GB -- Chladenie:Cooler Master Hyper 212X -- Skriňa: Cooler Master Centurion Silencio 452 --
Sound:
geek out 450 -->Sennheiser HD 595 + Mackie CR4


Notebook:
Lenovo Y50-70 - Intel i7 4710HQ, nVidia GTX 860M 4GB, 8GB RAM, SSD 256GB, Windows 7
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ak sa ti to stalo dnes, okamžite nakupuj diaľničnú... ...systém lustruje a kontroluje s polnocou, teda ak si na diaľnicu nabehol dnes a dnes zakúpiš známku, dnes o 23:59:59 ťa systém nevyhodnotí ako čierneho Petra...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"