Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ďakujeme DC9 :) si super :) (to myslim uplne vazne - je to tak jednoduche)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Broslowski napísal: St 30. Máj, 2018, 13:35 No tak ako fakt keby mi za 150 tachometrickych chceli dat pokutu asi sa len zasmejem, zaplatim a idem dalej.. to uz musi byt aky zufaly den aby zastavovali 150tkarov.Uz som tak viac krat aj policajtov na dialnici obiehal a ani sa nunúvali prebliknúť, nič... Ved za taku rychlost mi vie dat minimalnu smiesnu pokutu. Tam nech Snejka lapajú ja nemam penaze :D
Neviem preco si myslis, ze nemozu.
Ides +20 nad MPR a rehoces sa aky si geroj...normalny clovek si nevyraba problemy, ktore ho stoja peniaze. Nechapem taketo samolikvidacne spravanie.
Ocividne mas kopu $$ a nevies co s nimi. Tak mi posli tiez nejaku 50tku-100vku tak 2x mesacne. Bude vyuzita rozhodne lepsie. Sak ti je do smiechu. :-)

Sam nejazdim pribrzdene a predovsetkym snazim sa nebrzdit premavku. Bezne chodim mesto 55, okresky 90-95, dialnica 130-135. Ale prekracovat o 20, ci viac...je to uz vela a pokladam to za zbytocny risk.
Ked sa na mna dakto lepi, tak ho pustim, nech si uteka. Na dialnici nejdem do laveho pokial nepredbieham.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5356
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

odchylka tahometra je kludne 10kmh,

ja ked idem podla tempomatu 145, v skutocnosti idem 136... pokutu ti mozu dat az ked prekrocis o 7kmh, cize som v norme
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Pokutu ti môžu dať aj ked prekročis rýchlosť o 2km. Pozri sadzobník. (Kolega dostal za 53 v meste)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5356
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

tak to kolegu skaredo ojebali... preto sa oplati mat aspon zbezny prehlad o max pokutach a cestnom zakone

§ 16 Rýchlosť jazdy, ods. 2-7
https://www.minv.sk/?dokumenty-na-stiah ... bor=243210
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

SKiLEX pokutu mozes dostat aj ked NIC nespachas to si treba uvedomit. (napr ak mas nehodu a si ten vzadu teda ten co bural do kufra druhemu) neudeluje ti ju sadzobnik ale policajt. Aj keby to nosis vytlacene a mu to tam otrieskas o hlavu, pokutu ti dat moze. Samozrejme sa to potom da dodatocne riesit ale na mieste povacsine nevyriesis ani prd len co vytocis policajta... vela krat ta len upozornia netreba byt hned a zaras za pohlavny organ..
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5356
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

samozrejme ze ti pokutu dat moze, ked zo sebou nechas vydrbat a kyvnes mu na vsetko co povie

nemusis byt za pohlavny organ, nemusis sa s nim vobec hadat, a nemusis sa s nim ani vobec bavit , staci ked mu oznamis ze s pokutou nesuhlasis, a zelas si ju presetrit v spravnom konani...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

SKiLEX napísal: St 30. Máj, 2018, 16:04 odchylka tahometra je kludne 10kmh,
ja ked idem podla tempomatu 145, v skutocnosti idem 136... pokutu ti mozu dat az ked prekrocis o 7kmh, cize som v norme
To je v zakone napisane kde?
Hadaj sa s policajnym radarom, ktory nevies ako maju nastaveny. Hadaj sa s policajtami. Vies, ako to dopadne.
Myslim ze nieje problem v nastaveni radaru zadat, aby to automaticky odpocitavalo +- niekolko km, ak to ma taku funkciu. Alebo si to budu odpocitavat policajti sami, pretoze vedia toto, o com pises...a mozes ist s nejakou odchylkou do prdele :-)
Takisto ako niesu presne radary na stlpoch v mestach, nieje presna rychlost udavana GPS v navigacke...takze meras voci comu, ze kedy mas aku odchylku? Co je ta prava, ciahovana a overena vec, voci ktorej to zmeras, aby si mal nepriestrelnu istotu?
Navyse je zname, ze odchylka tacha je ina pri 50, ina pri 80, ina pri 140...zavisi od vyrobcu auta, modelu, atd.

Ja byt policajt, a nameram ta, ako ma presvedcis, ze na tvojom aute je odchylka ja neviem, napr. 8.2km/h nad skutocnou rychlostou co ukazuje tacho?
Mas notarom overeny papier od vyrobcu, alebo? ;)

Ad spravne konanie - dalsi risk, na ktory musim mysliet, ci mi vyjde. Ci uznaju, ci sa na to vykaslu. Dalsia neistota, musim to riesit, zerie mi tonervy...akoze, naco? A pritom by stacilo sa nehrat na geroja a ist 130-135 a si za vodou...miesto tvojich gerojskych 150+ a chechtat sa.
Nezmerali by ta, nic z tohoto by sa nestalo, mal by si klud. Ocividne sa nudis a mas kopu penazi...tiez chcem taku pracu...vlastne mi staci len prijem, bez prace. Aby som sa mohol nudit tiez a smiat sa z pokut ci zastavovania policajtami ked si valim 150+ :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

SKiLEX napísal: St 30. Máj, 2018, 18:54 samozrejme ze ti pokutu dat moze, ked zo sebou nechas vydrbat a kyvnes mu na vsetko co povie

nemusis byt za pohlavny organ, nemusis sa s nim vobec hadat, a nemusis sa s nim ani vobec bavit , staci ked mu oznamis ze s pokutou nesuhlasis, a zelas si ju presetrit v spravnom konani...
dobre tak ked si odzijes zopar takych situacii daj vediet ako si pochodil ;) so sebou nechas vydr-at akurat tak ze sa s nim zacnes hadat :hysterical: nesuhlasit mozes aj s rozhodnutim sudu a nic ti to nepomoze. Ja tiez nesuhlasim s vela vecami a tu som, no ;)

shiro mozes chodit aj 150 ... proste pokial chodis jak clovek neverim ze ta bude niekto riesit pretoze tolko prasiatok chodi ze fakt je koho riesit. Samozjreme stat sa môže a výnimka potvrdzuje pravidlo
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5356
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mňo poporiadku
--> To je v zakone napisane kde?
Uz som to tu dneska pisal, v sadzobniku pokut: § 16 Rýchlosť jazdy, ods. 2-7
Obrázok

-->Hadaj sa s policajnym radarom, ktory nevies ako maju nastaveny.
ak sa hadas s nezivymi vecami, tak odporucam najst odbornu pomoc

--> Hadaj sa s policajtami. Vies, ako to dopadne.
viem, a aj to uz som uz pisal o prispevok vyssie... ak ti chce dat pokutu napr. za 135kmh na dialnici, tak mu pekne slusne oznamit ze nesuhlasis s tym aby sa pokuta riesila na mieste, a ziadas o presetrenie v spravnom konani,

-->Myslim ze nieje problem v nastaveni radaru zadat, aby to automaticky odpocitavalo +- niekolko km, ak to ma taku funkciu.
Radar VZDY zobrazuje REALNE nameranu rychlost, policajt si vie nastavit od akej rychlosti mu to ma hlasit ako prekrocenie

-->Takisto ako niesu presne radary na stlpoch v mestach, nieje presna rychlost udavana GPS v navigacke
trepes, tie wannabe radary v mesta su sunty ktore nikto neservisuje + zamerne ukazuju viac aby si spomalil

GPS v mobile funguje na uplne inom principe, a je dost presna co sa rychlosti tyka, ked neveris mozes si to overit nejakym certifikovanym meracim GPS zariadenim ako Racelogic, Gtech a pod.

-->Co je ta prava, ciahovana a overena vec, voci ktorej to zmeras, aby si mal nepriestrelnu istotu?
tak potom radsej nechod ani 100, ako vies ze tachotemer nekeca o 30kmh? a ty dostanes pokutu :?

-->Navyse je zname, ze odchylka tacha je ina pri 50, ina pri 80, ina pri 140...zavisi od vyrobcu auta, modelu, atd.
a dokonca aj od vybavy, velkosti kolies, opotrebenia a tlaku pneu, povrchu, zatazeni vozidla

preto hovorim ze na mojom, a len mojom aute plati ze mozem ist 145... napr. novy amarok vraj ukazuje pri 130 rovnych 130, cize ziadna odchylka, ale su auta ktore sa mylia aj o viac ako 10kmh...

-->Ja byt policajt, a nameram ta, ako ma presvedcis, ze na tvojom aute je odchylka ja neviem, napr. 8.2km/h nad skutocnou rychlostou co ukazuje tacho?

nijak, nechapes ze policajta vobec nezaujima tvoj tachometer ani nijaka odchylka? ju mu uplne jedno aj keby si ho mal pokazeny
on mera REALNU rychlost v danom momente, cize ked ti namera napr 140, o tachometri nepadne ani slovo

ja akurat tvrdim ze na to aby ti policajt nameral 135, na mojom tachometri by muselo svietit 145...

-->Ad spravne konanie - dalsi risk, na ktory musim mysliet, ci mi vyjde. Ci uznaju, ci sa na to vykaslu.

hovoril som o situacii ked ti namera 135 a pod. cize rychlost za ktore podla zakona neni mozne udelit pokutu, ak ti namera napr. 140, a rozhodne sa ta zastavit tak je lepsie zaplatit, spravne konanie by to len predlzilo a predrazilo

--> A pritom by stacilo sa nehrat na geroja a ist 130-135 a si za vodou...miesto tvojich gerojskych 150+ a chechtat sa.
presne preto chodim svojich 140-145, a som za vodou uplne rovnako ako pri tvojich 130-135

pokutu som este nedostal

@broslo
-->dobre tak ked si odzijes zopar takych situacii daj vediet ako si pochodil ;) so sebou nechas vydr-at akurat tak ze sa s nim zacnes hadat :hysterical: nesuhlasit mozes aj s rozhodnutim sudu a nic ti to nepomoze. Ja tiez nesuhlasim s vela vecami a tu som, no ;)

tak sa na to vykasli, a zaplat mu pokutu za neexistujuci priestupok, ked ti to spravi dobre
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

SKiLEX napísal: St 30. Máj, 2018, 20:58 Mňo poporiadku
--> To je v zakone napisane kde?

Uz som to tu dneska pisal, v sadzobniku pokut: § 16 Rýchlosť jazdy, ods. 2-7
:good:
SKiLEX napísal: St 30. Máj, 2018, 20:58-->Hadaj sa s policajnym radarom, ktory nevies ako maju nastaveny.

ak sa hadas s nezivymi vecami, tak odporucam najst odbornu pomoc
Namerana hodnota radarom je prve, co ti policajt ukaze ako dokaz. On sa s tebou tiez natahovat nebude a mozes sa bavit s radarom, ktory "ta posle vies kam"....obrazne povedane :-)
SKiLEX napísal: St 30. Máj, 2018, 20:58--> Hadaj sa s policajtami. Vies, ako to dopadne.

viem, a aj to uz som uz pisal o prispevok vyssie... ak ti chce dat pokutu napr. za 135kmh na dialnici, tak mu pekne slusne oznamit ze nesuhlasis s tym aby sa pokuta riesila na mieste, a ziadas o presetrenie v spravnom konani,
Ano, aby som riesil este spravne konanie...ako som pisal, nepotrebujem si pridavat starosti.
Problemom predchadzam, nevyrabam si ich.
SKiLEX napísal: St 30. Máj, 2018, 20:58-->Co je ta prava, ciahovana a overena vec, voci ktorej to zmeras, aby si mal nepriestrelnu istotu?

tak potom radsej nechod ani 100, ako vies ze tachotemer nekeca o 30kmh? a ty dostanes pokutu :?

-->Navyse je zname, ze odchylka tacha je ina pri 50, ina pri 80, ina pri 140...zavisi od vyrobcu auta, modelu, atd.

a dokonca aj od vybavy, velkosti kolies, opotrebenia a tlaku pneu, povrchu, zatazeni vozidla
preto hovorim ze na mojom, a len mojom aute plati ze mozem ist 145... napr. novy amarok vraj ukazuje pri 130 rovnych 130, cize ziadna odchylka, ale su auta ktore sa mylia aj o viac ako 10kmh...
Ano, presne to myslim. Pokial to nemas zmerane a overene nejak certifikovane, aby si sa tym v pripade potreby mohol ohanat pred organmi, tak je to len tvoje tvrdenie, ze ked tacho ukazuje A, v skutocnosti ides B. Nikdy nevies ako moc tacho keca. Ako sme sa predtym zhodli, keca vzdy, nikdy nemas istotu.
SKiLEX napísal: St 30. Máj, 2018, 20:58-->Ja byt policajt, a nameram ta, ako ma presvedcis, ze na tvojom aute je odchylka ja neviem, napr. 8.2km/h nad skutocnou rychlostou co ukazuje tacho?

nijak, nechapes ze policajta vobec nezaujima tvoj tachometer ani nijaka odchylka? ju mu uplne jedno aj keby si ho mal pokazeny
on mera REALNU rychlost v danom momente, cize ked ti namera napr 140, o tachometri nepadne ani slovo
Jednak ides nad MPR = sanca ze ta pokutuju a potom este + odchylka tacha - dalsie mozne riziko, ze este si to zhorsis. Naco?
SKiLEX napísal: St 30. Máj, 2018, 20:58ja akurat tvrdim ze na to aby ti policajt nameral 135, na mojom tachometri by muselo svietit 145...
vzhladom k vyssie napisanemu....povedz to policajtovi a doloz dokazy ;-)
SKiLEX napísal: St 30. Máj, 2018, 20:58-->Ad spravne konanie - dalsi risk, na ktory musim mysliet, ci mi vyjde. Ci uznaju, ci sa na to vykaslu.

hovoril som o situacii ked ti namera 135 a pod. cize rychlost za ktore podla zakona neni mozne udelit pokutu, ak ti namera napr. 140, a rozhodne sa ta zastavit tak je lepsie zaplatit, spravne konanie by to len predlzilo a predrazilo
uz samotna pokuta ako taka je predrazenie. Tych minimalne 20e, co radi davaju (alebo viac, zavisi od priestupku) radsej necham v potravinach za jedlo pre rodinu.
SKiLEX napísal: St 30. Máj, 2018, 20:58--> A pritom by stacilo sa nehrat na geroja a ist 130-135 a si za vodou...miesto tvojich gerojskych 150+ a chechtat sa.

presne preto chodim svojich 140-145, a som za vodou uplne rovnako ako pri tvojich 130-135
pokutu som este nedostal
Lebo ta nechytili. Pogratuluj si. :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Velakrat som v spravnom dostal mensiu pokutu a o dost nez chcel fizel na mieste, takze zvysok mojej odpovede je taky ze sa vrat k tym peniazom a ich ucelnosti co si pisal





.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5356
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

-->Ano, aby som riesil este spravne konanie...ako som pisal, nepotrebujem si pridavat starosti.

tak si plat pokuty za neexistujuce priestupky, hlavne ze si v pohode a bez starosti
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

jazdim ako som pisal = priestupky nerobim = nemam starosti ;)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

shiro napísal: St 30. Máj, 2018, 22:20
SKiLEX napísal: St 30. Máj, 2018, 20:58-->Ja byt policajt, a nameram ta, ako ma presvedcis, ze na tvojom aute je odchylka ja neviem, napr. 8.2km/h nad skutocnou rychlostou co ukazuje tacho?

nijak, nechapes ze policajta vobec nezaujima tvoj tachometer ani nijaka odchylka? ju mu uplne jedno aj keby si ho mal pokazeny
on mera REALNU rychlost v danom momente, cize ked ti namera napr 140, o tachometri nepadne ani slovo
Jednak ides nad MPR = sanca ze ta pokutuju a potom este + odchylka tacha - dalsie mozne riziko, ze este si to zhorsis. Naco?
SKiLEX napísal: St 30. Máj, 2018, 20:58ja akurat tvrdim ze na to aby ti policajt nameral 135, na mojom tachometri by muselo svietit 145...
vzhladom k vyssie napisanemu....povedz to policajtovi a doloz dokazy ;-)
Nikto tu nehovorí o žiadnych dôkazoch a dokazovaní, ideš tacho 145 a podľa GPS 135, policajt ti ukáže cisielko 135 a či si mal tacho 0, 135, 145, 200 ho absolútne netrápi.... Ak niekto vie, že pri tacho 145 ide 135, tak prečo nie?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"