Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Ehm, nezmysel si ty :), mne je jedno aké jednotky to má, je to prerátané podla Volvo kalkulacky (FH400 model v danej pisanej triede), ked si to chces preratat na kWh, kludne do toho.
Nikde netvrdim že kamion ma menšiu spotrebu ako fabia, alebo menej emisii, len hovorim že je to neporovnatelne. Aký je pomer kamionov k autám na dialnici v jeden moment? na useku 10km je povedzme 5 kamionov a 50 aut. To znie celkom realne (aj ked podla mn aut je ovela viac) vo vysledku kto viac znečistí prostredie? 5 kamionov alebo 50 aut?

1 kamion vs 1 auto, samozrejme že kamion má viac emisií, ale v reálnej prevádzke či už mesto alebo dialnica, oboma prejde aj 10 nasobne viac áut ako kamionov. Ako som písal príklad, mojím sídliskom neprejde ani jeden kamión, zato 10 tisíce áut áno. Kto viac znečistí moje prestredie? Kamion alebo autá?
Prosim ta, ty mi sem das clanok z najzaludnatejsej krajiny, kde EURO normy ani neplatia, a ides mi tu rozpravat o bullshite storocia? Daj mi pls statistiku z industrialneho znecistenia, a znecistenia LKW a PKW na SK, nie singapur, ani USA, ale SK. potom mi rozpravaj o "bullshite storocia".
Industriálne znečistenie? Na slovensku neviem o nejakom agresívnom priemysle, snad len Košice Šala a Slovnaft ale slovnaft je určite veľmi dobre sledovaný rakušanmi. Znova, jasne ked supnes merač za kamion ci bus hodi ti neskutocne znecistenie. Na slovensku posedny rok prebehlo viacero meraní, najhoršie znečistenie bolo vždy tam kde je najviac áut (centrá miest najčastejšie) (resp dopravy, znova, v centrách miest jazdí minimum kamiónov)

Čína bol dobrý príklad toho, že keď obmedzíš automobilovú dopravu o 50% znečistenie tiež klasne takmer o polovicu. Kludne sa môžeš pozrieť napr na Dánsko, Holandsko alebo iné krajiny, jazdí tam rovnako veľa kamionov, vlakov a lodí, ale o 50% menej aát a hádaj čo, najčistejší vzduch v EU.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ešte raz kamarát, keď si to od plazov nepochopil: príklad Čína je úplne ale úplne mimo. Si pozri jedno TEDx video, kde ti jedna číňanka objasní, ako si ONI v číne o*ebávakú ich vlastné emisné normy, ktoré sú mimochodom podobne prísne ako tie tuná do euro 5. Čiže reálny stav je v Číne taký, že spĺňajú tak normu China I. A to je prípad nákladiakov - práve tie tam robia tú dymovú clonu. A na tie bláboly z citácie reagovať nemienim, žiadne dotácie, je to choré. Najväčší znečisťovateľ prostredia za posledné roky nie sú autá, ale štát, pretože znížil daň na naftu a chodí nám tu 2x toľko dízlov ako benzínov v osobných autách; okrem toho rúbe lesy jedna radosť.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ak niekto tvrdi, ze kupou elektromobilu zachrani Zem - je na omyle???
ak je jedinec, mozno hej... ale ak by tak rozmyslal kazdy, a za 5-10rokov by diesle a benzinaky nahradili elektro auta, niesom si tym taky isty.
Ano, kamion vyprodukuje urcite ovela viac emisii ako auto, lenze kamion prenasa tovar.. Vy si svoj zadok nemusite vozit v aute sposobom 1zadok 1 auto... mate aj verejnu dopredu, a keby tak premyslalo viac a viac ludi, opat sme inde.

Ak auta sposobuju len 5% celosvetovych emisii dokopy, tak len nahrada polovice za elektroauta ak by znizila tie emisie LEN o smiesne 2,5% aj to by bol pri tom, ako sa spravaju staty, tovarne, velke firmy /maju to na haku/ obrovsky uspech... a to sa bavime o 2,5%. smiesne cislo, ale, uz kolko rokovani bolo, a nikto nechce znizovat vyrobu, tovarne produkcie atd.. nikto.

ja neviem, ale nech mi nikto nevravi, ze take glob. oteplovanie je blbost. mozno by to malo mat iny nazor, ale pocasie v SR sa za poslednych 20r neskutocne zmenilo, a nejaky vplyv to len ma. Jasne, ze len elektroauta nas nezachrania, takisto nas nezachrani ani to, ked EU nakaze mat EURO7 miesto EURO6 lebo ten rozdiel je MINIMALNY!, ale dakde sa zacat musi. Uz som to pisal, clovek je arogantne hovado, ked nemysli na svoje deti, vnucata, ako budu zit oni. Bohuzial ich to ovplyvni, a to nieje demagogia, ani strasenie, ale tak to proste je. Ked vo finsku, na severe pestuju plodiny, ktore tam v zivote nemali sancu, tak nech nikto netvrdi, ze si to vedci vymyslaju.
Nehovorim, ze si pobezim kupit elektroauto, ale nepoviem ani to, ze moje auto sa na tom podiela minimalne... /aj to minimalne je minimalne, nie NULOVO../. ked kazdy tak premysla, tak dakujem pekne. preto je svet v takych srackach, lebo kazdy premysla len nad sebou, svojim luxusom.. sa smejeme, ked boli volby, a dochodcovia po akcii SMERU kricali ze ich vnucatanezaujimaju, ze nech teraz robia oni, ale robime to iste v inych veciach... (niektori...),
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Jo jo, globálne otepľovanie je, to NIKTO ani nenamieta, stačí sa popozerať okolo koľko chlapov si je schopných obliecť obtiahnuté nohavice... Problém je ten, že skupina ľudí nás tu krvopotne presviedča že za to môžu autá a že treba proste zdaňovať, trestať, oklamať fyziku a podobne. Tak nech prosím pekne začnú od seba a ukážu nám to - žiadne 12 valcové limuzíny, pekne hybaj do elektro-áut za svoje peniaze. Lebo to je také isté kvíkanie typu "zlodej kričí chyťte zlodeja", keď štátu vadí že si podnikateľ dával do nákladov auto nad 48k eur, ale on taký limit nemá. 1000x daní, ale on plat ako poslanec zdanený nemá. Takisto - lesy vyrúbavajú oni a ich podniky alebo ich kamaráti. Takže ak chceme vyriešiť globálne otepľovanie, tu treba začať.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

kaslem vam na cele ekodiskusie, mam nieco zaujimavejsie


Obrázok

:hysterical:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jedneho uvedomeleho zachrancu tucniakov som 10 minut dozadu stretol... kapučínová Tessla S si to nonšalantne šinie proti mne.

Dánske značken.

KedŽe sedím na piesku v Caorle, Venezia, Italy, by ma doriti zaujimalo kolko tyzdnov ten ekoterorista cestoval :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

nevravim, ze teraz je cas na kupu elektroauta.. isto nie.. ale ked bude siet nabijaciek na inej urovni, a nebude napr treba este cakat, kym si nabije auto majitel predomnou /asi aj taka doba pride/, tak to bude vhodny cas..

tak ako boli oblubene VHS kazety, tak podla mna tiez pride doba, ze sa proste bude vyrabat coraz menej benzinakov a naftakov a viac bude elektromobilov. len problem vidim tam, ze to nieje vyhodne ani pre automobilky, ani pre staty, takze sa do toho nikto nehrnie vo velkom. som zvedavy, ako budu chciet staty spoplatnit napr. dan z elektriny pre auta.. ako rozoznaju, ci som si auto nabil doma z 220V a zaplatil tu dan alebo nie. lebo ked nebudu PHM a dane z nich, tak to budu chciet nahradit nejako..
kazdopadne aj tak cakam a myslim si, ze do 10-15rokov sa budu vyrabat hlavne elektromobily. EU bude tlacit emisie tak dole, ze zachvilu nebude mozne vyrobit benzinovy/naftovy motor, ktory ich splni..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> lebo ked nebudu PHM a dane z nich, tak to budu chciet nahradit nejako..

tymto som sa uz tiez zaoberal. To bude srandy kopec.




>> kazdopadne aj tak cakam a myslim si, ze do 10-15rokov sa budu vyrabat hlavne elektromobily.

urcite nie, taku radost by mi neurobili. Ze EU tlaci dole emisie ako sialena ? Super, potom sa prevali to co vsetci vedeli - ono ti chlapci nie su sprosti, neboj nic - a zrazu urobia ze aaaaaaaaaale ved vlastne mozete emisie prekracovat 2.7nasobne az do roku XY.

K0k0t to co je, ze emisie musia byt do 0,47204 nanogramu na kilometer kubicky a potom zrazu ze nevadi, kludne to nariadenie prekracujte ? Naco mame taketo nezmysly ? Nemal by niekto dostat poriadne do zobaku ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ja sa nehádam, jasné že oni to kvôli daniam nechcú. Jediné čo by som videl ako reálne a rozumné riešenie by bolo znížiť dane benzínkam ktoré si tam postavia rýchlonabíjačky. Vtedy by mal niekto motiváciu - nie dostať peniaze cez dotácie, ale ušetriť.
@turbo: To je to isté ako s Dublinským dohovorom a chránením hraníc schengenu, zodpovedaním si za svoje dlhy sám a tak ďalej...
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 989&type=3

pre ludi bez fb
http://i.imgur.com/F13sear.png


najnovsie prekreslene parkovacie ciary v KE

:?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
naco je komu take velke auto !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

podla mna je to nova metodika EEI.. auto, kt. nevojde do parkovacieho boxu musi platit parkovne..
cize rychlo nakupit deawoo tico, kym stoja 250,- :D
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Mam problem s autom co som kupil v bazare na uver. Auto mi vyhadzuje chybu a raz za tyzden to nenastartuje na prvu supu..len sa raz prekruti starter a vyhodi chybu..druhy krat ale nastartujem.Je to dost osemetna vada,kedze v servise netusia co to je.

Servis mi vybavil byvaly majitel skrz zaruku,co na auto mam.

Problem mam ale ten,ze uz som bez auta uz treti den a furt nevedia ako dlho tam bude.Je mozne ze do toho ani nepozreli este..

Mam na nieco v tomto pripade pravo,alebo mi ostava len cakat a byt bez auta ?
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4464
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

najskor ti asi len ostava cakat bez auta...

Ale ked auto vyhadzuje chybu, bolo by dobre zistit aku a pripadne to dat do servisu, kde aspon budu tusit, co to moze byt. Toboz pri koncerne...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

ti vybavil autorizak?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"