Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/kol ... al-hrouti/
http://www.autoforum.cz/zajimavosti/pro ... rava-brzd/
http://www.autoforum.cz/zajimavosti/tes ... ade-mlcet/


vyborne, celne za 60k, brzdy 100k, a ako bonus naprava ktora lubi uletiet (to naprava na bramborakoch, fauve, szkodach, ci u nekompletnych olympionikov nevie :( normalne je mi smutno :( a to stoji zhruba rovnako, pojdem to reklamovat), samozrejme to nic nezere, takze je to eko, a zadarmo...

Pozdravy ekohonicom a celkom sa tesim ako to mocny turbo bude obhajovat, kedze kazdy vehikel (zjmena ten nemeckej zejo?) je nahovno, ale Ruska siiila sa nezapre :)





.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Kým bude tesla za 10k v EEE-auto ešte pár rokov pretečie, to budú aj diely lacnejšie :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Pozdravy ekohonicom a celkom sa tesim ako to mocny turbo bude obhajovat

mocny Turbo obhaji co je treba a vymrda vsetko co si zasluzi i ked nema taku velku hubu ako niektori administratori. Ci je to WV 1.2htp alebo virive klapky BMV alebo dvojturbo 4.4i od tej istej mnichovskej znacky, pripadne poebane nekompletne olympijske kruzky spolu s Pasattom a Szuperbom ktorym treba menit cele ramena namiesto 27eurovych capov. Ano, su to presne tie znacky ktorym sa pridrieraju lopatky turb uz od roku 1996 co by sa dalo vyriesit distancnymi podlozkami pod lopatky (mimochodom by zopar ludi neumrelo - ti ludia, ktorym "vyplo turbo" pri predbiehani), ano su to presne tie znacky ktore si uctuju 1200 eur za natrubok EGR ventilu a takmer 1000 eur za EGR ventil samotny, ano su to tie znacky kde vaha vzduchu stala 75.000 korun a turbo stalo 120.000 korun, ano boli to este koruny a zasrana Ocktavia 1.9td, presne tie znacky kde Impa v Petrzalke chcela kolegovi vymenit kompresor klimy za 54.000 korun ked trebalo len naplnit klimu palivom za par stoviek (email od riaditela k dispozicii).

Takychto prikladov najdeme viacero ked chceme, vieme ? Mozem sa dozvediet kolko stoji 6kvaltova manualna prevodovka na Ford 1.9tdi 85kW Galaxy z roku 2001 ? Povedali mi 130.000 korun, to bolo v roku 2008, a velmi dobre sme sa na tom zabavili. Idem im zavolat zachvilu, len tak zo srandy.



Tesla sa obhajit neda. ANI SA NIKDY NEDALA, je to ABSOLUTNY ekonomicky nezmysel a vzdy aj bol !!!!!! z hladiska nakladov mam lacnejsie kupit 1.6hdi Superb z roku 2012, pojazdit to pri spotrebe 6 litrov na 60 mil, po styroch rokoch predat o 3000 lacnejsie ako som dnes kupil, celkova strata penazi cojaviem 8000eur. Ked kupim Teslu a budem behat uplne zadarmo (nie, nebudem, supernabijacku z okna nevidim) tak stratim DESIATKY TISIC eur iba na hodnote, neratajuc brzdy za par tisic.

Navyse, PODLA ZDRAVYCH PRINCIPOV EKONOMIE A SEDLIACKEHO ROZUMU TATO ELEKTRONICKA AUTOMOBILKA UZ S NAMI VELA ROKOV NEMALA BYT. Mala davno skrachovat. Tie cisla ktore produkuje su nenormalne. Rovnako ako umrelo Delahaye alebo bratia Duesenbergovci sto rokov dozadu, mala umret aj Tesla.

Doplnujuce otazky ?

Ano - nielen cenovka dielov, ktore nepoznam ale nie su ako na Fabiu, ale aj pristup automobilky napriklad k havarovanym vozom ktore nechcu "reaktivovat" znovu do prevadzky je z hladiska mna, spotredebila pardon spotrebitela, uplne cisty WTF.



PS: samozrejme ze ma drahe diely. Atramentova tlaciaren ma tiez drahe diely a je to ekonomicky nezmysel ked tlacim viac ako 14 stran za mesiac, a ajtak ich ludia kupuju.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v St 29. Jún, 2016, 08:31, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

ako neviem čo je na takej náprave neobvyklé, ale bežne sa rieši koncern ktorý na ceste vypľuje koleso, radi to robia hlavne pasaty/superby a dodávky, dokonca prasknuté ramená (únava materiálu) a čap ešte OK, len na fotke to vyzerá ako keby tam vybuchla bomba pod kolesom
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

bulvár :rolleyes:
skus si precitat aspon par komentov k clanku
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neobhajujem nikoho, len poukazujem na cenovu uroven mimo Fabie :


http://www.autoforum.cz/zajimavosti/kol ... rari-f430/
pekna paleta ! A vsimneme si "Servisu prý trvalo sehnání dílů a oprava celkem půl roku" ehh a vraj 60 hodin prace za Ferrari ceny :)


originál filtr pevných částic co odchází cca v 120tkm do Hondy CRV stojí 120.000Kc [toto som videl aj inde]


komentar priamo v linkovanom ceskom clanku o drahych brzdach Tesly:
Ten Bednář je pořád stejný kok.t Tesla používá standardní brzdy Brembo
A u nás v servisu mu to opravíme cca kolem 20-30 tis. [ceskych korun] Tenhle článek je zase blud toho ubozaka




Mne stoji brzdy na benzinak co ma necele 2 tuny a 500 koni komplet predek + zadek (ocel ne keramika) bratru 90tis. jen za material a to jsem v CR.




Jen přední sada brzd včetně třmenů na BMW stojí 100.000,- Kč. Pokud tedy měnili i zadní, je cena naprosto srovnatelná s ostatními vozy této kategorie... https://www.fusion1.cz/katalog/product/ ... id=CNC-ybe 6ic0CFbQV0wodvhgKUg
[skoda ze nepise na ake konkretne BMV]


I remember before i got rid of my M6 they said the brake job was like 10k [dolare]


nie som si uplne isty ci chcem keramicke brzdy, aj ked vydrzia veeeela : https://www.vividracing.com/catalog/bre ... 57212.html



BMW is awful, too, for repairs, charged me $5400 for something I never understood that had to do with a water pump and a slipping belt.




a tu je originalny šplech : https://teslamotorsclub.com/tmc/threads ... ill.70396/

z ktoreho pochadza aj toto :
This situation caught my eye so I asked our team to look into the details of kbeckley's situation. This repair is an anomaly -- the amount of debris build up and damage was highly unusual. We don't see braking system repairs like this in our data. That said, kbeckley, our team will be reaching out to you directly to make sure you feel completely taken care of and that the repair costs are fair (we already waived all of the labor charges as you know). We do recommend for high road debris areas and winter climates that owners have their braking system cleaned and lubricated as part of their annual service.

--Jon@tesla

Bol to tento Jon : http://www.teslarati.com/tesla-hires-jo ... s-service/
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

VW sa v USA boji psycho zalob ako: psychicka ujma na zdravi za to, ze moj tatos vypustal viac emisii do vzduchu jak mal..
takze, tymto smiesnym odskodnym aspon zarobia, akokeby mali riesit zvlast zaloby a platit 20 milionov dolacov par jedincom, ktori najdu cesticky, ako vyhrat spor..

ved, ked tam niekto vysudil love za to, ze sa popalil na hranolke v mekaci, lebo ho neupozornil ze je horuca.. tak co by vysudili ludia za to, ze VW cielene klamal, a prospekty uvadzali uplne somariny? asi si nikto nevybera auto podla emisi /aj ked emisie sa rataju zo spotreby :D takze teoreticky hej/, ale na sude by bolo zrazu tisice americanov, co by zalovali VW a ako dovod k vyberu ich znacky by uvadzali prave tie super nizke emisie :DD

a odskodne v EU? prave kvoli EU by sme tu mali mat odskodnenie aj 10 000eur, alebo skor: dalsie vozidlo vam VW preda za vyrobne naklady... proste, nieco brutalne navyse. ja fakam, ze VW je z nemecka. keby sa taky skandal stal inej automobilke, tak EU ho udupe sankciami, a tym, co by musel zakaznikom "dat".
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Felipe, nemas pravdu, emisie NOx sa nerataju zo spotreby, tie so spotrebou toho vela nemaju spolocne. Jediny priamy vztah je medzi CO2 a spotrebou.
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak. Inak dofrasa co je za problem s tymi baterkami a ich cenou :)
http://www.nekto.sk/detail/nabijatelna_ ... /42/type/3

3.7V a 4.2Ah == 15.5Wh podla mojej kalkulacky, pri vypocte pouzijem len 15Wh
Tessla ma 90kWh baterie v tom najlepsom pripade. Cize

90.000 deleno 15 = potrebujem 6000 takychto clankov. Cena za kus 1.20eura == 7200 eur.
Cena za kilowatthodinu : 1000Wh deleno 15Wh = treba 67 clankov krat 1.2eura = 80eur za kWh
Vsetci snivaju o zrazeni ceny baterry packov na 150$/kWh : chyba mi ano cooling, package, mozno nejaka elektronika atd.

Ale ved ja uz som tam, aj ked zaratam vsetky tie detaily co som vynechal a to este je maloobchod cenovka. Celkova cena 10.000eur za 90kWh pack kompletka.


Asi napisem Muskovi ze kreten staval tu GigaTovaren uplne zbytocne :) aj ked ma zrejme nepotrebuje na nakup clankov z Ebaju ale takeho nakupneho managera s 10% do vacku od dodavatelov by som mu vedel robit straaaasne dlho :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

teraz som kukal nejakeho Frančeska, chce si niekto tipnut kolko stoji ROCNE prihlaseny Nisann GT-R v Italiansku ? Proste len za to ze mate znacky, voz ani nemusi vyjst von z garaze. Plus si mozete tipnut kolko stoji poistenie - zase sa bavime ROCNE.
Mozete si tipnut aj cenu koliesok na to iste vozidlo, predneho okienka a BRZD kedze sme tu brzdy mali. Co takto plast, zasraty plast pod prednym naraznikom bez naraznika samotneho cize "suciastka" spravne zahnuta asi sedem centimetrov vysoka ?

Turbo na tu masinu asi za tri stovky z Bruka nebude ale neviem kolko stoji (lenivy hladat)... Pneumatiky vydrzia v pohode az 3.000km podla pouzitia, brzdy dokonca vacsinou aj 8.000km. Slovom OSEM TISIC.


ROCNY POPLATOK ZA PRIHLASENE VOZIDLO : [bez akehokolvek poistenia]
ROCNE POISTENIE : [klasika, havarijne atd]
KOLIESKA :
PREDNE OKIENKO :
BRZDY :
SPODNY PLAST POD NARAZNIKOM :
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

turbo:
ROCNY POPLATOK ZA PRIHLASENE VOZIDLO : ca. 4000 eur (predpokladam, ze sa jedna o dan z motorovych vozidiel)
ROCNE POISTENIE : PZP okolo 1000 eur
KOLIESKA : 4 tisicky za disky, pneu asi tiez nebudu najlacnejsie, takze take 1,5-2 tisicky za 4 gumy?
PREDNE OKIENKO : ca. 1-2 tisic eur
BRZDY : 4-5 tisisc
SPODNY PLAST POD NARAZNIKOM : tresnem, 2 tisicky? Z coho je vyrobeny?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

mp3turbo napísal:mocny Turbo obhaji co je treba a vymrda vsetko co si zasluzi i ked nema taku velku hubu ako niektori administratori.
ale ma :D a dokonca si mysli ze ked to zabali do styroch odstavcov a podtrhne vekom a boldovymi pismom tak z toho je ultramega prihovor do duse co ma opodstatnenie :D ale napisal si presne to co som cakal, ziadna zmena :)





.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2223
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »



:cool:
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Co poviete na novu Audi A4? Motor 2.0 benzin. Je to ok ? Alebo je iny motor, ktory je kvalitnejsi? Dakujem za postrehy
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

nemam skusenost, ale 252konikov by ma veru tiez potesilo... to ides kupovat?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"