Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ked ti ozran odpali zenu/ dieta tak potom pis ci je zbytocne. V drvivej vacsine by to bolo osozne. Nevravim ze musi zrovna fukat do nejakej trubice, ale proste najist riesenie.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3322
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

osobna skusenost nema globalny vplyv
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

A to je ten problem. Spolocnosti je fuk ci ozraty zabije na chodniku matku s dietatom v kociku. Chvilu o tom popisu v krimi a cav. Ale zas netreba na to kaslat, isto otazku alkoholu za volantom treba riesit. To je vacsi pruser na cestach, ako prekrocenie rychlosti o 10kmh. To ale zase sype peniaze do rozpoctu
NB: Asus ROG Zephyrus G14
lamacik83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 03. Okt, 2010, 11:26
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lamacik83 »

beardie napísal:pocet nehod zavinenych pod vplyvom alkoholu vyrazne klesa a jeden pripad v televizii je statisticky nevyznamny

preto povazujem taketo napady sa neopodstatnene
bol by si nemilo prekvapeny, kolko "profesionalnych" soferov pod vplyvom alkoholu je denne na cestach. a to sedia v x-tonovych vozidlach, pripadne prevazaju cestujucich

do sprav sa to dostane az vtedy, ked sposobia nehodu, pripadne im da niekto fukat
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

beardie napísal:
Broslowski napísal:koncept - fukni inak nenastartujem mal byť už dávno.
uz len kvoli krajnej nudzi je to blbost
Preco? Button krajna nudza hned informuje policiu o tvojom cine a lokalite a vysle k tebe hliadku, nasledne sa nastartuje auto a ides = solved

A vazne nema global vplyv? ale má .. každá jedna smrť Môže mať global vplyv
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

felipe: papek ti to napisal, opat post nahoneny na rychlost, zobud sa.

Ano, siel som hore donovalmi a aj som predbiehal, aj na S8+, aj na R8, preco, lebo som mohol, a viem co od auta mozem cakat.

Broslo videl video (ACDC as a reminder), kde som siel na okreske (nie najpomalsie), aj cez mesta, vies kolko aut som ohrozil? nula.

Ty si chory, stahuje ti kakac vzdy ked ta niekto predbieha, ak to ma 2x alebo 10x taky vykon, o to viac si na nervy.

Keby si ma stretol v KE iduc 100 po obchvate, asi vyskocis za jazdy...





.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

To je tak keď niekto vie šoférovať a má k tomu aj vhodný nástroj. Video bolo super nezabudnem dlho ;) Ja viem, že na take niečo nemám, tak nehrám frajera a nerobím to. Ale na uzavretom okruhu, kde ohrozujem len sám seba, prečo nie raz určite skúsim
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3322
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

Broslowski napísal:Preco? Button krajna nudza hned informuje policiu o tvojom cine a lokalite a vysle k tebe hliadku, nasledne sa nastartuje auto a ides = solved

A vazne nema global vplyv? ale má .. každá jedna smrť Môže mať global vplyv
ci by si nebol hned prvy, kto by pisal, ze je sledovany cez GPS
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

sak som aj tak, minule som si pozrel google location history, a aspon som zistil, ze kde vsade som bol :D


uplne najmensi problem je gps lokalizacia, este worst case sa zapne az po stlaceni cerveneho tlacidla
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

beardie napísal:
Broslowski napísal:Preco? Button krajna nudza hned informuje policiu o tvojom cine a lokalite a vysle k tebe hliadku, nasledne sa nastartuje auto a ides = solved

A vazne nema global vplyv? ale má .. každá jedna smrť Môže mať global vplyv
ci by si nebol hned prvy, kto by pisal, ze je sledovany cez GPS
pracujem v sygicu :hysterical:
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

drunk button nie je urcite najlepsie riesenie, najlepsie riesenie je bezpecne auto, ktore sa prosto nerozbije. ved mala vobec airbagy ta mrtva baba? high tier auta su vacsinou sledovane cez gps kvoli kradeziam, nastastie na ne nemaju slobodny vysielacisti tak im to este nevadi :D
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> najlepsie riesenie je bezpecne auto, ktore sa prosto nerozbije. ved mala vobec airbagy ta mrtva baba?

no ty si to vyhmatal, kurwatamhneddostodolybumhoblesk. Nechcel by si si nahodou sadnut do akehokolvek vozu podla tvojho vyberu a penazenky KTORY SI ZAPLATIS SAM A NEBUDE FIREMNE a ist proti takemuto 2.5 promilovemu ??? Nech sa ti aj nic nestane, uz len rozmlatene auto riesit je uplna radost. Cize nie je vobec dolezite zabranit ozranom rozbit ta... bezpecne auto proste NIKDY nevymyslis tak aby si sa v nom nezabil alebo neodpilil nohy za istych okolnosti.

Ked ty ides 105 ach pardon samozrejme 139 ved je tam povolena 110 a predsa nie si kekéééééét aby si isiel podla nejakych stupidnych predpisov co vymyslel nejaky zakomplexovany pičiak v kancelarii, navyse tu cestu poznas a je sucho krasne slniecko ; ten druhy s dva-a-pol-promile to tiez taha 120 ved neni ziadne Béčko, takze...

Stale pohoda ? Nebolo by nahodou fakt kurwalepsie a KURWABEZPECNEJSIE zabranit tomu 2.5promilovemu soferovat ????





>> Ano, siel som hore donovalmi a aj som predbiehal, aj na S8+, aj na R8, preco, lebo som mohol, a viem co od auta mozem cakat.

cize si sedel treti den v aute a uz si ho dokonale poznal. Perfektne. Som rad aj za teba. Aj si vedel ako sa taky kaliber sprava pretoze si to uz predtym aspon stokrat vyskusal a absolutne nic ta nemohlo prekvapit. Na danom konkretnom aute, na danych konkretnych pneu lebo ked zmenis 245/45/R19 za nieco ine, uz to nebude zrovna to iste spravanie napriek tomu ze je to to iste auto. Ano, ten rozdiel moze byt maly ale...

Este aj 245/45/R19 pneu od Hatatitly budu ine ako 245/45/R19 pneu od Mišelína dofrasa nevypravaj ze ne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3322
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

Broslowski napísal:pracujem v sygicu :hysterical:
to viem a nema to suvis
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

mp3turbo napísal:bezpecne auto proste NIKDY nevymyslis tak aby si sa v nom nezabil alebo neodpilil nohy za istych okolnosti.
aha, takze kedze nevieme vyrobit 100% bezpecne auto, tak je vlastne uplne v poriadku produkovat bakelitove sracky, ktore vobec nemaju funkciu ochrany posadky, pretoze pochybujem, ze to auto sa propagovalo ako bezpecne auto. to je prave ten rozdiel, ze bezpecne auto ti rozbije nohy ale prezijes. su aj take co ti nerozbiju ani tie nohy, ale to uz bude zase debata o tom, ze take drahe auta si slusne pracujuci ludia predsa nedokazu kupit. ono to je bohuzial realita, ze ak nezaplatis tak riskujes smrt, ci uz chyba vodica alebo niekoho ineho. to v autoskole asi neucia, vsak.
nie su tie merace alkoholu v dychu velmi nepresne a tie policajne sa musia casto kalibrovat?
fakt som zvedavy, ze ako to spravit, fuknut nie, dat tam nejaky matematicky priklad inac auto nenastartuje? bezpecne auto nie, lebo to diskriminuje pospolity lud, toto zase sa budu burit ludia co nevedia matematiku tak ako sa zabrani opitemu jazdit?
bezpecne auto riesi aj pripad ked ta zostreli neopity clovek, ale to len tak mimochodom
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale bezpecne auto mas, kup si karu za 100t a mas bezpecnost na inej urovni, ako to chuda v citroene. ale 90% ludi si to monstrum za 100t nekupi, lebo na to nema.

Potom co je to 100% bezpecne auto? pri havari je niekolko faktorov, a nie je to len o skelete auta. CO take pretazenie pri naraze. Mozes mat tank, ked z 90 v stotine zastanes na 0, tak stihnes asi len pocitit, ako ta potrhalo z vnutra. Cize treba riesit aj tento faktor, a kopec dalsich
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"