Nové auto cca 20 000

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa CageJ »

Inak Hyundai i30 si kúpil kamos začiatkom roka , v máji nehoda so zverou. Auto doteraz nie je oprávene, lebo chýbajú diely
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa stefan222 »

ma aspon nahradne? co na to havarijna poistka? nie su tam ziadne lehoty? to je na prasky toto. neskusal media kontaktovat?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa molnart »

pridam aktualnou skusenost s kiou: derava palivova nadrz. co sa samozrejme moze stat na akomkolvek aute, coho sa obavam bude cena, na nete som nasiel len nadrze na 1. generaciu a tam bola cena okolo 350 eur a na 2. gen som nikde nic nenasiel a nebol by som prekvapeny keby to bude cez 1.500 eur
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa scream »

Akoze kto caka, ze kia/hyun bude na urovni koncernu ...utopia.
Na druhu stranu treba ale uznat, ze aj ked tie auta nie su tak vysperkovane ci uz po stranke sw, hw, technologii alebo servisnej siete ako nemecka group, tak stale ponukaju dobry pomer cena/vykon/spolahlivost. Netreba zabudat, ze dnes je doba, kedy bmw kape na motoroch pred 100k km. Ak niekomu nevadi dizajn a kvalita, ci interieru alebo exterieru, tak pri 7r zaruke ozaj nie je vela miesta pre hejty.
BTW na fb je skupina Kia proceed/GT-CeedGT. Treba si pozriet komentare, riesia sa zvacsa nove vozidla.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jednoduska napísal: Pi 15. Okt, 2021, 17:34 Sry skillex, v momente pisania som si neuvedomil ako osobne to vyznie ale myslim ze som adekvatne poznamenal ze definitivnosttvojich vyjadrebi nie je podlozena realnymi zbalostami/skusenostami.
Vsetko co k tomu mozem povedat je ze sa mylis... myslim ze len za posledny tyzden som sedel vo viac autach ako ty za rok


ale to je jedno, za mna korejca nie, jedine ich pozitivum bola cena, ale ked maju stat tolko co VAG tak tu ostali uz len negativa
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa stefan222 »

zas skoles si neber vsetko osobne. co vies kde jednodudka sedel v kolkych autach. trosku dole hormon.si dlho asi zenu nemal. mne inac kia prisla stsle rovnako cenovkou ako vag a tiez by som korejca nikdy ale ze nikdy
hry- ps5
doma-HP probook
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Aké auto, tak to ti neporadím :D

Ale keďže sme teraz nedávno menili babám autá cca. v tom budgete, tak ti viem povedať aspoň jedno.
Suzuki tak ako píšeš, termín dodania v nedohľadne, nevedia, z toho dôvodu sme brali iba premium čo bol skladom, aj keď ja by som bol najradšej za plnú výbavu čo bola nejaké dva litre a drobné navyše, ale proste nebola.
V Suzuki sme dostali zľavu, počkaj... nula, zero, ani euro... (Ja viem, už je tam akože akciová cena 2000€ dole, ale ajtak vždy očakávam aspoň kozmetickú zľavu oproti MSRP) viď:
Obrázok

Naproti tomu, vo VW, som síce až na druhý krát, po značnom nátlaku, ale dostal aspoň nejakú zľavu:
Obrázok

Celkovo je teraz blbá doba na kúpu auta za dobrú cenu...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa darklol »

Ako si dosiahol tu zlavu vo VW?
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa stiv »

Normálka, pozná ľudí čo poznajú ľudí alebo zmenil salón. Jeden krát ti dá zľavu 70 eur, druhýkrát 1500. :D

Občas sa dá vychytať. :)
Obrázok
.
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Vieš, čo presne tak ako píše stiv. Je to normálka, ani si nemyslím, že by to bolo maximum možné, ale poteší.

Malo by to byť normálne, že dostaneš nejakú zľavu - ak si ju vypýtaš, za opýtanie nič nedáš...
Len je dnes blbá doba ako som písal. Ale tá nebude stále, a to si ten predajca musí uvedomiť. Kamoš to zvykne hovoriť, že sýty hladnému neverí... Momentálne je chorá doba v tom, že sa ten predajca tvári ako ti robí láskavosť že ti predá aspoň niečo, keď už nemajú čo si chcel. A do toho nátlaky, ako treba rýchlo aspoň toto, lebo potom už ani to nebude... Pamätám dobu kedy to nebolo tak že si sa musel predajcovi pchať do .... aby ti aspoň niečo predal, normálne bolo práve to, že sa on musel snažiť aby si uňho nechal svoje peniaze a nie naopak.

Presne ako píše stiv, pokiaľ niekto nechce tvoje peniaze tak je treba zmeniť salón, MB sme vymenili za vyše 20 rokov 4 alebo 5 salónov, a im to potom trkne... A momentálne majú 110% prístup práve aj kvôli tomu.

V tomto konkrétnom prípade som tam išiel lebo som mal cestu okolo, chcel som sa kuknúť jak to vlastne vypadá, ale som bol oblečený z hory, a to bola zjavná chyba, nikoho som tam nezaujímal :D Tak na ťažko sa ma ujal nejaký zelenáč. Chceli sme pôvodne aspoň Style s DSG do 20k, ale neboli nejako na ruke. Tak mi ponúkol toto. A tu sa začal kolotoč bullshitu, o tom ako sa žiadna zľava nedá, lebo nie sú, ako keď odídem tak on má zajtra 3 kupcov na to atď. Keby to bolo to čo som chcel, tak sa až tak za cenu štorcovať nebudem, ale nebolo.

Logicky pokiaľ mi niekto ponúka niečo čo som nechcel, tak mi to má nejako zvýhodniť. Nedá sa, taká doba je bla bla bla... Tak som odtiaľ odišiel, s tým že takto sa nechováme k zákazníkom, čo u nich nechali predtým peniaze, že nech mi pošle kontakt na nadriadeného jeho. Tak mi za dva dni volal, že mu je ľúto, ale že u nich nemám žiadnu históriu. Tak som mu ozrejmil, že nech sa nepozerá len na ich salón, ale na nich ako na sieť... A normálne som mu povedal, že nevadí, že hádam kolegyňu neurazí GLA. (Neskôr chudák zistil že sme kedysi kupovali na firmu touarega a panameru :laugh: )
No a potom mi už volal, velice chrumkavý, jakú super ponuku má pre mňa...

Na to aby si dostal takú zľavu ale nepotrebuješ mať ani nákupnú históriu... Naša vzájomná averzia s lamačom, začala po tom čo mi tam dali skoro 7 tisíc zľavu na auto po dvoch hodinách zjednávania... Tváril som sa, že však nechám si poradiť, a zoberiem od nich "fajnové výhodné financovanie".Ono samozrejme ti samozrejme potom je ten predajca ochotný spustiť z ceny, lebo však čo nedostane na provízií z predaja, dostane na provízií z financovania. No a potom čo došlo na lámanie chleba, som zmenil názor, že to zaplatím radšej na mieste :rofl: Predajca bol zelený, červený, zavolal vedúceho, a tomu som ja vysvetlil, či vyzerám ako idiot že by som to preplatil oproti konkurenčnej ponuke. Chvíľu sme sa hádali, že však cena je cana a potom doniesli faktúru čo som na mieste mobilom zaplatil. Dokonca som po tom dostal aj kávu :hysterical:

Moral of the story je ten, že aj ten predajca si musí uvedomiť, či chce získať zákazníka ktorý k nemu bude opakovane a rád chodiť, a dohodí mu kšeft keď vie, alebo mu jednorazovo ten liter stojí za to aby si sa mu už v živote neozval...

EDIT:
Som skoro zabudol, rovnako aj "cross-shopping" aj keď to nemusí prísť niekomu ako zrovna etické, je normálna možnosť.
Pokiaľ mi niekto v BA tvrdí, ako si ma váži za tie roky, a ako urobil maximum, tak si to dám naceniť aj v TT a keď zistím že tam je to o 1500 eur lacnejšie, tak idem a tú ponuku im v BA obúcham o hlavu. Oni sa potom medzi sebou budú vadiť a nadávať si, ale pokiaľ je výsledkom to, že máš 1500 eur zľavu, alebo sadu gúm na diskoch v cene, tak to považujem za výhodné pre mňa ako konečného spotrebiteľa.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Zalezi co kde ako a kedy kupujes

Napr. u VW vie dat najlepsiu cenu Porshe slovakia, v CR Porsche ceska republika... su importeri, takze si vedia siahnut na marzu importu - to nikto iny nedokaze

Taktiez napr. VW uzitkove ti vedia dat lepsiu zlavu a ako osobne auta
Taktiez ti vedia dat vacsiu zlavu podla toho kolko aut si u nich kupil za poslednych 5r

A najviac sa da carovat ak maju nejaku skladovku ktora im tam stoji pol roka... Oni tie auta totiz nekupuju za vlastne, za kazde auto platia urok kym ho nepredaju... Prve 3mesiace len nejaky smiesny, po 3 mesiacoch narastie, a po 6mesiacoch skokovo narastie tak ze sa im oplati auta zbavit za kazdu cenu


Obrázok

Este aj vyslednu cenu na screene sa podarilo podliezt o 1800€ prave u importera



tak ci tak, tato doba je rok-rok a pol prec
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Teroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa Teroo »

Aj keď tu prevláda viac menej nálada anti-kórea, napíšem, že dnes po skúške proceedu za mňa OK.
Samozrejme by to chcelo viac nie len testovacia jazda.
Ale ďakujem za každý názor, myslím si, že padlo tu dosť rozumných názorov a aj dosť modelov ako odporúčaných, ktoré by mohli byť lepšou voľbou ako KIA. Takže ešte si to kukneme a niečo z toho hádam vyberieme. ;)

Nie je najlepšia doba na kúpu auta, ale fakt to lepšie asi nebude. .
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa mirjak »

len aby si sa necudoval, dostavaju byty a zacnu rozdavat auta :D
https://www.trend.sk/spravy/auto-sto-eu ... icku-kartu
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa stiv »

Vezmem hneď 10, k tým 10 bytom.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa stefan222 »

kto toho casanovu este vnima tak je mierne povedané, ze naivny.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"