Nové auto cca 20 000

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Teroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa Teroo »

Môžete mať pravdu a ani nemusíte, možno pri Mazde alebo aj inom by sa takisto záruka musela využiť.

Ja poznám zase kopu ľudí čo majú kia a sú ok, žiadne problémy.
Poznám kolegyňu, ktorej sa v Mazde pokazilo navíjanie zadných bezpečnostných pásov a že nato záruku neuznajú a šup 900 eur.

Myslím si, že ako je vidieť aj na názoroch, tu, v testoch, na iných fórach, jazdí všetko, všetko sa kupuje, všetko je už kvalitou inde.
Pri každej značke človek musí asi urobiť nejaké ústupky, lebo inak nevyberie nič.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Neber uplne vazne co pisu chlapci ako skrillex, este rok dozadu kupoval stareho saaba aby ho parkoval na vedlajsej ulici nech otec nevidi a potom do mesiaca predal lebo to bol crep.

Tieto ciernobiele nazory su trochu mimo imho.

Ak by ich clovek bral vazne tak jazdime vsetci na kolobezke lebo si nikto nedovoli to co sa dookola odporuca.

Sused ma xceed asi 4 roky a je velmi spokojny, pokial viem nemal ziaden problem.

Ako si sam napisal, jazdi vsetko, aj sa kazi vsetko, zaruka je super vec v dnesnej dobe (u VW ta vyjde 5 rocna zaruka nejakych 500 eur naviac myslim).
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa werwest »

mozem mat pravdu? jasne ze mozem. na kiu davam feedback z prvej ruky. ziadne na internetoch som cital alebo jedna babka povedala.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa stiv »

Už tu je jedna Hyundai téma. Velmi fajn čítanie. :) veď mne to môže byt jedno čo si kúpi, mňa za to neplatia.

Posledné 2 VW autá jazdia bez jedinej závady (zatiaľ, klop, klop). Boli nejaké SW zvolávačky (nový model) a to je všetko.

Záruka síce stojí 500 ale nie je z nej vyškrtnute všetko čo sa môže pokaziť. Kupovať nové auto bez rozšírenej záruky je nezmysel.
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa wingo »

Kolega mal prvú Ceedku a bol spokojný, po pár rokoch začali nejaké problémy, ale tak ťažko čakať úplne bezporuchové auto. Nedá sa povedať že by Suzuki Vitara 4x4 ktorú má teraz bola spoľahlivejšia, skôr naopak, prvé problémy začali skôr.
Ďalší kolega novšiu generáciu, po pár rokoch šiel na servis mimo autorizáku aby ušetril lebo bolo bezproblémové a na väčšinu vecí už záruka padla a just sa mu ešte ten rok pokazila denná LEDka ktorá ešte bola v záruke... ale okrem toho v pohode, len bežný servis.
Brat kúpil teraz relatívne novú jazdenú v dobrej výbave, zatiaľ je úplne spokojný. Šiel som na ňom, fajné auto vzhľadom ku kategórii a cene.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6651
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa stefan222 »

ta vitara vingo co sa kazilo? vies neako konkretne? mam kolegu v praci co na suzuki neda dopustit aj keby sa mu pod zadkom rozpadlo.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ak dojdu argumenty vytiahni saaba, ze ano...

Vsetko co mozem povedat je to ze nas i30cw siel z domu pri 42 000km lebo to bol smejd. (mimo ine zavady) Celkom vyzivne bolo ked sa niekedy pri 35 000km rozhodli v servise menit volant, ze je osupany... Dolamali kable v palubovke, netusili ako to maju opravit... skoncilo to tak ze sme servis navstevovali asi pol roka v 2-4tyzdnovych intervaloch a kedy objednavali a menili nahodne veci...

Po pol roku bol stav taky ze vyhlasili ze musia vymenit komplet celu palubovku, to vyvrcholilo tym ze tam vtedy nabehol otec a
1. vysvetlil im ze so zenami sa arogantne nerozprava, ani sa na nich nezvysuje hlas
2. kedze je elektrikar tak siel s nimi do dielne a poskladal s nimi tu cast palubovky do ktorej sprtali tak aby fungovala


Pri tom spolocnom skladani z nich vypadlo ze oni nemaju na dielni nikoho kto by aspon trosku rozumel elektrike, a ze to cely cas skladal klampiar ktory nedokazal ani premerat potenciometer ci cez neho prechadza napatie




Technicke riesenia aj kvalita servisov hlboko pod urovnou dacie
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Pi 15. Okt, 2021, 15:14, upravené celkom 1 krát.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa Pietro sk »

maniak napísal: Št 14. Okt, 2021, 22:30 turbo, pietro: nehnevajte sa, tieto katastroficke predpovede tu boli pri euro5, potom euro6, 6d, ... Ani tie auta zo dna na den nezmiznu z ciest, ani sa predaj rapidne neznizi len tak zavedenim novej emisnej normy. Mozno o nieco podrazeju (akoby teraz nezdrazeli, ze?), niektori prejdeme skor alebo neskor na elektro, ...
Inak, uz davno mali byt zakazane benzinove skutre (Vespa a spol). Ich elektrifikacia prinasa velmi rychlu zmenu (nesmrdi to, nehuci to).
nejde o to ze by mizli.. ale ze su tu eko k-rvitka ktore znizuju zivotnost
zaruku to dozije urcite, ale ako 2nd hand by to nechcel. a potom na forach, mur narekov ze zere 1l oleja/1000 :D
startstop na to nadava snad kazdy. a bude horsie.
lebo euro7 a ne-hybrid to bude tazke splnit. ja sa vobec do buducna netesim a to nie som petrolhead.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa wingo »

Skilex - v podstate problém konkrétneho servisu, dodrbali auto. Ja som tiež počul horor story o autorizákoch, väčšinou Škoda, ale nebudem tvrdiť že všetky sú také. Inak v BB bol super servis Hyundai H&M, ale boli tam dva a tento lepší nakoniec s Hyundai skončil, popri Hyundai robili Mitsubishi (alebo skôr naopak).

stefan - nepamätám si presne čo všetko, viem že riešil dačo s kardanom (hučanie) a elektroniku, minimálne raz s odťahom, myslím že vtedy odišiel imobilizér.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Teroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa Teroo »

Jo bol to fajný servis v BB na mitsu a robili s Hyundai.
Chodil som tam s lancerom keď mal záruku na servisné prehliadky.
Šikovní boli aj ústretoví, za mňa super.

A je to tak, skončili s Hyundai lebo mi hovorili, že ak vznikol nejaký problém tak dali požiadavku do Hyundai na riešenie alebo proste aby im dali informáciu k tej poruche. Čakať vraj čakali aj mesiace a bez odpovede tak povedali, že to sa nedá takto pracovať a končia s nimi.
Do mitsu keď napísali, že okamžite mali odpoveď prípadne odpoveď alebo riešenie prišlo neskoršie, ale vždy bolo a toto mitsu malo vraj na jednotku.

Takže áno ďakujem za túto pripomienku, toto mi oživilo pamäť a teda naozaj pri Hyundai to takto bolo, možno stále aj je.
Potom samozrejme je dôležité aj servis ak je servis zlý, aj a nevedia riešiť tak potom logicky to auto sa stáva horším.
Rovnako je to aj opačne, ak je majiteľ zlý a nedá autu to čo treba tak je auto opäť horším.
Je to základ hlavne pri tých moderných motoroch, treba mu dať to čo má mať.

Čo je, ale pre mňa plusom pre KIU je zvláštna to vec pri servisoch a to, ze títo chlapíci v servisoch KIA rovnako servisujú aj Mercedes.
Predajne spoločné veľakrát, a teda je určite lepšie ísť do servisu tam, kde majú aj mercedes.
Verím, že tam nebudú "babráci".
Otázny je len prístup KIA ..
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6651
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak ale tak sito mozes doapdnut ako to mitsu s hyundajom, mercedes spravia a kiu maju "do poctu"
skillex ten saab tu bude navzdy s tebou :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Sry skillex, v momente pisania som si neuvedomil ako osobne to vyznie ale myslim ze som adekvatne poznamenal ze definitivnosttvojich vyjadrebi nie je podlozena realnymi zbalostami/skusenostami.

Inal aj v KE je Kia a MB v ramci jednej predajne servisu, nebapadlo mi to ako plusovy bod ale preco nie.

A sice kia a hyiundai zdielaju techniku ale ako sa pisalo, zlyhania jednotlivych servisov nehovoria nic o vseobecnom stave, mozno tak do statistiky.
Aj hnujdai za pisledne roky presiel globalnou obrodou ako znacka.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa werwest »

Ja mozem povedat priamo na kiu negativa na servis. Profesionalita nic extra, narozpravaju vela a potom su to len odhady dohady, nakoniec budes skusat ine mesta ci sa ti nahodou nepritrafi lepsi.
Najlepsie bolo ked sa kupovali zimne kolesa. V technicaku 15ky ok, v servise sa to overilo ze budu pasovat tiez povedali ok, prisli kolesa, sli ich nasadit a hovno hovno zlata rybka, nepasuju :D pan boh zehnaj ze sme to riesili v kii lebo sa aspon k tej chybe postavili a tie kolesa odkupili..
Kazdopadne pri inych chybach takato druha sanca nemusi byt. A nekvality ktore sa vykasles aj reklamovat lebo bude auto viac v servise jak doma som uz spominal..
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa stiv »

Teraz keď majú spolu servis tak ti tam pošlú cez obednú pauzu jedného mechanika zo stajne mercedesu aby ti všetko opravil. :D
.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Nové auto cca 20 000

Príspevok od používateľa werwest »

Na kii sa bude trenovat kym ucho pustia k mercedesu
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"