Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa HellAngel »

ininac by bolo dobre napisat, aj po aky rocnik si ochotny maximalne ist

Inac pri takejto cene, by si mal uvazovat aj nad pripadnym dovozom z nemecka
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa scream »

d3Xter napísal: Ut 16. Feb, 2021, 11:08 jednu starinu poslal prec aby si mohol kupil dalsiu v podobe A5 :facepalm: uz sa zobud z toho sna konecne, on na toto nema rozpocet
Ty si jeho hovorca, ci len mas potrebu tu tliachat nonstop nieco bez vypovednej hodnoty? A5 je rovnaka kategoria (vekova, cenova, kilometrova, premiova) ako chcel u BMW. Da sa dokonca kupit aj 1.8 115kW ale to by som uz do tak tazkeho auta neodporucal.
foboss napísal: St 10. Feb, 2021, 11:40 Chcel som BMW F30 2012-2015 predfacelift, ale to má katastrofálne motory, aj benzíny aj dízle, čo ako tak vychytali, sú až motory B47 / B48, ale to sú 2016ky s cenovkou od 18+, toľko nemám. A naviac celková kvalita BMW šla od E90 strašne dole.
Mumaq neviem ci sda oplati bazarovy kus, ked maju teraz akcie https://pdf.sites.toyota.sk/cennik_coro ... dition.pdf
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa d3Xter »

no ja stale cakam kedy tu das to kvantum inzeratov pre A5 z ktorych sa da vyberat (podla poziadaviek v prvom prispevku) namiesto toho tu jedine trepes stale dve na tri bez stipky zdraveho rozumu :good: ...
ak by bol aj ochotny navysit rozpocet aj tak ju nevezme ale siahne po BMW co chcel, takze opat tvoja vypovedna hodnota nula cela nic
inak proti autu ako takemu nemam nic
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa CageJ »

85kW isto nie aj tá 132kW mi príde lenivá, to je minimum u tohto auta. Corollu combi veď nechce combi.
Hatchback je menší než Civic a interiér nebudem komentovať.
Na druhej strane motor vydrží aj 300 000km.
A5 preboha nie je vhodné auto, je to paškvil a Audi to vie. Hlučné a nemotorné auto. Najhorší je posed vzadu a bezrámové okná.
V zime ho neotvoríš, to vážne chceš ?
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa Miso122 »

preco by si ho neotvoril :laugh:
ITX >>> ATX
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa CageJ »

Zamrznuté okná. Kamarátovi sa to stava bežne na BMW v týchto zimách.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa stiv »

To co je za kktina. Okna mrznu od octavie, cez psa az po premie. Je jedno ci mas alebo nemas ram. Jasne, ked sa okno nestiahne tak ho musis vytrhnut. :red:
.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa CageJ »

Paneboze na vravím, že ani dvere neotvoríš.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa stiv »

Ja ti vravim ze sa da sklo vytrhnut z gumicky. Ale kto chce psa bit... A5 ma velke a neohlucnene torpedo + bezramove okna boli vzdy trochu hlucnejsie. Urcite to ale nie je dealbreaker a ako som pisal, hlucne audi je tichsie nez vsetko spomenute.
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa scream »

d3Xter napísal: Ut 16. Feb, 2021, 13:01 no ja stale cakam kedy tu das to kvantum inzeratov pre A5 z ktorych sa da vyberat (podla poziadaviek v prvom prispevku) namiesto toho tu jedine trepes stale dve na tri bez stipky zdraveho rozumu :good: ...
ak by bol aj ochotny navysit rozpocet aj tak ju nevezme ale siahne po BMW co chcel, takze opat tvoja vypovedna hodnota nula cela nic
inak proti autu ako takemu nemam nic
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... lse&vc=Car

Nech sa paci pan hovorca. 50 kusov s filtrom na 2012+, benzin pod 200K km, a cenou do 15K s rezervou na dovoz ... s cenou do 17,5K je tam cez 100 kusov.... V rovnakej cene najdes aj na slovensku, len menej kusov ako u kazdeho benzinu ( stale viac ako 3er), tie auta sledujem 2 roky, skoro som jedno kupil.

Ja mam pocit, ze ty si zijes svoj svet, kde ked nevidis 200 kusov na slovenskom bazare, tak auto neexistuje. Situacia je bohuzial poslednych 5r taka, ze benzinove auta s vykonom okolo 200PS su na predaj na kusy, ked vobec.

A5 je skvele auto, len od neho netreba cakat nejake sportove ambicie. Hlavne je to premiovy segment, kto bol na to zvyknuty, tak tazko bude hladat uspokojenie v i30. Nejake bezramove okna ozaj nehraju rolu. Staci z audi presadnut do superba a ten rozdiel je citit.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa d3Xter »

odhliadnuc od 1.8 som tam nasiel 7? strasne velky vyber, fakt

ale skusim to normalne, tak aby si s tym uz dal pokoj :)
do cca 2011 bol problem s rozvodami kde to ludom aj 2x zdochlo na zaruku, 2012 je tiez otazny + samozejme LL olej mu tez nechuti, kontrola sviecok a vyfuku, samozrejme mutna dekarbonizacia
Ojazdené auto s rokom výroby nižším ako 2012, je dodnes rizikovým tovarom a ak si ho kúpite, tak je nutné hneď skontrovať, prípadne rovno vymeniť rozvody. Od novembra 2011 sa totiž vyrába nový typ napínača, kde už nehrozí jeho zničenie.
To ale bohužiaľ nebolo všetko. Pri nájazde okolo 100 000 km sa začali objavovať v servisoch autá, ktorým skokovito stúpla spotreba oleja (niekde až na 2.5L/1000km). Opäť sa veľmi rýchlo prišlo na príčiny. Piestne krúžky boli príliš tenké a špeciálne posledný stierací krúžok bol veľmi nevhodnej konštrukcie. Nielenže bol tenký, resp. úzky, ale otvory na odvod oleja boli príliš malé a vďaka zvýšenej produkcii karbónu v motore sa zapchali a prestali plniť svoju úlohu. Olej sa tak dostával do spaľovacieho priestoru a jednoducho zhorel spolu s benzínom.
tu sa dostavame k 2013-14 kde by to malo byt ok, tym padom uplne na zaciatok ze na to nema rozpocet

netusim o akom hovorcovi stale melies ale robis mi den lepsim :D ja vychazdam z toho co ma aj v nazve temy, zanovne do 16, to je cele, ty si tu stale ides o tom ze je to zrejme best buy ta A5, tak kde v nemecku si nechal tu svoju
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa scream »

tu mas auto podla poziadaviek 2013+ za 13K zo slovenska https://www.autobazar.eu/audi-a5-sportb ... 59918.html

To je presne to na ktore podla teba nema rozpocet.

Pripadne este raz 20 kusov z nemecka 2012+ 2.0TSI+ do 16K
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... lse&vc=Car

To len opat na margo toho jak je A5 uplne mimo. Nie je. Neviem kolko potrebujes aut na vyber aby si kupil jedno. Zatial vsetkych 5 aut co som vlastnil nebolo na bazare viac ako 3-5kusov v case kupi s pozadovanou motorizaciou.

Passerati v benzine s rocnikom 2012-2017 mas na bazare presne 12ks, bez dalsieho filtra, takze aj 1.4TSI. S tvojou logikou by si tu nekupil ani jedno z najtuctovejsich aut.

O motore do 2011 sa nikto nebavi... od 2011 ( nie do vsetkych verzii) dali kombinovany nepriamy vstrek, potom ho v novsich zase nechali len priamovstrekovy. Vymena rozvodov je 300E. Olej zere snad vsetko od koncernu ale tie motory znesu aj znacie navysenie vykonu.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa Pietro sk »

bude mat z toho vacsi salat jak mal doteraz :D
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Keď ti už ponúkajú Audi A5 čo tak Ford Mondeo ,2015 ročník , benzín, kw spĺňa , kufor dostatočný , slovenské auto https://www.autobazar.eu/ford-mondeo-15 ... 07281.html
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa d3Xter »

ja na tvoje bludy uz ozaj nemam cas :D hovorim ze 1,8 nie a ebnes tu dalsiu zlobu :D tu realne sa treba pozerat tak na zaciatok 2014, skor by som bral 2015, nehovoriac o tom, ze zrejme aj tak to auta co si postol bude dotiahnute z de alebo bohvie odkial ale dobre nech da na teba a berie hned ;) ved aj ty si to nakoniec nahradil niecim inym
ak si na tom slavnom mobile.de (link co si dal) prekliknes aspon na 2014 najdes az 1 2.0, tiez treba hned po neho utekat lebo uz nebude taka ponuka
jedine s cim sa da s tebou suhlasit, je fakt, ze ponuka benzinov je mizerna...moj osobny vyber by padol na 1.4tsi a nech si vyberie karoseriu aku bude zena chciet (samozrejme v nižšej strednej triede)...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"