Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3634
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa fobos »

BMW šlo preč, teraz som na Fábii 1.4 em pé ííí

Potrebujem čosi novšie, auto bude v podstate rodinné, mám 4 ročné dieťa a za mesiac sa mi narodí druhé. i30 asi moc veľké auto nie je, ale sa mi strašne páči, konkrétne som narazil v mojom okolí na tento kúsok.

Otázka, čo vravíte na Hnújdai ? Má s tým niekto reálnu skúsenosť ? Brat ma hneď dal dole, že kórejca by nechcel ani zadarmo (robil roky pre kórejsku firmu). Ale to asi také klišé, že nik by nechcel auto od firmy v ktorej robí..

Ale keď si tak čítam o autách, tak celkovo to nie je nič moc. Chcel som BMW F30 2012-2015 predfacelift, ale to má katastrofálne motory, aj benzíny aj dízle, čo ako tak vychytali, sú až motory B47 / B48, ale to sú 2016ky s cenovkou od 18+, toľko nemám. A naviac celková kvalita BMW šla od E90 strašne dole.

Mám teda dilemu ohľadom toho Hnújdaja, čo od toho ako auta čakať, nechcem aby mi to zhnilo za 4 roky... tak isto mám trochu obavy z karbónovania ventilov týchto priamovstrekov.. Čo sa týka výkonu musí to mať 100kw+, čiže na 99% to bude turbobenzín s čím rátam. Tá fábia čo mám, je strašná hnida.

Ozaj auto musí byť len benzín, bude to auto pre deti do škôlky (3km denne), čiže dízel odpadáva. Automat to nemusí byť automat, na karosérii mi až tak nezáleží, ale kombi nechcem, to viem, ostatok môže byť.
Naposledy upravil/-a fobos v St 10. Feb, 2021, 11:48, upravené celkom 1 krát.
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa HellAngel »

ten hyundai nieeee. To je mala skatulka, to nie je rodinne auto. Mam avensis combi a da sa povedat ze je to celkom priestrane auto s velkym kufrom. Ale aj tak rozmyslam nad niecim vacsim, lebo mi to uz pride male. pohravam sa s myslienkou nad chrysler grand voyager. Mam 2 deti a obcas aj psa v kufri :D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3634
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa fobos »

viem že to je menšie, ale E90 tiež nebola mega veľká a dalo sa s tým žiť... vzadu to bolo strašne malé auto, kufor ani nehovorím. Toto chcem aj s ohľadom na ženu, ona na tom bude voziť deti do škôlky, a viete ako tie ženy, čím dlhšie auto tým väčší prúser za dverami :D

a dve autá nechcem živiť, proste len toto jedno
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Psycho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št 30. Júl, 2009, 21:06
Bydlisko: Trenčín

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa Psycho »

Zvažoval si aj nové auto? Napr duster môže byť pekne navolený a tiež mat peknú cenovku. Predsa len je niečo iné mať nove auto v záruke a mat jazdenku.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa HellAngel »

nj zeny a dlhe auta :D

inac do tej i30 nebol problem vlozit ani zlozeny kocik, ale viacej sa do neho nezmestilo. To ze je v zadu mensie, pri detoch nie je problem. Inac je to celkom v poho auticko. Vozil som sa v nom zopar krat a aj odhlucnenie je akceptovatelne. Co ja hodnotim ako problem u mna, okrem velkosti, je motor. Ta 1,4 je slabucka. Je to fajn motor na behanie a poprdkavanie si po meste, ale po hlavnej alebo po dialnici to uz nie je ziadna slava.

Predbehol ma Psycho. Skus zvazit noveho Dustra. Mam sice averziu voci znacke Dacia, ale sedel som nedavno v rocniku 2018 a musim povedat, ze celkom v poho auto.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Presne rovnake parametre mam momentalne nastavene v hladaciku aj ja, ale kedze je mi na zvracanie z korejskych interierov a aj exterierov, pozeram skor Passat, Superb, Insignia, ktore sa do toho limitu zmestia (max.4 rocne do 80 000km). Ja som zas VAG positive, ale uprimne povedane, obavam sa tych TSI kvoli karbonizacii (aj ked niektore maju 4+4 vstrekovace a teda nemalo by k tomu dochadzat tak rychlo) a dizla nechcem. Opel zas mam svoj nazor, ale ked vo vsetkych dlhodobych rebrickoch si Insignia vedie celkom dobre, tak ju zo zoznamu neskrtam.
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa CageJ »

Vo firme ich mame i30+i40 1.6 a 1.7Crdi, benzíny neviem posúdiť.
Za tie peniaze fajn autá.

Do BMW by som bez rozpočtu nešiel. Buď nové so zárukou alebo vôbec.
Priamovstrekovy turbobenzin je na hovno pre teba.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa d3Xter »

zabudni na passat a superb s 1.4kou, pripadne mozno uz 1.5kou - ked by si vobec take aj nasiel niekde :D tam je cesta len 2.0tsi, ktore by mali byt spolahlivejsie ako 1.8tsi
tsi trpia tak isto na kratke trasy ako aj diesel, dnes uz je to velmi tazke vybrat a kupit s tym, ze sa tam nic nepokazi lebo je to benzin
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa molnart »

ja mam ceed r.v. 2012 a nejake zasadne problemy s tym autom som nikdy nemal, aj ked kvalita poskladania, plasty, hrubka laku su take meh...

ak to ma byt auto pre rodinu a chcete s tym ist aj na nejaku dovolenku apod. tak jednoznacne kombi. ak s tym mas chodit len do skolky ako pises tak si kup nejaky elektricky smart a dopadnes lepsie. ale 1,5 km je uplne v pohode prechadzka, na to auto nepotrebujes, na takych jazdach akekolvek auto splahlivo znicis.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Každý priamovstrek ti bude trpieť na krátke trasy . Čo tak skúsiť hybrid od Toyoty RAV4https://www.autobazar.eu/toyota-rav4-25 ... 80449.html cena približne vyhovujúca .
Používateľov profilový obrázok
Psycho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št 30. Júl, 2009, 21:06
Bydlisko: Trenčín

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa Psycho »

Ono toyota je fajn aj hybridy sú podľa mňa dobré, ale čím viac serepetičiek tým horšie. Myslím že aj Vaculík si pochvaľoval 1.0 tsi, tým chcem povedať v jednoduchosti je krása.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Rav4 bez hybridu ma maly kufor, s hybridom je to este horsie .. ale tak hej, 2 deti nalahko sa do toho da napakovat (ma to sestra). Ale inak fajn prakticke auto, dobry vyhlad, nastavovacky na dosah ruky. Co sa mne na Toyote nepaci, ze ich infosystemy su X rokov pozadu. V novej Rav4 2019 museli prist s retrofit packom pre Android Auto/CarPlay. Vec co v inych autach uz je bezna 5 rokov.

1.0TSI mozno tak do Fabie/Scaly, ale Octavia/Golf/Leon to uz je fakt na pokojnu jazdu v kolone a zabudni na obehnutie niecoho velkeho pomaleho napr. na Donovaloch.
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Psycho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št 30. Júl, 2009, 21:06
Bydlisko: Trenčín

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa Psycho »

lepermessiah napísal: St 10. Feb, 2021, 13:21 Rav4 bez hybridu ma maly kufor, s hybridom je to este horsie .. ale tak hej, 2 deti nalahko sa do toho da napakovat (ma to sestra). Ale inak fajn prakticke auto, dobry vyhlad, nastavovacky na dosah ruky. Co sa mne na Toyote nepaci, ze ich infosystemy su X rokov pozadu. V novej Rav4 2019 museli prist s retrofit packom pre Android Auto/CarPlay. Vec co v inych autach uz je bezna 5 rokov.

1.0TSI mozno tak do Fabie/Scaly, ale Octavia/Golf/Leon to uz je fakt na pokojnu jazdu v kolone a zabudni na obehnutie niecoho velkeho pomaleho napr. na Donovaloch.
Myslel som tým, ja by som sa skôr zameral na jednoduchší motor. Nie práve 1.0 TSI, ale touto cestou by som sa vybral ja.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa stiv »

Nejaky sup, passat. Ale v benzine je ich ako safranu. Neviem si predstavit mat i30 pre rodinu. To je tak pre dvoch na vikend a uz zapratas aj zadne sedadla. :OO=

Mozno nejaky touran.
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Zánovné auto - do 16 tisíc - pre rodinu

Príspevok od používateľa scream »

Ak nechces kombi a chces rodinne auto hladal by liftbacky. Tj. octavia scout/RS, insignia, A5, 3er GT . Ale vybrat aj schopny motor aj dobre auto je dnes problem :) V kazdom pripade po nejakych zlavach mas auta typu i30 v social vybave hadam aj nove.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"