Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Wingo,

diki za radu, mja mam prave doma tuto diskusiu, totizto na moj MTB bike nejde dat detska sedacka standardne, zena mi prlis spatny mestsky a ci sa oplati kupit ten tahaci sedacik pre dieta (co je drahsi ako moj bike ak je to poriadny model od thule :D ) takze premyslame podobne.

Rano by som to dal na biku, n aobed po nu uz autom. Ale raz za cas je busy den, ddnes som potreboval 7:30 nieco technicke urobit, zobrat ju do jasli a 8:00 by naspat to by bike nedal :D autom to, aj v ramci tej zapchy, bolo skoro na cas co je fajn, len som chcel zreferovat ze kto to ma kazdy den, tak sa necudujem negativnej energii.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4460
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Ja sa v meste bojim sadnut na moped, nieto aby som chodil s dietatom na bajku po ceste. Ten zdravy vzduch z rannej zapchy asi tiez nebude posobit na dieta velmi blahodarne.

Osobne sa stale cudujem cyklistom, co sa trepu na cesty, kde je 90+, s dietatom ani nehovorim...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9981
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

:D
.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Blackhawk »

SKiLEX napísal: Ut 25. Máj, 2021, 11:24
wingo napísal: Ut 25. Máj, 2021, 10:31 Len sa smejem na tej mentalite keď niekto, kto vedome porušuje predpisy nadáva na porušovanie predpisov iného šoféra.
V tomto si mimo, mne je absolutne jedno ze on porusuje predpisy, nech si jazdi na cervenu cez dvojitu plnu ciaru, na aute bez STK.


Vadi mi konkretne to ze ma ide vychovavat a robit mi naschvaly... a vadi mi to aj keby to bolo zakonne, a vadi mi to aj v beznom zivote mimo auta.



Proste naschvaly sa ludom nerobia, kto to robi ten je zmrd. Bodka.
Kolko takych vodicov co ta chcu vychovavat stretavas? Ja za mojich skoro 20 rokov by som ich vedel zratat asi na jednej ruke. Mozno by som sa zamyslel nad tym ci tych ludi k tomu nejakym stylom nedozenies. ;)
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Ak citaju tieto diskusie, tak stopercent ano.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mirjak »

v CZ tusim uz je natvrdo povinnost obiehat cyklistu s min. 1.5m odstupom, mozno to zavedu aj u nas (len mam obavu, ze nic sa v realite na spravani vodicov nezmeni, len pribudne dalsia polozka v sadzobniku pokut)
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Mna v autoskole vychovalali tak, ze mozem obehnut ciklistu tym sposobom,ze ked spadne neskonci mi pod kolesami, cizer tych 1,2 - 1,5 m od neho.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

pokial nebudu mat zaznam a z neho vycitatelnu vzdialenost nemaju co pokutovat
dalsia vec, ze niektori su mega idioti a nestiahnu sa na krajnicu ani na sekundu, o skupinkach 10-15 cyklistov ktori idu vedla seba! ani nehovorim, oni kedy dostanu pokuty?
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Blackhawk napísal: Ut 25. Máj, 2021, 14:30Kolko takych vodicov co ta chcu vychovavat stretavas? Ja za mojich skoro 20 rokov by som ich vedel zratat asi na jednej ruke. Mozno by som sa zamyslel nad tym ci tych ludi k tomu nejakym stylom nedozenies. ;)
V priemere tak raz za tyzden
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

mame aj cyklochodniky. malo, a na smiech. ale mame :) po ceste by som ja nechodil s deckom, respektive minimalne.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8548
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Na zaciatok by stacilo naparit tak 50e kazdemu cyklistovi, co na prechode nezosadne. To by ste videli ten prilev $$. Nie raz mi podobny exot vletel na poslednu chvilu do prechodu a v priebehu 2s ho nebolo. Ludia presli, zaradil som rychlost a zacal sa pohynat. A zrazu vzzzuuum. Nebola sanca zareagovat. Keby som ho zrazil, kto je na vine?
bepetko napísal: Ut 25. Máj, 2021, 08:44 Stále ty. Tým, že nedáš prednosť autobusu ohrozuješ všetkých jeho cestujúcich. Môžeš byť rád za "príčetných" autobusárov. Dnes som si akurát spomenul na teba, keď som jeden púšťal. Tipni si o koľko sa mi cesta predĺžila?
To že v BB je postihnutá doprava a máte tam jednu hlavnú cestu nie je problém autobusárov. V BB tým, že nepustíš autobus ušetríš nula cela nič. A na miestach, kde by si mohol mať pocit, že ťa brzdí môžeš ísť vľavo.
Primarne mi vadi pomala jazda za busom v miestach, kde ho nemam ako predbehnut. Takych mame v meste kopu. Preto som pisal, ze sa nedivim, ze ludia nechcu MHD pustat pred seba, ked ich za "odmenu" zvysok cesty spomaluje. V jednej casti mojej kadeodennej cesty do prace sa trasa mna a busu rozdvojuje. On to ma 1.5km k dalsej spolocnej krizovatke, ja to mam 2.3km (google maps). Iba raz sa za poslednych 5r stalo, ze bol bus rychlejsi a do krizovatky vosiel predo mnou.
Miso122 napísal: Ut 25. Máj, 2021, 08:45 Bus zo zastávky máš povinnosť púšťať zo zákona, keď už.
Shajek to ale nepísal kvôli tomu. Písal kvôli tvojim drístom s predvídaním a všetky tie perly okolo toho čo si vypustil.
To je fakt v zakone? Pozriem si.
O predvidani si myslim, ze to je maximalna vychcanost namierena voci vodicom. Preto by to nemalo mat az taku vahu. Predvidat sa vzdy da iba do urcitej miery. No v pripade nehody to policajti beru takmer vzdy ako definitivu a neexistuje voci tomu ziadna obrana.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

No poviem to takto v MA je bezne, ze cyklista nezosadne z bajku, ked prechadza ako chodec cez priechod a to riesit ako? Dokonca su dost drzi na to, ze ked ich vytrubim, ze co tam robia tak ukazuju "GESTA". Najsmutnejsie bolo pre mna, ze takto som vytrubil debilka na prechode a oproti mestky policajt a nic,
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4460
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

A preco vytrubujes po cyklistovi na prechode? :D Ved je jedno, ci zosadne alebo nie, prejst musi tak, ci tak. Akurat ked nezosadne tak mas utrpenie rychlejsie za sebou. Ci len ta bavi robit policajta? :D

Moja specialitka su vytrubovaci pred ktorych sa chcem zaradit, ked obehujem viac aut naraz. Vlecie sa to jak hovno ale nepusti ti pol metra zo svojej pozicie a potom vytrubuje akoze kde sa trepem ( pritom miesto tam mam) :D Alebo dalsi extrem, ked len zacnem predbiehat a ten oproti uz mi blika, ze co si to dovolujem :D

Minule som si tak siel okolo cyklistov pri lokomotive smer druzstevna. Islo oproti auto tak som trosku pridal, nech sa neminame na ich urovni, mali miesta habadej, lebo tam po strane parkuju este auta pri veterine + na ten meter som ich obisiel urcite... Zastanem na stopke a klope mi na okno, moc som mu nerozumel, daco splietal so spatakom... Mu vravim, ze co sa deje, ze som si daco nevsimol, ci co, ze som vas obisiel s rezervou. Potom ako bol 2 metre odomna mi doslo, ze sa mi len prisiel vyhrazat, ze mozem prist o spatak ked budem "tak" jazdit. Asi som im trosku naprasil do tvare ale neni moja chyba, ze sa trepu na cestu... :red:
A to mal chalan este stastie, ze mi neskoro doslo, ze sa vyhraza.
shiro napísal: Ut 25. Máj, 2021, 15:32
Miso122 napísal: Ut 25. Máj, 2021, 08:45 Bus zo zastávky máš povinnosť púšťať zo zákona, keď už.
To je fakt v zakone? Pozriem si.
Ty si pan :hysterical:
Naposledy upravil/-a scream v Ut 25. Máj, 2021, 16:15, upravené celkom 1 krát.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Preco vytrubujem, lebo idu ako telce, vsetci sa practe ide bicykel. Pokial viem tak maju zosadnut, sa ti zdrbe z toho bajku nebodaj ti buchne do auta a co potom, ako to vysvetlis ? Dojdu polycajti este ti vodicak zoberu.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4460
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

No myslim, ze keby som zrazil cyklistu na prechode, tak je to "okej". Nemal tam co robit rovnako ako motorka...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"