Naj auto s bubnami vzadu

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
DanOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 285
Dátum registrácie: So 09. Máj, 2009, 15:09
Bydlisko: Bratislava/Kosice

Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa DanOne »

Jazdim dost nepravidelne a uz 2x som menil zadne brzdy kvoli hrdzi. Ktory vyrobca dnes este montuje bubny na relativne slusny model? Ked to moze mat 2 tonovy ID4 tak preco nie male auto so 100+ konmi?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa stiv »

Zase ked na tom nebudes jazdit a auto bude stat vonku napr. mesiac tak ti kludne mozu ist doprec aj zadne kotuce.
.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa shiro »

kotuce zacinaju hrdzaviet uz po +- par dni, co auto stoji. Brzdenim musis hrdzu obrusit. Co viem o autach so zadnymi kotucami v dnesnej dobe, tak snad Dacia.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa Ivko »

DanOne napísal: Št 01. Okt, 2020, 17:16 Jazdim dost nepravidelne a uz 2x som menil zadne brzdy kvoli hrdzi. Ktory vyrobca dnes este montuje bubny na relativne slusny model? Ked to moze mat 2 tonovy ID4 tak preco nie male auto so 100+ konmi?
Bože toto ked čítam....
2x som už menil zadné brzdy...

Kámo, trošku sa rozpíš.
2x za akú dlhú dobu? Kolko si za tú dobu najazdil? Čo to je nepravidlné jazdenie
Ja mám auto 10 rokov a na zadných kotúčových brzdách som dával 3x platničky (ale už to pýta aj nové kotúče) a vo vnútri toho kotúča je bubnová brzda, ktorá slúži len ako parkovacia. S tou som za 10 rokov nerobil nič, len došponoval lanka, lebo zaberala už dosť vysoko
Z toho vyplýva že ked mne vzadu vydržali 10 rokov tak to nie je o tom že by kotúčové brzdy boli horšie
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa scream »

Ono ked s tym malo jazdis pojdu do prec aj predne brzdy. Treba to raz za 3-4 dni prebehnut s agresivnejsim zadupavanim pedala az po podlahu, po zime rozhybat.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3416
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa stanomx »

daj si plechace a puklice to brzdy nehrdzaveju skoro vobec ked auto stoji
kupovat ine auto kvoli bubnom je blbost co som este teda nepocul, radsej si kup garaz potom
__
inak mam auto co miestami stoji aj 2 tyzdne a brzdam nic nieje
RAMMSTEIN
DanOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 285
Dátum registrácie: So 09. Máj, 2009, 15:09
Bydlisko: Bratislava/Kosice

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa DanOne »

Ivko napísal: Št 01. Okt, 2020, 19:14 Kámo, trošku sa rozpíš.
Uviedol som to ako dovod preco vobec uvazujem v buducnosti nad autom s bubnovymi brzdami, ci potrebujes vediet aj co ranajkujem? :rofl:
Staci sa prejst po parkoviskach, hrdzavejuce zadne kotuce nie su vymysleny problem.

Spät k teme, ma este niktory vyrobca v ponuke bubny aj s motorom 100k+ ?
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3308
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa beardie »

riesis nasledok a nie pricinu
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa Miso122 »

raz poriadnejsie dupnes na brzdy a mas celu hrdzu zbrusenu dole
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa Ivko »

DanOne napísal: Št 01. Okt, 2020, 21:02
Ivko napísal: Št 01. Okt, 2020, 19:14 Kámo, trošku sa rozpíš.
Uviedol som to ako dovod preco vobec uvazujem v buducnosti nad autom s bubnovymi brzdami, ci potrebujes vediet aj co ranajkujem? :rofl:
Staci sa prejst po parkoviskach, hrdzavejuce zadne kotuce nie su vymysleny problem.

Spät k teme, ma este niktory vyrobca v ponuke bubny aj s motorom 100k+ ?
Ale ved nebud (daj si tam čo chceš) a napíš ako človek čo znamená "jazdím dosť nepravidelne"
To je čo? Jazdim týžden a potom auto mesiac stojí? Alebo dva mesiace stojí?

Lebo ja tomu asi nerozumiem - ked má auto bubny, tak pakne sú vždy v takej polohe aby sa nedržala voda medzi paknou a bubnom, navyše je to riešené tak že voda má kadial odtiecť (ak sa tam náhodou dostane)

Auto s bubnovými brzdami vzadu bude šunt, teda rozpočtovka, kde sa nekladie dôraz na kvalitu, ale na cenu a pri takom aute sa nečudujem, že tam niečo málo vydrží. Takže asi tolko k tomu nad čím uvažuješ.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa CageJ »

Bubny?

V dnešnej dobe?
Sranduješ...
Potrebuješ čo najsilnejšie brzdy, ideálne 320/280mm a viac.. WTF
DanOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 285
Dátum registrácie: So 09. Máj, 2009, 15:09
Bydlisko: Bratislava/Kosice

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa DanOne »

Ivko: ...auto proste neraz stoji na ulici aj tyzden vkuse. Ked je vlhko, alebo sa soli, to uplne staci, aby sa chytila hrdza, ktoru kratkou cestou na nakupy vzadu 'nevybrzdis'. Jedna sada mi tak odisla po 3,5 rokoch, kotuc sa zacal 'lupat' a bolo dobrzdene.

ID3 ich ma, neviem ako ID4 : https://youtu.be/dy87f5sjvjw?t=104

Este je tu moznost kupit karbon-keramicke kotuce. :closed:
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2580
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Ešte by si mohol porozmýšľať nad prenájmom garáže, to však vyjde nepomerne viac ako výmena bŕzd v zadu raz za 3-4 roky.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa wingo »

Čo ja viem, nikdy som hrdzu neriešil, bola/nebola nezájem, idem, a auto vždy brzdilo aj keď stálo 2 týždne. Raz za rok kontrola v servise, keď povedali vymeniť tak vymeniť. Vymeniť brzdy po 4 rokoch mi príde úplne v pohode, na bežné autá v bežnom servise aftermarket to nie je vôbec drahé (ale je pravda že v autorizákoch už nevedia čo pýtať). Toto mi príde podobné ale presný opak ako keď mi jeden zahlásil 10 rokov dozadu keď kupoval Fabiu že auto s bubnami nekúpi lebo on nebude neustále brúsiť a natierať hrdzavé bubny vzadu :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1620
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Naj auto s bubnami vzadu

Príspevok od používateľa d3Xter »

na 100konove auto urcite nepotrebuje 320 kotuce vpredu :hysterical: to nemaju ani tazke tdi kravy so stvorkolkou a 150k+ a ani to tam nevies dat bez upravy
renault a dacia viem, ze bubny este davaju do aut, dokonca to podla nejakých testov nebrzdi az tak zle, 1meter horsie ako priemer 500 testovanych aut a 6 metrov od prveho Porsche - aspon podla toho co hvori Šulko :D https://youtu.be/58ZPQotk_Zc?t=390

zo servisného hladiska, bubon stoji viac ako kotuc a hrdza ti na tom bude vadit tiez, z estetického uhla pohladu :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"