Rozseknuta pneumatika

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa gammaray »

Leon napísal: St 29. Júl, 2020, 21:11 A kde by prosím Ťa mal zaradiť tému, keď nie do auto moto sekcie ? Buď taký dobrý a pouč nás, kam sa to hodí lepšie ...
Poučím ťa. Téma bola v Debate o všetkom.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa Leon »

Snake napísal: Št 30. Júl, 2020, 00:50Určite jie do debaty o všetkom ako to dal. Do auto moto to presunul gammaray...keď vieš byt hustý jak jogurt tak som zvedavý ci sa mu teraz aj ospravedlnis:))
gammaray napísal: Št 30. Júl, 2020, 01:15Poučím ťa. Téma bola v Debate o všetkom.
zmiatlo ma toto a link už išiel na Automoto.

Obrázok

Takže sa týmto verejne ospravednňujem gammovi, že som bol hustý jogurt.

//Ok nechajme to tak, viem že si to nevidel. K tomu prístup nemáš. gammaray
Naposledy upravil/-a Leon v Št 30. Júl, 2020, 09:24, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa geroswen »

Snake napísal: Št 30. Júl, 2020, 00:50 Pozri...takéto veci sa stavaju...treba to prehltnúť a ides ďalej...

Ja som takto dosiel o tlmič...tiež byrokraticky označená nerovnosť vozovky, rýchlosť do 50...nuž som bol rad ze si to neodsral ram :).

Nahod novu pneu a je...je to len guma...draha nebude ak mas znamosti
Pred 2 mesiacmi som v noci vbehol do jamy v TT pri Slovnafte a o tyzden neskor to oznacili, cim sa to povazuje za "opravene". Vysledkom bola bublina na bocnici jednej pneu, ale kedze islo o stare Barum-y za par eur, ktorych som sa chcel aj tak zbavit, tak som to neriesil.

V tomto pripade je to tiez "len 220 eur" aj s vymenou, ale ked mam podobne veci riesit viac krat do roka, tak sa radsej budem natahovat s tym, kto je za to zodpovedny. Dnes to mestsky urad Podunajske Biskupice preposlal zhotovitelovi stavby na priame riesenie, tak som zvedavy ako to dopadne.

V Ciferi buduju protipovodnovy system a sucasne rozrubali vsetky cesty, cez ktore sa da dostat do velkej stvrte, kde byva mama. Ked chces niekam ist, tak si mozes tipnut, ci bude v dany den v dezolatnejsom stave cesta vpravo alebo vlavo. Vcera som isiel s mamou, ktora si vybrala cestu vpravo. 3 metre siroky a 3m hlboky vykop zasypali strkom, nechali prejazd dostatocne siroky na jedno auto a su tam vyjazdene take kolaje, ze tam nam aj autu za nami chytil kryt motora. Podla toho, co pise Ivko je aj to v poriadku, lebo stavba je oznacena a ma povolenie :D

Druha vec je vyhrnuta cesta v neprehladnej zakrute, kde treba ist v protismere a zopar aut tam uz vypustilo olej. Je to tam uz cca 4 roky, poznam viacero ludi, ktori to starostovi nahlasili (osobne, listom aj mailom), vobec na to neodpovedal a kedze on tadial nechodi, tak ho to netrapi. V casti, kde byva on si cestu samozrejme opravil a vybudoval aj krasny chodnik zo zamkovej dlazby :D Ja uz fakt rozmyslam, ze si kupim vola, priviazem ho pred vjazdom do obce a ked tam pojdem, tak auto odstavim pred cedulou a v ramci obce sa budem presuvat na nom.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa Pronto »

Ja som pred 2 rokmi na Bajkalskej pri pripájači na diaľnicu zlomil pružinu a ohol disk pri prejazde "kaluže" ktorá mala odhadom tak do 30cm na hĺbku, ešte v ten deň tam dali tabuľu a "bolo po probléme". Už na tieto bratislavské cesty fakt nemám nervy a idem kupovať SUV lebo tak zlé cesty ako sú Vajnorská, Račianska a vlastne celé staré a nové mesto nemajú ani na dedinách v Rimavskosobotskom okrese. Jedine dať malý disk, balóny a kašlať na to ako to vyzerá...
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
ANONYM_a7

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

geroswen napísal: St 29. Júl, 2020, 00:00 Ahojte,

mate pls niekto skusenosti s rozseknutou pneu a nahradou skody od spravcu komunikacie?

Dnes som si spravil na vyfrezovanej ceste v BA dieru v bocnici a o 1km dalej mi uz auto hlasilo nizky tlak v pneu. V oficialnom postupe sa pise, ze mate zdokumentovat auto aj vozovku na mieste nehody, co som samozrejme nemohol spravit, lebo som to zistil az o par ulic dalej.

Cital som aj o tom, ze je moznost priplatit si za vytlk aj v PZP, co zrejme nemam. Havarijna poistka to kryje iba ak je poskodeny aj disk, co v mojom pripade nie je.

Vdaka za rady.
skusenost alianz -
Spadol som v BA do jamy seknuta guma a disk (nic strasne dalo sa na tom chodit ale na dialnicu by som to uz nevytiahol..) siel som do servisu, technik nafotil, poriadne poskriabal elektron :D a poslal ma domov, nasledne sme objednali aj disk aj gumu ku comu poistovna zaplatila okrem gumy a disku aj geometriu a kontrolu vozidla. S poistovnou som nebol ani v kontakte, technik vravel ze si to zvyknu spatne narokovat od spravy ciest. Ku pripadu som odovzdal aj fotografie vytlku, zaliali to asi po mesiaci, za 2 tyzdne je to rozdrbane a je to tam znova.. Cize ak budem potrebovat nove gumy, viem ako na to (toto je vtip samozrejme..)

Jama/vytlk nebola nijak oznacena
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa geroswen »

Nieco pre Ivka:

"Dakujeme za zaslanie fotodokumentacie, aj za Vase stanovisko. Ked budete moct, zastavte sa, prosim, u nas na firme, doriesime vzniknutu situaciu financnou kompenzaciou."

Spravil som si vylet. Dnes to tam vyzera takto. Pribudol asfaltovy nater a terce na strede cesty (nenatreta cast je stale bez nich), ale ked si tieto dve veci odmyslite, tak ziskate celkom presnu predstavu o tom, ako to tam vyzeralo v utorok vecer.

https://photos.app.goo.gl/pcWb7NmGvQynCP7HA

@Broslo: Viem, ze Allianz je super, co sa tyka plnenia, ale havarijne posistenie by ma u nich vyslo na 1750 eur.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa Ivko »

Tak to máš sakra velké štastie, lebo platí vyššie spomenuté ohladom stavby. Bez ohlásenia nemôže nič začať a ked sa pracuje musí o tom vedieť príslušné oddelenie PZ a musí to byť označené a tým pádom nikto nezodpovedá za také škody ako máš ty
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa geroswen »

Neviem, ci mam stastie. Skor by som povedal, ze si si vyfabuloval nejaky zakon, ktory nezodpoveda realite :) Inak by to skoncilo hned na mestskom urade a nepreposielali by to na stavebnu firmu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 623
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa michalesku »

To stale neznamena, ze dostanes kladnu odpoved..
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa Ivko »

Poznám človeka čo potreboval urobiť prípojku k baráku, oslovil nejaké firmy a cenová ponuka sa stále točila okolo 5000€
Tak si povedal že za čo chcú 5000€

Ale ked prišiel na úrad a povedali mu všetko čo treba, projekt, povolenia, ohlášky a napríklad aj to že cestu musí dať do pôvodného stavu = aj opraviť asfaltový koberec, tak si to rýchlo rozmyslel a zaplatil firme 5000€. Lebo firma má ludí čo jej vypracuje projekt, firma má ludí čo obehajú úrady a vedia presne čo a na ktorý, firma má stavebné stroje, firma vie kde kúpiť asfalt

Už len ten záver ako kúpiť asfalt, požičať si vybračný valec a zaasfaltovať nie je vec pre bežného človeka

Ale odpoved si už dostal vyššie, práce vykonáva nejaká firma, mesto len platí a ak ti zaplatia, tak oslavuj.
Ine je ked sa prepadne kanalizačný poklop, prepadáva sa postupne a ked to nikto nenahlási tak si tam niekto rozseká koleso, ale pri stavebných prácach ide vždy o to že musí byť povolenie, musí byť dočasné dopravné značenie. A ty si povinný vždy prispôsobiť rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a stavu vozovke. Raz je tam tabula že sa tam kope, tak sa máš podla toho prispôsobiť

Nie že by som ti nedoprial aby ti preplatili škodu, ale vec sa má presne tak ako som napísal vyššie. Vieš si predstaviť že by niekto rozkopal cestu a nedal tam dočasné dopravné značenie? Vieš kolko ludí za den by si tam poškodilo auto?
To si nikto nezoberie na triko, že kašlať na dopravné značky...
Kto by zaplatil škodu napríklad len na 20 autách? A môže ich byť kludne aj 100
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa stiv »

Ivko napísal: Št 30. Júl, 2020, 22:15 Už len ten záver ako kúpiť asfalt, požičať si vybračný valec a zaasfaltovať nie je vec pre bežného človeka
Zavolam firmu a vyasfaltuju co bude treba. Naco si budem poziaciavat valec a vyrabat asfalt...

Ono tie znacky pri opravach ciest vacsinou umiestnuje kdeaky negramot. Minule som jednemu vypi.. tiez pre tie znacky. Ostal len ticho stat.
.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa geroswen »

Ivko napísal: Št 30. Júl, 2020, 22:15 Ale odpoved si už dostal vyššie, práce vykonáva nejaká firma, mesto len platí a ak ti zaplatia, tak oslavuj.
Ine je ked sa prepadne kanalizačný poklop, prepadáva sa postupne a ked to nikto nenahlási tak si tam niekto rozseká koleso, ale pri stavebných prácach ide vždy o to že musí byť povolenie, musí byť dočasné dopravné značenie. A ty si povinný vždy prispôsobiť rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a stavu vozovke. Raz je tam tabula že sa tam kope, tak sa máš podla toho prispôsobiť
Nemam na to uz nic viac co povedat, nez ze treba citat s porozumenim :-)
michalesku napísal: Št 30. Júl, 2020, 21:55 To stale neznamena, ze dostanes kladnu odpoved..
Dohodol som sa s nimi, ze im budem refakturovat novu pneu. Je to firma, ktora za minuly rok zaplatila 100k iba na dani z prijmu. Predpokladam teda, ze 193,80 eur ich moc nepali a podstatne viac usetrili na odflaknutom znaceni.


S tymi negramotmi je to normalne. Proste, ked nam nimi niekto nestoji, tak spravia vsetko zle alebo sa iba opieraju o lopaty. Mne kusok od domu prerabaju nejaku pripojku, chodnik a cestu. Vidim na nich z okna a uz X krat sa stalo, ze nieco zabetonuju a na dalsi den to zbijackami rozbijaju (naposledy asi 20m cestarskych obrubnikov). Ale znacenie je tu o niecom inom, nez na tom mieste, kde som roztrhol pneu. Ked robia nieco s afaltom, tak to cele ohradia suvislym docasnym plotom a tam, kde sa nema chodit su terce tak nahusto, ze sa tam neda ist ani keby si chcel + su na ceste nalepovacie docasne ciary, ktore posunu vzdy, ked treba. A samozrejme su tu aj dopravne znacky (20 km/h, praca na ceste a nerovnost). Hentam nie je nic, cize tam plati normalne 50-ka a ked v takej rychlosti niekto v noci preleti kolmo cez vyfrezovany pas bez skosenia na krizovani ulic, tak mu mozu rovno zaplatit celu sadu a ak nebude mat auto na balonoch, tak aj disky.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
anonym_a8

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Pozri sa, ak by si sa natahoval s uradom, alebo sudmi, nepreslo by ti to. Bol si na stavbe, bolo to oznacene, neprisposobil si rychlost. To, ze firma sa s tebou nechce natahovat za 200€ a proste ti ich dala, je ich chvala. Ale nie, podla mna si nebol v prave.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa geroswen »

Nie je to o rychlosti. Mozno ak mas fabku, ktora vazi o polovicu menej a posadis ju na balony, tak tam pneu neroztrhnes. Ten radius na nabehoch medzi vyfrezovanym a nevyfrezovanym povrchom sa tam kvoli niecomu robi a to, ze ho tam oni nespravili a nechaju auta, aby cez to chodili je ich chyba a nikoho ineho.

Keby mi to nezaplatili priamo, tak by som si to asi nechal preplatit z havarijnej a v konecnom dosledku by to aj tak zaplatili oni. A ako bonus by som sa im postaral o mastnu pokutu od institucie, ktora ma na starosti kontrolu takychto stavieb.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 623
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: Rozseknuta pneumatika

Príspevok od používateľa michalesku »

Si neskutocne naivny.. Ty mi prides presne ako ten americky typ, co da macku do pracky alebo mikrovlnky a potom zaluje vyrobcu, ze to neprezila a v navode nebolo upozornenie..

Stale si neuvedomujes, ze Ty si spravil chybu? To nie je detske ihrisko, kde sa predpoklada pohyb deti, ktore nedokazu vyhodnotit riziko.. To je uzavrety pruh cesty, uz to, ze mas vodicak, predpoklada nejaku davku racionalneho rozmyslania..

Ked si tuto temu nacal, opisoval si to velmi nejasne.. Potom z Teba vypadlo, ze cely vyfrezovany pruh bol na oboch koncoch uzavrety.. Neviem, ci som len ja taky paranoidny, ale povazoval by som to za dost dobry dovod, aby som do neho neliezol, alebo aspon daval ovela vacsi pozor..
Skosenie frezovania sa robi na zaciatku a konci vyrezu.. Dokonca ani na cestach, kde som prechadzal vyfrezovanym usekom za plnej prevadzky, som sa nestretol s tym, aby bocnu hranu nejako specialne upravovali.. A to po nej bezne vychadzam aspon jednou stranou auta, aby som ten "velky" skok presiel len druhou stranou..
Le_Frog napísal: Ne 02. Aug, 2020, 07:57 To, ze firma sa s tebou nechce natahovat za 200€ a proste ti ich dala, je ich chvala. Ale nie, podla mna si nebol v prave.
V provom rade by si potreboval minimalne podklady od policie, pri akomkolvek pravnom vymahani z Tvojej strany by Ta rozniesli ako vietor muku a stalo by Ta to podstatne viac..
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"