Menšie svizné auto do 7k+-

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa SKiLEX »

len zeby priemerny miso co nevytaca motor nebol s tou fabiou este rychlejsi jak na swifte supersport :D
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa werwest »

ah dokonca 1125, ja som ratal s 1060, okolo 1150-1200 ma kazde druhe auto, klobuk dole taky lahunky swift.
necakal som ze to prirovnanie pochopis a aj sa tak stalo. volaj si dalej ten swift hothatchom :)
viem ze ho chces strasne predat, ale je to az moc okate ako nad tym autom pohonkavas ;)

oh a tie powerslidy na prednokolke swifte bude pozuzlanicko urcite, bmw sa mozu strcit
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Daron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 00:02
Bydlisko: Michalovce

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa Daron »

Ahojte.

preco si robite z chlapca srandu, takto verejne? Tak on si pride po serioznu radu a vy mu idete vypravat, ze nech kupi Alfu?

Alebo potom mu chcete nahovorit, ze tento 100kw swift je nejaky hothatch?
To auto neni ani rychle, ani pekne, ani sportove. Je len tvrde, nekomfortne a skarede. Jedina sportova vec na tom aute je napis Sport na kapote. Tvrdy nekomfortny podvozok este neznamena, ze to je sportovy podvozok.

Co keby sme zacali tuto temu brat vazne? Ta Fabia od werwesta je asi 10 x rozumnejsia kupa... A v najhorsom pripade si z toho spravi "Sport" verziu za 7€:
https://www.ebay.com/itm/Car-Styling-Al ... 3649878476

Na vedlajsom fore je taky cult Cupristov, ktori si myslia, ake kuul auto to je, najlepsi hothatch, najtischsi, najzabavnejsi, atd. Viete kde je rozdiel? Oni maju aspon pravdu v tom, ze je to hothatch a ze je to rychle auto. Inak su rovnako mimo...

To, co sa tu deje uplne presne vystihuje tento vtip:
Potkají se dva kamarádi.
- Jak se máš? Dlouho jsem tě neviděl
- Výborně, člověče, pořídil jsem si slona.
- Slona? Co s ním?
- To je ti báječná věc. O krmení se nemusím starat, spase mi trávník, takže ho mám jak golfový hřiště, umeje mi auto, děti si ním hrají. No fakt skvělý.
- To zní dobře. Na kolik přijde takovej slon?
- Tak většinou kolem třiceti tisíc, ale že jsi to ty, prodám ti ho za dvacet.
- Fajn, domluveno
Potkají se po pár týdnech
- Teda ty jsi mi dal! Trávník zdupanej, stromy olámaný, všude samý hovno, rozsednul mi auto, děti se ho bojej a manželka se chce rozvádět!
- Nehezky mluvíš o sloníkovi, takhle ho neprodáš...
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa stanomx »

mne pripada ze si to celkom vystihol :D
neviem preco si nechcete priznat, ze pre bezneho cloveka je viac pocit z krutaku a vykonu, vo väčšine radsej pohodlnejsi podvozok
ako, ze auto ma o 0,5s lepsi cas niekde na okruhu v specifickych podmienkach voci fabii
ked chces mat dodatocne nepohodlne tvrde auto s akoze sportovym podvozkom stacia ti TA pruziny za 80eur
s tym swiftom ti hockde na realnej ceste ujdem s mojim starym golfom mk4 "kupe hot hatch opadava lak" (ale najprv ho vratim naspet na 96kW)
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa Chris »

fabia 1.0 TSI hothatch :facepalm: :laugh: :laugh:

ja som to vedel, ze moj vtedajsi civic 6g pred 10 rokmi s 1.4 iS Sport a 90PS bol HotHatch a 1050kg !
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Zabili ste komplet dalsiu temu, gratulujem :)

Gluptaci... a to by som sam nedal za screamovho swista tolko $ ale nemeni to nic na veci ze je to skvele auto. A skvely hot hatch :) dovolim si verit napriklad rastovi chvalovi, aktivnemu rally jazdcovi viac ako vam na fore co ste z ciselok zhodnotili ze sss je vlastne tvrdsia fabi 1.0 tsi... :rolleyes: retards normalne
ANONYM_a7

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

No dobre pani skusme sa trocha upokojit a aspon trocha drzat temy z rešpektu ku OP.

Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa werwest »

zial tuto panom swift sport ruzove okuliariky brania s citanim s porozumenim, snad si OP dokaze precitat co bolo myslene vsetkymi prispevkami :)
este specialne pre teba, zeby si pochopil co hothatch vlastne znamena (a ze nim swift sport vobec nie je), zeby si sa mohol s tym pomenovanim na r stotoznit
https://en.wikipedia.org/wiki/Hot_hatch
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa Chris »

Jednoduska: tak si skus precitat sam po sebe topici, kolko spamu si vytvoril.

Za 7k kupis Civic 7G TypeR, 200koni, legendarne K20A a ma okolo 1100kg, akurat je kupis max do 2004 a najst v dobrom stave je problem. Ale je to dost nekomromisne daily racer/hothatch :)

trochu civilnejsie a komfortnejsie je Civic 8G TyperR (ufo) to ale kupis za 7k kus v slabsom stave.

To sa bavime o auta s 200PS/1100-1200kg, teda cca okolo 6KG na 1 kona (za volantom :D ).


Alebo jedneho casu som sa vozil na viacerych Ibiza 6L Cupra (vyrabali tusim do 2007). - 1250kg
1,896 cc Inline-4 OHC 8
160 PS (118 kW; 158 hp) / 3750
330 N⋅m (243 lbf⋅ft) / 1900
BPX / BUK 220 km/h (137 mph) 2004–2007
ma to velky FMIC, ak mas stastie tak s velkymi 4piestami APracing, standard horna rozpera.
- s upravenou mapou a 1749VB turbom (seria) to vie dat 190-210PS podla teploty a stavu motora. Na tych par ks bola vyladena mapa s minimalnym turbolagom, islo to neskutocne. S bilstein B12 podvozkom. Boli to auta jedneho panka v BA, kto sa trochu mota okolo Cupier urcite vie :)

pripadne mal aj Ibizu 6J FR ale nie s koloberzkarskou 1.2TSi :D ale s 2.0TDi 140PS a ta vie remapom ist cez 200PS s miernymi upravami.


Tieto ibizy su sice tazsie na predok kvoli motoru, ale zase v akejkolvek situacii maju dostatok krutaku cez 450NM.

Naposledy som sa vozil na tych cuprach asi pred 8 rokmi a uz vtedy bol problem najst dobry kus ,minule som videl nejaku uz za 3k, cize ak mas cas a peniaze, das do nej dalsich 2k a mozes mat celkom schopny povoz :).
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa scream »

Swift ma 1040kg v specs ale pohotovostnu s vodicom je to 1115kg.
Fabia s 1.0tsi 81kW ma 1230.
Take polo GTI ma skoro 1400kg
Civic typeR 8g ma 1430kg.

Sak ja prijmem konstruktivnu kritiku ale nepiste tu prosim totalne bullshity. Ked tu niekto spomenul cupru. Ste videli za kolko idu cupry? Lacnejsie auto s takym vykonom v adekvatnom rocniku ako 4 door nezozeniete.
Budget 7K nie je budget na akekolvek turbo s priamim vstrekom, bohuzial ani na typeR a 7G uz vobec nie, kedze tie auta uz maju nieco zasebou. Ale ak by bol vyssi budget, tak typeR by bola svela volba ( ale to aj prevadzkove naklady).
werwest napísal: Po 15. Jún, 2020, 16:47 zial tuto panom swift sport ruzove okuliariky brania s citanim s porozumenim, snad si OP dokaze precitat co bolo myslene vsetkymi prispevkami :)
este specialne pre teba, zeby si pochopil co hothatch vlastne znamena (a ze nim swift sport vobec nie je), zeby si sa mohol s tym pomenovanim na r stotoznit
https://en.wikipedia.org/wiki/Hot_hatch
"Hot hatch (shortened from hot hatchback) is a high-performance version of a mass-produced hatchback car."
Ved toto presne sedi :D
Swift ma sice tvrdsi podvozok ale rozhodne nie tvrdy nevhodny na daily. Sak sa staci pozriet na svetlu vysku....

Majitela nudnych a slabych MX5tiek aby si pokupili 1.0TSi fabie alebo 2 tonove SUV v ktorych zaziju bezhranicnu zabavu. :hysterical:

Soferoval som vselico od 70PS po 350PS, viezol som sa v autach co mali 500 koni a za swiftom si stojim. AAA toho swifta vezme za slusnu cenu zacinajucu cifrou 7 kedykolvek, urcite ho nepotrebujem nikomu tlacit :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja si myslím že Mišo to nedefinoval až tak celkom štastne. Predpokladám že ostrejšiu káru ani nehladá, lebo by sa tu nespomínal bežný Focus, bežná i30, bežná Astra

Tak či tak viem s istotou povedať že aj ked si kúpi Swift, tak ho časom vymení a bude mu vadiť práve velkosť, alebo že to je tvrdé a podobne. Takže tú kapitolu života kedy si kúpi nákupnú tašku môže s prehladom preskočiť
Obavy s väčšieho auta (nie väčšieho, ale z bežného) narastajú možno kvôli spotrebe

Ja som tu tip dal a viem presne prečo
Spotreba - filter som nastavil na výkon a nájazd minimum 5000km, manuálna prevodovka, Auris som dal po FL od 2009 do 2014 (potom bola už novšia generácia)
Swift Sport 1.6 100kW, priemer 7,53l100km, filter vyhodil vzorku 111 majitelov
Auris po FL 1.6 97kW, priemer 7,13l100km, filter vyhodil vzorku 115 majitelov

Neviem možno jazdia na Swiftoch trochu agresívnejšie, ale spotreba sa dá urobiť v podstate rovnaká a ked bola na predošlej stranke reč o údržbe, akože u Swifta je lacnejšia, lebo je akože lahší a menej trpí podvozok a podobné blbosti. Tak Swift naopak za to e jazdí nízkoprofiláče (k tomu atypického rozmeru) tak budú drahšie pneu a samozrejme kvôli tvrdosti trpí všetko viac, ako na bežnom Aurisovi, kde budú štandardné 205/55R16

Absolútne nevidím zmysel si kúpiť auto na 2-3roky aby som za 2 mesiace zistil že je malé a zvyšok vlastníctva to budem trpieť. Komu sa žiada výkon tak zasa nevidím dôvod si kúpiť Swift, lebo ten výkon nejaký extra nemá, nemá hlavne seriozny podvozok...
To si človek radšek kúpi o niečo staršie , kde je väčší objem, aj vyšší výkon
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa werwest »

Vidim ze stale ti citanie nejde, keby si si poriadne precital tak tam vidis ze nieco ako swift sport pod hot hatch nepatri :)
Jednolitrova fabia co som postol ma pohotovstnu 1035
Vo finale to je ake jedno kedze viem ze SSS vo vybere uz viac nie je, takze netreba dalsie riadky.
A este spesl pre teba, sss je taky hothatch ako 2 tonove suv, cize ziadny ;) snad uz chapes
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa scream »

Nehnevaj sa ja tam 1035 nevidim ani pri 44kW https://webapps.skoda-auto.sk/Cenniky-a ... EbEALw_wcB

Vyraz " hot hatch" si tu zacal riesit ty, kludne to volaj small hatch alebo podla tvojej wikipedie duhovo "warm hatch" charakter toho auta to nezmeni. Jediny rozdiel medzi nami je, ze mne ten swift parkuje pred domom spolu s WRXom a ty si pan internetovy teoretik, co ma doma najskor nejaky rodinny koncern a ide rozdavat mudrosti z wikipedie....
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa werwest »

Vsak prave, keby ti doma neparkoval tak to nebude najlepsie auto za tie prachy :) dneska uz az po subaru, zial.
Divim sa ze este stale parkuje pred domom, cakal by som ze sa taky trhak preda raz dva
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa scream »

Nevkladaj mi do ust, co som nikdy nepovedal :) Subaru nechajme subaru, k tomu som sa vyjadril v inej teme :) Predaj je len otazka ceny. Za cenu ako sa predavaju najlacnejsie kusy by uz nebol doma po 3 dnoch na bazare. nesnaz sa to auto pochovat za kazdu cenu, nezasluzi si to. Chod si nejake radsej skusit a potom to objektivne zhodnot. ;)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"