Coupe benzín 3000 +-

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa bepetko »

Zdravím vospolok.
Hľadám/obzerám nejaké coupe v cenovke približne 3k. Není to pevné, no viac by som za prvé vlastné auto dať nechcel. Kúpa mi nesúri len chcem poznať možnosti. Jazdilo by mesto, sem tam dialnica. Ale vzhľadom, že tu je blablacar tak nemám moc potrebu jazdiť vlastným autom. Skôr by som mal auto pre radosť a na víkendy. Však to poznáte.
Požiadavky nie sú pevné, no rád by som sa ich držal.
-benzín, začal by som od 1.6 až po nejakú 2.5 v6 . Turbo uvítam.
-nech to auto nie je z roku 80 ale niečo aspoň okolo druhého tisícročia
-rád by som bol, keby to bolo coupe. Avšak vôbec by mi nevadilo väčšie auto, ak by malo charakter.
-motor mal potenciál vydržať aspoň 30tkm . Samozrejme mi to nikto nezaručí, že toľko ešte vydrží. Ale twinspark nechcem :D
myslím, že by nebol problém ísť poň kúsok za hranice do rakúska.
Díky :red:
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa error7 »

Peugeot 407 Coupe
Astra GTC
Audi TT
C4 Coupe
206GTI
Mazda 3 náhodou ??

Zaujalo ťa niečo z toho ?
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa shajek »

Našetri a w209 😀
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa bepetko »

gtcéčko som chcel dávnejšie kúpiť v nafte. na opc nemám a tá 1.6tka sa mi moc nepáči :D , ttčko tiež nie. To by som šiel skôr do a4 quattro. Hej viem, nie je to coupe ale osobne sa mi páči viac. Ešte tá mazda by nemusela byť na zahodenie. Myslel som niečo ako fiat coupe turbo, no tých je ako šafránu.
Ako tak pozerám aj nejaké články no. Treba hľadať. Tých áut naozaj veľa nie je.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa Ivko »

Alfa Romeo GT, ale benzináky nič moc a nápravy tiež vedia vyvtretať penaženku
Toyota Celica 1.8VVTi, by vyšla tiež, ale mám dojem že dosť žerú olej - treba pogoogliť
Zoženieš aj Hyundai Coupé 2.0i či 2.7V6, ale ten len vyzerá ako kupéčko, jazdnými vlastnostami je ako bežné auto
Ked už tam boli tie autá kategorie hatchback v trojdverovej variante, tak ideálne riešenie by bol Civic Sport 7G 1.6i po facelifte s čočkovými svetlami
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa scream »

Za 3 litre kupis trojdverak ale asi nie coupe v dobrom stave do ktoreho nedas dalsie 3. Celicu jedine 6g, tam pripadna go motora vyjde do 2k . 1.6 zrali olej dvojlitre su relativne spolahlive. 1.8 vvti alebo vvtli subdva rozdielne motory ale lslabsi trpel na ovalitu valcov a kapal vvtli zas vyzaduje starostlivost ako zavodny motor inak kape, GO v cene auta, treba to vyvlozkovat...
Jedine spolahlive coupe, co ma napada je asi civic 1.7 alebo prelude ak najdes nejaku nehrdzavu. Spominana alfa GT je velmi slusne auto akurat treba menit vstreky je to primovstrek, doliat obcas olej a spotreba nie je zazracna. Na 20rocne turbo s tymto budgetom zabudni.

Edit: tak jedna vyservisovana alfa gt by bola na predaj za 3500. Kamos ju mal poslednych 7 rokov.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa bepetko »

Od alfy asi len busso alebo 1.75tbi.
Ten hyundai som obzeral.
Hônd tiež nie je veľa. Asi je problém kúpiť aj s viac peniazmi auto aké chcem. Moc sa ich veru nepredáva.
Asi budem ďalej snívať o a4 b5 quattro avant a 155 2.5 ti 😁
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa scream »

No vrat sa na zem trosku. Servis stareho auta nie je lacna sranda aj ked to je obycajna predokolka s atmosferou. Hore som pisal, ze alfa gt by bola na predaj.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
ANONYM_a7

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

sorry ale ak chces za 3 litre take auto ako pises a nemas dalsich 3k+ na servis zabudni fakt lietas v oblakoch... to uz radsej nejake bezne nenarocne auticko ala , punto, hladaj atmo bez turba, preboha kupit stary brajgel 20 rovny s vylietanym turbom do neba je fakt super napad :) ...
Co by si robil s takym a4b5 quattro? ved budes mat prvy servisny naklad a nebudes ho vediet zaplatit
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa Ivko »

Za hranice sa ti s tým rozpočtom ísť neoplatí, lebo len za prihlásenie + preprava to bude veselo 700€ a čo kúpiš za 2300€?
Na Busso /1.75 TBi asi tiež môžeš zabudnúť s 3000€
Servis starého auta nemusí byť cenová tragédia, len sa musíš vyhnúť oblúbeným autám typu Audi A4 / BMW 3-er za "dobrú cenu"

Vyššie spomenutý MB CLK (W209)je velmi zaujímavá volba, ale zasa rozpočet. Na bazoši som našiel Opel Signum 2.8T + LPG za "trojku", verím že by si ho ešte stiahol aj o 500€, lebo to je také auto čo moc ludí chcieť nebude. Moja osobná skúsenosť s Oplom, je že to za moc nestojí a ako je na tom 2.8T neviem

Ale tak ked sa bavíme o turbách, tak by sa našlo asi aj nejaké to Volvo (rovno aj coupé), alebo nejaký starší oturbený SAAB - mám rád auto čo sa tvári nenápadne
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa bepetko »

takto. Tie autá čo som spomenul, sú môj sen. Samozrejme, že sa tam nebavím o 3k...
So servisom tiež počítam. Takto by som mohol kúpiť o 3k drahšie a znova ku tomu pripočítať 4k servis až sa dostanem ku wrx ako kolega v predošlej téme. Chcel som len nejaký základ, na ktorom by som staval.
zas tá audi b5 nie je až taká nákladná. Jednu sme mali donedávna doma. Preto by som ju chcel znova.
Ivko sa mi vidí čo radíš :D ešte som sa nedostal ku saabu ani oplu.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa Miso122 »

nechces nejaku alfu? koncern je vraj predrazeny a u alfy sa nie je coho bat
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa bepetko »

Keď už chceš troliť tak čítaj s porozumením :) prípadne poraď niečo k veci. Lebo mám pocit, že viac rýpeš ako radíš. A vtipné to nie je :red:
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa Miso122 »

to su len tvoje vlastne slova :) drzal som sa velmi presnych podkladov pri pisani prispevku
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Coupe benzín 3000 +-

Príspevok od používateľa bepetko »

Cituj prosím
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"