Subaru Impreza WRX alebo?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Chris »

Preco nie VAM?

Mas tiez problem s dlhsim startovanim? Vodnu pumpu si uz riesil? Aku mas spotrebu?ak mas dsg
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa marfan »

Bolo mi povedané, že dobrý zlodej to má za 10min odpojené. Ale tak v pláne to je síce to plánujem už dva roky :D ale chcem to spraviť aj tak. Teraz parkujem väčšinou tam kde sú kamery a veľká premávka ľudí.

So štartovaním občas ale nieje to tak ako niektorý, že 10sek točia kým to naštartuje mne to spraví skôr akoby o 1-2 otáčky štartera viac.

Keďže aktuálne už mám 220tkm najazdené tak ano pri 180tkm sa robili rozvody ďalšie plánujem pri 300tkm.
Spotrebu som mal za zimu 6,1l teraz mi to už celkom klesá od prehodenia pneu a ako sa oteplilo tak bežne mávam 5,5-5,6l.
Dá sa možno aj nižšie ale na spotrebu ma nebaví jazdiť aj keď vidieť tam číslo 4,2 a podobné by bolo fajn ale väčšia radosť je keď tam je 8,2l :D

A mám DSG.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Ivko »

Chris napísal: To co su za bullshity? :facepalm: :hysterical:
Ano subaristy, saabisty su ako sekta a budem si ospravedlnovat preco nieco sa poserie, lb treba nieco pootvarat a opravovat.
Aký bullshit?
Ja som vedel čo sa mi prihodí, ja som len dal obrázok ktorým vyvraciam obavy z opotrebenia motora pri vyššom nájazde, lebo tu padla obava že po 250tkm je už benzinák riziko. Ano je nejaká udýchaná 1.2i

A ked na koncernových motoroch kapali reťaze, ked bolo treba riešiť prekrúžkovanie pre ukrutnú spotrebu oleja, tak to sa čím ospravedlnuje?
Nie že by som rýpal, len vidím problém z oboch strán
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa d3Xter »

Chris napísal: Ne 10. Máj, 2020, 19:47 Preco nie VAM?

Mas tiez problem s dlhsim startovanim? Vodnu pumpu si uz riesil? Aku mas spotrebu?ak mas dsg
nepatri to do tejto temy ale, problem s dlhym startovanim maju iba niektore motory, problem so solenoidom bol odstraneny zmenou vyrobneho procesu
na vamko mam nazor taky, ze ak ti to budu chciet ukradnut tak ti to ukradnu, pripadne znicia cely interier a ak mas keyless tak riesit stale nejaku kazetu je dost otravne
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

Ivko obavu z najazdu 250k u benzinu to nepochova. Zalezi od motora. Blok moze byt v pohode, ked su zdrate vacky alebo loziska. A take auto je beztak zrele na repas podvozku.

Golf performance je za peknu cenu ale nejak som sa zasekol s vyberom velkosti auta. Zene sa swift velmi paci, po miernom navyseni vykonu by mojol splnat dlhodobejsie moje ocakavania. Akurat by som dokupil nejake bazarove atmo kombi bez DI za 8k, na nakupy a dlhe presuny, co sa nikdy nepokazi a nebude mi luto do neho nahadzat kosacku, stavebny material alebo odpadkove vrecia.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Kup Tourana na to :D ozaj nevymyslam, neskutocna skrina vsetko tam das.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa marfan »

A co tak peugeot partner ?
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa stiv »

Luto ti nemusi byt ani ked budes do octavky pchat kosacku a vrecia. :)
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Ivko »

scream : preto som vyššie napísal že kúp si auto extra na zábavu. Nebude ta srať že budeš humplovať pneumatiky, brzdy, kludne si tam môžeš dať tuhší podvozok, vyhádzať zbytočnosti aby bolo auto lahšie. Ak sa na to určité auto bude vyrábať nejaké performance diely, tak si tam môžeš dať ostrejšiu vačku, ladené zvody.

Takéto úpravy urobiť na aute ktoré chceš denne využívať nemá zmysel, kto sa chce denne voziť na aute s tvrdým podvozkom
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

Ako som uz pisal, tato tema nevznikla z potreby vacsieho auta, len ma napadlo predat swifta, doplatit 2-3k a kupit nieco 4 dverove, spolahlive a rcyhlejsie/zabavnejsie. Dosli sme k tomu, ze prakticky nic take nie je. Resp, ze starsie teoreticky spolhlivejsie rocniky uz su za normalnu cenu len s vyskoym najazdom a nove auta su bud problematicke alebo cenovo vzdialene mojej predstave. Paradoxne aj swifta by som predal asi za viac ako som ho svojho casu kupil ale to je tym, ze sa vyraba hnoj, ktory stoji viac v servise ako na ceste.
Aktualne laborujem s moznostami, ktore sa otvorili a trochu aj s tym, ci ozaj ma zmysel predavat auto, ktore zas nie je tak drahe, je spolahlive a je predpoklad, ze aj bude a dalo by vyuzivat s istym obmedzenim aj do buducna ako druhe auto ( ma najazdene 94K a je kupene od prveho majitela) k nejakemu "presuvadlu".

So motorsportom to zas az tak vazne nemyslim aby som potreboval mat auto vyhradne na to, v konecnom dosledku je to hlavne o peniazoch.

Na swift sa daju nahodit sportove zvody bez katu ( a za to sportovy kat) + reflash +posunuty obmedzovac = okolo 150PS. Robota na pol dna investicia asi 1500E a tych 15PS v tak lahkom aute by bolo riadne citit. K tomu billstein B14 za 850E a mam v podstate pre mna dokonale auto. Akurat by jemne stupla hlucnost ale nic co by branilo dochadzat do prace na nakupy a vylety, obcas dat nejaku jahodnu, pezinsku babu, mensi trat alebo slalom.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
defe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 24. Dec, 2015, 22:03
Bydlisko: Martin

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa defe »

na tvojom mieste by som nechal swifta v povodnom stave,vrazene peniaze do uprav sa ti nikdy nevratia..
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Ivko »

Asi tak , také úpravy ti nikto nezaplatí. Preto je na také úpravy ideálny kandidát čo stojí 2000€
Trochu sa pohráš - miesto úprav výkonu vytrepeš 100-150kg zbytočností, čo bude mať asi aj lepší efekt. Nič to nestojí a parametrami sa človek možno dostane vyššie ako pri investovaní 1500€ do inej väčky, výfuku a novej mape pre ECU

A ked to trochu niekde obúchaš tak to človeka až tak nebolí
https://auto.bazos.sk/inzerat/110337715 ... 20-16v.php
Tisícku buchneš do údržby a za dva litre máš auto na blbnutie
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

Ak by som mal vyhradne sportove ambicie, tak ano vyhadzat stare male auto je cesta ale urcite nie stylom ako pises, lebo sa na tom zabijes. Ked s autom lietas aj inak ako po rovinke, potrebujes ho mmat v top stave, co sa tyka riadenia a podvozku, cize tam na podvozku utopis mozno este viac ako do zanovneho sportovo strihnuteho auta, kde niekedy nemusis investovat nic.
Motor skor ci neskor opyta GO za 1500e...

Pre mna je swift, nieco ako typeR 8g, clio RS 2.0 alebo 330i. To su atmosfery posledne svojho druhu. Take auta uz proste nekupite nikdy. Nastastie tu mame este MX5, GT86 a 370z ale to je ina kategoria.

Swift ma sice len 100kw ale je lahsi ako clio a praktickejsi. O 4dveraku ani nehovorim. Urcite je to jedno z aut kde tie investicie nie su uplne cierna diera, hlavne ak si clovek chce nechat auto dlhsie lebo na tom clovek vie jazdit kazdy den.

Jedine, co ma ale velmi hloda je to, ze ked uz si chcem nechat trojdveroveho swifta, tak by som si mohol nechat aj trojdverovy typeR, ktory by bol univerzalnejsie nacinie.

Ta lahkost na predku a velkost pri behackach po meste je ale nieco s cim by sa mi tazko lucilo.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

Tak WRXo je doma, neodolal som, pekny hatch 230PS. Widebody a 265PS by uz bol asi splneny sen ale to by som chcel vela :)

To auto prakticky nema konkurenciu, jedine predokolky. Zo spodu sa zbiera lepsie ako STI, je to dokonca komfortnejsie ako swift, gumy zatial balony 205/55 R17 (seria ), tiche ako vysavac ale tie vyjazdy zo zakrut ...parada. Hlavne je to skvely daily car a take nieco som hladal. Spotreba za prvy den 15l/100km :red:

Previezol som sa zlahka cez jahodnu, je to total seria ako swift ale musim povedat, ze swiftik ma svoje kvality a nemyslim, ze to auto je ovela rychlejsie v takom kopci. V STI je velka rezerva vo vodicovi ale tu som mal pocit, ze o moc rychlejsie to nepojde ani ked auto dostanem do ruk. Skoda, ze sa sportove vlastnosti tych dvoch aut nedaju spojit do jedneho :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"