Subaru Impreza WRX alebo?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

Tuto temu zakladam pre ludi ktori maju cas a chut filozofovat o univerzalnom sportovom, spolahlivom najskor benzinovom aute do 15k ( bazarpiko), vyuzitelnom na slovesnku, ktore v podstate nexistuje. Absolutna priorita je mat zabavne a zaroven prakticke auto. Mozno to dnes dokazu ponuknut aj diesle ale asi sa budeme bavit o benzinoch. Priority su:

1. 4 DVEROVE !!!! Prakticke auto pre kazdodenne pouzitie. Tj. Krate trasy, dlhe trasy ( dialnica 130km/h), nejaka moznost stresnych nosicov na bajk, lyze, kocarek a jedna detska sedacka. Zaroven by nemalo mat velky problem s autoslalomom.
.
2. Naklady na prevadzku. V spotrebe paliva by som zohladnil len dialnicne tempo (130km/h). Zvysok je viac-menej umerny dialnicnemu tempu alebo vykonu. To vsetko pri najazde do 200-250k km, kedze by to mal byt zachovaly jazdeny kusok.

3. Napadite alternativy, ktore mozno v zaklade nie su az tak zaujimave ale vzhladom na vnutornosti su lahko modifikovatelne ci uz k vyssiemu vykonu alebo k lepsim jazdnym vlastnostiam.

Ako taky zaklad som zvolil Subaru WRX ( 169kW) hatch, kedze mi pride praktickejsi ako sedan. 4x4 nie je nevyhnutnost ale pridava k faktoru zabavy. V podstate ide o suboj praktickosti, zabavy, vahy, spotreby a jazdnych vlastnosti. Wrx taha za kratsi koniec pri odhlucneni, spotrebe pri 130 ( 5kvalt), celkovej koncepcii nemodereneho motora ( obycajne turbo, mrtvy spodok, turbo lag), kuffor pri 1500kg aute ma len 300l...

Any ideas?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Ivko »

Problém 2.5T je nič moc nadimenzovanie piestov. Ak to niekto poladil, tak praskali. A praskali aj pri seriovom výkone, ak to niekto viac nahánal ako máš ty v pláne, majitelia to riešili upgradom za kované piesty ešte v predstihu + nejaký ten chiptuning pre viac PS
Možno už pri tých novších ročníkoch kde bol hatchback to trochu poriešili, treba si overiť
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa HellAngel »

Lancer X
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ivko napísal: So 02. Máj, 2020, 07:20 Problém 2.5T je nič moc nadimenzovanie piestov. Ak to niekto poladil, tak praskali. A praskali aj pri seriovom výkone, ak to niekto viac nahánal ako máš ty v pláne, majitelia to riešili upgradom za kované piesty ešte v predstihu + nejaký ten chiptuning pre viac PS
Možno už pri tých novších ročníkoch kde bol hatchback to trochu poriešili, treba si overiť
A taktiez pridat chladic oleja, to je vraj must have kym s tym nechces chodit na dochodcu
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

Pri existencii STI je akykolvek tuning WRX nevhodny a nerentabilny. Tam by som ostal pri zaklade. Piesty by seriu mali zvladnut, ved sa robi aj wrx 265.
Osobne mi ale STI uz pride dost tvrde a agresivne na daily.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2578
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Môj názor je taký, že ak chces mať rychle auto a udržať náklady na uzde, tak by som Ti odporučil Cupru ST
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa CageJ »

Subaru - enormne drahé servisné diely. A WRX von - koncom.

Rodinne silne auto - Focus ST Combi, AUDI A6 3.0Tdi Quatro (Allroad)
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1576
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Tak zase porovnávať rýchle rodinné combi s WRX STI je silne od veci, spoločné majú toľko, že aj jedno vie ísť rýchlo aj druhé. A tam to asi celé aj končí. Ak chceš rýchle rodinné kombi, veľmi dobre poslúži aj Octavia 3 RS, alebo vyššie menované Cageom, prípadne nejaký Mercedes/BMW - nemám vôbec prehľad.

Z hot hatchov pri troške šťastia sa dá za tú cenu zohnať Golf 7 GTI, Focus ST (tých je málo), Fiesta ST (tam je problém s miestom), starší Civic Type R - tieto menované majú fun factor na zaujímavej úrovni, prevádzkové náklady sú oveľa nižšie oproti WRX STI, ale ani jedno z týchto nie je 4 kolka. Keby sa zvýšil budget, tak sa dá zohnať slušná Cupra alebo pri dobrej ponuke aj i30N. Ale ani jedno z týchto nie je WRX STI, tam jediná alternatíva je Lancer EVO.

Hlavne sa treba rozhodnúť či chceš viac rodinné auto alebo viac na zábavu. Lebo ak na zábavu, tak napr. s Fiestou ST si užiješ viac zábavy ako s takou O3 RS, ale zase veľa toho do kufra nenatrepeš.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa CageJ »

Type-R je tuším AWD, lebo je konkurent pre dnes zrušený RS.

Takže sa dá čakať, že FOCUS ST 2021/2022 bude AWD.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

CageJ ty kde chodis na tie mudrosti? TypeR je predokola a vzdy bola. Audi A6 allroad 3.0Tdi je presny opak toho o com je tento thread. Focus st 20/21 asi nebude za 15k ze?

AWD nie je podmienkou. Podstatna je zabava za volantom ako subjektivny pocit, objektivnejsie by sa to dalo zhodnotit ako agilnost.

Na wrx enormne drahe servisne diely? Napriklad?

Hranicu 15k som dal schvalne lebo za 25 sa da kupit nove Nko a vela inych aut. Jazdenky za dvacku.

Cupra...Stara sa da kupit snad od 6K ale obavam sa, ze okrem silneho motora to bude na rovnakom bode mrazu ako octavia rs 2gen. Nova generacia cupry za tu cenu bez sance, rovnako ako 4door fiesta. Popravde poslednu generaciu octy rs som neskusal, hodnotia ju ako "nesportove" auto. Napriek tomu ma silny motor, v niektorych verziach samosvor, je sice velka ale nie tak tazka, mozno by sa stacilo pohrat so stabilizatormi a bolo by to zaujimave zvezenie.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Auto ake hladas neexistuje

Bud to je hovadina, alebo 3dver, alebo stoji raz tolko

Najblizsie k tomu ma asi toyobaru s kompresorom
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
ANONYM_a7

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Cupra / Golf GTI/R (budu to stare rocniky ale najdes..)
jack of all trades but master of none :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa HellAngel »

chod sa povozit na lancer X. posledny lancer a asi najcivilnejsia verzia, ale stale je to lancer. Este by si mohol najist kusky okolo tej sumy
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1576
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Pre upresnenie, Focus 3. generácie má verziu ST (FWD 2.0 Ecoboost) a aj verziu RS (AWD 2.3 Ecoboost).
Focus 4. generácie má verziu ST (FWD 2.3 Ecoboost) a verzia RS bola pred pár dňami zrušená, takže žiadna nebude.

Samozrejme keď sa bavíme s budgetom okolo 15k €, tak väčšinou sa bavíme už nie o najnovšej generácii, ale o jednej spätne (2010+ všetky, platí to u Golfa, Cupry, Focusa aj Fiesty), to ale nič neuberá na kvalite tých aút.

Ja som mal tiež v pláne vymeniť svoju Fiestu Sportedition budúci rok za niečo obdobné ako som menoval, tak to mám celkom dobre naštudované. Ak ťa zaujíma fun factor, tj. aký máš pocit za volantom toho auta, na YouTube nájdeš veľa zaujímavých videí, aj čo sa týka slovenskej tvorby. A potom pravdaže, ideálne je to vyskúšať.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Mazda 3 MPS , alebo Renault Megane RS ročník okolo 2012 pri cene do 15k €. Sorry tie staršie Megane boli trojdveraky

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"