Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa marfan »

Zdravím, vzhľadom na to, že po víkendoch mám viacej času, keďže moje športové aktivity sú viacmenej zrušené tak som sa začal zaujímať o auto.

Prvé čo by som chcel je odhlučniť auto resp. pre začiatok dvere.

Pôvodne som to chcel auto zaviesť do Brna do firmy ahifi.sk, ale keďže sa teraz nedá tak by som to chcel sám skúsiť.

Pokúsil som sa podľa ich návodu podávať do košíka materiál, ktorý bude treba. https://drive.google.com/file/d/12OyW0H ... sp=sharing

Máte k tomu nejaké pripomienky málo veľa ? Použiť iný materiál, ktorý je lepší resp. lepší pomer cena/výkon/kvalita ?
Prípadne nejaké rady čomu sa vyvarovať.

Odhlučňovať sa bude Octavia 3.

PS: ak je podobná téma tejto kludne to hoďte tam a túto zrušte.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa Sky »

Ja som si robil kufor, pouzil som material od CTK na odporucanie, robilo sa s nim dobre. Mznozstvo si vies kuknut podla nejakych prac, firmy co toto robia tak pisu pouzity material, kolko platov z coho dali, napr.:
https://www.carmedia.cz/montaze-autohif ... ika-kufru/
https://www.carmedia.cz/montaze-autohif ... ace-s-dsp/
https://www.audiotuning.sk/kompletka-sk ... ro-evotec/
https://www.audiotuning.sk/skoda-octavia-3-evotec/
Urcite nezabudni na valcek.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som teraz v rámci domácej karantény odhlučňoval Navaru. Testovacia jazda bude zajtra ráno cestou do roboty. Trochu iné auto ako Octa, keďže je to off-road. Zajtra ti hodím fotky aj postup, čo a ako a prečo som robil. Ja som začal kabínou - podlaha a motorová priečka. Pokračovanie budú dvere a nakoniec strecha.

Ja som veľa informácií čerpal z austrálskeho YouTube kanála Car Builders - thermal & acoustic insulation material.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa marfan »

Inšpiráciu som zatiaľ bral iba z toho ahifi.sk, má tam tiež foto realizácie. @Sky dik za ďalšie firmy pre inšpiráciu pokukám čo a ako robia podľa foto.

Ahifi.sk tam dávajú o jednu vrstvu na vonkajší plech dverí Comfortmat Integra viac ako carmedia. Myslíte, že je to lepšie dať alebo nie. Nejde mi o cenu realizácie ale o efekt a stíšenie.

Jasné valček je nutnosť čo aj doporučuje asi každý. Ešte píšu, na poriadne odmastenie dverí.


@Papek jasné hoď sem foto, som zvedaví ako si to spravil.

Niekde som čítal, že takéto odhlučnenie dá dolu aj niekoľko dB.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa wingo »

Ja som odhlučňoval Peugeot 301 materiálom z https://www.ticheauto.sk/
Ale pozerám že už predáva úplne iné materiály ako vtedy, ja som mal značku GMS. Každopádne ponúka hotovú sadu na celé auto alebo len na dvere.

Použil som 9,5m2 materiálu (2,2mm nanobutyl a 7mm termoakustickú penu, neriešil som rôzne hrúbky) a lepil prakticky všade, takže tých cca 10m2 by malo v pohode stačiť na lepenie s rozumom, nemusíš to lepiť úplne všade, platí zákon klesajúceho úžitku - najdôležitejšie sú veľké plochy holého tenkého plechu. Ale keď to už budeš mať rozobraté ver mi že radšej to nalepíš všade lebo sa ti to určite nebude chcieť rozoberať druhýkrát. Aj cena je dobrá, ja som dal 450€ bez náradia a materiálu na kapotu (tá pomohla paradoxne asi najviac za danú cenu keďže od výroby tam bol holý plech; vlastne celé auto bol holý plech, 301 je lacné auto kde sa šetrilo na všetkom, Oktávka tam určite má aspoň nejaký materiál) a to som si hovoril ako dobre som kúpil keďže vtedy omieľané značky (STP atď.) boli ešte minimálne 2x drahšie.

Rady čo ti môžem dať:
S butylom a podobnými materiálmi sa najlepšie pracuje keď je teplo, v chlade je to tuhé a ťažko sa tvaruje - nerob tento týždeň keď je chladno (kukám von oknom a u nás sneží... síce sa hneď roztopí, ale sneží), počkaj kým sa oteplí. Kúp si náradie, minimálne na rozoberanie interiéru (napr. https://www.ticheauto.sk/obchod/odhlucn ... z-plastov/) a valček (napr. https://www.ticheauto.sk/obchod/odhlucn ... alcek-gms/), budeš rád že ti to pôjde ľahšie. Čistič bŕzd sa mi osvedčil ako dobrý odmasťovač a čistič povrchu pred nalepením. Určite si dopredu kúp dostatok plastových kolíkov ktoré držia plastové časti na mieste, určite nejeden zlomíš aj ak použiješ to plastové náradie na rozoberanie interiéru. A odporúčam nájsť na nete a poriadne naštudovať návody na rozobratie jednotlivých dielov ktoré plánuješ rozoberať (pre začiatok tie dvere), čo najpodrobnejšie s detailnými zábermi a ideálne aj s pokecom kde človek povie na čo si dávať pozor a ako na to. Už sa mi párkrát stalo že na videu to vyzeralo ľahké ale v skutočnosti to bolo ťažké ak si nepoznal fintu ktorá z videa nebola zrejmá. Dávaj si pozor, ale aj tak sa dopredu zmier s tým že pravdepodobne dačo plastové zlomíš a dačo poškriabeš. Mne sa podarilo zlomiť háčik na vnútornej kľučke dverí držiaci lanko takže som kupoval novú celú vnútornú kľučku, paradoxne lacnejšie ma vyšla v autorizáku ako cez bazár/vrakáč. Myslel som že na podlahe garáže sa plastové interiérové diely nepoškriabu ak ich položím opatrne, opak je pravdou. Vždy ich klaď na niečo mäkké. Pri rozoberaní interiéru "až na kosť" budeš nadávať ako pohan. A aj keď profíci to spravia do 2 dní (celé auto), priprav sa že ti to bude trvať dlhšie. A priprav si miesto kde môžeš nechať rozobraté auto pár dní, určite ho nebudeš chcieť skladať a zase rozoberať na druhý deň alebo stresovať či to dnes stihneš. A ľahšie sa pracuje keď je odstrojené celé ako po častiach.
Galéria v skratke:
https://photos.app.goo.gl/gVdZpiweUZB8fRsM8

Inak po dokončení sa mi nezdalo auto až tak stíšené ako som si predstavoval, o to väčší šok nastal keď som nasadol do neodhlučneného... na dobré si človek rýchlo zvykne a že sa má dobre si uvedomí až keď o to príde :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa marfan »

Kým pokúpim potrebné veci tak som chcel vedieť aj názory druhých, pretože skoro každá profi firma preferuje nimi používané.

Plán je to určite robiť ak budú teploty tak 20-25°C cez leto to chcem mať spravené.

Skúsenosti s rozoberaním tapacírungu už nejaké mám. (Škoda Fabia rozobratý interier okrem palubovky komplet, na octavii som zatiaľ len kufor rozoberal).
Tie plastové hovadiny to som aj rátal, že budem musieť dať asi všetky nové. K autu mám dielenské príručky tak určite naštudujem pred rozobratím.

V pláne som to mal tak, že spravím predné dvere a potom zadné a následne kufor, aby som mohol na aute jazdiť.

Je 175€ za matroš na dvere veľa, málo akurát ?
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa wingo »

Za jedny dvere je to IMHO veľmi veľa, za pár veľa, za všetky 4 drahšie ale možno kvalitnejšie, možno nie. Neviem že by dakto robil vedecké porovnávania jednotlivých materiálov od rôznych firiem takže ťažko hodnotiť, môj názor je že najdôležitejšie je aby to bol naozaj certifikovaný materiál do auta nech sa ti to v lete na teple neroztopí (kuk sem ako chlapík odstraňuje lacné asfaltové pásy čo sa mu topili a všetko vnútri polepili: https://www.youtube.com/watch?v=JFnUu3mQTwU) alebo inak nerobí problémy, nech to má dobré lepidlo aby sa ti to po roku neodlepilo no a hrúbku neobabreš. Ak je aj nejaký materiál o 20% lepší je otázne či to vôbec v tom hluku rozoznáš, a ak je 2x drahší tak ten lacnejší nalepíš 2x väčšiu hrúbku, bude ťa to stáť rovnako a bude to mať lepšie vlastnosti.

https://www.ticheauto.sk/obchod/odhlucn ... a-1xdvere/
https://www.ticheauto.sk/obchod/odhlucn ... cele-auto/
Aktuálne ponúka značku CTK čo lepil hore Sky, ako som spomínal ja som mal GMS a držala konzistenciu. Inak nečakaný príjemný efekt bol že v lete bolo v aute chladnejšie, fungovalo to aj ako tepelná, nielen zvuková izolácia takže neprestupovalo toľko tepla z rozpálených plechov (hlavne strechy) do interiéru.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa Xeigen »

Ja som dávno lepil vibraflex do O1 (35mm vonkajší plech a 25mm vnútorný), robilo sa s tým katastroválne, lebo to nemalo foliu, muselo sa predhrievať aj cez leto, tie dvere mali potom 300 kg... ale ako izolovalo to brutálne. Do kufra som dával STP silver, a s tým bolo radosť robiť skrz tú foliu, odizolovalo to hluk tiež solídne.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa lepermessiah »

rozdiely vo vlastnostiach butylovych odhlucnovacich materialov budu minimalne, ci je to STP alebo CTK, ak je to raz hrube 3mm s hlinikovou foliou a plat vazi plus minus rovnako, necakaj ze tam bude meratelny rozdiel. skor sa treba zamerat naozaj na to ako sa s tym pracuje a zas, ti co to robia profesionalne sa nebudu babrat s nejakou znackou hoci s lepsou prirazkou, ked na tom zabiju o tretinu viac casu (co znaci, ze podobne materialy maju podobne vyhody a nevyhody).

inak audiotuning.sk mozem odporucit, po rozobrati vytlmeni a zlozeni ani po 5 rokoch sa neozyva nikde nic, ze by "polamali" alebo zle poskladali a podobne .. a mas to na SR (ked uz do ahifi to nemozes zaniest). Na druhu stranu cena prace nie je prave mala polozka ;)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa marfan »

Keď som pozeral realizáciu, na rovnakej octavii na tom ahifi tak je cena s robotou cca 550€ koľko ušetrím na robotu som zatiaľ nepočítal.

Pozriem to na audiotuning čo by to vyšlo a podľa toho sa rozhodnem.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa Papek »

Foto z tlemnia Navary https://1drv.ms/u/s!AiJVTWg8EkXEld9-nAX ... A?e=JZehn4
Su v trochu inom poradi ako by som chcel, ale hadam posluzia na inspiraciu.

A teraz take zhrnutie:
Pouzil som kombinaciu bitumenovych platov STP silver a 5 mm penoveho materialu s uzavertou strukturou (closed cell foam), aby nesala vodu. Bitumenove platy by mali znizit rezonanciu plechov. Pena by zase mala znizit hluk. Preto ich vzajomna kombinacia. Momentalne som mal material iba na podlahu a motorovu priecku (cca 3 m2 na kazdu vrstvu), zvysok skusim postupne dokupit a dokoncit aj zvysok auta - dvere, strecha a podla moznosti motorvy priestor a pripadne kapotu, aj ked tam je tlmenie z vyroby.

Postup bol taky, ze som vybral stredovy tunel, sedadla a plasty okolo prahov dveri. Na plasty odporucam sadu plastovych pacidiel, ktore nedoskriabu plast a lahko si poradia s klipmi bez toho aby ich poskodili. Nasledne siel von koberec, vsetko povysavat, utriet od prachu a odmastit. Na odmastenie som pouzil cistic brzd, ale rovnako dobre by mal posluzit isopropyl alkohol a podobne odmastovace.
Prva vrstva sla STP Silver. Snazil som sa pokryt vsetky odhalene plechy. Na lepenie je dobre pouzit valcek - da sa kupit na ebay za dolar-dva. Uzsi je praktickejsi. Vdaka valceku dobre chytia platy na plech, nebudete mat unavene prsty a svalovicu, a co je hlavne, nedorezete si prsty na krajoch hlinikovej folie. Navara ma v predu pod kobercom vrstvu tlmenia, ktora sa neda vybrat bez demontaze pristrojovky. Takze som sa snazil dostat pod nu a co najvyssie, aby sa pokryla co navacsia plocha medzi motorom a kabinou. Pri lepeni platov treba davat pozor, aby ste si nezakryli uchyty na sedacky a plastove casti. Dobra prevencia je nechat skrutky na mieste. Nasledovalo opat odmastenie povrchu nalepenych platov.
Druha vrstva isli penove platy. Opat pokryt co najvacsiu plochu. Tu som pouzil dva druhy - jeden s hlinikovou foliou na vrchu, druhy bez. Ta s hlinikovou foliou mala ist na priecku medzi motorom a kabinou kvoli lepsej tepelnej izolacii. Robi sa s nou vsak o dost tazsie, tazsie sa tvaruje atd. Zadna cast auta dostala penu bez tej folie.
Medzery medzi jednotlivymi platmi som prelepil hlinikovou paskou. Nie je to uplna nutnost, ale skor ako prevencia, aby nedoslo k odlepeniu rohov pri posuvani koberca po folii. Nakoniec som dal koberec na povodne miesto, nahodil plastove diely, sedacky a bolo hotovo.

Cielom bolo znizit hluk najma od motora - 2,5l diesel nepatri k tym najtichsim. Dobry tah na 2,2t auto, automat plynulo radi, len ten hluk, ked sa tomu trochu viac pristupi na krk, je miestami dost neprijmny.

Vysledok tlmenia je taky, ze hluk od motora poklesol, ale nie az v takej miere ako som ocakaval. Motor je pri pridani plynu o daco tichsi, zmizli hlavne vyssie tony a typicke dieslove rapotanie. Co zatial zostalo je nizky dunivy hluk, avsak ten je prijemnejsi pre ludske ucho. Hluk od kolies som doteraz prilis nevnimal, ani sa pocitovo nezmenil. Pravdepodobne prechadza cez plechy na dverach, ktore zatial nie su vytlmene.
Zaver je taky, ze tlmenie malo prinos.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa marfan »

Pekne napísané a na konci zhrnuté.

Myslíš, že hluk od kolies poklesne po odhlučnení dverí ? U mňa sa mi zdá, že najviac hluku od kolies počujem s kufra preto prvotný plán sú síce dvere ale asi začnem kufrom.

Prečítal som si pár info od audiotuning, podľa nich je najdôležitejšie odhlučniť podlahu auta, tým sa zníži hluk od kolies. Až potom dvere a kufor.
Ahifi.sk zasa ako základný balíček má odhlučnenie dverí až potom podlaha.

Keď ste spasovávali tapacír, koberce naspäť tak nemáte problém s tým, že niekde to dvíha alebo je to príliš vysoko a tak ?
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa Papek »

Koberec pasoval všade. Jedine miesto kde som mal problém sú odkladacie boxy pod zadnými sedadlami - tie sa fixuju k podlahe takými plastovými skrutkami, ktoré teraz nedočiahnu. To však vyriešim na 3D tlačiarni a výtlačim si dlhšie.

Čo sa týka hluku od kolies, tak Navara je trochu iná ako klasický osobak alebo SUV, keďže karoséria sedí na ráme. Zadné kolesá sú ďaleko za kabínou, predné sú tiež dosť v predu a prakticky mimo kabíny.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa wingo »

Proti hluku od kolies vraj pomáha aj nalepiť materiál okrem podlahy aj priamo do oblúkov na plechy. Izolácia z oboch strán.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Odhlučnenie auta - skúsenosti, rady.

Príspevok od používateľa Sky »

Vytlmenie na podblatniky dost pomaha aj proti hluku od kamienkov. Tie by som chcel cez leto vybavit s dverami.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"