jazdenka do 16-17k

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa d3Xter »

hej to uz vieme, ze to su auta pre 20 rocnych :D

a co je teda stredom vesmiru? ;)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa Ivko »

Vy sa sťažujete že to kvaltuje vlastným rozumom, že na to dopláca celé auto
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4462
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa scream »

Imho nejaky trojvalec s dvojhmotou, to asi radsej servisovat automat so 4 valcomale do tohto hlboko nevidim. Pokial ti ide o dizajn, skor tu daj ty 5-10 aut co sa ti paci.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa stefan222 »

ak mas dexter driving mode, tak to supnes na sport(a on drzi sport stale) mozes manualne si radit padlami pod volantom, mat v strede velku paku co len zavadzia fakt nie je nutne soferovi v meste. ak zenu presvedcim ze strelim karoqa(hadam za 22K ideal :D) tak okt skusim. len ci vobec bude co kupit ked vyroba stoji a slovensko nie je zaujimavy trh pre skodu, mne do mesta by bohate stacilo nova jazz(ak honda) len ci ma automat, to nesom isty.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

chlapci, nehadajte sa mi tu :D skor poradte

ta i30 fastback mi nedava spavat, ci uz recenziami, cenou alebo dizajnom

dal som si nacenit v po aj ke, a dozvedel som sa ze aktualny model konci, ide facelift ale nikto nevie kedy - kvoli covid

cena vraj bude o 2000 viac ako aktualny model

Nová výbava:
· nový motor 1,5 T-GDi povinne v kombinácii s 48V Mild hybridnou technológiou
· elektricky ovládané sedadlo vodiča
· navigácia s 10,25" displejom a službami Bluelink
· 7" digitálna prístrojová doska
· systém monitorovania mŕtveho uhla BCW
· systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou LFA
· zadné LED svetlá

ja sa skor pohravam z myslienkami
A) ked pojde novy model na trh, tych starych sa budu chciet zbavit (uz sa nevyraba, maju este skladovky) a cena pojde dole
B) pride novy model, tak sa na bazari teoreticky zacnu objavovat prave te modely o ktore mam zaujem
C) kvoli covid, zial, niektory ludia budu musiet predavat a budu 1-2 rocne kusy za lepsie ceny
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa d3Xter »

sport sice drzi ale kvalt nedrzi :D po urcitom case to prejde zas na automat aj ked si to podradis padlami, ale da sa s tym zit, jahodnu chodim stale na full manual a radim si padlami, nehovorim ze automat je zly len vsetko ma svoje pre a proti, tiez som si to kupil lebo som to chcel ale ta moja dsg ma zatial neohurila :D

s tou kupou novych aut to bude este dost zaujimave, uz stopli aj dotacie na elektro, som zvedavy co s autami co su objednane ale dotacia nie je, alebo teraz neviem ako to cele schvalovanie prebieha ci to cele musis zaplatit a potom ziadat, alebo ti da stat peniaze rovno

nova octavia vyzera fajnovo, ale uz viac ludi povedalo, ze sadnes do toho a hned vies ze sedis v octavii aj ked sa tvari premiovo

o Hyundai tu uz Snake coto popisal skus dohladat v inych temach

ak ti to neponahla tak by som sledoval trh a bazare a isiel volbou C, mozno cosi vyskoci
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa Papek »

automat nie je iba dvojspojka od vag. Stále sa nájdu na trhu hydromenice aj cvt
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa d3Xter »

hydromenic OK, cvt by som asi tiez nechcel, dsg ani nie je automat v podstate
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa Ivko »

Tu sa žiada lepší komfort ako mal Civic a pritom sa tu točia autá v rovnakej triede. Preto som na začiatku dal (bola stále reč o jazdenke) SUV / crossover, pretože bude to mať jednoducho mäkší podvozok aj vdaka pneumatikám s vyšším profilom

Aký lepší komfort môže očakávať od auta tej istej triedy? Ved idem do jazdenky a o level vyššie a ked bude chcieť nájde aj niečo s hydromeničom.
pre mna si môže kúpiť aj C5 na vzduchu a ešte mu ostane 10k€

Kúpiť auto s adaptívnymi tlmičmi? To aby sa malo čo dalšie na aute pokaziť. To nech si kúpi niekto kto to pustí do sveta po 4 rokoch, ale nie niekto kto si to plánuje nechať trebárs 10 rokov ako tu autor Civic 8G. Teda neviem kolko ho má, len viem že to nie je 4 ročné auto
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa stefan222 »

kamosova astra je celkom slusna a tam si za 17k pomaly na fullke :D
ale ople dava slusne zlavy.zas co sa tyka inovacii a technilogii tak su tam asi kde suzuki
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa stiv »

Ivko napísal: Po 06. Apr, 2020, 15:58Kúpiť auto s adaptívnymi tlmičmi? To aby sa malo čo dalšie na aute pokaziť. To nech si kúpi niekto kto to pustí do sveta po 4 rokoch, ale nie niekto kto si to plánuje nechať trebárs 10 rokov ako tu autor
Idealne nekupit nic a nic sa nepokazi. :)
.
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Ivko napísal: Po 06. Apr, 2020, 15:58 Tu sa žiada lepší komfort ako mal Civic a pritom sa tu točia autá v rovnakej triede. Preto som na začiatku dal (bola stále reč o jazdenke) SUV / crossover, pretože bude to mať jednoducho mäkší podvozok aj vdaka pneumatikám s vyšším profilom

Aký lepší komfort môže očakávať od auta tej istej triedy? Ved idem do jazdenky a o level vyššie a ked bude chcieť nájde aj niečo s hydromeničom.
pre mna si môže kúpiť aj C5 na vzduchu a ešte mu ostane 10k€

Kúpiť auto s adaptívnymi tlmičmi? To aby sa malo čo dalšie na aute pokaziť. To nech si kúpi niekto kto to pustí do sveta po 4 rokoch, ale nie niekto kto si to plánuje nechať trebárs 10 rokov ako tu autor Civic 8G. Teda neviem kolko ho má, len viem že to nie je 4 ročné auto
8g mam o tyzden presne 2 roky - hovorim, auto mi vyhovuje po kazdej stranke az na to aky tvrdy ma podvozok - auta v rovnakej cene, rovnaky rocnik su na tom podvozkom lepsie, to je zial to, cim 8g trpi - vedel som o tom pri kupe, zo zaciatku mi to neprekazalo, no posednu dobu sa na to viac a viac sustredim... kamosova 9g je na tom predsa len lepsie, cize sa mi len potvrdilo ze tym trepla ta generacia + do toho prisla ponuka zobrat velmi vyhodnu hypo, tak preco sa nepotesit niecim novym?

fun fact, 10 rokov do zadu som este nemal ani pravo na vodicak, nie to este auto :)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa Ivko »

sh4d0wko: ja viem že Civic 8G je tým slávny, ale autá v tej triede budú na tom len o niečo lepšie. Civic nikdy nebude tak komfortný ako Accord.
FR autá sú známe tým že sú viac pohodlné, až sa niekto naopak sťažuje že to je až húpavé. Modernejší francúzi už asi nie sú tak mäkký, ale určite mäkší ako to čo máš

Máš hypo prečo sa nepotešiť... Tešiť sa bude hlavne predajca, alebo predávajúci ak sa bude riešiť napríklad jazdenka.
Neviem či sa dá ale tešiť z niečoho čo len pýta a nemá žiaden výnos

Je taká doba, že musíš mať telefon, musíš mať aj auto, ale kupovať to auto za požičané peniaze nie je zrovna rozumné. Požičaj si nan 5000, alebo 8000, ale nie 17000€...
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa d3Xter »

takze vacsina slovakov ma radsej chodit peso, ved aj tak im to nerobi sluzbu len pyta vydavky, gratulujem :D

vsetko novsie bude komfortnejsie ako 10rocne auta a nemusi to byt ani suv
ANONYM_a7

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ivko pls drzme sa temy, uzivatel sem neprisiel po financne poradenstvo alebo ohodnotenie schopnosti splacat svoje zavazky, prisiel sa poradit s vyberom auta.

Vďaka

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"