jazdenka do 16-17k

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

ahojte,
potreboval by som poradit:

jazdenka
16-17k budget
95 percent mesto (kosice kvp - komenskeho - kvp denna jazda, tj rano dole kopcom, vecer hore kopcom)
ak mozne - automat
velkost minimalne ako civic 8g
vyhrievane predne sedadla must
rok aspon 2017, nehneval by som sa na ficurky typu mrtvy uhol, vyhrievany volant, a dalsie blbosti co sa pchaju do aut


aktualne mam civic 8g, auto vo vsetkom vyhovuje az na podvozok - strasne tvrdy, citit kazdu kravinu na ceste plus mam 1.8vtec a spotreba po mojej dennej trase je okolo 9... nehneval by som sa na nizsiu

paci sa mi velmi novy civic, daju sa na bazaroch kupid v mojom budgete, otazne je ci sa zlepsili od 8g s tou tvrdostou... papierova spotreba tiez vyzera lakavo - https://www.autobazar.eu/honda-civic-id ... 9ueKs5RBQ8

pozeral som ale aj cisto novu kiu stonic, ale ja neviem tak pisem sem :help:
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa Ivko »

Nízku spotrebu čisto v meste ani nemôžeš chcieť, možno liter dole. Záleží od veľkosti auta

Keď vyšší komfort tak asi skôr SUV či crossover.
Možno by som uvažoval nad hybridom, napríklad Auris, ale či si výrazne pomôžeš komfortom. Treba vyskúšať
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ty mas velmi pekny civic co sem tam vidim parknuty pred hi reklamou :)
Ja urcite neodhovaram od kupy novsieho, ale takato generacna vymena ze mega vela penazi no neviem, ci nieco ziskas. Komfort bude vacsi podla testov realne netusim.
Ak budes predavat hod mi SS :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa scream »

Tak na tejto trase (ktoru som priblizne dlhe roky jazdieval aj ja) je spotreba 9 dobra. mozno nejake TSIcko ti to urobi za 8 ale zaraky cakaj jedine s hybridom. Komfort oproti civicu nie je problem najst. Civic 1.8 Vtec je ale koncepcne velmi kvalitny voz s minimalnymi nakladmi na udrzbu a hlavne bezproblemovy. Mozno by som ho ani nemenil. Skusil si to obut na nejake mensie kolesa = vyssia pneu?

Pozri auris hybrid...ale neviem ako tam s komfortom. Mozno najdes aj novu corollu hybrid.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak tak, obut tam 16', gumu s makkou bocnicou a skus.
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

ja mam letne 17, teraz zimne 16 ale to je celkovo problem civicu, uz ked som ho kupoval som vedel ze to auto je tvrde, vsade v reckach aj na forach to pisu... prechadzal som na neho z p206 1999 rocnik cize to bol troska posun, ale popravde nie extra... kamarat ma to iste, len o rok starsie a obute celorocne na 16... to auto proste nema komfortny podvozok... drzi to ako pribite, na novej ceste lahoda... ale kde tu mame nove cesty? chlapci na 8g fore skusali vela veci a jedine co pomohlo bolo vymenit tlmice aj spruziny ale tiez to nebol taky posun ktory by sa vraj oplatil

druha vec, ze mame predschvalenu hypo ktoru sme navysili o cenu na auto, je tam velmi dobra urokova sadzba a kedze len odkupujeme polku bytu od rodiny, nie je problem to pouzit na auto... cize by sme radi vyuzili tuto situaciu a upgradli voz
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa CageJ »

klasicka ci americka hypoteka?

Inak ojazdenky sli hore teraz o 5-15%...
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

klasicka hypo na byvanie
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa Ivko »

Keby nebola RAV4 až tak drahá, možno by stála za zváženie, C-HR by možno aj vyšla s odretými ušami, ale je to dosť malé a za mňa teda ani zrovna 2x pekné
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

za mna chr zase anooo, aj priatelka je z nej na makko... problem je ze ako pises, odrete usi
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa scream »

Tak za 17K vies kupit aj nove auto po zlave. Myslim, ze je to rozumnejsie, ked na to beriesi uver. Prakticky cokolvek v triede civica 8G bude v tej cene po zlave ak si neuletis s vybavou. Napriklad nova ceed 1.4T 100kW bola v tej cene po zlave 7 rokov "zaruka" .
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa d3Xter »

Ivko napísal: Pi 03. Apr, 2020, 11:01 Nízku spotrebu čisto v meste ani nemôžeš chcieť, možno liter dole. Záleží od veľkosti auta

Keď vyšší komfort tak asi skôr SUV či crossover.
Možno by som uvažoval nad hybridom, napríklad Auris, ale či si výrazne pomôžeš komfortom. Treba vyskúšať
od kedy je SUV ci crossover znacka vysieho konfortu? :? :rofl: takze Duster bude na tom rovnako ako napriklad GLA, GLB?

cokolvek jazdene na baterky by som nebral, degradacia baterie, coraz mensie dojazdy a podobne...mam teraz dost aj obavy, ze ceny aut pojdu este vyssie, hlavne nove...jazdene mozno niekedy vyskocia dobre ponuky ked sa toho ludia budu musiet zbavit kvoli fin problemom

skoda ze proCeed je taka draha, inak sa mi celkom paci, cenovo by mozno vosla klasicka ceedka
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa Jednoduska »

keby si potreby stiahol na rocniky 2016 tak uz mas auta po 4-rocnom odpisani na naklady, nie je tam toho viac na vyber z tohto dovodu?
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa Ivko »

d3Xter: načo ťaháš za slovíčka?
Autor píše tu o tvrdom podvozku u Civicu že chce niečo pohodlnejšie a preto napríklad SUV, či crosoover,kedže majú kolesá obuté do pneu s vyšším profilom a tiež určite nebudú mať tak tvrdé podvozky ako Civic

A to som napísal ako človek čo teda zrovna nefandí ani jednej z tých dvoch spomenutých kategorií
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: jazdenka do 16-17k

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Jednoduska napísal: Pi 03. Apr, 2020, 14:57 keby si potreby stiahol na rocniky 2016 tak uz mas auta po 4-rocnom odpisani na naklady, nie je tam toho viac na vyber z tohto dovodu?
Lebo ma to nenapadlo :hysterical:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"