Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Rad by som vedel nazor vsetkych na tuto temu. V tichosti n as stat ako jediny zase zavadza nezmysel.
https://auto.pravda.sk/doprava/clanok/5 ... rsie-auta/
Samozrejme si viac zaplatime. Mne je to jedno, byvam nedaleko rakuska, no ludi v strede slovenska je mi luto.
Tu mame peticiu
https://www.peticie.com/zruenie_tankovania_benzinu_e10
viem, ze ot nepomoze, pomoze iba zazrak, alebo aby sme sa zomlky a nasli sposob ako netaknovat skvely E10 benzin.
Jedna moznost je tankovat drahe premiove paliva, kde je etanol nahradeny inou primesou.
Este jeden clanok
https://www.topspeed.sk/pripravujeme-cl ... jima/16819
Ako jedna vec, je ze naozaj mozem potvrdit, ze je to nahovno palivo. Natankoval som ho omylom do 1,4 MPi (8V) Fabie a to auto islo strasne. Bol som v tedy v nemecku. Nakoniec to dopadlo tak, ze som musel tankovat Racing na shelke, aby som vobec vedel jazdit. Auto sa prejavovalo nasledovne:
Trasenie na volnobehu, strasne pomala akceleracia, neskutocna spotreba (11 L / 100). Pocas poriadneho pridavania (plyn na podlahe) auto sklbalo.
Dakujem skvelej vlade, ze me zase nuti zamysielat sa, ci chcem ostat na SVK. Uz je to nahnute. Ak to naozaj prejde, tak odchadzam nech moj sym ide no skoly v nemecku. Uz sa uci, takze sa tam nestrati.
Este podotknem ze sa mi nepodarila nastartovat pila (STILKA z roku 98) s tymto palivom. S normal benzinom E5 z rakuska nastartovala hned.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa patro16 »

nemam benzin ale podla mna je to tiez blbost ako aj biozlozka v nafte, asi sa zacne pouzivat viac nejake aditivum?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa Xeigen »

Rozkladač bio-zložky :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa stiv »

omv maxxmotion 100 :D

Inac mi to je asi jedno. Aj tak s tym nic ine nebudes moct spravit.
.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa Snake »

Bohuzial s tym chlapi nespravite nic, doba je taka ze sa prihliada na ludi ktori menia auta kazde 3 roky, nie na ludi co si chcu auto nechat 10 rokov.





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa HellAngel »

je to krok, ako znizit vekovu hranicu aut jazdiacich po cestach. To ze par percent jazdiaich aut je na tom podstatne lepsie ak tie nove je bohuzial obet za globalne vyriesenie prolemu so starsimi autami.
ak ma dobre starsie auto, tak je tu moznost este prejist s nim na LPG
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Cely problem je, ze pri vyrobe etanolu sa musi pouzit ten traktor, ktory to pole uz len poorie, treba hnojiva, treba postreky, takze to nieje o ekologii. Ako vzdy je to o prachoch. To je to smutne. Hej nad LPG uvazujem, je to urcite ekologickejsie ako toto.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa HellAngel »

ekologia sa robi na oko, to je jasne. Ziskavanie BIO zlozky do paliva nie je ekologicke, ale jej zavedenie bude mat za nasledok znizenia starych aut na ceste a podpora kupi novych
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Nepredpokladam, ze by si mohol dochodca dovolit kupit nove auto. Viem si predstavit, ze tu bude jazdit este viacej starych kybloidnych dizlov. Tie totis toto nepostihne a hlavne vedia jazdit aj na cisty olej (staci ho ohriat a ani to nesmrdi). Takze este viac vrakov bude na cestach. Klasika, slovensko odpad EU.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa HellAngel »

dochodca uz jazdit nebude a stareho vytahaneho dieslu sa neobavam. Neprejde STK. Ono je to proces na XY rokov, nie otazka roku.

pozri moznost behat na starom aute tu bude, len budes musiet tankovat viac oktanovy benzin, ktoreho sa toto netyka ale stoji podstatne viacej. Riesenie je aj montaz LPG. TO ale vacsina ludi neurobi, lebo nebude investovat do stareho auta take peniaze. A stare diesle prestanu postupne prechadzat STK, znamosti budu uz skoro k nicomu a tieto dymovnice postupne zmiznu z ciest
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Tak to ta poopravim
Presiel som s Felicciou 1,9D bezproblemov v 7 mesiaci cez STK.
Nakolko v tedy bola ina norma, ktoru auto splnuje.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa werwest »

ja som to raz natankoval omylom(frajerka sla tankovat) do audiny s v6 a zozrala to v pohode. v cesku tankuju do mnoho skodoviek veselo benzin etanol 60/40 aby usetrili a jazdia ako dabli :D
tu v DE vidim na vacsine benzinok oba benziny, a rozdiel tak 3 centy v cene, nevidel by som to vobec tragicky aj na slovensku.
ak to ale docieli ze stare plechovky ako felicie vymiznu z ciest, je to len dobre, zomiera v nich privela nevinnych ludi ktori by mohli v bezpecnejsom aute stale zit
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa kllr007 »

Hej a kto im ich kupi? Vieš keby nan mali tak asi nejazdia na 20 ročnej škodovke. Naopak poznám kopec ľudí čo žijú od výplaty k výplate, živia celú rodinu a teraz čo ? Budú fungovať bez auta?
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Nove nariadenie EU o biozlozke v Benzine norma E10

Príspevok od používateľa lepermessiah »

a zas su tu aj vynimky, ktore na nove auto maju (OK, nove na lizing aby malo nejaku vybavu, alebo nove typu Duster, Rapid, i30) a aj tak chcu jazdit na tom 20 rocnom vraku (alebo 23 rocnom), lebo proste chcu a nevidia vyznam kupovat novu digitalku .. akosi prestavam lutovat, ze to LPG v aute mam (ale buduci rok ho aj tak musim menit, lebo 10 rokov uz ubehlo a ups, stale ten motor je OK, tlaky OK, ventily OK .. neviem co mi malo to LPG vlastne v motore pokazit podla hejterov z audiklubu a autobazar.eu)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"