lizing/uver

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa Snake »

tupa slovac stale robi na imidz darmo :)





.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3275
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Chris napísal: St 15. Máj, 2019, 21:27 Nechapem 2 veciam:
- nemam na nove auto, tak na keru <> ide niekto brat leasing/uver. Ak to nevie opacnym smerom nasporit.

- neviem aka truba da kupit sro auto a bude ho platit. Maximalne v rodine ale kamosovi? Po 4 rokoch vidim prispevok na opytaj sa pravnika : "ci mam robit osral ma kamos" :-D
Autor tu nič o novom aute nespomína. Čo sa týka toho úveru, nie každý má dostatočnú hotovosť a niekedy sa ti poserie auto práve vtedy, keď nemáš na účte prakticky nič.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa Snake »

Takze riesenie je zadlzit sa hej? Divne.





.
anonym_a8

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

geroswen napísal: St 15. Máj, 2019, 21:07 Vela firiem to tak robi. V podstate ti staci, ze ma ta firma dostatocne velky zisk a doverujes jej majitelovi. Poznam chalana, ktory ma jednoosobovu s.r.o., v ktorej ma 3 alebo 4 osobne auta a nikdy nemal kontrolu z danoveho uradu. Okrem toho, ze ho kupi za cenu bez DPH usetri este raz tolko na dani z prijmu a plati to aj pre nakup pohonnych hmot, poistky, servis atd. Nevyhoda je len v tom, ze to musi riesit v uctovnictve a treba platit cestnu dan.
Problem nie je v kupe. Problem je pri predaji, ked ho po 4 rokoch odpisov chces dostat do vlastnictva FO. Za 1€ to urcite nebude (1€ je zostatkova uctovna hodnota).
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa geroswen »

Ano, suhlasim s tym, ze za euro to nebude, ale bude to napriklad za 1/4 povodnej ceny. IMHO je blbost odkupovat auto od firmy, lepsie je ked ho nechas vo vlastnictve firmy aj po 4 rokoch.

Tie otazky ohladne zadlzovania mi pripadaju byt dost chore. Mozno prave kupil byt alebo investoval do niecoho ineho a nema na ucte tolko penazi, aby kupil auto v hotovosti. Mozno mu to pomoze v efektivite alebo usetri cas na dochadzani do prace. Celkovo si myslim, ze sa vacsina aut preda cez nejaku formu uveru a neplati to len o Slovensku.
Chris napísal: St 15. Máj, 2019, 21:27 - neviem aka truba da kupit sro auto a bude ho platit. Maximalne v rodine ale kamosovi? Po 4 rokoch vidim prispevok na opytaj sa pravnika : "ci mam robit osral ma kamos" :-D
Napriklad taka truba, ktora moze usetrit 16.66%. A zalezi od toho, akych mas kamosov. Ja poznam zopar ludi mimo rodiny, pri ktorych by som s tym nemal najmensi problem. A naopak by som v rodine dokazal najst ludi, ktorym by som nedoveroval.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa lezgy »

:)) jo po kúpe bytu Sme čistí jak lalie. K tej odpisovej zostatkovej sume mne by úplne stačilo kúpiť to späť na seba v cene bez DPH lebo tam je ten rozdiel ktorý má blokuje. zas detajly co sa ide kupit tu rozvadzat nebudem ale ameriku objavovat nemienim
problem je ze mne idu silne vydajove mesiace a tych par tisic teraz jednoducho nenajdem
ono sa to zas vrati na jesen ale dovtedy ...
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3275
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Snake napísal: St 15. Máj, 2019, 22:22 Takze riesenie je zadlzit sa hej? Divne.
Je to to isté ako s domom, ak auto potrebuješ a nemáš naň hotovosť, pôžička je jediná legálna možnosť.

Zažil som to na vlastnej koži keď som začínal robiť. Auto som potreboval, ale nemal som zopár tisíc € na účte, preto som si peniaze požičal a za 2 roky splatil. Neviem ako inak by sa to dalo vyriešiť.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa Leon »

No budes chodit peso predsa nie? Podla hada...
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5822
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa wingo »

Had aktuálne:
Obrázok

Ale čiastočne má pravdu, sú ľudia čo si naberú pôžičky a potom sa čudujú keď ich nevládzu splácať, v inzercii je furt kopec inzerátov o odstúpení leasingu na drahé autá lebo ľudia precenili svoje možnosti splácať, alebo idú na doraz a stačí že vyskočí jedna nepredvídateľná udalosť a je problém...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

No kolega v praci chcel new auto (odhovarat ho nebudem), ale je to clovek zo zahranicia mimo EU, takze mu pomaly nikde nechu dat uver, aj ked uz 3 roky poctivo robi u nas vo firme a predtym tu brigadoval. Ma trvaly pobyt jednoducho vsetko ale nieje rodeny SVK / z EU. Tiez som mu povedal, kup si sepletu za 500 a dospor si, ale nepocuval, Co uz.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa shiro »

Ze si ludia naberu 10 uverov, ktore potom nevladzu splacat je ich vlastna hlupost. Nech si to vyzeru, ked kaslu aj na taketo zakladne zivotne veci.
A tiez, aku ma pointu ze si vezmem drahe auto na leasing, ktory LTT splacam a potom sa vozim 2x/mes, lebo mi vyjde na dva tankovania po 5e? Opat, len hlupost daneho cloveka.

Vacsina ludi nema skade len tak vyplazit 15k na nove auto v hotovosti. Ked ho pouzivaju denne, busove spoje su naprd, hned to rodine statocne obrati zivot naruby. Snake by si mohol na pol roka vyskusat zit z 650-750e cisteho platu, aby videl realitu zivota vacsiny Slovakov :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa scream »

Poznam vela ludi, co maju na nove auto cash aj tak ho vezmu na leasing:

1. podnikatelia na firmu, 4 roky odpis leasingu
2. maldi ludia, co sa nechcu v najproduktivnejsom veku vyhadzat z penazi a zaroven zarabaju dost aby sa nevozili vo fabii junior. Je pohodlnejsie platit 250E mesacne ako jednorazovo v 30tke pustit 25k za nove auto.
3. Rodiny, kde sa ziada velke auto, co nieco vyzdri ( drahe) a tiez nemaju sa chut vyhadzat z penazi.

Podla mna je vacsi hlupak ten, co vysype 25K za auto a na ucte mu ostane ledva stvorciferna suma ako ten co si to vezme na splatky s 6% urokom a moze kedykolvek doplatit zvysok a splatit uver.

Ale vyhodnejsie financovanie ako spotrebak okolo 6% ma snad len skodovka.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa Snake »

Leon napísal: Št 16. Máj, 2019, 07:53 No budes chodit peso predsa nie? Podla hada...
Existuju vlaky, MHD a ano aj peso, len to by si slovac musela niekedy vediet odtrhnut od papule aj nieco.





.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa materik »

@lezgy V rodine si nevies pozicat? Ja som sa tomu stranil, ale v hre je aj pozicka od svokra. 1-2 roky bez uroku :-) Toto mi neda nikto, nikde, auto je hned moje a basta. Bojim sa len jedinej veci, ze co to spravi so vztahmi v rodine.

K hodeniu peso - po meste takmer vzdy, vsetko do 1hod peso je pre mna blizko. Auto do mesta je totalna sprostost. Lenze, na ak ideme s manzelkou na vychod, vtedy zacne byt auto zaujimave. Rychlik stoji pre dvoch, tam a spat, cca 80€, IC-cko asi 100e a nocak 120€. Autom nas to stoji cca 80€ tam a spat. Ak vezmes dvoch ludi blabla tak tam a spat to mas za cca 30-40€ :-) A to este nehovorim o komforte a case
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
ANONYM_a7

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Uver je dnes uplne normalna a bezna vec pre cloveka co neprichadza zo zalovenych pomerov, ano da sa aj inak ale nie kadzy ma taky skill aby vedel od 14tich tocit 2jku v cisom (kto ma vsetka cest :) ). Sam ich mam niekolko, viem co to pre mna znamena, viem co som tym dosiahol a bez uveru by som nemal kde byvat, ako dostudovat, nemal by som ani z daleka take pracovne prilezitosti ako mam dnes. Nemal by som na com cestovat (mhd je pohode, auto mi skor pomaha udrziavat kontakt s rodinou a priatelmi). Je to skvela motivacia karierne sa niekde posuvat, zarabat viac penazi, nebyt lenivý :)

Osobne som sa radsej osobne zadlzil ako by som si poziciaval od rodiny - robi to velmi zlu krv. Ale asi zalezi.. raz som si od uja pozical 50e ked som bol studak a do teraz to lutujem ;) Ako je to za nami ale ako sa aj najbližší dokážu zmenit ked ide o prachy je niekedy neuveritelne

just my 2 cents

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"