Zapojenie: DRL svetlá a wireless switch

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
papundekel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 09. Dec, 2018, 18:16

Zapojenie: DRL svetlá a wireless switch

Príspevok od používateľa papundekel »

Ahojte. Chcel by som poprosiť o radu pre DRL svetlá a wireless switch ku nim (+ foto)

Svetlá som vyskúšal (červený -> +bat, čierny -> -bat, biely -> poistková skriňa) a svietia. Návod k tomu nebol žiadny a problém (pre mňa) je prepojiť ich so switchom. Priateľ z ČĽR mi potom poslal aj dve schémy, o prvej neskôr (po mojich dotazoch) tvrdil, že je zlá a druhá (podľa mňa) nie je to, čo by som potreboval (zrejme je to schéma pre automatické prepínanie DRL a stretávačiek, ale nie som si istý).

Rád by som totiž DRL zapojil nezávisle na fabrických svetlách, tzn. napájanie z acc (alebo priamo z bat) a riadenie vyp/zap iba cez ďiaľkový ovládač.

Prosím viete v akej schéme to zapojiť? Budem povďačný za každú radu, čo sa týka elektriky som lama...
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 820
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Zapojenie: DRL svetlá a wireless switch

Príspevok od používateľa Heatman »

Ak chces tie svetla pouzivat na aute tak musia byt zapojene tak aby sa vypli ked zapnes obrysovky/stretavacky, inac to nieje schvalene na prevadzku po cestach a taktiez ta nepustia cez TK.

A tie schemy maju slabu vypovednu hodnotu.
Vydedukoval som ale tolko ze prva by mala byt na normalnu funkciu DRL t.j. ked zapnes svetla tak sa automaticky DRL vypnu, preto tam je oznaceny vodic "Headlight positive".
A druha by bola pre permanentne svietenie DRL tzn. ze po otoceni kluca budu svietit stale, a ovladat sa budu dat asi iba dialkovym
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Zapojenie: DRL svetlá a wireless switch

Príspevok od používateľa Ivko »

Bez urážky, hoď to do smetiaka.
Sviet s tým čo auto má od výroby a nemáš problém.
Teraz nedávno sa začalo riešiť že pri DRL by mali svietiť aj zadné svetlá, týka sa to hlavne áut ktoré sú DRL vybavené od výrobcu.
Keď zmenia vyhlášku tak tie doteraz vyrobené autá ju nebudú spĺňať
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Zapojenie: DRL svetlá a wireless switch

Príspevok od používateľa Snake »

Ivko napísal: Po 10. Dec, 2018, 10:07 Bez urážky, hoď to do smetiaka.
Sviet s tým čo auto má od výroby a nemáš problém.
Teraz nedávno sa začalo riešiť že pri DRL by mali svietiť aj zadné svetlá, týka sa to hlavne áut ktoré sú DRL vybavené od výrobcu.
Keď zmenia vyhlášku tak tie doteraz vyrobené autá ju nebudú spĺňať
Vsetko je to riadene europskou smernicou uz davno, zadne svetla napr musia svietit ak svieti na pristrojovke symbol obrysovych svetiel, ak ho auto nema (novsie auta), tak staci ze svieti DRL (a zadne uz nemusia).
A nic ako retrospektivne nesplnanie vyhlasky neexistuje, nakolko tie auta boli schvalene podla nejakeho predpisu ktory bol platny v danom case (teba tiez nevyhodia z EK lebo Euro 7 je v drafte hejze?), nabuduce teda odporucam trosku rozum do hrsti.





.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Zapojenie: DRL svetlá a wireless switch

Príspevok od používateľa Ivko »

Kdesi som čítal článok, kde bolo písané že sa usiluje o to aby to svietilo aj vzadu, lebo v určitých prípadoch to treba. Teraz má starosti ako zapojiť predné a potom zasa bude mať starosti aby svietil aj zadok

Mna ale udivuje dôvod že prečo to niekto kupuje?
Už tu bolo tolko módnych trendov a všetko za určitú dobu skape, len tak spomeniem svetlá angel eyes, alebo zadné tuningové svetlá...
Dnes skoro nevidieť ani HID sady a kedysi to malo každé 5 auto...
Kolko áut behalo s dorobenými DRL? A dnes? Až na pár výnimiek väčšinou len autá s origo DRL
Ludia kupujú somariny, ktoré vydržia tak 6 mesiacov a potom to ide do koša

Žiadna vyhláška neprikazuje že auto musí mať DRL, tak neviem prečo si niekto robí starosti tam kde žiadne nemá.
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 820
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Zapojenie: DRL svetlá a wireless switch

Príspevok od používateľa Heatman »

Rozsireniu DRL svetiel vdacime hlavne vyhlaske o celorocnom svieteni.
Kopu ludi si ich dorabalo/dalo dorobit koly automatickemu zapnutiu ked nastartujes, lebo ked nesvietis tak sa to pokutuje, a DRL je prevencia ked zabudnes zapnut svetla.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Zapojenie: DRL svetlá a wireless switch

Príspevok od používateľa wingo »

Zahoď ten šrot a svieť normálne stretávačkami. Ja mám nonstop zapnuté, keď vypnem motor automaticky sa vypnú keď naštartujem tak zapnú, nemusím nič riešiť či je deň alebo noc, či nezabudnem a podobne, a hlavne vidno ma dobre aj zozadu a nestojí to nič. Ak nemáš automatiku od výroby dali sa kúpiť aj udelátka čo ju zastúpili, netrebalo kupovať žiadne ďalšie svetlá.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Zapojenie: DRL svetlá a wireless switch

Príspevok od používateľa Ivko »

Heatman napísal: Po 10. Dec, 2018, 19:17 Rozsireniu DRL svetiel vdacime hlavne vyhlaske o celorocnom svieteni.
Kopu ludi si ich dorabalo/dalo dorobit koly automatickemu zapnutiu ked nastartujes, lebo ked nesvietis tak sa to pokutuje, a DRL je prevencia ked zabudnes zapnut svetla.
Kopec ludí si DRL dalo dorobiť preto lebo majú depresie, po lopate = preto lebo sa im to páči...
Presne tak táto skupina ludí mala kedysi aj HID sady miesto H7, lebo skrátka kto má xenon je viac (zasa depresie)
Dnes dorobené DRL skoro nevidieť, HID sadu už dnes skoro tiež nikto nemá. Lebo komu to raz, prípadne druhý krát skapalo, tak to vytrhal a vrátil sa k tomu čo vymyslel výrobca auta. K tomu čo má aj nejakú životnosť

Po novom zasa určitá skupina pchá všade LED-ky
A nie každý preto lebo mu každú chvílu nesvieti žiarovka pre osvetlenie EČ, ale preto lebo je to :cool: tak to napchá všade kde sa to dá dať, kludne aj LED-kové H7 do stretávačiek, či do koncových svetiel

Zabúdanie zapnúť stretávačky sa dá vyriešiť presne ako je napísané nad mojím príspevkom, jednoducho modul automatického rozsvietenia.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"