Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa Leon »

Tiež pozerám čo za sprostosti sem píše. Pre 100% ľudí ktorých poznám, je jazda autom po meste štandardné využitie auta. (ešte aj pre dvoch ujov podnikateľov). Keby to tu napíše niekto zo Sniny čo dochádza denne do Humenného do roboty nepoviem, ale niekto z BA ? Či kde ty žiješ v 2018 ? :D
.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa molnart »

ja si myslim ze je to jedno. ak realne en bloc zakazu vjazd diezlovymi autami tak hned v zavese budu aj benzinove. a hned ako vsetci zistia ako sa zvysi standard zivota v mestach bez aut (presna MHD s kopu miesta, namiesto parkovacich miest stromy a parky tak uz tam nepustia ani hybridy)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa stiv »

Zvysovanie standardu s MHD. Celkom scifi.
.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2209
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ano, na Slovensku skor scifi. V zahranici to vsak funguje vcelku uspesne, napriklad nedaleka Vieden. Kombinacia metro/elektricka/autobus.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa Snake »

DC9-32 napísal: St 28. Feb, 2018, 18:17 ano pravidelne predstav si. A nemal by isť Admin prikladom a vyjadrovať sa k téme a svoje dojmy a pocity si nechať pre seba? ;)

Na margo temy (narozdiel od teba) dodám že ak niekto býva v meste -> Bratislava alebo jej periferie ako Dunajská Lužná alebo iné -> a dohcádza denne do práce a z nejakého dôvodu nepoužije MHD (kedže je lacnejšia) tak EV prípadne hybrid oplatilo. A ako bonus faktor to že možno do 5 rokov už by sa s dizlom do mesta ani nedostal -> pôvodný zmysel tejto temy (nie to či ja niekde idem alebo nejdem pešo. Vôbec nechápem ako ťa taká somarina mohla napadnúť, a ako si na to vôbec prišiel kedže tema nieje vôbec o mne)
Ty sa uvedom s tvojim adminovanim, za to ze som admin mam suhlasit s kazdou blbostou co ty napises ci co? Bezny clovek nema ani na eGolf a ani na hybrida, preco by niekto mal platit premiovu cenu za nieco co sa za X rokov preplati na udrzbe? Ja som reagoval na to ze za to ze ty si myslis ze v tvojom okoli 90% ludi pouziva auto na mestsku prevadzku, neznamena ze to je celosvetovy trend, keby bol, tak sa diesle nepredavaju jak sa predavaju, a kedze maju stale nezanedbatelne % predaja, tak asi si ich ludia do mesta neberu.

To ten bonus to ani nekomentujem, dalsia kacica, vsetky dodavky, vsetky uzitkove vozy su dieselove, uz vidis jak sa zo dna na den pretransformuje kopa dodavatelskych firiem na benzinove auta, mozes snivat. Zacinat takuto sracka diskisiu po dieselgate je nanajvys smiesne, zas len hoax zelenych a tupa slovac rozmysla ake auto si ma kupit, ale nevie chytit papier a ceruzku a zratat si naklady, miesto toho sa bude zaujimat ci sa nedostane niekam do riti do sveta co popiera cele euronormy
Leon napísal: St 28. Feb, 2018, 18:29 Tiež pozerám čo za sprostosti sem píše. Pre 100% ľudí ktorých poznám, je jazda autom po meste štandardné využitie auta. (ešte aj pre dvoch ujov podnikateľov). Keby to tu napíše niekto zo Sniny čo dochádza denne do Humenného do roboty nepoviem, ale niekto z BA ? Či kde ty žiješ v 2018 ? :D
Majster sveta sa nam ozval hen :D este daco vypust zo seba prosim :)





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa Chris »

zakladatel temy sa pyta ako superman :D Neviem aky dement by si kupoval Diesel do mesta, kde dvojhmota, dph a vsetko dostane na prdel a drasticky skracuje zivnotnost...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Ty sa uvedom s tvojim adminovanim, za to ze som admin mam suhlasit s kazdou blbostou co ty napises ci co?
jednalo sa o to že si uplne mimo a zbytočne utočíš na moju osobu len preto lebo nesuhlasiš s mojim nazorom miesto toho aby si ten svoj podložil faktami a k teme (prečo má kupiť na štandardne použivanie [teda to na čo ho využiva vačšina ludi a to sorry ale to je 70-80% jazdenie denne do 20km) utočiš na moju osobu "nech nesedim na riti a chodim pešo" ehm.. spravanie na urovni, nevadi ideme dalej
Bezny clovek nema ani na eGolf a ani na hybrida
,

nový hybrid stojí 18k. Možno po zlavých a dotáciach sa dostaneš aj na 15k.. a 15k za nové auto je ok.. ne?

Kód: Vybrať všetko

preco by niekto mal platit premiovu cenu za nieco co sa za X rokov preplati na udrzbe?


To je diskutabilné ale Tesla ma po 400k km stále 80-90% kapacity baterie. Ale bližšie som servisne naklady neskumal kedže Tesla je uplne mimo mňa.
Ja som reagoval na to ze za to ze ty si myslis ze v tvojom okoli 90% ludi pouziva auto na mestsku prevadzku, neznamena ze to je celosvetovy trend, keby bol, tak sa diesle nepredavaju jak sa predavaju, a kedze maju stale nezanedbatelne % predaja, tak asi si ich ludia do mesta neberu.
bývam v meste kde je slušná zamestnanosť. myslím že 90% obyvateľov mojho sidliska skutočne pracuje v rámci mesta takže ich denné jazdenie neprekročí 3-5km. Na dochádzanie do BA je ekonomickejšia autobusová preprava (jedine že by si zaplnil dieslové auto 5 ľudmi - vtedy sa viac oplatí dochadzať autom) [alebo ak máš EV - v tom prípade to je cca 2€ na 100Km]
To ten bonus to ani nekomentujem, dalsia kacica, vsetky dodavky, vsetky uzitkove vozy su dieselove, uz vidis jak sa zo dna na den pretransformuje kopa dodavatelskych firiem na benzinove auta, mozes snivat. Zacinat takuto sracka diskisiu po dieselgate je nanajvys smiesne, zas len hoax zelenych a tupa slovac rozmysla ake auto si ma kupit, ale nevie chytit papier a ceruzku a zratat si naklady, miesto toho sa bude zaujimat ci sa nedostane niekam do riti do sveta co popiera cele euronormy
Ja to vidím reálne, neni to kačica ale to že súd uznal že takyto zakaz môže byť vydaný. Nič viac. Takže mestá si môžu zaviesť takéto obmedzenia. Začne to uzkym historickym centrom a postupne sa to bude rozširovať. Život nekončí o 2 roky, sme na IT fore, pozri kde boli PC pred 5 rokmi a kde su teraz. Kde boli mobili pred 5 rokmi a kde su teraz? Scestné prirovanie ale ja som celkom confident ohladom toho že do 5tich rokov budú obmedzenia na Euro a diesle uplne bežná prax, vrátane znevýhodnenia parkovania a pod.

Je to môj názor - tvoj je iný, o pár rokov uvidíme ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa Snake »

A realne aj poznas niekoho s teslou ked sa tu tolko ospevuje? ja mam par zakaznikov s teslami, a teda ze by boli z nej tak paf po roku povedat nemozem, najma cenou za udrzbu, tesla je kolko? 60k-90k? Dakujem, dalsi prosim, to je to iste ako keby ja som ti argumentoval ze VAG TDI su najlepsie a pritom mam novu A8 D5 s 6r predlzenou zarukou ktora mi kryje vydaje.

PS: 90% kapacity mat kludne moze, cenovo je bohuzial niekde uplne mimo bezneho plebsu, takze Teslu mi tu ani nespominaj, podme sa bavit o autach typu Toyota, VW, Chevy, opel a pod.





.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

V 3tom quote som napisal že tesla ide mimo mňa, no myslim že princip baterii maju rovnaky ako egolf a pod - takže na tom ostatne EV budú s bat podobne.

Eh, poznám nepoznám, môžeš isť na fora, komentáre najsť ľudi čo ju ospevujú aj čo ju neznášajú. Nieje ale asi žiadnym tajomstvom že kvalita Tesly nieje nikde na urovni velkych automobiliek, ale pride mi to normálne, kedže je to všetko nové. Ani prvé spalovacie autá neboli dokonalé ;)

Cena tesly je ako si povedal, tym padom nekonkuruje autám ako VW Golf a pod, ak by si hladal konkurenta v cene pre Golf s EV - nenájdeš. Asi najlacnejší EV je teraz Renault Zoe - cca 20k. Ale pozor, ja netvrdim že kupiť dnes EV auto pre plebs je DNES výhodné. Neni! na slovensku už vôbec.

Ale otázka bola "Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?" -> a nemá! (samozrejme, vynimky) o 5r je slušná šanca že s dieslom sa nedostaneš do centra o 10r si myslím že to je na 100% isté že budeš veľmi veľmi obmedzený a o 15r (myslím že vačšina aut dnes ma vek medzi 10-15r na naších cestách) diesel už bude prežitok doby minulej.


podme sa bavit o autach typu Toyota, VW, Chevy, opel a pod. -> Focus EV, Nissan leaf, e-Golf, Chevy Spark EV -> cena nového od 30k po 20k ako ide zoznam. Ale postupne to pribuda, ich počet narastá, EV je v plienkach vývoj ide ale dopredu, vlády tlačia na prísne emisie, znečistenie na planéte sa zhoršuje, kvalita vzduchu v mestách sa znižuje ... Akcia bude nevyhnutná, možno z politických dôvodov, možno z klimatických, čo príde skôr čiže opať, povodna tema "buducnosť, diesel, kupa?" V buducnosti, (5r max 8r) bude podľa mňa, kupa EV vyhodna bude a ich cena sa dostane na uroven bežných aut.

moje 0.02€
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa stiv »

Ako pisal Snake, kazdy si vie vypocitat ci sa mu oplati kupit diesel. Ja by som ho kupil lebo sa mi oplati a to, ze v krajine XZY kde urcite autom nebudem chodit obmedzia vstup dieslom do historickeho centra je mi celkom sumak.
.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa Chris »

Snake napísal: St 28. Feb, 2018, 21:24 a pritom mam novu A8 D5 s 6r predlzenou zarukou ktora mi kryje vydaje.
minule som siel okolo ciernej nalestenej v GA pred domami a na druhom konci ulice stala rozpadnuta e36 coupe, neviem kolko je ciernych A8 D5 v GA, ale fajn povoz to vyzera byt :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa mirjak »

Ja som bol stale v tom, ze diesel je drahsi, lebo je vacsi dopyt... takze mozem cakat, ze sa to coskoro otoci, a diesel bude o 10% lacnejsi nez benzin? Pohybujem sa v segmente golf/octa v krajnom pripade astra 110kW+, dalsie auto som uz chcel benzin, ale tymto by sa zas preklopili vahy na stranu nafty.
PS: do centra mesta sa uz ani teraz s mojim Euro4 nedostanem, je tam pesia zona :D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa maniak »

DC9-32 napísal: St 28. Feb, 2018, 21:44 Ale otázka bola "Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?" -> a nemá! (samozrejme, vynimky) o 5r je slušná šanca že s dieslom sa nedostaneš do centra o 10r si myslím že to je na 100% isté že budeš veľmi veľmi obmedzený a o 15r (myslím že vačšina aut dnes ma vek medzi 10-15r na naších cestách) diesel už bude prežitok doby minulej.
Ako, tieto obmedzenia su uz dnes vo viacerych nemeckych mestach (vsimnite si eko-plakety na nemeckych vozidlach). Okrem toho, aj v AT su v platnosti emisne zony (pre nakladne auta nie je napr. povoleny vjazd do mesta ak nesplnaju aspon euro napr. 4, takato zona je platna hned od hranic pri Wolfstahli). Az takto cierne by som to nevidel, ale o 15r moze byt diesel kludne prezitok v mestach (tu ti dam kludne za pravdu).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa Snake »

Chris napísal: St 28. Feb, 2018, 22:18
Snake napísal: St 28. Feb, 2018, 21:24 a pritom mam novu A8 D5 s 6r predlzenou zarukou ktora mi kryje vydaje.
minule som siel okolo ciernej nalestenej v GA pred domami a na druhom konci ulice stala rozpadnuta e36 coupe, neviem kolko je ciernych A8 D5 v GA, ale fajn povoz to vyzera byt :D
Hej da sa zvyknut 😄





.
ANONYM_a7

Re: Ma dnes a v najblizsej buducnosti zmysel kupovat naftovy motor ?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Kto maká, ten má, kto nemaká len kuka :) šani ta A8D5 je totálny masaker :p keď ta niekde zbadám v BA zasa tak ti skočím pod kolesá nech ma aspoň na tom prejdeš :hysterical:

tutoka toto by mohlo odpovedat na otazky ohladom najazdu/investicie
Vo veľkých európskych mestách ani nie je dôvod trepať sa do centra na aute - auto nechaš na periférii a ideš MHD. Všade v európe kde sme boli sa to tak rieš, na severe (Švédsko nórsko) asi najviac. A keď ta MHD FUNGUJe je čistá a spolahlivá, fakt nie je dôvod riešiť to inak.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"