Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Chris »

Marek125 napísal: Ne 04. Feb, 2018, 22:31 Sa tu už začali riešiť sprostosti, ako ja som nemal ešte cestu kde by nevyletel dáky špak s auta sa tu idete po toto ako nechápem čo je to za problém uhýbať som sa teda nikdy tomu nemusel. A nič sa mi teda ešte nestalo následkom zrazenia sa z ohorkom
Tak si zaparkuj pod balkon dakej diskoteky, ked ti neprekazaju spaky.

Ono ide o to, ze tie popolniky asi do tych asi kvoli niecomu montuju,ze?
Takisto kazda budova ma smetiaky asi tiez z nejakeho dovodu ze?

Ak by nitko nerespektoval akesi zasady spolocnosti, tak by to vyzeralo ako v pod tatranskych osadach, kde vyhaduju smeti z okna. V potoku TANAPu su chladnicky, skrine a ine sracky.

Ale ano zacina to ohorkami, servitkami a plechovkami.

Takisto cela tato tema je o com? Prestane si niekto kupovat iste tried aut?

Poznam zopar ludi co zarabaju nad 10k mesacne a jeden jazdi na P308, druhy na sharane a pod.
Takisto vela ludi sa na nieco hra, kde maju preuverovane byty/domy. Milion spotrebakov a leasingov ale hlavne ze sa vozi na vydojenej x6 a kupuje jazdene gumy na bazosi po 20€.
Ale tak zvykom na Slovensku, ze trieda auta odzrkadluje akysi "chceny status", v zapadnych krajinach je to kazdemu u prdele, ale zase sa psravaju aj ferovo.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Andre »

jj potesi, ked mas na novej bunde za 150 prepalene diery od spakov...
sedlac toto, ako to vobec mozte obhajovat
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Tak ja si stále myslím že vyhodenie ohorku je isto menšie zlo ako keď niekto vyhadzuje smetie počas jazdy zažil som už krabice s pizze a to ti poviem radšej 100 ohorkov ako jedna krabica.

Nechápem čo ma s týmto spoločná diskotéka bavíme sa tu o jazde autom. A nie špaky mi nevadia fajčím :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Chris »

tak si tie ohorky pchaj do popolnika alebo do vacku mne je to jedno, ale nie z okna.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5822
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa wingo »

Aj ublíženie na zdraví je menšie zlo ako vražda, takže si môžme teraz navzájom lámať bezdôvodne nohy?

Ak si si to ešte neuvedomil a nikto ti to nepovedal, to je to kľúčové slovo - Tebe to nevadí. Nežiješ na svete sám, ani s klonmi teba samého. Ak sa budeš správať ako buran budeš buran a je úplne irelevantné či to ty považuješ za normálne alebo nie.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Mne je to jedno nech si hádže kto chce čo chce odkiaľ chce, ja cigarety nefajčím takže nemám čo von oknom vyhadzovať. Ale všeobecne mi nevadí keď vidím letieť špak von oknom, teda mňa zaujíma ako to môže ublížiť môjmu autu zrážku som mal XY krát s ohorkom ale že by som po ňom niečo našiel na aute no nevidím tam nič. Ešte sa mi nestalo že by mi dáky špak vletel priamo do auta.

Ale isto sa nájdu väčšie hoviadka čo vyhadzujú von oknom plastové fľaše a hociaky iný bordel a veľa krát to človek stretne aj na diaľnici, ako rešpektujem miesta určene na odpadky a popolníky pred budovami či parkovisku a v aute si nosíme vždy tašku na odpadky ale to je asi tak všetko čo normálny človek dokáže spraviť, fajči koľko % populácie a koľko to sipe na zem to mam po nich zbierať? Som podla teba Buran lebo mi to nevadí?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa quicky »

zas dve strany OT - proste pc.sk klasika :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Snake »

Spat k teme laskavo





.
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Easa »

Takisto cela tato tema je o com? Prestane si niekto kupovat iste tried aut?
Téma mala za úlohu zistiť, ako tunajší užívatelia vnímajú vzťah auta a postavenia človeka. Nijako nereflektuje moje osobné názory, nech sa každý vozí čím chce. Ja aktuálne jazdím tisícročný Passat B5 TDI, hoc nemusím (je pravdou že každá jazda v ňom ma ako ortodoxného petrolheada ubíja na duši, a jeho dni sú už zrátané) ale stále si dovolím tvrdiť že som na tom lepšie než veľká väčšina môjho okolia s hypo na dom a úverom na jazdenú 5er / A6.

Popravde ma zaujíma aké auto si vlastne môžem ja a ľudia mne podobní kúpiť bez toho, aby došlo k závisti či zlému image u klientov (Nie som zamestnanec). A som veľmi rád že tu má každý na vec rozličný názor. Skrátka či je ešte stále rozšírený názor "Tomu zlodejovi nedáme zarobiť" :D
dobre viem,ze sice murar robi rukami ale ked je dobry tak zarobi lepsie ako hocijaky pravnik
Čistá pravda. V dnešnej dobe naozaj šikovný vodár / kurenár / plynár / elektrikár vo väčšom meste ktorý má aspoň dostatok rozumu na to aby si dajme tomu založil Web, dal vytlačiť vizitky a polepiť auto nemá o zákazky núdzu na x rokov dopredu, z toho čo poznám ja sa nemá taký človek ani kedy najesť. A platovo pokojne 7k, keď sa snaží.

// Prosím Vás, tiež neschvaľujem využívanie okna auta ako airlock na bordel, vlastne vôbec nemáte za jazdy čo fajčiť, ale verejný lynč choďte robiť inde, nie tu. Dík.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa molnart »

jedna z prvych veci co ma ucili ked som pred nejakymi 10 rokmi nastupoval do prace: ked pojdem do nejakej malej firmicky kde majitel ma zaparkovane A6, 5er alebo nieco podobne tak si mam dat sakra pozor a preverit ich z kazdej strany lebo z toho bude nejaky neplatic alebo iny spekulant. sice casy sa trosku posunuli, ale podla mna to plati stale. murara ocakavam v nejakej dodavke, a osobne ani voci pravnikovi na najekom 50 tisicovom aute nemal nejaku doveru (ak nejsom podozrivy z niekolkych vrazd a potrebujem aby ma z neho vysekal). rovnako ale aj keby vystupoval z cerveneho alebo krikalovo zeleneho fiatu 500 (vo firmach kde som robil boli taketo farby zakazane priamo v smerniciach), alebo ako keby prisiel na stretnutie v kratasoch a v tricku.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5609
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

u nas aj pri vybere firemneho auta (nie som eligible ale cital som pre buducu karieru :D )

Zakazane coupecka, sportove, SUV, atd...

auto ma prosto reprezentovat firmu, s cim nie ze nesuhlasim, trochu to je prilis kedze sme IT ktora robi globalny sevis a styk so zakaznikom ani nalepky na autach nemame ale chapem, firemne auto, safe je safe, imidz je imidz.

spacky si napchaj do ust nie z okna
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa scream »

No zacnem tym, ze niektore firemne BMW su "lacnejsie" ako vybavena oktavka pre bezneho smrtelnika aka. fyzicku osobu. 20% dole zlava 20% "dole" DPH a z auta za 40K je auto za 24K... Octavia RS vyjde drahsie...

Druha vec auto niekoho zivi, realne s nim spravi denne 300km, snad sa nebude trapit na fabii, kui nieco drahsie samozrejme leasing, splatka 300-400-500 mesacne z firemnych penazi. Why not, pre uspesnu firmu to nie je az taka polozka.

Mne zabehne az pri autach nad 50K aj to keby na tom prisiel maliar, tak si poviem, ze sa dobre narodil otocil BTC alebo co a neriesim... Ale uprimne robosov som videl maximalne na jazdenych premiovkach do 20K, mechanici kupuju vacsinou auta, ktore beznej sedlaci vela nehovoria ( impreza, RS4 atd. ) a podnikatelia na vychode to je kapitola sama o sebe. Ked pride niekto na novom Sku asi to nie je o tom, ze neprihodi 10 zamestnancom kilo mesacne lebo by skrachoval. Proste sa mu bud dari alebo neplanoval nikdy zaplatit viac jak jednu leasingovu splatku alebo si uziva kym moze pred dalsim pojednavanim.

Ale aj mna obcas zaujima, kde "bezni" ludia beru na 200K hypoteky a auta za 20-30K. Vacsinou je to tak ako pisal Chris, preuverovany do marie, ze im ostane akurat 200-300E na jedlo alebo zdedene peniazky.

BTW v nemecku na sluzobke, zamestnanci platovo 50 -120K rocne najdrahsie auto na parkovisku bola nova A3. Bezne 5-10 rocne auta, tam sa to neriesi.

Najviac ma aj tak bavia flotily OVB a podobne. Chlapci hladaju, kde je najlacnejsie menucko ale minimalne A6 musi byt :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa maniak »

scream: v Nemecku (a podobne aj v AT) to nie je preto, ze sa to neriesi. Je to preto, lebo ine veci su dolezitejsie a platis za ne nasobne viac ako na SK (resp. proporcne k platom, rozumej vodar/elektrikar/murar/... tito ludia si tu bezne uctuju okolo 50 eur/h bez materialu, dalej kadernictva/nechtove studia/... v zasade vsetko je ca. 3-4x drahsie ako na SK).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa scream »

No ano, tam si kupis mercedes/audi za polrocny max rocny plat. Ale tam sa na to nepozera ako na nejaky spolocensky status, tak som to myslel. Tam sa ta skor opytaju, kde byvas a ci mas aj bazen :) Uplne ina mentalita hlavne. Som sa pytal cloveka, co zaraba 100K+ rocne preco si sula cigarety, ci ma nejaky speci tabak alebo co. Odpoved: "...because malboros are ridiculously expensive here" Proste nie zeby na to nemal ale ma moznost usetrit, tak usetri. To iste s autami... 200cm chlapik so 120kG chodil do prace na niecom ako VW Lupo ...Pytam sa preco, no lebo je to lacne a neoplati sa mu do prace na 40km denne humplovat drahe auto...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa quicky »

alebo proste za to, ze tam mas funkcny zakon o preukazovani povodu majetku :D keby toto funguje v praxi u nas "pol republiky" sedi alebo ma zhabany majetok :D :D :D

inymi slovami znameho z nemecka, tam kto ma Sklass tak proste na to ma... ziadne preco zaco naco... my sme tu malomestiaci a vacsina riesi co si o mne sused mysli ... ako ked babky cez okno kuknu on ma cierne auto urcite je mafian :hysterical:

ako som vravel myslim,ze u nas je mentalita, ze vacsina ocakava materialny status pomerny k socialnemu... ci je to blbost alebo nie , necham na niekoho ineho...

p.s. inak len mne sa to zda alebo mechanici maju najhorsie auta? :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"