Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Easa »

Chris napísal: St 07. Feb, 2018, 02:02 Easa myslis tym 740 e38 pod drahe a silne auto? :-))))
Silné áno (v pomere k tomu čo denne stretneš na cestách), drahé je diskutabilná vec, narážaš na niečo?

https://www.mobile.de/cz/Osobní-vůz/BMW ... 04710.html
Vam garantujem, ze keby som si kupil staru E65 sedmu, ktora je mimochodom lacnejsia ako bazarovy swift, co mam, tak sa z toho zosere polovica susedov a minimalne 3/4 kolegov a nadriadenych. Kebyze to kupim v ciernej, tak mozno budem aj za mafiana... proste sedlac.
A o tomto to celé je, táto téma.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Chris »

to ze niekto predava individual e38 za taku cenu, neznamena ze vsetky e38 maju taku cenu a ze sa aj za to predaju.

Pre neznalych ludi je to len stare velke bmw, ktore neviem akemu podnikatelovi image nespravi :) just my 5 cents
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Easa »

Áno, tak ako hovoríš. 90% tých áut sú dnes tisícročné vylietané vrany s 500+tkm a polorozpadnutou kasňou, to je samozrejme fakt. Ale to je aj veľa iných áut ktoré idú v dobrých stavoch za ťažké prachy. Inak hentá sa za tých 14 predá, o tom niet pochýb, sám by som ju kúpil nemať teraz iných priorít.

Ja práve neviem či by mi bolo drahé auto na škodu alebo nie (autá sú moja najväčšia záľuba tj. nevadí mi na autá míňat viac než je zdravé, nejde mi o imidž, nesnažím sa ohúriť neznalých ľudí, skôr potešiť seba bez toho aby to kričalo naokolo nakoľko nepodnikám v odvetví kde je taká kára štandard na SK), preto som niekde na vážkach medzi kúpou 2-3 ročnej prémiovky ako auta na všetko, a medzi dovozom niečoho na štýl E34/E39 M5, 635CSI, 840/850Ci ako víkendovky a auta pre radosť + zachovanie Passatu ako služobáku.

//EDIT: S tým image E38, v tom by som nikdy ku klientom nechodil, lebo práve na tých neznalých to pôsobí, nech je to aj uloženka s 20.000km nablýskaná jak psie gule, ako maximálna cigánčina
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa quicky »

aj pre tych znalych je to uz sedlac :D :D :D

sak je to na tebe ci kupit jedno auto ktore bude na urovni, alebo nechat sluzobnu kraksnu a kupit si vikendovku...

u nas v brandzi je to zvacsa tak,ze ako "vyzeras" tak si mozes "pytat"...tuto proste ludia ocakavaju,ze ked mas tak si asi dobry /ano vacsinou to plati; holt najdu sa aj vynimky/. v inych profesiach sa mi to tazko hodnoti, avsak vzdy je to asi o klientele, pristupe atd...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3689
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Easa: ty si kup nas5 E39 a uz nevymyslaj :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa stefan222 »

u nas na dedine este aj romovia kricali ze ej zase ma novy motor.susedia zase v bytovke v meste stale kukaju kto ake ma auto, je to v ludoch stale, cca 20 rokov tipujem a nikto nebude nikoho riesit bo vsade salamisti vyrastaju. ze maju na salame kruto inych.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa DC9-32 »

a čo taky človek čo byva v (širšom) centre hlavného mesta - auto nemá lebo ho neporebuje - home office / práca na skok od bytu, potraviny su všade teda mesačne ušetrí +/- 50€ min (ak auto kupil v hotovosti a len by tankoval) 150-350€ ak by splacal a keby zaratame do toho aj servis tak možno aj 400€ mesačne priemerne..

... teda tak by som to riešil ja resp riešiť to tak planujem
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa quicky »

ked auto nepotrebujem ako daily, tak si kupim nieco podla chuti na zabavu :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ja napr musim min na vikend dakde s rodinou vypadnut. Uz len kvoli tomu by som mal auto. Klega 30rocny nema ani vodicak. Ze naco a ze auto zere prachy. Ale zase velmi necestuje
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa DC9-32 »

pre učeli dovolenky si môžeš auto aj požičať, z dlhodobého hladiska by si bol na tom ekonomicky stale lepšie (ovela lepšie no.. podľa auta) ale samozrejem že ak máš rodinu malé kiddos tak tie vydaje na vlastne auto už su v rodinnom rozpočte

len ma napadlo na margo temy že aj keby mám 5k.. 10k.. mesačne tak stale si viem predstaviť tych 100-300€ mesačne lepšie investovaných ako do plechovky o ktoru sa musim báť a trpnuť každú noc či mi niekto nenechá na aute autogram v podobe dverí, kde zaparkovať (parkovacie miesto + € parkovne mesačne, parkovna karta v BA atď..) alebo či mi ho v najhoršom pripade nelapnu ak by sme sa bavili o nejakej klasike :/
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Pozicanie auta je 55€ na den. Musis pre neho ist a musis sa aj vratit domov ked ho vratis. Cize mne sa poIciavanie auta nevyplati. Kazdopadne poziciavat si raz za cas nie je problem
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa molnart »

ja sa uz tesim na moment ked nebudem potrebovat vlastne auto. rano do roboty pre mna pride autonomne vozidlo pred dom, spolu so susedmi ma zoberie na vlak, ked chcem is s rodinou na dovolenku tak si poziciam grand voyagera, ktory tiez pride ku mne, zaparkuje mi pred barakom a ked ho vratim tak sa sam vrati do pozicovne. aj tak kopu casu ked jazdim tak jazdim len preto ze robim niekomu v rodine taxikara, napr. dnes pojdem do bratislavy aby som zobral svokru z vlaku, vratim sa s nou domov a potom sa vratim do BA lebo idem s kolegom do prahy. takze robim 4 jazdy, namiesto dvoch.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

DC9-32 napísal: Ne 11. Feb, 2018, 09:07 ...

len ma napadlo na margo temy že aj keby mám 5k.. 10k.. mesačne tak stale si viem predstaviť tych 100-300€ mesačne lepšie investovaných ako do plechovky o ktoru sa musim báť a trpnuť každú noc či mi niekto nenechá na aute autogram v podobe dverí, kde zaparkovať (parkovacie miesto + € parkovne mesačne, parkovna karta v BA atď..) alebo či mi ho v najhoršom pripade nelapnu ak by sme sa bavili o nejakej klasike :/
Keby si mal 5-10k mesacne tak by si parkoval pri svojej haciende a mal by si nejake starosti o parkovanie na haku. :D
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa stiv »

Hacienda za 5k. :-D
.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Snake »

Sak prenajom za 5k je realne





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"