auto +- 15K

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

auto +- 15K

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ahojte
POdmienka je cena +-15tis bez dph(asi pojde na kamosovu firmu a samozrejme nemusi.) a automat(manual enchcem) a premyslam 1x v zivote kupit diesel
najazd mam cca 24tis km/rok poslednu dobu.
Mazda asi pojde do papa a hladam dalsie auto co by mi uz ostalo asopn paru roky.
dnes ma ocarila seat arona ale automat maju len s 1,6TDI.
Kamos ma laka na astru, vraj mi vedia dat 3500e dole z katalogovej ceny ale bojim sa 1,6turba. nie som pretekar.
tak bud kupim za 15 bez dph alebo za 15 s dph, pozeram sa po mazda cx5, tucson, a podobne auta, Bolia ma krize poslednu dobu a nechcem sadat na zem uz.

Ak by ste o neicom vedeli alebo neake nazory, smelo, je alternativa predat teraz mazdu a kupit si ine auto an jar. ze ked je niekto kto sa chce zbavit na jar neakeho tatosa, som ochotny cakat
hry- ps5
doma-HP probook
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa stefan222 »

Nikoho nenapadá auto žiadne?
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12221
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale napada, len sa tu zas povadime jak v kárčme a ajtak potom zene slubis ze uz si do roku 2918 ziadne dalsie nekupis ...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa molnart »

co sa tyka vykonu tak 1.6 TDI sa netreba bat, ak nejsi pretekar da sa s nim viac ako slusne pojazdit, aj do kopca predbiehat ked trosku podradis. ku zvysku auta sa neviem vyjadrit, ale VW group mi ergonomicky velmi sedi, co o inych znackach nemozem povedat (ale vo vela som nesedel). ale ked si spokojny z mazdou tak cx5 by bola idealna volba. tucson vyzera velmi pekne, ale pri starsich generaciach to korejci zvykli zabit ergonomickymi nelogickostami, mozno sa medzitym uz polepsili
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa stefan222 »

joj turbo sak tvoje rady naviac cakam. dik molnart, ty vzduy vies tak triezvo kukat na svet, tera z sm len liter dal dole ale idemmzase bazos kukat. al zacne asi aj nissan kukat i ked turbo pisal o dajakom kvaity gey [erson ale auta su pohode ne?
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12221
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v pohode. Len ty korculujes medzi vsetkym, napriklad ta astra ma prekvapila - sorry ale ist zo Šestky do Astry mi nepride ako dobry napad. Okej, moze to mat vyhrievany volant alebo nejaku Klaudia Šífer vychytavku ale to na mna neplati. Proste Astra nie je ta ista trieda ako sestka a ani design.

Mozno by sme skor mali zalozit temu "preco MUSIM predat sestku". Ak je pokazena tak opravit, ak je zla/nevhodna tak ako vies ze buduce auto bude vhodne ked sa ti toto zunovalo po 6 mesiacoch (taketo veci sa v priebehu kratkeho casu stanu hodne drahym sportom).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa stefan222 »

kare ma automat. Dnes panko vyskusal a ze moju berie a mam 2tyznde si niexo najst. Bud 19 na firmu alebo 15 cash. Dns zo zuflastva som otvoril stranku renault...
hry- ps5
doma-HP probook
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa Ivko »

Ty si už žiadne auto nekupuj, to je dobré k čomu meniť autá každé tri mesiace?
Tebe nevyhovuje nič...
ANONYM_a7

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Imo je problem ze si vzdy kupis auto podla niekoho ineho a si s nim spokojny potom par mesiacov. Raz si sprav prieskum ty, porozpravajte sa realne s polovickou co pozadujete/potrebujete, a venuj 3 mesiace brazdeniu. Potom si kup auto. Hlavne zacni s tym ze si jasne napises na papier PRECO ti auto typu MAZDA 6 nevyhovuje.

K seatu - ta Arona nie je vôbec zly napad, a nechce sa mi akosi verit ze ti nedaju automat k tej 1.5 TSI? Ak sa ti to auto paci urcite ti ho radi v tejto konfiguracii objednaju a vyrobia. Staci sa informovat. (ok mozno to nejde ale urcite by som sa informoval... )

Takým stylom vyberes auto, ktore zasa len predas o par tisic km... nvm kamarat moj ujco je tiez vymyselnik najvacsi a ma auto jedno tak na 3 mesiace. Zatial skoncil pri Porsche Cayenne (predpokladam do prveho poriadneho servisu kedy si uvedomi co je to mat porche ). On proste vzdy ak je dobra ponuka preda co ma a kupi dobru ponuku.... ste si v tomto dost podobní len on nema zenu s ktorou to musi diskutovat lebo ona je rovnaka :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa stefan222 »

NO ja si auta kupujem co sa mi pacia ale som hlupak v tom ze nepremyslam prakticky az tak,
v lanceri som sedel 1x ked som ho kupil ten den. v mazde 3 to iste, v 6tke som sedel 15min pred kupou :D ale pacili sa mi vsetky tak som si chcel kupit arona idem ceknut dnes do seatu. ten automat podla mna daju casom.
inac 1.0 turbo v honde je ake? neake skusenosti? ked som 200tis dal an HTP tak tu by to bolo realne ci?
zmurka na mna jedna civic s automatom za 19tis predvadzacka s "800"km kde sedelo asi 400 gerojov po 2km.

manzelka jedine co zase huci do mna ze chce nove a mama je u nas teraz a pocuvam to 2x
hry- ps5
doma-HP probook
ANONYM_a7

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

o tie pidi turbobenziny sa proste musis prikladne starat, to myslim plati globalne.

Aronu si utekaj veru pozriet ale hlavne si ju daj predviest. Ja som bol, a nelutujem, dost a to zaujalo, co sa napr neda povedat o skusenosti z autosalonu kde sa mi vyslovene nepacila. Zistil som vsak, ze to bolo tym ze som v tom sedel par minut a kedze to auto vychadza z ibizy (je to vyssie polozena ibiza, nic viac, nic menej) nevedel som byt tak prekvapeny z ocividnych veci kedze mam tie iste pod rukami denne. Ale po dlhsom skumani v autosalone to bolo o inom, poskusali sme infoent novy, vyhlad z vozidla je fakt ukazkovy - zvysok klasika seat, ak ti vyhovuje koncernova ergonomia budes spoko, ak nie, nebudes a mozes sa aj na hlavu postavit.

Povoz sa, poskusaj techniku, mozno si skus popytat auto na vikend (niekedy sa da) proste neexistuje ze si za 1h v aute povies ze toto je ono. Standard diskusia - ked nove tak nove, aspon ho hned nepredas - a zober ho na financing nech je to tak komplikovane ze ti to ani nenapadne :D (zena bude mat na papiery ze nepredas tak lahko :D )

BTW seat momentalne ponuka zopar skladovych leonov este s mojim agregatom 1.2 TSI 4 valcek e211. Arona zial jedine s 1 TSi 3 hrnce. http://cc.porscheinformatik.com/sl-sk/sk_SK_SEAT/S/ kukni mozno ti daco skoci do oka. Ceny su skvele.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa molnart »

Broslowski napísal: Po 20. Nov, 2017, 11:19 kedze to auto vychadza z ibizy (je to vyssie polozena ibiza, nic viac, nic menej)
downgrade z mazdy 6 do zvysenej ibizy neviem ci by si mentalne prezil, ja by som s tym mal dost velky problem (doteraz som myslel ze hovoris o atece, ani som nevedel ze nejaka arona je). hlavne ked musis aj dieta nakladat so vsetkymi haraburdani. ja by som vsetko mensie ako C-segment automaticky vylucoval
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa Andre »

jj, jak spat do fabie :) (co sa velkosti tyka)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
ANONYM_a7

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

oproti starej mazde je to technologicky niekde uplne inde. Keby mal novu mazdu suhlasim, kedze mal staru neda sa to porovnat. Ved utekajte skusit :p + pocitat s tym ze nova platforma pre maluchy je velkostne cca ako minulogeneracny golf cize je to dost priestranne vozidlo. Treba skusit a zistis z fotky zistis gulove a z videa dve gulove. Preto radim zobrat auto na vikend, spravit si vylet, nakup, bezne jazdy a hned vies
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: auto +- 15K

Príspevok od používateľa lacika »

tak nove tazko, ked nemas mat taky sok oproti mazde 6..
Ale nerozmyslal si nad hybridom? Tam mas automat zaruceny.. Len ci by zas nevadila CVT, alebo DCT, alebo hydromenic..
Lebo jedna sa kazi, druha sa prehrieva, tretia je pomala.. atd..

btw: ked mas dom, tebe by sa phev oplatil.. este dostanes dotaciu 3K (nie naraz)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"