Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
ANONYM_a7

Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Caute :p Uz som postoval tuto temu aj na inom fóre, ale hodím to aj sem. Viac ľudí, viac rozumu. Berte to pokojne ako sociálny experiment :D

Mám tu takú vec. Akože som už kvalitne nasratý ale budem sa snažiť popísať problém triezvo.

Auto máme nové, už to budú aj 4 mesiace. Je úplne neuveriteľné, že za 4 mesiace máme obité všetky 4 dvere od bezohľadných "vodičov" (a ich spolujazdcov) jednu prieliačinu, na viacerých miestach dokonca na základ obitý lak.

Samozrejme sa mi za stieračom nikdy neobjavilo nič ako lístok s číslom, alebo čokoľvek, čo by mi akokoľvek pomohlo situáciu riešiť. Rovnako odmietam dávať každú odreninu opravovať spoluúčasťou na havarinom poistení za 150e kus. Toto by som mohol robiť celý život a robil by som len na to, aby som nemal obité dvere.

Vždy parkujem ako človek. Ak neviem zaparkovať ako človek zaparkujem inde, ako človek.
Vždy keď vystupujem pozriem sa okolo seba, otvorím dvere tak, aby som nimi neudrel do auta ktoré parkuje vedla mna.

Otázky:
1. Je skutočne to skutočne tak atypické správanie pri vystupovaní z vozidla? Fakt som len ja tak drbn-tý, že si vždy pozriem či som nikomu vozidlo nepoškodil pred tým, ako opustím parkovisko? Ako to máte vy?
2. Existuje akákoľvek metóda, ako takémuto niečomu zabrániť? To si fakt treba na dvere nalepiť kus gumy cez celé dvere, aby som si nenašiel takmer vždy keď niekde parkujem ďalšiu ranu vo dverách?
3. Existuje zákonný spôsob, ako riesiť takúto nehodovú udalosť? Vyrieši niečo privolaná polícia v prípade, ak je hoci aj minimálne odretý lak, mini preliačina na vozidle?

Som už skutočne zúfalý, a áno viem, ak chcem top stav auta mám si kúpiť vlastnú garáž a parkovať iba tam. Ale to vôbec nie je riešením, nakoľko mám väčšinu poškodení z verejných parkovísk, a mať garáž v každej mestkej časti je samozrejme dosť somarina... jednoducho mám pociť, že čim viac sa snažím byť ohľaduplný voči svojmu okoliu, tým viac sa mi dejú takéto veci. To uz si fakt mám kupiť citroen len skr Airbump? :slintam:
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa GABO »

To nevyriešiš - buď sa presťahuj niekde kde máš súkromné vlastné parkovisko so 4 autami a 4 normálnymi Slovákmi, alebo .. a to ani vtedy nie. Doma sa mi to nestalo ALE stačilo, že som šiel k rodičom a preliačina taká že koniec (a viem aj aký sedliak to spôsobil...farba sedela s autom čo stálo pri mne)...úder to ale musel byť teda nenormálny. Teda buď si to urovnáš v hlave a teda si povieš ok plechy...alebo garáž, alebo fakt neviem.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pomaly sa dostávam do stavu "ok plechy" ale na to som fakt este neni vôbec mentálne pripravený. Hlavne pre mna je to auto aj zosobnenie snahy, rokov driny, a fakt keby nemakáme s priateľkou jak retardi, nemohli by sme si dovolit takúto hračku (ano je to hracka, stara pandicka doteraz brázdi cesty bez problému). Preto je pre mna asi tak veľký mentálny problém prekonať nejakú tu "citovú" väzbu voči takej veci.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa stiv »

Zvyknes si.

Parkovat doma bez inych aut a v garazi neriesi nic. Ani parkovat v robote na sukromnom parkovisku problem neriesi. Ides do tesca a zku****** zabije dvere tak, ze ich az zalomi.

Tiez neparkujem tam, kde sa treba vytacat alebo sa neda vyjst a ja sa budem musiet skrabat okolo auta, tiez vedla mna doma nikto neparkuje, tiez parkujem na sukromnom parkovisku a tiez mi to nic nepomohlo.

Ale mal som/mam to je jedno co moznost za spoluucast nastriekat auto takze ked to bude viac potrebne tak to vyuzijem. Inac stiekat kazdy diel za spoluucast by som kaslal. To mozes chodit kazdy tyzden a platit. Proste daily spotrebka ako telefon...
.
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

presne a presne.
Skvelé na tom je, že ked sme mali pandu, okrem jedneho ci dvoch skrabancekov nic.. zeby moc pekné auto? (joke) :D Asi nám fakt nezostáva nič iné, ako si z toho robiť srandu.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa killswitch »

kup si nejaku starsiu jazdenku a bude ti to uplne jedno :)
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Hmm ja uz auto mam vdaka. A ja som mal staru jazdenku a nebolo mi to jedno ani vtedy. :D
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa killswitch »

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa molnart »

alebo parkovat takto
parkovanie.jpg
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa stiv »

A niekto ti oskrabe auto lebo parkujes ako ko***, budes na facebooku a este moralisti, ze zaberas 2 miesta na plnom parkovisku. (:
.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa CageJ »

BA?

Minule sme tiez poriadnu preliacinu objavili na dverach.. Spominam si, že pred 15r+ sa davali listocky s cislom... holt, doba sa zmenila
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Papek »

Bohuzial, toto je asi neriesitelny problem. Zo mna si uz moj lakyrnik robil srandu, ze niekoho auto zruinuje na servise a mna ta moja Honda na lakovackach. A uz som asi aj kapituloval, lebo ako pises, davat 150 € ako spoluucast, to aby clovek len robil na debilov.
Moj lakos pyta 100-150 za diel podla velkosti a ked si to tak vsetko spocitam, tak som za tie roky u neho nechal asi 1500e. Ale to pocitam aj skodove udalosti, ktore sa riesili cez poistovnu. Ked sa dnes pozriem na moje auto, tak hadam nie je vonkajsi diel, kde by nebolo co opravovat a bohuzial tam kazdu chvilu co-to pribudne - v tomto pripade ma trochu napada teoria rozbitych okien, ze ked si niekto buchne do obiteho auta, tak si povie, ze uz je aj tak obite a kasle na to... Ale do 20 rocneho auta, nech je akokolvek spolahlive, sa mi nechce davat dalsie peniaze za lakovacky. Aj kebyze sa to robi pristrekom, tak pustim aspon tri-styri stovky.

Aha... nenapisal som ziadne riesenie. Asi ziadne ani nie je. Bud plat, alebo sa s tym zmier. Inak mam pocit, ze obite auto od dveri pri nastupovani by ani nesli rieisit z PZP vinnika, kedze sa nejedna o prevadzku auta, ale skor z obcianskej zodpovednosti - tj. poistenie domacnosti, ci sa mylim?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Poistky mame kade tade... havar. Gap. Pzp samozrejme.. na taketo male veci je to teda asi nepouzitelne, z coho som znacne sklamany.
Tu ale fakt nejde o to, ci ma auto rok alebo 10 rokov. Ide o princip. Ked stojim v rade v obchode, rovnako sa pri prichode do radu nepozdravim tym, ze rozdam naokolo kazdemu po lakti na tvar, a po zaplateni sa rovnako nezavdacim panovi zamnou tym ze mu pustim kopacku na solar...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ďalší dôvod nekupovať nové auto, pri starom aute ťa to až toľko netrápi. :D

Broslo tomuto sa nevyhneš aj keby si parkoval na druhom konci obchodného centra. Čiže ako sa tu už spomínalo buď plať alebo kašli na to, inak sa z tohto zblázniš. Zvlášť v BA, kde je podľa mňa ďaleko väčšia koncetrácia bezohľadných dementov.

A čo sa týka lístočkov za sklom je to ako lavína. Jeden nájde preliačinu na aute, ale lístoček už nenájde. Tak keď sa to stane jemu spraví to iste - odíde bez lístočka. A takto to pokračuje.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

ja som riešenie našiel ale nie každý ma také riešenie k dispozícii. Parkovanie na alternatívnom parkovisku. Resp, na parkovisku čo je dalej od vchodu. Ja som začal parkovať na parkovisku čo je za barakom trocha dalej, kde bežný plebs čo sa snažia zaparkovať auto na balkon pripadne aspoň do chodby neparkuju lebo šak čo sú oni aby ešte pešo prešli ten kusisko? (dokonca hore kopcom!) Bežne vedľa mňa parkujú iné autá, dokonca je to parkovisko dole kopcom takže dvere môžu ujsť a buchnuť do auta, no parkujem tam už pol roka a doposial ani jeden jediny skrabancek nič! Asi jediné vysvetlenie čo mám je že ľudia čo niesú lenivý prejsť pár metrov navyše, niesú lenivý sa pozrieť dolava doprava predtym než otvoria dvere... Whatever it is, it works

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"