Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6761
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa stefan222 »

Mrtvy uhol asi appa. Mne njekto krasne na zadnom blatniku odbil aj lak a aj preliacinku malu. Ale servis dig oni ze niekolko dni auto tam mam nechat.no isto
hry- ps5
doma-HP probook
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

nieco ako mrtvy uhol neexistuje, existuju len sedliacky nastavene spatne zrkadla..
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa killswitch »

tak toto si necham vysvetlit, Broslo :D
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ani nejde o zrkadlá ako o blbosť vodiča, keď idem a mám prehľad o ceste tak vidím že človek za mnou sa približuje väčšou rýchlosťou tak nebudem sa mu tam trepať, ale toto ignoruje trištvrte vodičov. Veľa vodičov hlavne vykonejsich automobilov si myslí že keď ma 3.0TDI tak je pán diaľnice a dokáže zrýchliť, potom tu máme také tukance lebo staré auto sa snáď 120-160 kotulat za mnou nemôže.
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Co chces vysvetlovat? Ak nemas hypermale spataky, mas dobre nastavene posedenie, vzdy si vies nastavit zrkadlo tak, aby tam jednoduco ziaden mrtvy uhol nebol. Tiez som to bral ako samozrejmost, ze je to normalne, no staci ich nastavit tak, aby si si neobdivoval klucky od dveri, a lala, auto vidis vzdy a akonahle sa ti strati jeho zadok v spataku, vidis ho vedla seba.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tiez mam taky nazor. Koho som sa pytal "vidis si bok svojho auta v zrkadle" tak kazdy neeee neeee a potom po minute uz prestavoval zrkadlo. Reku na keru pitchu ti je obdivovat bok svojho vlastneho tragaca.

Dalsia otazka bola, ci si ho nastavil 5cm od svojho auta. Ze jasne, uz nevidi svoj bok. Reku ty cecet a naco ti je vidiet 5cm od auta ? este ho posun trosku dolava, fakt netreba vidiet 10cm-100cm od svojho auta, lebo 30cm-130cm je daleko lepsie.

A prestavovali druhykrat.

K mrtvolnemu uhliku asi tolko ze mam 23 rokov za volantom legalne, a nikdy sa mi nestal. 99.95% mojich jazd je v Bratislave.

Z objektivnej stranky musim povedat ze nie je zrkadlo ako zrkadlo. Toten Vojadžer ma take ušiská ze do protismeru vidim, nieze vedla mna :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa killswitch »

zadok auta si potrebujem vidiet pri cuvani, takze si to urcite nebudem nastavovat niekde do priestoru.

inak teda vsetky tie zakrivene zrkadla a asistenty su vyrabane preto, lebo sa inzinieri nudia?
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ved pri cuvani si nastav aby si videl a potom si s5 prestav. Vela automobilov ma polohu spatneho zrkadla pri zaradenej spiatocke inu, ako ked nemas zaradenu spiatocku. Presne z tohto dôvodu.

Tie asistenty a zakrivene zrkadla pomozu, prave v pripade, ked nemas dobre nastavene zrkadla. Jasne ked jedno auto pouziva 5 ludi, asi si kazdy z nich nebude nastavovat dokonalo zrkadla, ale radsej si nalepi vypukle zrkadlo a ma pokoj. Mna trocha stve ze bezne vidim an autoskolach chodit studentov dobre ze nie so spatakmi z autobusu :D

Nic z toho vsak nie je riesenie mrtveho uhla, nic take neexistuje, vytvorilo sa to z lenivosti vodica riesit spatak a teraz sa ryzuje na asistentoch pretoze nam tvrdia, ze bez toho to nejde. A prd makovy nejde len netreba byt lenivy jak prasa a povenovat sa parkovaniu.

Uplne fresh priklad. Seat LEON CUPRA auto za 42K ma asi o 30% mensiu plochu spatnych zrkadiel ako obycajna ibiza. V praxi by si sa bez samostatnej polohy pri cuvani a samostatnej pri jazde nevedel nastavit tak, aby ti to fungovalo pre obe situacie. V ibize bez problemu bo tam dalia si zrkadla z dakeho minivanu :D

Samozrejme plati neni spatak ako spatak, na matkinom forde nevidim v nom ani prd, ale tam sa neviem ani riadne usadit.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa killswitch »

hej, budem si pri kazdom parkovani nastavovat zrkadla :D
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

VAG to riesi takto - zaradis R, nastavis si zrkadlo aby si videl na parkovanie, zaparkujes, hodis N alebo za 1, zrkadlo sa vrati do povodnej polohy. Nasledne uz sa nemusis nikdy nicoho chytat vzdy ked hodis za R zrkadla sa same nastavia pre parkovanie.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa killswitch »

to je super prinosna informacia. skusim to povedat aj mojmu renaultu, ze jak sa to robi inde, ci by to neskusil :D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa maniak »

turbo a broslo: ja za posledne 3 roky som mal uz asi 2-3 pripady mrtveho uhla. Mam tu jeden pripajac na dvojprudovku, kde ja prichadzam na pripajaci zprava, pripajam sa do dvojprudovky a musim ist do uplne laveho pruhu v rozmedzi asi 300-400m a nasledne prechadzam do odbocovacieho pruhu vlavo. Na dvojprudovke je MPR 70 kmh, v rannej spicke pomerne plne, plynule a jazdi sa tou 70tkou. Na Civicu 8g (spataky pomerne slusne velke na kompakt, auto dlhe 4.2m) som sa tak skoro zrazil, v spataku nikto nebol, takze plynule som isiel do laveho pruhu az mi chlapik zacal trubit. Odvtedy som sa okrem do spataku pozeral aj cez lave okno. Na Supe mi podobnu situaciu vyriesil monitoring mrtveho uhla, nakolko mi potiahol volant naspat do pruhu (opat, v zrkadle nic nebolo, ale tentokrat moja chyba, nevsimol som si upozornenie na auto v mrtvom uhle).
FVE 12.45 kWp V/Z
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

hmm tipol by som si ze aftermarket by to mohol vedet dodat :D Alebo skus parkovat pri dakych golfoch po veceroch, mozno sa daco ta tvoja vagina nauci :D

Vy sa fyzicky v aute neotacate? ved ked som si neni isty spatakom normalne zarotujem v oblasti trupu a kuknem sa, ci? Zle to robim? :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa lepermessiah »

tam kde nie je VAG (alebo mas prilis stary VAG), tam pomoze napriklad Arduino  :)  len dotahovat tie kabliky kvoli kazdej prkotine je otravne .. (to nastavenie zrkadla pri zaradeni spiatocky sa tymto da spravit)
Naposledy upravil/-a lepermessiah v Pi 06. Okt, 2017, 15:31, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6761
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ved to ze ten mrtvy uhol senzor ti pomoze sa neotqcat. Ja som za 13 rokov jazdenia zazil 2x mrtvy uhol,raz ako maniak a druhy krat na dialnici ked svietilo mega slnko a oslepovalo a plus sive auto. Mne volan nevracia ale pipne trocha a svieti v spetaku orange kontrolka. V inych autach otqcam hlavou.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"