Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa quicky »

my co sme kupovali nove mitsu, tak za tie roky je lakovane / opravovane z kazdej strany aj nestrany :D ...holt to je zivot..

a potom pride nejaky dilinko kupovat 10 rocne auto a ide lamentovat,ze ujo ale tu mate skrabanec :D :D

klop klop ja zatial na kii nemam nic za ten rok a "pol"... holt dobre parkujem asi :)
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Odar »

Skôr neparkuješ pred škôlkou, kde ti mamičky a detičky pravidelne tuningujú lak :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Q ved ty mas luxusne parkovanie :) tam kde byvas sa ti ani necudujem ze sa ti tam nic take nedeje. Dnes som bol len na postu, na korcule a do roboty papier jeden zaniest a uz mam dalsi novy oderok na zadnej casti. Nechapem ako, od koho a kedy. Vyzera to na klasiku, pri nastupovani typek opre dvere o moje auto a nasledne ich este zopar krat pekne jebne nech mi tam ostane znacka. Proste toto je uz absolutne neuveritelne. Odmietam verit tomu ze je to skrz to ze som v BA a mam TO znacky...Ja uz neviem chlapci... jebem na to idem zajesť žiaľ :D

No pomaly sa zacinam obzerat po lakirnikovi s ktorym budem chodit na pivo a budeme kamarati :D inak sa nedoplatim :-(
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa quicky »

nooooo to je pravda,ze pri baraku pohodicka, aj pred kanclom mam svoje platene miesto... a inak parkujem fakt len tak,ze v pohode, ludia su kreteni, otvaraju dvere hocijako...

musis sa od toho odosobnit, proste auto je spotrebny tovar nic viac.

p.s. na druhej strane ked vidim parkovanie na sidliskach tak ako to je brutal,tam si viem predstavit,ze by so mprezival podobne tranzy ako brosklo :D
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Ivko »

Tak tak treba si jednoducho uvedomiť že auto je spotrebná vec, presne tak ho ludia berú a preto sem tam nejaký škrabanec ludí neserie.
Reálne je to tak že jeden urobí škrabanec tomu, iný zasa dalšiemu. Pravda sú pacienti čo by im nepomohlo ani keby mali na aute 200 senzorov, ale tak čo už

Nerob si z toho ťažkú hlavu, keby to bola pomsta za to že máš iné EČ ako BA, tak by si ho mal podpísané trebárs klúčom, alebo odlomený speták...
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Odar »

Za to, ze je to spotrebna vec, tak to neznamena, ze ti ju moze hocikto odrbavat, ako sa mu paci. Taketo zmyslanie naozaj milujem.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa shiro »

No, nezabranis tomu, to by si musel v tom aute jest, pit, spat, s*at :D aby si vycihal vinnika.

Ohl. spotrebnej veci...vidim to podobne a rovnako nechapem, ako niektorym ludom vadi (alebo to ocakavaju) ze v aute nebude nikdy nic vrzat, buchat, hrkat, apod....je to nonsens, je to stroj s kopou plastov co mozu vrzat, kopou veci co sa casom mozu povolit a robia zvuky. A je fuk ci mas Porsche alebo Fabiu.

Suhlasim ze nepotesi, ked najdes auto odrete od nejakeho curaka...no nezabranis tomu. Samozrejme to cloveka neopravnuje odierat druhym auta tiez, to by nebol o nic lepsi. Ale fakt, pokial to nieje zo 5cm ciara az na kov, tak neriesit. Uz odletujuce kamienky cez zimu napachaju vacsiu skodu...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Ivko »

Odar napísal: Št 31. Aug, 2017, 20:10 Za to, ze je to spotrebna vec, tak to neznamena, ze ti ju moze hocikto odrbavat, ako sa mu paci. Taketo zmyslanie naozaj milujem.
Kolko krát urobia škodu aj decká, nahánajú sa okolo áut na kolobežkách bicykloch a hned máš škrabanec...
A či veríš alebo nie, ked niekto pri obchodáku niekomu buchne dverami o vedla stojace auto - trebárs tvoje vlastné decko ked vystupuje, tak by si sa tiež tváril že nič sa nestalo a nedával by si mu lístok za okno ...

Tá precitlivelosť po určitej dobe každého prejde, trebárs aj po tej zime, ked človek zbadá ako to má celé obité od kamienkov
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> je to stroj s kopou plastov co mozu vrzat, kopou veci co sa casom mozu povolit a robia zvuky. A je fuk ci mas Porsche alebo Fabiu.

nie je - na tom nasom Vojadzeri nikdy plasty vrzgat nebudu, tam je pristrojovka ako zo zuvacky. Ked niekto vyprava ze "makcene plasty" tak nech si skusi tieto - to je fakt extremne hruba vrstva koze, nieze plasty, to vrzgat nikdy nemoze. Proste nemoze.

Dvere : vcera krpata otrieskala dvercia, Vojadzerovske o kamarada. Jak v tom aute sedel, tak ho vynieslo cez šíber von od nasratia... taka zbytocna udalost, dofrasa.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

neni to fuk stara skoda 120 po xy rokoch nevrzgala, nehrkala, nic take... rovnako KVALITNE skonstruovane automobily taktiez nebudu po par km hrkotat, je to nezmysel, nemaju preco...

turbo - boa nasere... a tak na stastie aj na nestastie kamarat ..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no ved prave, celozivotny :( ked mame tu moznost tak parkujeme vedla seba prave kvoli tomu aby nas niekto neobil ze ano.
Tak sme dva tyzdna parkovali vedla seba v Grebaštici, okres Šibenik... predposledny den vystupovali obidvaja naraz z auta...
on prvy, moja krpata ho nevidela.

Slak aby to trafil.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa stiv »

A kamaratstva bolo koniec.
Odvtedy parkuje kazdy na opacnej strane parkoviska. :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Chris »

@ivko: ale to ti kazdy serie na to, ze za to nemozes. Si za svoje deti zodpovedny, tak patricne treba davat pozor, aj ked to je mega tazke.

To je podobne ako ked ti utecie pes a zozerie susedove sliepky, tak mu tiez povies, ze treba trochu pochopenia a zhovievavosti ?

@mp3kompresor nema voyager posuvne dvere ?

btw. dnes zaparkujem na konci v eurovei (kde nestalo vtedy ziadne auto na 8 miestach) a daky prijeb zaparkuje na i40 asi 25-30cm dvere-dvere(moje spolujazdcove-jeho soferove), moj spolujazdec nemohol vobec vystupit a nechapem ako mohol on vystupit. Nechapem ako uz moze byt niekto tak mega sprosty, ze si tak zaparkuje, ze nemoze potom ani sam vystupit. Chcel som sa mu pekne podakovat nejakym odkazom, napadlo ma aj odkopnut mu spatak ale utvrdil som sa v tom, ze sa nebudem znizovat na jeho uroven a nove auto si nekupim a terajsie si viem take iste kupit za par vyplat.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasneze ma uz od 1984... posuvnymi dverami cvakla cudzie neposuvne. Skoda ze vsetky auta nemaju posuvne dvere, to by sa nikdy netrafili že ?

Ziadna nadkozmicka tragedia sa nestala, ani preliaceniny, ani skrabanec, akurat na hrane na dvoch miestach obity lak na biely zaklad ako od kamienku cize "Dobry den, JL ? Prosim si dve kvapky farby s kodom 7781, pridem na zaverecnu. Viete co, vlastne mi staci jedna ale hodte mi k tomu šmirglíky od 1000 do 4000, diky !").

Nevidela ho. Nechcela. Ziadny vietor, ziadna lajdackost alebo lahkovaznost, nie je truhlik, "sa stalo" o desiatej vecer pod stromom, zrejme unavena. Nejak si nespominam ze by dievcisko cokolvek vyviedlo za poslednu dekadu, na takyto prehresok ma moje plne pozehnanie ked dalsiu dekadu bude klud.

Sa nasmejeme o tyzden, ze pod zaparkovat vedla mna aby ta niekto neodral... dnes sme mali spolu obed, na bitku to nevyzera. Skor na pitku :) ty kokso toteho hľopa znam asi tak 26 rokov... nase zenske na strednu spolu chodili...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa scream »

Clovek sa velmi snazi, dava pozor ale kolko z vas moze povedat, ze on ani jeho posadka nikdy neobuchala cudzie dvere? Ja sa plazim z auta furt jak had, 100kilo 187cm, ste ma mali vidiet vystupovat z celicy na "normovanom" parkovacom mieste... zafuka vietor, decko neda pozor... Len treba realne zvazit, ci kvoli 0,5cm skrabancu na 20r felicii volam policajtov na seba alebo oplieskam dvere o nove Sclasse, tak ze tam ostane krater.

Ja som celkom rad, ze mi typek v tej peknej modrej koktavii neobuchal spolujazdcove dvere, ked som ho pri 120km/h obiehal a on sa rozhodol obiehat tiez. Asi mu nefungovali spatne zrkadla.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"