mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6651
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

ahojte. mam asi 2 tyzdne na kupu auta. pls nerieste preco naco. 15tis eura total je rozpocet.mam vybrate :
mazda 3 165koni 120kw benzin skyactiv revoution vybava 2016(mam ponuku na 14tis€ z ciech+prepis cca 600€?)mam zbijat cenu?
mazda 6 benzin skyactiv-neviem nic schopne najst(pls radu)

osobne by som siel do 6tkjy kedze trojku mam a pride mi kusa mala, ale zase staci nam. ta 120kw verzia do 4tis otacok posobi ako 88kw.
co bybste odporucali? resp viete poradit cloveka na dovoz? love su ready a ist mozem kedykolvek po auto. prepis z ciech jazdenky kolko si mam dat bokom? ine auto nechcem. reap sa mi paci cx 5 ale to je mimo rozpocet. je tu vela otaznikov ale aj je tu vela sikovnych hlav

ak najdem vhodne auto svoju 88kw mazdu 3 predam(kupec je)manzelka nechce ani pocut o predaji no to sa poriesi

dik vopred vsetkym
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Andre »

sa jej v tvojom pripade necudujem (vsak ona musi mat uz ine nervy z teba) a ked nemas 18k ci kolko treba na 6ku, by som ju podporil
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa scream »

cize chces menit auto len kvoli silnejsiemu motoru, tak?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6651
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

no aj aj. vybava lepsia +nova zaruka+ chcem. manzelka sa smeje zo mna uz a dal som slub ze dalsie auto predam na jar 2020. ono aj stavkovanie ma odnaucila krasne len 100€ na rok. a to mi pripomenulo ze som si nepodal.:)
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stiv »

A co tak si pozicat par tisic a kupit normalne auto? Tj 6tku ked sa ti paci s nejakym normalnejsim motorom a pripadne nejakymi features co ta lakaju...

Ja len tak aby si po polroku a nasetreni tisicky neuvazoval nad dalsim (lepsim) autom.
.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa SpQx »

Ak by som mal teraz len 15k tak bez vahania idem do BMW X5 E70 2008 r.v.
Sám som mal až 2 a su uplbe popič autá, ani nové sa ja nich nechytajú...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa scream »

No aby si o par mesiacov nedpopadol takto: https://www.youtube.com/watch?v=8-gBbFxK5qQ

Ale tiez sa priklanam k tomu, ze uz dolozit na 6tku s 2.5 litrom. To uz je kus auta. Otazka je ako dlho si chces auto nechat. Ak zase budes za 2-3 roky ber trojecku, bude s tym vacsia sranda. Ak ale kupujes rodinne auto na dlhsie tak 6tka...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Ivko »

SpQx napísal:Ak by som mal teraz len 15k tak bez vahania idem do BMW X5 E70 2008 r.v.
Sám som mal až 2 a su uplbe popič autá, ani nové sa ja nich nechytajú...
A prečo si ich predal ked boli tak ppč? Ja mám súčasné auto 6 rokov a preto že som s ním spokojným ho nemením
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6651
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

jja som s mazdou spokojny no mam dobru ponuku na predaj sucasnej. ak nenajdem nic vhodne tak si necham svoju. ta 3jka z ciexh je neaktualna. bola tuknuta. zena mi dovoli zmenu a hoc aj na fiat 500 ale aby bolo v zaruke. a bezpecne.
hry- ps5
doma-HP probook
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa SpQx »

Ivko napísal:
SpQx napísal:Ak by som mal teraz len 15k tak bez vahania idem do BMW X5 E70 2008 r.v.
Sám som mal až 2 a su uplbe popič autá, ani nové sa ja nich nechytajú...
A prečo si ich predal ked boli tak ppč? Ja mám súčasné auto 6 rokov a preto že som s ním spokojným ho nemením
Neviem prechovávať dlhodobo lásku k jednemu autu, mením každých 3-6 mesiacov, E70 tky mi vydržali 9 mesiacov. Teda sory, mám ešte 2 dlhodobé lásky (auta), ale to sú iné story. Proste ma to unudilo ho jazdiť, ale cena/vykon/dizajn/vybava/priestir je podla mňa top do 15k...

Ale ak sa Pištovy páči 6tka, tak sa mu páči 6tka, len som doplnil svoj názor, nič za tým nehladajte.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Ivko »

Podla mna ked má niekto potrebu meniť auto tak preto že ho omrzelo = tak nejak pre niečo nevyhovuje = asi zlý výber na začiatku
Akurát je rozdiel či to je po 4 rokoch, alebo 6 mesiacoch, aj ked pri tých 4 rokoch sa dá hovoriť o tom že sa trebárs zmenili požiadavky na využitie vozidla
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nema kazdy taku trpezlivost ako ty alebo ja.
Pista, ked mas nieco brat tak by som rozhodne isiel do tej Sestky. Trojku za trojku by som nemenil, specialne po roku ci kolko mas tu masinu.

Takisto argument musi byt v zaruke je taky... zensky... ta znaš. Lebo auto ktore ma 65.000km a vcera vyliezlo spod trojrocnej zaruky je odsudene na zanik najneskor buduci tyzden...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Ivko »

V prípade notorických meničov áut by som zaviedol špecialnu dan za prepis - trebárs 500€, bárs som vyslovene proti tej politike ohladom registrácii, aj ked niečo bolo dobré ako koeficient podla veku auta z dovozu.
Ale prečo by mali notorický meniči áut obsádzať stránky na DI? Si spomínam na dobu ked som šiel pred X rokmi prepisovať auto a policajt pred obhliadkou ráno vyhlásil, že ten kto sem prišiel len tak pre zmenu EČ za novú kde je EU symbol tak môže ísť hned domov. Tak isto oznámil že ak vozidlo mení majitela v rámci okresu tak rovnako nedostane novú EČ pokial tá súčasná nie je poškodená.

Inak meniť Mazdu 3 za inú Mazdu 3 mi fakt nedáva logiku, keby to bolo ešte hatchback vs kombi nepoviem, ale taká možnosť neexistuje
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa SpQx »

Ivko napísal:Podla mna ked má niekto potrebu meniť auto tak preto že ho omrzelo = tak nejak pre niečo nevyhovuje = asi zlý výber na začiatku
Akurát je rozdiel či to je po 4 rokoch, alebo 6 mesiacoch, aj ked pri tých 4 rokoch sa dá hovoriť o tom že sa trebárs zmenili požiadavky na využitie vozidla
Nie, u mňa je vačšinou všetko na predaj a ak niemto dojde s dobroy ponukou, prečo nie... Ja si nekupujem autá na roky, také ajtá mám 2 a tých sa nikdy ani nezbavím, lebo pre mňa sú neoceniteľné, ostatok príde a odíde, skúšam a koniec koncov si to aj dovoliť môžem, ak nebudem môcť, tak sa ich zbavovať nebudem.

A tú extra daň som nepochopil... Aky môžeš mať prebiha problem s luďmi, kto si mení autá? :-D A na prepis nechodím, dám 20€ a behom hodiny vybavené.

Tá daň je už teraz extra pri prepisove nového/novších áut s vykonom...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6651
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

vyber na zaciatku bol super a aj teraz sme spokojny ale naskutla sa mozbost to predat za super cenu tak pokukujem po niecom inoma kebyze pride trojka v lepaej vybave za podobnu sumu tak preco nie. uz sem tam zvazujem tie mazda diesle ale diesel som nemal nikdy a popravde ani velmi nechcem. ale jazdim fakt vecsinou 80km alebo 10km. neviem no. riez ma semgam serie ze som rpedal dedove dva traktory,fiat 500 z roku pana, otcove oltcit a sanitku ale ta co uz teraz.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"