Najlepsia holatina

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
ANONYM_a7

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

punto je hrozne stalý modelový rok :)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja musim suhlasit ze dacie vseobecne vyzeraju o 10 rokov starsie ako ine modely. Ked sme kupovali jazdenku neverim som ze si pozeram dvoj rocne auto....

Nezobrali sme to, viem ze je to trapne lebo tiez francuz ale renault je o triedu vyssie. a TO by som si veru nedovolil povedat o vela autach ze <> je od nich trieda :D

Inac najlacnejsiu holotu ma Lada. Nie Niva ale tie sedany, uplne vazne :) mas importerov co ti to donesu a mas pod 7k nove auto. ale to je take ze z dacie na teba kukaju ako na cigana asi :D
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 815
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Tej lady by som sa viac bal ako nadacie sombrero :D
ANONYM_a7

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Viete co ja som tie lady pozeral na autosalone. Akoze keby to mam ze auto na dedinu nepotrebujem viac... rezerva sa zmesti do motoroveho priestoru, vo vnutri ciste this is sparta... ale fakt je to vyslovene sedliacke auto, co nemusi byt zle na konrketny ucel. Ak by som mal s tym chodit do lesa urcite to uprednostnim pred daciou. Ale to sme uz OT:.
lamacik83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 03. Okt, 2010, 11:26
Bydlisko: Košice

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa lamacik83 »

Polo Slovakia? ale to na kocik nebude. na kocik by to chcelo nieco kde objem bude 450+l
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa LordKJ »

to hovorite o tej najnovsej lade?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Broslo ma na mysli 4x4, teda po starom nivu. ale Lada robi sedany tiez. ale hej, to si nikto nekupi, zbytocne o tom ale na otazku najlacnejsia holotina.

Lada Kalina Hatchback 1.6 benzín

Cena: 6.390 €
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa Zubesuch »

nadpis je ale najlepsia holatina.

teraz neviem ci je rec o Lada Granta, Lada Kalinak alebo Lada Vesta.

ta Vesta nevyzera az tak zle. Ktovie ci to ma nejaku antikoroznu ochranu. Zevraj si to z vacsej casti robili rusi sami. :?
Kazdopadne pri nakupe takehoto auta musi byt clovek okrem ineho aj imunny voci nagelovanym šampónikom odchovanym na facebooku a kavicke s kamošmi, ktori si v obtiahnutých nohaviciach radi posmešne ukazuju na low costove auto typu LADA, Dacia a podobne. A to rovno z ich fiat 500 v dualtóne :rolleyes: popripade MB A classe alebo podobnej hajtry. Lenze ani jeden nevie ze ta Niva by ich pravdepodobne offroadovo presla rovno na ceste. :D Niekomu to proste moze vadit.

podpichovanie od kamošov "co to mas za ruske sane" musi kazdy zdravy clovek brat s humorom.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa Papek »

Na druhej strane netreba z tých ruských aút (a všetkého ruského) robiť nieco extra, lebo tie autá nemajú tak nízku cenu len preto že výrobca je ľudomil a chce každému obyvateľovi na zemi uľahčiť nadobudnutie nového voza.
Dedko mal Ladu Samaru, prakticky od novoty. Elektrika tam bola mizerná, častokrát pri blikani smerovky poblikavalo aj iné svetlo, zaradená spiatočka zase zhasla koncové svetla. Vyriešilo to podotahovanie kontaktov a kostrenia kde sa len dalo + prepajkovanie spojov na pcb. (Áno, v zadných svetlách bolo pcb s objimkami)
Podvozok na tom hrdzavel raketovou rýchlosťou, po 10 roku už boli tak oslabené časti na dvíhanie, že pri výmene kolies sme dvíhali za ramena, inak nám liezol hever do kasne. Dalej nesymetrické brzdy, ale nad tým vždy technik na TK mávol rukou, že to majú všetky Lady od výroby... Hluk ako v tanku, sedačky pomerne skoro vydesene, interiérové plasty boli neskutočne krehké, takze časom boli všetky dvierka na priehradkach povylamovne.
Ale nebola to až taká katastrofa, len sa o to auto trebalo starať a raz za čas si k nemu sadnúť s náradím a porobiť co je treba. Taky rodinný dom na kolesách, stále bolo okolo toho co robiť... ked to porovnám s jeho terajšou Fabiou HTP, tak je to oproti Lade plug'n'play. Inak ta Samara mala nabehane zľahka cez 100k km.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa Jednoduska »

si ma zabil vydesenymi sedackami :D

A jasne ze su to sroty... este keby ste videli tie ich lokalne tuningy, komplet cierne folie aj vpredu, znizene a SPZka odpadava od "basov".

jasne ze lada za 6k nebude niva 13. kaslat, zbytocny flame. ostanme asi pri EU znackach chcel som dat iab do povedomia :)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa molnart »

text vam asi vela nepovie, ale na fotkach dobre vidno aktualnu kvalitu spracovania lady http://totalcar.hu/tesztek/2016/05/17/l ... _totalcar/ (tie zadne sedacky vraj tak vyskakuju same od seba ked sa na nich sadne)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Molnart, nie je lada ako lada hore to pisem. 4x4 teda chap Niva je stale to iste co 30 rokov. lebo si to tak napisal ze vsetky lady
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 815
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Stale neviem ci mam kupit auto za 5k + startovacia oprava plus nechat si co zostane na opravy, alebo zobrat nove male Bcko...
najhorsie na tom, ze do aut sa nerozumiem a kebyze mi predajca odprezentuje nalesteny vrak, tak mu verim ze je to schumiho ferari
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa molnart »

hlavne vyhni sa bazarom, pozeraj sukromne inzercie, stranky predajcov, odpredaj aut z leasingu apod. nemyslim si ze pri aute za 5k musis vrazit dalsich 5 do opravy, to by bol extrem (jedine ze nejakeho vylagrovaneho bavoraka by si isiel kupovat)

tu mas napriklad jednu dobru volbu http://ojazdeneauta.honda.sk/civic/1,8-sport_671.html, nieco ale budes musiet nechat na drobny servis, pneu apod.
alebo toto https://ojazdenevozidla.toyota.sk/detai ... klad=ojete
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 815
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Najlepsia holatina

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Tak ja som to ratal tak ze 5 auto + dva sady gum + 1x plechace + kvapaliny, filtre + zakladny servis (urcite na tom aute bude treba nieco opravit) + ratam na 5 rokov tak to ostatne na do 5 rocne opravy, kedze pri novom by tam bola 5 rokov zaruka. Preto nie hondu za 10k :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"