2DIN Android Autoradio (Cina)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa yesper »

Cavte,

Mozno tu niekto tiez premysla nad novym radiom, ako ja nejaku tu dobu:) a chcel by skusit cinu s androidom. Nasiel som niekolko fajn modelov, kde vo vacsine pripadoch ide o ten isty hardware a rozdiel len v nalepke. Nakoniec som sa rozhodol pre joying, kedze ma sklad v nemecku (ziadne clo, dph), rychle odpovede a dodanie tiez extremne, ved radio som objednal 20.12. a uz o tri dni bolo doma.

Kupil som model s 7" displejom (1024 x 600), Intel CPU, 2GB ram a 32GB EMMC, konkretne tento DE-JY-UL128N2. V case nakupu to bolo cca 290e. Zatial som ho nemal moznost namontovat, kedze cakam na kit pre hondu civic. System som updatol na poslednu dostupnu verziu (fajn je, ze tie updaty vydavaju kazdy mesiac). Sam som zvedavy ake to bude v aute, citatelnost, ovladanie a ci vobec rozbeham ovladanie z volantu. Do tyzdna by tu mal byt kit, tak uvidime.

niekto kto ma nieco podobne? dojmy?

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa wingo »

Tiež som nad tým asi pred rokom-dvoma uvažoval, ale nakoniec som to zamietol keďže mi to pripadalo rovnako ako keby som si dal na palubovku tablet - a tablet je o dosť lacnejší. Malo by to zmysel kebyže do toho vrazím ešte ďalšie prachy na kamery vpredu vzadu, DVR atď. ale toľko sa mi do toho už nechcelo investovať. Jednoducho hľadal som pridanú hodnotu keďže to nestojí 50 ani 100€, tie lepšie kúsky šli vtedy cez 400€... a nejak ma to nepresvedčilo.

Daj vedieť dojmy a skúsenosti, možno boli moje dojmy mylné - hlavne využitie mimo navigácie (mám aj v mobile), prehrávania hudby (zvládne každé autorádio) a videa (nepotrebujem), netuším aké to má možnosti využiteľné v aute mimo spustenia Torque a zobrazovania niektorých info z riadiacej jednotky auta. Teraz som zase zbystril pozornosť kvôli tomuto inzerátu (https://elektro.bazos.sk/inzerat/676713 ... USB-BT.php), keďže tam tvrdí že to autorádio priamo spolupracuje s riadiacou jednotkou auta - otázka je do akej miery (či aj ovládanie alebo iba zobrazovanie niektorých info, či sa len stíši pri cúvaní alebo aj bude zobrazovať vzdialenosti zo senzorov atď.), bohužiaľ mi na mail neodpovedá. No a nie je to android a má slabý HW, čo však možno na WinCE nie je taký problém ako na androide.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa scream »

ja bez kamery postradam zmysel takehoto hebeda s nepraktickym displayom v aute.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1734
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Ja len pre info, pokiaľ kupuješ autorádio zisti si, či nepotrbeuješ nový gateway do auta, popr. len aktualizovať cez špec. software, alebo nakódovať nanovo aby Ti nevybíjal baterku a auto odpájalo od okruhu .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa Chris »

tieto mi pridu trochu praktickejsie :)
https://www.carjoying.com/1-din-android ... t-pip.html

wingo: BT obd diagnostika a si citas ako na mobile :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa yesper »

Andrew
The new ones with Intel CPU do very well. Everything shuts off, but leaves RAM powered, CPU in standby. Power draw is negligible, and power UP is *instant*.
Chris ~370e stoji 8palcova verzia v rovnakom configu, 2/32GB, mne pre zaciatok postaci aj tato;)
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Kamos si kupil do auta tiez taketo autoradio, priamo z ciny, problem bola colnica, tam sa priprav ze ak budeš mat smolu ti to zadrzia a je sanca ze neuvidis ani autoradio, ani €.

ale ak sa tymto prekusas, tak to autoradio ide bezproblemovo. Dokonca funguje aj dialkove ovladanie cez volant. GPS ma vacsina vyvedene vlastne teda si musis nacapit (dalšiu) antenu niekde na palubovku.

Ma ho už asi rok a pol a doposial ide uplne bez problemov a ma aj podporu na cuvaciu kameru. Ktora funguje.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa yesper »

Ano, GPS antena bola v baleni, co sa tyka cla, dph ako som pisal, joying ma DE sklad, doslo mi to do 3dni.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ved pise, ze to kupil z nemeckeho skladu a dokonca som ho pochopil tak, ze to uz ma aj doma :D


ale nevidim dovod, ze by ti to zhabavali na colnici, jedine ak by to brali ako nejaky fejk inac zaplatis dph a ides dalej.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa yesper »

ta fotka je u mna na stole;)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa LordKJ »

a planujes dokupit prednu/zadnu kamerku?
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa wingo »

Chris napísal:tieto mi pridu trochu praktickejsie :)
https://www.carjoying.com/1-din-android ... t-pip.html

wingo: BT obd diagnostika a si citas ako na mobile :)
Však toho sa bojím že to bude úplne rovnako ako na mobile/tablete, dosť nepraktické pre vodiča a nedajbože za jazdy. Ideálny by bol taký čo bude fungovať ako infotainment od výrobcov - čo najjednoduchšie, čo najviac automaticky s prehľadnou grafikou a bez neustáleho ručného preklikávania sa cez menu a medzi aplikáciami hore-dole. Lebo Torque na mobile na diagnostiku je dobrý, ale neviem si ho predstaviť ako každodenný infotainment čo mi bude zobrazovať info počas jazdy a nebodaj cezeň aj niečo nastavovať (napr. tú digitálnu klímu, ak je také niečo vôbec možné).

Ale možno je to nejak poprepájané, ponastavované a funguje to všetko spolu bez problémov za jazdy automaticky a prehľadne - preto ma zaujímajú reálne skúsenosti :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa Chris »

to mas falosne domnenia.

Je to presne ako tablet, akurat mas vsetko integrovane, napajanie, zvuk, gps atd v jednom. Dokonca aj SWC, teda ovladanie z volantu.


RAcingmeter alebo torque by som si vedel predstavit daily, neviem co je na tom tazke neprehladne, kedze si mozes zostavit dashboard.


@yesper: ak mas doma USB zvukovku, mohol by si ju pls pripojit a vyskusat ci pojde cez to zvuk ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Ja mam v aute z druhu verziu, prva bola s WinCE a teraz s Androidom. Zatial spokojnost, aj ked som sa zatial nedokopal k tomu rozchodit bluetooth OBD jednotku. Na co sa musite pripravit je, ze to radio bude mat trocha horsi prijem radia ako origo a taktiez na blbe cinske zmyslanie pri vyvijani vstavanych aplikacii (konkretne radio a prehravac hudby z USB).
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: 2DIN Android Autoradio (Cina)

Príspevok od používateľa yesper »

LordKJ napísal:a planujes dokupit prednu/zadnu kamerku?
neuvazoval som zatial nad nou, vzadu mam senzory no idem pozriet :)

Chris, cez usb headset z toho nic nejde a ani 3g modem. Usb asi funguje len ako napajanie, ci mass storage. Mozno to je obmedzene verziou Androidu 5.1.1 a je nutna novsia, ci root.. neviem, len hadam nemam s androidom prilis skusenosti.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"